• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

hát nem tudom mi lehet.. otthon adblocker van de a melóhelyen semmi... most próbáltam megint rendelni de semmi, majd délután megpróbálok újra regisztrálni.
 
Sziasztok

Seachem matrix szűrőanyag kimerülhet?
Napok óta szórakozom az akváriummal, beopálosodott a vizem.

Eheim 2224 szűrő telepakolva mátrixszal, plusz Seachem Purigen van benne.
Nem tetettem bele semmit, nem változott a co2 adag, nem került bele se új növény se új hal.
Egy 60 lityós akvárium, amiben hónapok óta küzdök az (talán szakáll) algával.
Igaz több mint 2 éves cucc.
Talaj Ada amazonia, hetente 30%-os vízcsere közben talaj pórszívóváz megy.

Csináltam 90%-os vízcserét, kb fél nap alatt újra opálos lett.
Volt szűrőtakarítás, nem segített.
Most Seachem Purigen regenerációs fürdőre lett ítélve.

Nem tudok másra gondolni, esetleg a szűrőanyag "kiégett"?

Van valami ötlet?
Köszönöm
Gábor
 
Sziasztok

Seachem matrix szűrőanyag kimerülhet?
Napok óta szórakozom az akváriummal, beopálosodott a vizem.

Eheim 2224 szűrő telepakolva mátrixszal, plusz Seachem Purigen van benne.
Nem tetettem bele semmit, nem változott a co2 adag, nem került bele se új növény se új hal.
Egy 60 lityós akvárium, amiben hónapok óta küzdök az (talán szakáll) algával.
Igaz több mint 2 éves cucc.
Talaj Ada amazonia, hetente 30%-os vízcsere közben talaj pórszívóváz megy.

Csináltam 90%-os vízcserét, kb fél nap alatt újra opálos lett.
Volt szűrőtakarítás, nem segített.
Most Seachem Purigen regenerációs fürdőre lett ítélve.

Nem tudok másra gondolni, esetleg a szűrőanyag "kiégett"?

Van valami ötlet?
Köszönöm
Gábor

Szia,

Nem tud kimerülni.

Opálosodás elég sokdolog miatt lehet. Az egyik a sűrű vagy drasztikus szűrő karbantartás.
De extra levegőztetés (baktérium felszaporodás) stb.

Szűrőanyagokkal jól el vagy látva így megoldás lehet ez:
https://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=clarity

ha nem segít marad az UV szűrő.
 
Szia,

Nem tud kimerülni.

Opálosodás elég sokdolog miatt lehet. Az egyik a sűrű vagy drasztikus szűrő karbantartás.
De extra levegőztetés (baktérium felszaporodás) stb.

Szűrőanyagokkal jól el vagy látva így megoldás lehet ez:
https://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=clarity

ha nem segít marad az UV szűrő.

Kösz Viktor.
nem hiszem, hogy túl gyakori lenne, évente 2szer takarítom a szűrőt.
Úgy is tervbe volt véve egy látogatás hozzátok. Lassan érik egy restart, lehet itt az ideje.

Szella: köszi a részletes írást.
PH-t, Kh-t valóban nem mértem.
Boraras uropthalmoidesek vannak benne, igaz létszámolvasást nem tartottam, de nem hiszem hogy ha belőlük 1 is eltávozott, akkor az borítaná a Bacikat. :)
Ha jól emlékszem 2 kiló matrix van benne, annak elégnek kellene lennie :)

Amúgy én is a bacikra gondoltam, csak az okát nem tudom.
Amúgy is időszerű lenne egy restart, lehet itt az ideje. :)
 
Emiatt biztosan nem restartolnék. Egy UV szűrő 3-4 nap alatt megoldja.

Majd szombatig kitalálom mi legyen.
Már amúgy is esedékes lenne egy újra tervezés. Ebben még az eslő Ada talaj van amit nálatok vettem, még Tbálinton. Az sem most volt, elég rég óta boldogítalak titeket hétvégente :D:D

Köszönöm a tippet.
 
2 hétre elutazunk, valahogyan meg kell oldanom a nagy akva vízutántöltését.
Sokaktól hallom/olvasom, hogy a nyaralás miatt akarják megoldani az elpárolgott víz pótlását. Én az egész éves kényelem miatt oldottam meg ÍGY.
Ha csak a nyaralás idejére kell, miért nem feditek le inkább az akváriumot? :facepalm: :p

Etele, nem akarlak lebeszélni a fenti szettről, de ha kell, kölcsön tudom adni az enyémet, nálam most éppen üzemen kívül van..
 
Köszi a felajánlást!

Bevallom fosnék 2 hétre úgy otthagyni ezt az utántöltő rendszert, hogy nincs benne semmi vészmegoldás túlfolyás elleni lekapcsolásra vagy vízszint érzékelésre. :(
 
Ezen a lehetőségen én is gondolkodtam (meghibásodás). Itt ugye akkor tud elszabadulni az özönvíz :) ha egy! eszköz meghibásodik, mégpedig az időzítő. A túlfolyásvédelemmel ellátott cuccoknál viszont szintén elég, ha az egy eszköz, a szintérzékelő meghibásodik, ugyanaz a szitu (ezért is jó @Trappista rendszere, ahol dupla védelem van). Nálam egy évig töltögette az akváriumot a cucc gond nélkül (legnagyobb baki az volt, mikor víz nélkül járt a 12V pumpa), de számolgattam is kicsit. 180 literes, 45 magas az akvárium, nálad meg ha jól emlékszem 270/50. Vagyis centinként ~5 liter víz. Ha eleve mondjuk -3 centiről indítasz, nagy gond nem lehet :D Persze nem rábeszélés ez, csupán "védekezés". Sok sikert egy garantáltan hibamentes megoldás beszerzéséhez (y) szerk: Lehet, hogy mégiscsak marad a klíma+ üvegtető kombó? :p
 
Utoljára módosított:
Inkább ne. A zselés növények ideális tárolása 20 fok körül van.
A GLS kocsiban 50+ fok van ezekben a napokban. Vagy személyesen vagy halaszd későbbre
Köszi!
Az 50+ fok nem semmi. Van olyan növény/csomagolás ami ezt kibírja? - Egyébként pár doboz MC-t rendeltem volna. De ha hűtött törölközőben elküldtök egy kazal nyesedéket, az sem baj. :ROFLMAO:
 
Köszi!
Az 50+ fok nem semmi. Van olyan növény/csomagolás ami ezt kibírja? - Egyébként pár doboz MC-t rendeltem volna. De ha hűtött törölközőben elküldtök egy kazal nyesedéket, az sem baj. :ROFLMAO:

A jelenlegi időjárás kb olyan mint télen a -15. GLS-el problémás.

Ha ez nem gond, be lehet próbálkozni. Most minden növényszállítás rizikós.
De inkább ha van ismerős hozasd el vele, vagy bolti átvét.
 
Sziasztok

Sajnos nálam is megjelent a BGA (cyanobacteria)
Kérdezném tőletek hagy a tengeri akváriumokba használnak cyanobaktérium elleni szereket(igaz ők vőrős nyálkás alga ellen)
nálunk a növényes akváriumba nem lehetne ezeket a szereket használni?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Gutbrod Csaba
 
Back
Oldal tetejére