• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY - 6x39 W T5 függesztett világítás

Igen, van. Kb. 22 mm, cső és a refi között alig 1 mm van, teljesen bele van ültetve. A reflektorok nem teljes félkör alakúak, inkább csak kb. 160°-ot fognak át. A teljes félkör átmérője kb 55 mm lenne, így lesz a csövek tengelytávolsága - a 160°-kal - 49 mm. A reflektorokon 4 hajlítás van, vagyis 5 szegmens (szemre kb. 17+9+15+9+17 mm, ahol a középső 15 mm-es van a cső mögött), ehhez jön még hozzá pluszban az összeillesztő félcentis visszahajtás. Az 50 mm-es CD profil talán annyiból lehet rosszabb a 60-asnál, hogy a peremezések letakarnak az ívekből 1-1 centit, az ATI reflektornál ez szinte nulla, mert a visszahajtás követi a reflektor ívét.
 

Attachments

  • ATI reflektor.jpg
    ATI reflektor.jpg
    102.9 KB · Megtekintések: 8
Utoljára módosított:
Ezt a részt nem így csinálnám. A kapcsolókat a lámpatestbe helyezném és egy közösített kábelt vezetnék el a konnektorig, egy darab dugvillával. Ha a kapcsolókat nem tervezed beépíteni, a közösítést akkor is megcsinálnám az egyetlen dugvillához..


230V AC / 12V DC konverter a ventilátorokhoz. Ide kötnék be egy potmétert is az állíthatóság végett.
Köszi a valaszokat.
A közösites jo ötlet, akkor nem lenne harom dugvilla, viszont akkor hogyan müködtetem 3 idözitöröl a fenycsöveket, ha a kapcsoloka lampatestben vannak?
Ugy ertem, hogy en szeretnem , hogy mondjuk 14.00-kor kapcsol ket fenycsö, 14.30-kor ujabb kettö, es majd este 18.00-kor a legutolso kettö, de csak mondjuk 1 orara vagy kettöre. Ezt akkor nem tudnam kivitelezni, ezert terveztem igy...
A 230 V AC/12 V DC konvertert köszi...
@Victor a lampa függesztett lesz.
A fater kesziti a dobozt, de nem akar gipszkartonprofilt hasznalni, ö az egeszet merevitesekkel akarja megoldani, hiaba mondtam, hogy legyen az alap egy ilyen keret ebböl a profilbol.
Ö meg akarja csinalni a dobozt ugy hogy van benne a sarkok között, meg közepen hosszanti iranyban futo lec a mereviteshez...
Nem tudom, igy, hogy milyen magas legyen a doboz, 15 cm eleg?
A szelessegben valami ötletetek: 30-40 cm, eleg a 6 fenycsöhöz?
 
@meleagris
A külön időzíthető csövek tök jogos. De érdemes megfontolni, hogy tényleg szükséged van-e erre, és ha igen, akkor is megéri-e annyi kábellel és időkapcsolóval bajlódni. Vannak sima áramkörbe köthető időzítők is, amik kis helyet foglalnak és simán elférnének a lámpatestben, vagy pl ott van a sonoff wifis több csatornása. Én tutira kerülni próbálnám a sok kábelt.
A lámpa minimális szélességét elsősorban a fényterelő határozza meg, ezért vesézgettük fentebb. A maximálisat neked kellene megállapítani praktikusság szempontjából (akvárium mélység stb.).
 
A fater kesziti a dobozt, de nem akar gipszkartonprofilt hasznalni, ö az egeszet merevitesekkel akarja megoldani, hiaba mondtam, hogy legyen az alap egy ilyen keret ebböl a profilbol.
Ö meg akarja csinalni a dobozt ugy hogy van benne a sarkok között, meg közepen hosszanti iranyban futo lec a mereviteshez...
?
Pedig szerintem profilból sokkal egyszerűbb, és könnyű is. Métere úgy 90 forint körül van ennek a profilnak, így 1-2 óra alatt megvan a kész váz, a burkolatot pedig bútorlap hátfalból ragasztottam össze amit lefényeztem
A lámpa magassága 6,5 centi :)

https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...7823_d65ac54e8ffca298636369801744bbc0_xxl.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...7821_0282614b51f27a32447ed6d2bb8c9538_xxl.jpg
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...7817_8dc1ed830b657b9e9f2a54c573f9ac75_xxl.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...99095_5586064df9826e9e55e4ef0357ae1088_xl.jpg
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...99065_5ae2b81ae3b30608116454897ad34c91_xl.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...21867_c14cb66bae25e706458f0769f2b75eef_xl.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...21869_cd0d0d911f8b57c6e6816ed41777300b_xl.jpg
 
