• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

A kókányt én úgy értelmezem, hogy tök jó arra a feladatra, amire szántuk, csak eszköz/idő/tudás/felszerelés hiányában nem lett igényesebb. Úgy mint pl. az én kartonból, ragasztószalaggal készített lámpám a mohanevelő akvám fölé. Tökéletes fényt ad, csak ne érje víz, meg ne nyomódjon meg. De a fénycsőre tekert LED-szalad, az nem kókány, hanem szimplán sz*r. A LED-ek 25%-a felül van, annak a fénynek talán 5-10%-a éri el a vízfelszínt, míg 25-25% a két oldalán. Szóval ennek inkább a Maksa féle "pocsék áruk fóruma" topikba lenne a helye - igaz, ott dobogós lenne :) Bocs az őszinteségért, szerintem is vedd le róla, mert teljesen feleslegesen üzemel a LED-ek 50-75%-a.
Meglesz csinálva normálisan igérem[emoji5] ez most időhiány miatt lett ilyen formában.
 
Szaástak post: 23444oldották 5223 said:
Hát Ilyet:) már keresek is egy 200-as izzót..Meg kell csinálnom nekem is. Nagyon tetszik!!
Egyébként a világítást hogy oldottátok meg?
 
Sziasztok! Egyenlőre ezt a topicot találtam a legmegfelelőbbnek a kérdésemhez. Épp egy kókány ikráztató ketrec projekten vagyok, s a kérdésem az, hogy a ragasztópisztoly megfelelő választás-e, nem oldódik ki belőle káros anyag a vízbe? Próbáltam utánakeresni, "sok infó" van, inkább kérdezek.
 
Sziasztok! Egyenlőre ezt a topicot találtam a legmegfelelőbbnek a kérdésemhez. Épp egy kókány ikráztató ketrec projekten vagyok, s a kérdésem az, hogy a ragasztópisztoly megfelelő választás-e, nem oldódik ki belőle káros anyag a vízbe? Próbáltam utánakeresni, "sok infó" van, inkább kérdezek.
Szia!
Nálam a házilag készült ikercsillagot tartja össze a ragasztópisztolyos megoldás kb 4 hónapja! Eddig nem vettem észre semmi különöset, nem volt halpusztulás.
 
Ebből nagy kókányolás lesz!
Ha még nem késő: a ledek hűtésére fordíts fokozott figyelmet. Akkor jó a megoldásod, ha 1-2 órai folyamatos üzem után is rajta tudod tartani a kezedet, nem égeti.
A ledek élettartama miatt nagyon fontos, hogy 40-45 fok fölé ne nagyon menjen a maghőmérséklet.
Számolj be az eredményről is;)
 
Egyik medencém igen közel került az ajtóhoz. Arra gondoltam erre az élre jó volna valami feltűnő színű, akár éjjel foszforeszkáló csíkot tenni. Vastagabb filcszerű anyagból pl., mintegy figyelmeztetésképpen, nehogy valaki nekimenjen.
Csak az a gondom, hogy fogalmam sincs ilyesmi létezik-e?
(nem, nem tudom arrébb tenni a medencét)
 
Egyik medencém igen közel került az ajtóhoz. Arra gondoltam erre az élre jó volna valami feltűnő színű, akár éjjel foszforeszkáló csíkot tenni. Vastagabb filcszerű anyagból pl., mintegy figyelmeztetésképpen, nehogy valaki nekimenjen.
Csak az a gondom, hogy fogalmam sincs ilyesmi létezik-e?
(nem, nem tudom arrébb tenni a medencét)

Hobbyboltokban lehet kapni fluoreszkáló matrica festéket. (NEM ÜVEGFESTÉKET!!!)
Leméred milyen vastag csíkot szeretnél, fogsz egy műanyag (vagy üveg, bár ezzel lehet szívni fogsz) VÍZSZINTES felületet, felviszed rá a kívánt formát és a méretet, majd vársz amíg megszárad (a felvitt festék mennyiségétől, hőmérséklettől függ, de ha vékonyan kened, másnapra megszárad) Ha megszáradt, akkor kicsit behajlítod a műanyag felület sarkát , és óvatosan fel tudod róla húzni. Ezt követően benedvesíted az akvárium azon részét ahová ragasztani akarod. Ráragasztod, végigsimogatod ronggyal és kész. Ha le akarod szedni, nyomtalanul leszedheted, de általában idővel kiszárad, ezért célszerű ismét bespriccelni vízzel, és várni. Majd azt követően gond nélkül lehúzható és újra ragasztható ;)
(ha jól tudom van több választható színben: pink, sárga, és kék)
 
Eddig borleszívó csövet használtam, mert ezt tudtam gazdaboltban beszerezni. Most viszont szükségem volna ennél jóval hajlékonyabb csőre, ami nem törik meg és egy szép ívet tudok benne hagyni a szűrőből kifelé vezető ágon. Merre induljak el?
 
Sziasztok!
Beüzemeltem egy 16l-es eheim nanot a munkahelyemen.
Készítettem a garniknak etetőkosarat plexi csíkból és kis műanyag dobozból. Így látom őket egyszerre zabálni, ha kapnak valami finomat.:D
A nasi elfogy csak kiveszem a vízből. Arra is jó, hogy nem szóródik szét a "morzsa" nem piszkolódik a víz.
DSCN1303eteto1.jpg DSCN1305 eteto22.jpg DSCN1310 eteo3.jpg
Üdv:Zoli
 
Sziasztok!
Beüzemeltem egy 16l-es eheim nanot a munkahelyemen.
Készítettem a garniknak etetőkosarat plexi csíkból és kis műanyag dobozból. Így látom őket egyszerre zabálni, ha kapnak valami finomat.:D
A nasi elfogy csak kiveszem a vízből. Arra is jó, hogy nem szóródik szét a "morzsa" nem piszkolódik a víz.
View attachment 6200 View attachment 6201 View attachment 6202
Üdv:Zoli
Ez nem is rossz. Ötlet lopás ér? :D
 
Sziasztok!
Beüzemeltem egy 16l-es eheim nanot a munkahelyemen.
Készítettem a garniknak etetőkosarat plexi csíkból és kis műanyag dobozból. Így látom őket egyszerre zabálni, ha kapnak valami finomat.:D
A nasi elfogy csak kiveszem a vízből. Arra is jó, hogy nem szóródik szét a "morzsa" nem piszkolódik a víz.
View attachment 6200 View attachment 6201 View attachment 6202
Üdv:Zoli
Az ötlet jó, én is leloptam csak azok a fránya garnélák fél perc alatt kilopják az összes kaját belőle és az akvárium minden pontján szétszórva eszegetik. :(
Egy próbát megért, köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére