• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Számoltam és szerintem 5-10m szalag+tc420+180w táp 12,5k szerintem nem olyan sok


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Az előző leveledet úgy értettem, hogy csak a tápra szánsz 23 ezret. Erre írtam, hogy szerintem van olcsóbb is. A mostani leveledben meg úgy olvasom, hogy a három eszközt találtad összesen 12,5 ezerért. Ez meg valahogy túl kevésnek tűnik...
... vagy nem tudom jól értelmezni amit írtál... :notworthy: (vagy keleti e-bajos beszerzésre gondoltál, de még úgy se...)
Amit hirtelen találtam magyarországi beszerzéssel és garanciával:
- táp: 7.500,-
- TC 420: 14.000,-
- LED 1.700,- / méter (+/- 20% a lumen/Watt értéktől függően)
- Alu sín 400,- /méter (plexi takarás nélkül, ha nem alumínium a lámpatested, amire felragasztod a LED csíkot)
 
A táp 240w $23 , de mivel elég kisebb is ezért egy 180w tápot választok , ami csak $17 , a szalag 5m 2835 $3,15 , a tc420 pedig $20,8 . Így az egész $43,33 , ami kb 12500huf . Bocs az előző nem volt egyértelmű. A dodo alatt dollárt értettem .


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az alu profilt még nem néztem , de szerintem az egész max 25k kijön


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
40 lumennel számoltam literenként , sz nálam 10000. A táblázat szerint a 2835 szalagból kell kb 6m . Ha rakok 8-10m akkor marad elég tartalék csökkentett fényerő mellett. Kb 70% üzemeltetve.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


8520.ból meg 4m. méterenként 24w
 
8520.ból meg 4m. méterenként 24w

Igen , de jobban is melegszik , plusz kell hővezető ragasztó hozzá. Lehet inkább a gyengébből rakok többet és vissza veszem


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Latom itt azert szabadfolyast eredmenyezett a technika.
A 8520-as alapbol kerheto hovezeto ragsztoval de ahogy olvasom a cel tul szamolni a fenyt hogy legyen mibol dimmelni. A 8520-ast sem kell huteni ha vissza van dimmelve mert ugyan ugy nem melegszik csak ha oda vagod neki az energit.
Itt magyar honba megveszed az 5 metert akar a 8520-at is 10-k bol. Hozza tap 3000 dimmer 2000.
Lowba fele eleg. Ha barmi problemad van vele el a gari. Kulfoldon varhatsz heteket mire rendezik, ha rendezik.
Amugy ezek a profilok szinte majdnem nullak hutes celjabol ha nem dimmeled mert aluval egyutt tuz forro. Nekem 3 mm vastag alu zartszelvenyre van ragasztva az mar a forrotol valamivel enyhebb.
 
A táp 240w $23 , de mivel elég kisebb is ezért egy 180w tápot választok , ami csak $17 , a szalag 5m 2835 $3,15 , a tc420 pedig $20,8 . Így az egész $43,33 , ami kb 12500huf . Bocs az előző nem volt egyértelmű. A dodo alatt dollárt értettem .


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Tehát mégis csak értelmezési problémám volt. o_O Ma is tanultam valamit... :D
 
Igen , de jobban is melegszik , plusz kell hővezető ragasztó hozzá. Lehet inkább a gyengébből rakok többet és vissza veszem


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Én vettem egy kis kupa hővezető pasztát 1000ft és géles pillanat ragasztót 500ft. A paszta olyan sok, hogy akár 200m ledhez is elég. Alu profilt meg azt használom amit a videóban is mutattam.
Egyébként csináltam pár műszeres mérést. Érdekes módon két külön szállítmányból származó 8520 ledszalag is más értékeket mutatott. 12V-on 8520 1,66A és 1,5A között vesz fel. A gyári értékben megadott 2A/m kicsit túl van tolva mivel 12V fölött nem ajánlatos üzemeltetni és kb. 13,5V-nál volt a 2A felvétel.
 
Hozza tap 3000 dimmer 2000.

Amugy ezek a profilok szinte majdnem nullak hutes celjabol ha nem dimmeled mert aluval egyutt tuz forro. Nekem 3 mm vastag alu zartszelvenyre van ragasztva az mar a forrotol valamivel enyhebb.
A 2.000,-os dimmer "csak" dimmer. Szerintem időkapcsolóval, több csatornával kiegészítve, megérheti a TC-420 az árát.
Igen, az aluprofilokat a 4,8W/m LED szalaghoz találták ki. A teljesítmény (hő) nőtt, a profil marad...
A legtisztább ügy az lenne, az alumínium lemezből készülne a lámpatest.
 