@meleagris
A külön időzíthető csövek tök jogos. De érdemes megfontolni, hogy tényleg szükséged van-e erre, és ha igen, akkor is megéri-e annyi kábellel és időkapcsolóval bajlódni. Vannak sima áramkörbe köthető időzítők is, amik kis helyet foglalnak és simán elférnének a lámpatestben, vagy pl ott van a sonoff wifis több csatornása. Én tutira kerülni próbálnám a sok kábelt.
A lámpa minimális szélességét elsősorban a fényterelő határozza meg, ezért vesézgettük fentebb. A maximálisat neked kellene megállapítani praktikusság szempontjából (akvárium mélység stb.).
Megfontolom az ötleteket, köszi.
Az az igazsag, hogy fenyterelön gondolkoztam, de olcson nem talaltam, barkacs megoldasra meg nincs ötletem. @Victor irta az Al bevonatos ragasztot, de az, ha kiszarad mallik, igy esetleg meg marad a kromspray-vel valo befestes.
Az akva melysege 50 cm, arra voltam csak kivancsi, hogy mondjuk 40 cm-ben elfer-e a hat csö, plusz az elektronika. Szerintem ilyen melyseghez 40 cm-töl szelesebb nem szükseges. Vagy igen?
Arcadia, Juwel, hasonlo fenyterelök aranyarban vannak...
Mas ötletem nincsen.
 
Megfontolom az ötleteket, köszi.
Az az igazsag, hogy fenyterelön gondolkoztam, de olcson nem talaltam, barkacs megoldasra meg nincs ötletem. @Victor irta az Al bevonatos ragasztot, de az, ha kiszarad mallik, igy esetleg meg marad a kromspray-vel valo befestes.

Arcadia, Juwel, hasonlo fenyterelök aranyarban vannak...
Mas ötletem nincsen.
Azthiszem a Juwel refijére írták, hogy dupla W kialakítású. Ha az UD27-es profilt szépen megtudnám valamilyen görgős megoldással középpen hajlítani akkor még jó is lehet. Króm spré sajnos nem ad elég fényes felületet (nem azzal fújtam le ami a képen van ;))
 

Attachments

  • IMG_20170705_183829.jpg
    IMG_20170705_183829.jpg
    89.3 KB · Megtekintések: 7
Azthiszem a Juwel refijére írták, hogy dupla W kialakítású. Ha az UD27-es profilt szépen megtudnám valamilyen görgős megoldással középpen hajlítani akkor még jó is lehet.
Sörösdoboz feldarabolva, belegörbítve a CD-be, az miért nem jó? Te is így csináltad, nem?
Ezt a W-t nem értem (sebaj), de ha ez a terv, talán jó lehet a CD toldó elem is, amiből van egyenes is, meg görbített is. Utóbbi típusonként eltérő ívű görbítéssel (ezen amúgy is könnyű kézzel igazítani). Az 50-eshez való egyenes oldalait kihajtva jó lehet a 60-as CD-be. Így - hogy másik profilba rakod - talán az sem baj, ha darabokból van, nem egy hosszúból.

images?q=tbn:ANd9GcTFRUY__XxqmE3FGcJawM9qScHznQR-BgpqurCtwxasoKjED5Q-.jpg

Kb 10-11 cm-es. 40,- Ft körül van darabja, így kb háromszoros áron jön ki méterre az UD-hez képest.
 
