• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Aquastyle 24

A.ttila , huh ez egy kicsit erős volt :D

amúgy nem tudom lecserélni, csak maximum nyitni egy új naplót de szerintem az felesleges...

a kavicsok nekem is később nagynak tűntek, mostanra egy rakatot kivadásztam de hát berendezve
már nem olyan egyszerű csak úgy cserélgetni a dolgokat, meg szeretném ha jó alaposan meggyökereznének
a növénykék és nem húznám ki minden mozdulattal :p
 
A. Kavicsos said:
Szia Dorka!
Szerintem le is cserélheted Istvánt!
...
Persze csak az avatárról!
Mégis csak a Tiéd az akvárium!
Hát köszi Atti, a tökönrúgás utolér! :mrgreen: Ne adjál ilyen tippeket az asszonynak, még a végén megfogadja. :D

(Hja és most már én vagyok én. :lol: )
 
Sziasztok Dorka, István!

Dorci said:
A.ttila , huh ez egy kicsit erős volt

Bocsánatotokért esedezem!
Legközelebbi találkozásunkkor igyekszem jóvá tenni!

Szerintem meg tudják oldani a Kedves Adminisztrátorok, Moderátorok, hogy Dorka nevén fusson tovább a napló!

Akkor lehet saját avatarja is!

Egyébbként képzavarhoz vezet, ha nem tudjuk kinek írjuk a hozzászólásunkat!


stevo said:
Hát köszi Atti, a tökönrúgás utolér!
Mégegyszer bocsánat, tényleg csak az avatarra gondoltam!

A.ttila
 
Nincs ám semmi baj, nem kell komolyan venni:)
Én nagyon örülnék neki ha az én nevemen futhatna tovább, majd megkeresem az illetékest ez ügyben ;)
 
Szép nap a mai:) gondoltam egy nagyot és megérdeklődtem kapok e a héten otokat...és igen :D ugyhogy ha már a városban jártam el is mentem értük ;)
Hamár ott voltam körül is néztem...persze előjött belőlem a nő :D ugyhogy hozzácsaptam még 6 boraras brigittae-t a vásárfiához :p
a jelenlegi létszám 10 razbóra és két oto..(remélem most nem lesz elhullás, több időt hagytam nekik a beszokáshoz)

Ami azonban roppant mód zavar az a millió kis fehér néha néha ugráló pötyi a vízben és az aki falán is...pár napja volt egy 50%-os vízcsere de semmivel sem lett kevesebb benne..
ellenben a halak kajolják, szóval szerény személyem szerint vízibolha lehet (?!) csak a szememet bántja nagyon. Remélem semmi ártalmas, ha valakinek esetleg van egyéb ötlete szívesen veszem ;)
 
A. Kavicsos said:
Kicsit nagy szeműnek tűnik a dekor kavics ebbe a méretbe.

Megfogadtam amúgy a tanácsod, és valóban szebb lett, amennyire tudtam kimarkoltam a kavicskákat és lecseréltem a legkisebb szeműre, sokkal jobban tetszik nekem is ;)
 
Szia Dorka!


Dorci said:
millió kis fehér néha néha ugráló pötyi a vízben és az aki falán

Szerintem inkább Cyklops lesz.
Nálam is sokszor szaporodtak fel a nanókban, az Utriculária szereti Őket (de a halak is elvadászgatják), ha nem akarsz tenyészteni semmit az akváriumban nem okoznak gondot (az ikrákat, frissen kelt ivadék halakat megrághatják, amivel pusztulásukat okozzák)!
A kavicsokon is lehetnek peték, mert volt olyan akváriumom, amit teljesen natúr indítottam, minden élőlény nélkül és abban is megjelentek 1-2 héten belül (csak kavics és mangrove gyökér) .

Majd tegyél fel képet légyszíves!

Boldog Nő Napot!

(Nagyon jó lett az avatarod!)
A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Dorka!


Dorci said:
millió kis fehér néha néha ugráló pötyi a vízben és az aki falán

Szerintem inkább Cyklops lesz.
Nálam is sokszor szaporodtak fel a nanókban, az Utriculária szereti Őket (de a halak is elvadászgatják), ha nem akarsz tenyészteni semmit az akváriumban nem okoznak gondot (az ikrákat, frissen kelt ivadék halakat megrághatják, amivel pusztulásukat okozzák)!
A kavicsokon is lehetnek peték, mert volt olyan akváriumom, amit teljesen natúr indítottam, minden élőlény nélkül és abban is megjelentek 1-2 héten belül (csak kavics és mangrove gyökér) .

Majd tegyél fel képet légyszíves!

Boldog Nő Napot!