A 2.000,-os dimmer "csak" dimmer. Szerintem időkapcsolóval, több csatornával kiegészítve, megérheti a TC-420 az árát.
Igen, az aluprofilokat a 4,8W/m LED szalaghoz találták ki. A teljesítmény (hő) nőtt, a profil marad...
A legtisztább ügy az lenne, az alumínium lemezből készülne a lámpatest.

Igazából mindegy számomra , hogy profilt , vagy lemezt veszek . Lemezből 2-3mm az ajánlott? Plexi vagy műanyag lábon fog támaszkodni


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Igazából mindegy számomra , hogy profilt , vagy lemezt veszek . Lemezből 2-3mm az ajánlott? Plexi vagy műanyag lábon fog támaszkodni


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem ismerem a barkácsolási lehetőségeidet. A profilhoz elég egy vasfűrész lap (vagy már méretre vágva veszed), a lemez esetében már a méretre vágáshoz is gép kell + a hajlításhoz is.
Szerintem 1mm-es bővel elég. A vastagabb nagyon nehéz lesz, és hővezetés/hőleadás szempontjából indokolatlan.
 
A barkácsolás nem gond , modderkedek . [emoji3]



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A 2.000,-os dimmer "csak" dimmer. Szerintem időkapcsolóval, több csatornával kiegészítve, megérheti a TC-420 az árát.
Igen, az aluprofilokat a 4,8W/m LED szalaghoz találták ki. A teljesítmény (hő) nőtt, a profil marad...
A legtisztább ügy az lenne, az alumínium lemezből készülne a lámpatest.
[emoji106]
 
A TC420-nak mintha lenne topikja, de nem találom. Ha velem ellentétben valaki igen, belinkelhetné ide.
Ugyanis kiadtak belőle egy új WIFI verziót, ami - ahogy látom - semmi másban nem is különbözik elődjétől. Az első keresések majdnem dupla árat sejtetnek, de megfelelő helyen keresve alig drágább elődjétől ;)
Az új modell neve: TC421 WOW :)

 
Sziasztok! 8520-as ledből 3 méterre lenne szükségem(72 watt, 9720lumen) 6A 12V tápegységről menne. Ha azért hogy tovább bírja, beteszek mégegy métert belőle, ugyan úgy 72 watt-ot kap, akkor ugyan úgy 9720 lumen marad ugye?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok! 8520-as ledből 3 méterre lenne szükségem(72 watt, 9720lumen) 6A 12V tápegységről menne. Ha azért hogy tovább bírja, beteszek mégegy métert belőle, ugyan úgy 72 watt-ot kap, akkor ugyan úgy 9720 lumen marad ugye?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Ha ahhoz, hogy ellásd a feladatodat, 4 túrógombócot kellene enned naponta, de csak 3-at kapnál, örülnél neki? Mi lenne veled hosszú távon?
A tápokat alapból túl szokták méretezni kb. 20%-kal. A te tápod pont annyit bír, amennyit a szalagok igényelnének. Minden maxon lenne hajtva, erősen melegedni fognak és gyorsan tönkre mennek, nem jó. Miért nem veszel egy nagyobb tápot és a dimmert?
 
Sziasztok! 8520-as ledből 3 méterre lenne szükségem(72 watt, 9720lumen) 6A 12V tápegységről menne. Ha azért hogy tovább bírja, beteszek mégegy métert belőle, ugyan úgy 72 watt-ot kap, akkor ugyan úgy 9720 lumen marad ugye?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről


Nagyon határon üzemelne a 6A táppal.Az ipari tápokat is csak 80%-ig illik terhelni. Nem úgy működik ez a dolog, hogy raksz még egy métert és akkor csökken a teljesítmény. Mekkora akvára menne a 9720 Lumen? 4000ft egy ipari 8,5A táp amin állítható a feszültség így még drimmer sem kell.
 
Tényleg, igazatok van köszönöm, nem gondoltam végig. Akkor nagyobb táp lesz, a fényerőt meg visszaveszem dimmerrel. 160 liter fölé menne.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére