• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY kókány megoldások topikja

Sziasztok!
Újrahasznosítás címszó alatt kókányoltam drop chekkert.
Borospince takarítása közben találtam pár törött üveg kotyogót. Két hónap pihentetés után rájöttem mi lesz sorsuk.
Itt még takarítás előtt...
IMAG1243_1.jpg
IMAG1264.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Sajnos hiba csúszott a kókány munkámba:( A folyadék rövid idő alatt besárgult ,de mivel co2 nem volt még bekötve ezért nagy volt a pánik, hogy savas a vizem.
Hogy biztosra menjek beraktam egy GA-s chekkert ami viszont kék maradt. Mivel az üveg tiszta volt és a folyadék máshol jól üzemelt maradt a dugó hibagócnak.
A dugót egy beszáradt szilikon kinyomó kúpból vágtam le de arra nem gondoltam ,hogy a vágásfelületből még ecetsav oldódik ki :banghead: Öblítés, új folyadék és működik minden tökéletesen.
 
Utoljára módosított:
Ennek nincs ertelme. A LED szalagnak pont az elonye vesz el, hogy egy iranyba tud vilagitani es nem 360 fokban. Ha mar foncsor kell, akkor sok feny elveszik.
Ahová bekerült a kiégett fénycső a leddel ott üvegfólia van felragasztva a tetőre. Tehát ami nem a kellő irányba világít azt a részt vetíti az üvegfólia.
 
Tehát ami nem a kellő irányba világít azt a részt vetíti az üvegfólia.
Igen, de messze nem az osszes fenyt.
A masik problema, hogy a fenycso anyaga nagyon vekony, igy nem ad kello hutest a LED-nek.
 
Igen, de messze nem az osszes fenyt.
A masik problema, hogy a fenycso anyaga nagyon vekony, igy nem ad kello hutest a LED-nek.
Nem gond, hogy nem minden fény megy oda mert ez csak hirtelen megoldás volt. Ezen kívül van beszerkesztve a tetőbe még 3,5méter szalag ami lefelé van irányítva. Ez is úgy lesz megcsinálva mint a többi csak este már nem volt kedvem fabrikálni [emoji1]
 
Nem gond, hogy nem minden fény megy oda mert ez csak hirtelen megoldás volt. Ezen kívül van beszerkesztve a tetőbe még 3,5méter szalag ami lefelé van irányítva. Ez is úgy lesz megcsinálva mint a többi csak este már nem volt kedvem fabrikálni [emoji1]
azért hosszában is simán ráragaszthattad volna csak lefelé 2-3-4 csíkban. :D
 
A kókányt én úgy értelmezem, hogy tök jó arra a feladatra, amire szántuk, csak eszköz/idő/tudás/felszerelés hiányában nem lett igényesebb. Úgy mint pl. az én kartonból, ragasztószalaggal készített lámpám a mohanevelő akvám fölé. Tökéletes fényt ad, csak ne érje víz, meg ne nyomódjon meg. De a fénycsőre tekert LED-szalad, az nem kókány, hanem szimplán sz*r. A LED-ek 25%-a felül van, annak a fénynek talán 5-10%-a éri el a vízfelszínt, míg 25-25% a két oldalán. Szóval ennek inkább a Maksa féle "pocsék áruk fóruma" topikba lenne a helye - igaz, ott dobogós lenne :) Bocs az őszinteségért, szerintem is vedd le róla, mert teljesen feleslegesen üzemel a LED-ek 50-75%-a.
 
Back
Oldal tetejére