• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY T5 refloktor készítése ATI Powermodul mintára

Szerintem minden más az alternatíva, mégpedig az ATI alternatívája :)
Csak mint kiderült, az Ati a spec csőhűtésükkel trükköz , és emiatt is tud többet fényben a többi lámpagyártóhoz képest , nem a fényterelőjük olyan extrémen jó :D
 
JBL solarra értetted, hogy olcsó ? Mert én 6800Ft/darabért találtam a neten 115 centist , és kellene belőle nekem is 4
Nem neztem mennyi az ati-e. 15 eurot lattam a 900-as jbl-re. En ezzel is mint sok massal ugy vagyok, hogy mivel nem vagyok gyarto, es csak egyszer kell megvenni, ha valamit talalok, es alapbol nem draga, akkor megveszem, megcsinalom es van. Annyira nem melyedtem bele. De ha az atie ennyibe kerul akkor durr bele es van egy jo fenyforras.
 
Mester, mi az az inverz vilagitas?
Ha jol emlekszem mar privibe irtam. Amikor nem a cso vilagit telibe a novenyekre, abbol is az a kis resz ami lefele all, hanem oldalrol egy tukorre, es a tukor vetiti le oda, ahova szeretned. Ez pl abbol a szempontbol ideallis, hogy nem a vizet melegiti, ezen kivul oda vilagit ahova szeretnem, es abbol is csak annyit. 3 eve hasznallom igy, es most is csak azert szuntetem meg mert, haladjunk a korral, es eljott a power ledek ideje, es az igenyesebb novenyeke. Most dobom ossze az uj lampam masodik db-jat, nagyon kezelheto, akar az alga, es konnyebb vele dolgozni mint a neonnal.
 
Ha jol emlekszem mar privibe irtam. Amikor nem a cso vilagit telibe a novenyekre, abbol is az a kis resz ami lefele all, hanem oldalrol egy tukorre, es a tukor vetiti le oda, ahova szeretned. Ez pl abbol a szempontbol ideallis, hogy nem a vizet melegiti, ezen kivul oda vilagit ahova szeretnem, es abbol is csak annyit. 3 eve hasznallom igy, es most is csak azert szuntetem meg mert, haladjunk a korral, es eljott a power ledek ideje, es az igenyesebb novenyeke. Most dobom ossze az uj lampam masodik db-jat, nagyon kezelheto, akar az alga, es konnyebb vele dolgozni mint a neonnal.

Igen, igaz, erről már írtál, csak az "inverz világítás" megzavart, bár valszeg korábban is erre kérdeztem rá :D Köszönöm!
 
Csak mint kiderült, az Ati a spec csőhűtésükkel trükköz , és emiatt is tud többet fényben a többi lámpagyártóhoz képest , nem a fényterelőjük olyan extrémen jó :D

Mindenki ezt gondolja, de igazából nem hiszem, hogy ez ilyen egyszerű. Erről oRphEus írt egy gyönyörű posztot, illetve Viktor még egyet, de azt nem találom most. Azt gondolom, hogy az ATI fénye a többi zárt, "dobozos" világításhoz képest erős. A T5 csövek 35 °C-on adják le a legnagyobb fényt, ez alatt, és ez felett kevesebbet. Ha túlhűtjük a ventilátorral, akkor is kevesebbet ad le, ha nem hűtjük egyáltalán, akkor is...

Az OSRAM a T5 csöveknél pl ezt írja:

http://pdf.lumenet.hu/OSRAM_LUMILUX_T5_HO_54W_865_G5_HIGH_OUTPUT_FENYCSO.pdf

http://pdf.lumenet.hu/OSRAM_LUMILUX_T5_HO_49W_965_G5_DE_LUXE_FENYCSO.pdf

Látszólag a 865 cső hűtése nem javít a fényáramon (szerintem elírás!), a 965 viszont jelentősen több fényt ad le az ideális hőmérsékleten, mint hidegen vagy melegen.

Tehát ha egy fénycsöves lámpa köré nem teszek "dobozt" (lámpatestet), csak a refit, akkor ugyanazt a fényerőt fogja hozni ATI refivel, mint egy ATI lámpa. Vagy na jóóó, közel annyit.

Ha triviális, amit leírtam, akkor bocsánat! :)
 
Amikor felkapcsolja a világítást, leveri a kismegszakítót, ezért sötét lesz.
Kb. ilyen az inverz világítás. :D
Bocsánat, hogy belebeszéltem. Természetesen nem éreztem magam megszólítva a kérdéssel, de nem hagyhattam ki. :notworthy: :muted:
Viszont Henrik további hozzászólásait olvasva, most már előttem is világos (azt hiszem), hogy mire gondolt, amikor ezt a tükrös trükköt alkalmazta. Erre talán az indirekt megvilágítás(?) szó jobban illene.
 