Sörösdoboz feldarabolva, belegörbítve a CD-be, az miért nem jó? Te is így csináltad, nem?
Ezt a W-t nem értem (sebaj), de ha ez a terv, t

Kb 10-11 cm-es. 40,- Ft körül van darabja, így kb háromszoros áron jön ki méterre az UD-hez képest.
Természetesen jó a sörösdoboz is, csak erre kell az alu ragszalag amit nálam 3 év alatt elporladt, a króm spré amivel most lefújtam meg nemvalami fényes felületet ad, így agyalgatok valami más megoldáson, de az igazi az volna ha tudnék rozsdamentesacél csíkokat vágatni, polírozni és meghajlítani. CD toldóval kicsit szerintem nehéz volna a lámpa, legalábbis most nagyon könnyű.
Dupla W kialakításon az alábbi megoldásra gondoltam, legalábbis valamelyik webáruházban így nevezték a juwel refijét
 

Attachments

  • juwel-fenyterel-reflektor-t5-54-w-1047-mm-profesional.jpg
    juwel-fenyterel-reflektor-t5-54-w-1047-mm-profesional.jpg
    30.3 KB · Megtekintések: 4
Alu ragszalag 3 év után így nézett ki a T5 ,54 wattos csövek felett, és ha hozzáértem porladt
 

Attachments

  • IMG_20170520_114924.jpg
    IMG_20170520_114924.jpg
    98.2 KB · Megtekintések: 3
Ezt a részt nem így csinálnám. A kapcsolókat a lámpatestbe helyezném és egy közösített kábelt vezetnék el a konnektorig, egy darab dugvillával. Ha a kapcsolókat nem tervezed beépíteni, a közösítést akkor is megcsinálnám az egyetlen dugvillához...

Hogy oldod meg a külön kapcsolást? o_O Nálam is van egy 6*54W folyamatban, és ez érdekelne erősen :)
 
Fényterelő

Szerintem :Bádogos boltból ahol méretre vágják a kívánt pár mm-es alumínium lap azt meghajlítgatod a kívánt formára.Valami fára idomra rákalapálod .Netten van pár tipp milyen szög mekkora ív mekkora területre fény szórás stb..és azt bevonod ráragasztod Mylar nevezetű fóliával (kis kertészek használják)kB 5-600 Ft/ m2 98% körüli fényvisszaverődés kb 130 C fokig birja elméletileg. Szerintem a gyémánt mintás a jobban szór . Én használtam diy fényterelőnek akváriumokhoz nálam 2 évet simán kibirt.
 
Hogy oldod meg a külön kapcsolást? Nálam is van egy 6*54W folyamatban, és ez érdekelne erősen
Mire gondolsz? Hogy oldom meg meleagris készülő lámpájánál? Vagy nálam az ATI-nál? Vagy a te meglévő, kész - nem tudom milyen - lámpádnál? :)
 
Én mivel nagy mókolós vagyok, így megoldanám egy arduinoval, de lehetne használni többcsatornás LED vezérlőket is erre a célra, pl:TC420-ast, csak annyit kell pluszban csinálni, hogy a kimenetekre relét kell tenni. Ilyen általános kapcsolásra való relét meg autósboltban kapni, kis fekete kocka, 4-500 forint. TC420 meg 5 kimenetes, így kettesével kapcsolva a csöveket, még marad szabad kimenet akár a CO2 kapcsolására is ;)
 

Attachments

  • 46035.jpg
    46035.jpg
    50.8 KB · Megtekintések: 3
Mire gondolsz? Hogy oldom meg meleagris készülő lámpájánál? Vagy nálam az ATI-nál? Vagy a te meglévő, kész - nem tudom milyen - lámpádnál? :)

Bármilyen lámpában, az általad javasolt módon, miszerint 1 villa és 1 vezeték megy be a lámpatestbe, és bent osztod szét 2-2-2 csőre, de azt írtad, hogy "ha nem akarsz kapcsolót beépíteni". Az időzítőket csak nem építed be a házba?! :D Ha félreértettelek, vagy lemaradtam, akkor bocsesz! :)
 
Bármilyen lámpában, az általad javasolt módon, miszerint 1 villa és 1 vezeték megy be a lámpatestbe, és bent osztod szét 2-2-2 csőre, de azt írtad, hogy "ha nem akarsz kapcsolót beépíteni". Az időzítőket csak nem építed be a házba?! :D Ha félreértettelek, vagy lemaradtam, akkor bocsesz! :)
Szerintem lemaradtál :)
A #43-ban reflektáltam ugyanezekre a felvetésekre. A beépítést azért tartottam bőven járhatónak, mert meleagris 15 cm-es lámpamagasságot emlegetett...
 
Back
Oldal tetejére