• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY T5 refloktor készítése ATI Powermodul mintára

Ma megjött a csomag, mutatom az ígért fotókat! Nálam totális sikert aratott, több forrásból vettem már tükörfóliát, de ez a legprofibb eddig. Hátoldala öntapadós, elöl védőfólia. A többit a fantáziátokra bízom :D Hogy a hőtől, fénytől hogyan változik, azt nem tudom. De nem bűn cserélni x időközönként.
 

Attachments

  • IMG_20180614_182644.jpg
    IMG_20180614_182644.jpg
    83.4 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_20180614_182401.jpg
    IMG_20180614_182401.jpg
    108 KB · Megtekintések: 2
  • IMG_20180614_182340.jpg
    IMG_20180614_182340.jpg
    106.7 KB · Megtekintések: 2
  • IMG_20180614_182334.jpg
    IMG_20180614_182334.jpg
    104 KB · Megtekintések: 2
Ma megjött a csomag, mutatom az ígért fotókat! Nálam totális sikert aratott, több forrásból vettem már tükörfóliát, de ez a legprofibb eddig. Hátoldala öntapadós, elöl védőfólia. A többit a fantáziátokra bízom :D Hogy a hőtől, fénytől hogyan változik, azt nem tudom. De nem bűn cserélni x időközönként.
Haat őő. Van esetleg jobb keped bocs csak nem latom, hogy mit latok.
 
A héte nekiálltam feltuningolni a lámpát a kínából rendelt tükörfóliával. Először arra gondoltam, hogy egy korábbi megoldásom alapján sörösdobozból vágott lapokra ragasztom az öntapadós fóliát, de mivel én inkább kólás vagyok, így a múlthétvégi szülinapi buli ellenére is hijján vagyok az ilyen alapanyagnak, így végül két csikot ragasztottam egymásnak, hogy egy kicsit merevebb ívet kapjak. A DIY lámpám CD 27/60-as gipszkartonprofilból készült és ennek az U profilnak peremei vissza vannak hajlítva, így oda szépen be is feszült a tükörfólia. A cíkokat 7,5 centi szélesre vágtam, és majdnem elég is volt egy 60x100 centis lap a 4db T5, 54 wattos csöhöz .Telefonra letöltöttem egy fénymérő alkalmazást, nem is a pontos mérés volt a cél, inkább csak, hogy lássam mennyivel javult a fényerő.
Akvárium jelenleg újraindítás alatt van, így üres. Telefon pedig a fenéküvegre került, 60 centire a lámpától. Féynyviszaverő fólia nélkül 6577 lux-ot mutatott a telefon ,persze amint benyúltam az akváriumba, hogy képenyőmentést csináljak, egyből változott , de szerencsére látszik a max érték is.
Tükörfólia beszerelése után pedig több mint a duplájára 15128 lux-ra emelkedett a fényerő.
Ezek után kíványcsian várom majd, hogy a növényeknek mennyire tetszik a fény. Mindenesetre teli CO2 palackkal indulok neki az újraindításnak. (meg sürgősen neki kell állnom egy pH figyelő, vészkikapcsoló elektronikának is :mad:)
 

Attachments

  • fenymeres1.png
    fenymeres1.png
    225.7 KB · Megtekintések: 5
  • fenymeres2.png
    fenymeres2.png
    232.7 KB · Megtekintések: 4
Back
Oldal tetejére