(Nagyon jó lett az avatarod!)
A.ttila

Hát ennek nem örültem..ellenben ma volt egy jó kis karbantartás tanulás helyett :cool: azóta sokkal sokkal kevesebb a kis pontocska, a halak is zabálták rendesen (némelyik már már dagi) , meg cselesen a moha megszűrte őket a tetején, így ma egy mozdulattal ki tudtam venni egy csomót..

hál isten az otoim is jól érzik magukat egy hét alatt már szemmel láthatólag nőttek is, persze a fincsi algáknak is köszönhetően ;)
alakul az akvárium, és most van egy tervem, de majd csak ha megvalósul, akkor publikálom :D

Köszönöm szépen a köszöntést, és a dicséretet is :)
és akkor egy aktuális kép:

Halacskáim :) by [Dorci], on Flickr


P1080703 by [Dorci], on Flickr
 
Azt hiszem itt az ideje beszámolni a változásokról...
Első körben volt egy óriási baki de lowtechnek köszönhetően nem volt végzetes...röpke 4 napig ment a pilács :D takarítás után direktben maradt én meg el... de túléltük :shh:

Ma volt szerencsém megismerni egy nagyon kedves és hasonlóan növényszerető akvakertészt ( schruz-t), és belesni a "szentély"-ébe :mrgreen: nem kevés szobanövénnyel és akival rendelkezik a wabikról nem is beszélve...kaptam is Tőle egy általa megunt darabot, amit nagy örömmel gondozok, haza hozva gyorsan neki is álltam "kikapálni", alapos nyírás után így fest:


az új szerzemény :) by [Dorci], on Flickr

Reményeim szerint hamarosan megindul ;) Bónuszként hozhattam egy baromi nagy adag kis virágzó (meg nem mondom milyen nevű) növényt :D /Andris légyszi majd súgj ;) /
hasznosítottam őket a mohaültetvényemen, no meg a kapálásból maradt nyesedékeket is...
A jelenlegi állapot:


03.19 by [Dorci], on Flickr

szépen lassan majd megérik egy jobb képre..főleg jobb fénnyel :) de addig is ennyivel kell beérnetek :oops:
 
Az új szerzeményeket még én se láttam. De ahogy nézem a képeket, már el is helyezted őket, a Tv nem is kell a szobába! :D Már mondtam neked, hogy engem a GA-s nanokra emlékeztet a nano, ahogy a kinyúló ágon a szintén kimászott a hydro. Nekem tetszik! :thumbup:
 
Hát igen, a különbség (elég nagy) hogy itt nincs CO2 úgyhogy a víz alatt meg sem próbálom tartani szegénykét..de hátha így kint jól érzi magát...
 
Szép kis low-teched van ám! :) A virágzó növényke Lindernia rotundifolia ;) Illetve adtam még Hydro maritimát. Garantált hogy ott fent az aki felett iszonyú jól érzik majd magukat. Rendesen kell majd ritkítanod őket. Nagyon örültem a találkozásnak!

U.I. Látom csináltál egy kis wabit is a nyírásból fehér tálkában. Ugyan ezek már emersed növények de javaslom egy ideig takard le a tálat egy üvegtállal és naponta szellőztesd amíg a gyökerek kifejlődnek.
 
schruz said:
Szép kis low-teched van ám! :) A virágzó növényke Lindernia rotundifolia ;) Illetve adtam még Hydro maritimát. Garantált hogy ott fent az aki felett iszonyú jól érzik majd magukat. Rendesen kell majd ritkítanod őket. Nagyon örültem a találkozásnak!

U.I. Látom csináltál egy kis wabit is a nyírásból fehér tálkában. Ugyan ezek már emersed növények de javaslom egy ideig takard le a tálat egy üvegtállal és naponta szellőztesd amíg a gyökerek kifejlődnek.

Remélem is hogy jól meglesznek :)

Köszönöm a tippet, már be vannak, csak a fotó erejéig pucérkodtak :)
és Én is nagyon örültem a találkozásnak!
 
Kis aktualizálás..

A wabiknak kitaláltam, hogy az ablakban fogom őket tartani mivel ott a legkellemesebb a fényviszony, és reggel az az első amit meglátok :cool: jelentem a levágott ludwigiák nagyon szépen meggyökereztek és ennek nagyon örülök! A nagyobb tálat ami Schruz kolléga érdeme elneveztem napraforgónak :) ugyanis napjában többször kell forgatnom mivel állandóan az ablakra akarnak nőni...
Szintén Andristól kaptam vizipálmát ami eredetileg stevo medencéjében lett volna felhasználva de elmaradt...igy nálam terjeszkedik a kicsike :mrgreen:

Az akiban a kis csiguszok kezdenek inváziózni úgyhogy úgy gondoltam beújítok egy helena-t, úgyhogy ha valakinek van esetleg egy felesleges darabka akkor nagyon szívesen venném (meghálálom)..
Egyébként szépen növöget minden, nemrég meg kellett már nyírni a mohákat, Lindernia-t mert a sok fénynek köszönhetően berobbantak.

Ami kifejezetten zavar az a főként az anubiasok levelein lévő fehér-barna száraz valami amit csak körömmel tudok leszedni de akkor megsértem a levelek felső rétegét..olyan mintha vízköves lenne...mitől lehet?

Készülök valami jobb képet csinálni ma este remélem vállalható lesz :oops:

Addig is a Napraforgó tál:


Napraforgó wabikusa by [Dorci], on Flickr

no meg egy kis részlet a topról:


emers nevelde by [Dorci], on Flickr
 
Wilson said:
Szerintem egy kis hydro-val megpróbálkohatsz víz alatt is... elvileg működőképes lenne ;)

az a baj nálam nincs CO2... és ha meg is maradna eléggé felnyúlna szerintem..sajnos :(
 
Back
Oldal tetejére