• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Sziasztok

Sajnos nálam is megjelent a BGA (cyanobacteria)
Kérdezném tőletek hagy a tengeri akváriumokba használnak cyanobaktérium elleni szereket(igaz ők vőrős nyálkás alga ellen)
nálunk a növényes akváriumba nem lehetne ezeket a szereket használni?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Gutbrod Csaba

A legtöbb antibiotikum. Még ha tagadják is. Valószínűleg működne.
 
A jelenlegi időjárás kb olyan mint télen a -15. GLS-el problémás.

Ha ez nem gond, be lehet próbálkozni. Most minden növényszállítás rizikós.
De inkább ha van ismerős hozasd el vele, vagy bolti átvét.
Kihasználva az akciót, rendeltem néhány doboz zselés növényt. Gondoltam írok egy visszajelzést: a kánikula ellenére a növények szerencsésen megérkeztek hozzám. (y)
 
Sziasztok,
Vegre budapesti nyaralas.
Az lenne a kerdsem hogy penteken ugorjak be hozzatok es bevasaroljak, halak novemyek csigak garnélák, vagy inlabb szombaton. Sajna hazaut csak vasarnap delben lesz. gondoltam egy levegozteto pumpa es veder megoldja a szallason is a tulelest vasarnapig. Mi a velemenyetek? szombaton sok vevotok van?
 
Sziasztok,
Vegre budapesti nyaralas.
Az lenne a kerdsem hogy penteken ugorjak be hozzatok es bevasaroljak, halak novemyek csigak garnélák, vagy inlabb szombaton. Sajna hazaut csak vasarnap delben lesz. gondoltam egy levegozteto pumpa es veder megoldja a szallason is a tulelest vasarnapig. Mi a velemenyetek? szombaton sok vevotok van?
Szombat telthazas, pentekkel jobban jarsz ;)
 
Köszönöm a lehetőséget, hogy nalatok vasarolhattam es az élményt is. Csendes kukucs emberke leven hagytatok. Jarkaltam, kukucskaltam. Jo volt. Illendoen mindenki segiteni akart, de nem eroltetetten. tetszettek a kiallitott akvariumok, bambultam a tulfolyos akvan kozepen. Mi az a levegocso a liliben, biztos csobogas elharitasara. Növenyek gyonyoruek voltak. Turtam par dekor gyokeret is a nagy dobozokban, fuu van valasztek. Halacskakra is rakacsintottam. Aztan segitettetek, merthat "ez milyen növeny?" sokszor elhangzott tolem. Es igen bevasaroltam koszi mindent. aprosagoknak orultem hogy eszrevettem, mint peldaul összecsikargatott frontüveg a halasban, leveltetyük tamadta emersz növenyek a tulfolyosban, igy tudom hogy a GA-sok is csak emberek, es ez igy jó.
Köszönök mindent.
 
leveltetyük tamadta emersz növenyek a tulfolyosban, igy tudom hogy a GA-sok is csak emberek, es ez igy jó.
Köszönök mindent.
Szerintem ezeket direkt a halak számára tenyésztik. Idézet az akvaristalexikon.hu-ból:
"Említésre még néhány alkalmi haleleség kerül. Ezek közül a levéltetvek a kisebb szájú halfajokkal (pl.: Nannostomus) is etethetők, s e halak nagyon kedvelik. A másik alkalmi haleleség az ugróvillás rovarok (Collembola)."
 
Első körben én csak a feliratban és a pipettában látom a különbséget.De hátha valaki tud más diferenciát is. :)
Köszi @ZaCK !
Kontra és pro
A felirat zavaró a buborékszámlálásba; a pipetta jól jön a feltöltéshez (+más folyadékok kis mennyiségű adagolására).
 
Ez egy fontos infó, erre figyelj oda:
• A megfelelő működéshez - a buborékszámláló alatt 3-5 cm-el - visszafolyásgátló szelepet kell elhelyezni.
Köszi @Jopet !

Hétfő óta már mindhárom akváriumom CO2-vel megy.
Mindegyiknél kettő db. ADA visszafolyásgátló van a rendszerbe építve.
De csak egy buborékszámlálóm van, és kettő akvát "Oxyturbo 1-2 elosztó" tűszeleppel táplálok 1 palackról.
Elég "nehéz" belőnni a bubiszámot (tegnap és ma is ezzel szórakoztam), ezért szeretnék még egy buborékszámlálót.
 
Back
Oldal tetejére