Volt már korábban egy BEJEGYZÉSEM, amiben kb leírtam a paramétereket, most megkerestem neked..
De előbb: REFLEKTOROK

Köszi. Ezeket korábban már átnéztem. Igazából a profil meg is van, csak legalább 1 méret kéne, hogy pontos legyen. (mondjuk szélesség).
Egyébként én is gondolkodom a gyári refin, csak nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen minőségben lehet megcsinálni otthon.

Mindenképp polírozott rozsdamentes lemez lenne. Ebből BA+P amit találtam eddig, ezt elvileg - a leírás szerint - még 3 "fokozattal" feljebb lehet polírozni (DIN V)
Bár ha ezt megcsináltatom, akkor valószínű nagyon drága lesz, ha én csinálom akkor pedig a minősége kérdéses:)
 
Ha jol emlekszem mar privibe irtam. Amikor nem a cso vilagit telibe a novenyekre, abbol is az a kis resz ami lefele all, hanem oldalrol egy tukorre, es a tukor vetiti le oda, ahova szeretned. Ez pl abbol a szempontbol ideallis, hogy nem a vizet melegiti, ezen kivul oda vilagit ahova szeretnem, es abbol is csak annyit. 3 eve hasznallom igy, es most is csak azert szuntetem meg mert, haladjunk a korral, es eljott a power ledek ideje, es az igenyesebb novenyeke. Most dobom ossze az uj lampam masodik db-jat, nagyon kezelheto, akar az alga, es konnyebb vele dolgozni mint a neonnal.

Miylen ledeket használsz?
Én ezekből építettem: Cree XPG-2 5w+ Full Specturm 380-840nm (aukciós link moderálva verziók)

Jó lenne tudni, hogy a kibocsátott fény mennyiben felel meg a növényeknek. Emiatt gondolkodom a T5-ben, ott már vannak dokumentált tapasztalatok.
 
Miylen ledeket használsz?
Én ezekből építettem: Cree XPG-2 5w+ Full Specturm 380-840nm (aukciós link moderálva verziók)

Jó lenne tudni, hogy a kibocsátott fény mennyiben felel meg a növényeknek. Emiatt gondolkodom a T5-ben, ott már vannak dokumentált tapasztalatok.
50 es 100 wattos cob ledeket hasznalok. 6000k es full spektrumban. Eddig meg jo.
 
I
Mekkora akvárium és hány led?
van fotód esetleg?
Megtelt a postaladad ez meg nem az a topik. 50-es vizoszlop 120 hossz: 2x 100 wat cob 22 ezer lumen, es 2x 50 watt cob full spectr padlo gazon. Kb 2ezer lumen. Nincs dimmeles, 40cm magasrol lovom.
A masik 45cm vizoszlop 90cm hossz, 3x50watt 15 ezer lumen cob, plussz 2db full spect. A full nincs dimmelve, a feherekbol 10% van leszedve. (90%-on megy)
 
Postaláda felszabadítva. De szerintem betehetnéd valamelyik DIY LED rovatba is, biztos érdekel mást is. Ott folytathatjuk (mert érdekel a COB-os irány is, de ott még kevesebb a tapasztalat)
 
Postaláda felszabadítva. De szerintem betehetnéd valamelyik DIY LED rovatba is, biztos érdekel mást is. Ott folytathatjuk (mert érdekel a COB-os irány is, de ott még kevesebb a tapasztalat)
Nem lenne jo otlet mert korultekintes nelkul ha lekoppintjak, nagy karokat okozhat. Ennyi fenynel toppon kell lenni co2-vel, tappal, stb. Ha ezt valaki nem tudja kezelni, nem ismeri fel az elojeleket, akkor egy hatalmas algabummot tudhat maganak, es a szep akvariuma oda lesz. Kozel 12-14bpm co2 kell ennyi fenyhez, es megfelelo tapozas. Bar az epites menne igy meglenne a boldogsagom. Ha valaki megis beleall, legyen korul tekinto. Nem offolok tovabb.
 
Lehet kapni polírozott lemezeket, de az drágább és éppen nem is volt, ezért én Szabó Henrik tanácsára az öntapadós alumínium ragasztót választottam a reflektor fényvisszaverő képességének növelésére.
View attachment 29714
Na, azért nem egy egyszerű történet, egy homorú felületű csatorna belsejébe ráncmentesen beleragasztani...:banghead:
Az ablaktisztító viszont nagy segítség minden ilyen öntapadós nyavalya legyőzésében. Nem szabad sajnálni!!! Majd egy puha ronggyal kisimogatjuk alóla...
View attachment 29715
Update. Talaltam egy sokkal jobbat szinte full tukor.
IMG_20180611_150558_1.jpg
 
Én nemrég messzi rizsfogyasztó országból rendeltem olyan tükörfóliát, aminek egyik oldala öntapadós, a másikon egy kék védőfólia van. Még nem jött meg, de sokat várok tőle. Majd fotózom, ha hozza az elvárhatót :)
 
Back
Oldal tetejére