• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Discus pond

Adjál nekik vörös szúnyoglárvát meg sok tubifexet, és tuti a bélgyulladás. :)

Erre szerintem ne esküdj meg!
Nálam szinte csak ezt kapnak és nőlnek, mind a bolondgomba.
Nem bizonyítható, de általában bejön , ha egy diszkosznak 8cm-es koráig nincs problémája, akkor már valószínűleg nem is lesz.
 
rre szerintem ne esküdj meg!
Nálam szinte csak ezt kapnak és nőlnek, mind a bolondgomba.
Nem bizonyítható, de általában bejön , ha egy diszkosznak 8cm-es koráig nincs problémája, akkor már valószínűleg nem is lesz.
A giliszta tenyészeten gondolkodom a pinyóban. Tejes láda, 10 kiló virágföld meg a komposzt gilisztakajának. A profik szerint szeretik a koszok a fehérjedús gilisztát, de a csaligiliszta nem jó a fertőzés miatt!
 
Erre szerintem ne esküdj meg!
Nálam szinte csak ezt kapnak és nőlnek, mind a bolondgomba.
Nem bizonyítható, de általában bejön , ha egy diszkosznak 8cm-es koráig nincs problémája, akkor már valószínűleg nem is lesz.
nálam sincs ezzel semmi baj tőle!
 
Én most rendeltem 2 kiló fagyasztott diszkosztápot (1000 ft/500g tenyésztőn keresztül) . Addig is míg nem gyártok magamnak!
 
Kitől rendelted? Egyébként szívesen néznék egy "sorstárstól" képeket is, ha van esetleg naplód.
Van egy nem diszkoszos tenyésztő Debrecenben, akihez néha ellátogatok halkajáért, mert fele annyiért adja mint a bolt.Leadom az igénylést és ha megvan szól, én meg hütőtáskával felvértezve elmegyek érte.Állítólag a németektől jön.
Napló az még nincs, de hamarosan összeszedem magam és csinálok egyet, úgy mostantól, mert a korábbi állapotokról nincs képanyag.
 
Van egy nem diszkoszos tenyésztő Debrecenben, akihez néha ellátogatok halkajáért, mert fele annyiért adja mint a bolt.Leadom az igénylést és ha megvan szól, én meg hütőtáskával felvértezve elmegyek érte.
Napló az még nincs, de hamarosan összeszedem magam és csinálok egyet, úgy mostantól, mert a korábbi állapotokról nincs képanyag.
Hajrá, várni fogom.
 
Most tervezek egy másik akváriumot diszkoszoknak, szűrő, villany már megvan, 10-es üveget tudok szerezni 150*50*60 méretben 10,000-ért csak össze kell ragasztani.Neked a merevítések hogy vannak betéve?
 
Két hosszmerevítés nem lenne praktikusabb? Normál üveg?
Nekem a középső kereszt kifejezetten bejön a takarításnál és a matatásnál. Oda tudom tenni a csipeszt, ollót, tálkát amibe gyűjtöm amit kiszedek az akiból stb... Ennél a méretnél már sok vizet vinnél a padlóra a karodról, (és mindegy hogy van-e takaró fóliád vagy sem) ha állandóan külső helyre teszed a vízből kiszedett cuccokat, mohát, levágott levelet stb...
 
Sajnos a vörös szúnyoglárvát nem tudom nekik adni mert allergiás vagyok rá, a tubi meg szerintem csak macera és lutri. Akkor inkább jöjjön a giliszta!

Hidd el, akik nagyban csinálták és úttörők is voltak Horn, Zsilinszky mind az élő eleség pártját fogták.
Stresszmentesítésre sem tapasztaltam még jobbat. A halak élvezik, hogy vadásznak a bolhára, tubira stb...
A tubit mindenféle rossznak elhordják mostanság, napi egyszer át kell mosni, meg annyit venni ami egy hét alatt elfogy.
Azok a vitorlás növendékek akik tubin meg élőn nőttek kb 1,5x akkorák 3 hónap alatt mint a jó minőségű táposok.
Az A, B, D vitamint igen nehéz mással ilyen jól pótolni. Sajnos ez olyan mint az embernél, hogy hiába veszel 1000mg-os tablettás C vitamint a szervezet úgysem tud belőle többet hasznosítani, mint egy fél citromból amit megiszol limonádénak.
Lehet kicsit kikeltem magamból...na mindegy, már nem törlöm.
Ez a giliszta engem is érdekelne, hogy ez pontosan melyik.
 
Ez a giliszta engem is érdekelne, hogy ez pontosan melyik.

Íme egy jó recept egy másik fórumról:
Komposzt giliszta

Szerző: Rain » 2010.06.19. 14:12

Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre több ismerősömtől hallom, hogy mostanság elég nehéz és körülményes minőségi élő eleséghez: tubifex-hez, vízibolhához jutni a díszállat kereskedésekben.
A komposzt giliszta otthoni szaporítása rendkívül egyszerű, fillérekből kijön, nem igény nagy helyet sem (egy lakótelep lakás erkélyén is elfér egy kisebb tenyészet) és a szaga sem vészes.
Nem kell hozzá más, mint egy 50-60 literes tejes láda, vagy valamilyen hasonló műanyag tároló eszköz. 10 kg kerti műtrágya és vegyszer mentes kerti föld ami elkever az ember 1:1-ben arányban zöld nyesedékkel (pl lenyírt fű). Ebbe mehet bele a giliszta oltás, ami származhat kerti komposztálóból, vagy lehet akár "ásott" giliszta is, annyi csak a lényeg, hogy ne a horgászboltokban kapható trágya giliszta legyen. Arra kell csak ügyelni, hogy a tenyészetet közvetlen napfény ne érje, illetve, hogy mindig nedves maradjon. Én a muslincák miatt egy kiszuperált régi törölközővel le is szoktam takarni
Etetni mindenféle konyha zöldség hulladékkal lehet őket: saláta, zeller, karalábé, káposzta, gyümölcs darabok, burgonya héj. Minél jobb koszton tartjuk a gilisztákat, annál több vitamin és ásványi anyag halmozódik fel a testükben, ergo annál magasabb tápértékkel bírnak majd. A halakra az etetésük semmilyen veszélyt nem jelent. Én apistogrammáknak, páncélos harcsáknak, és pontylazacoknak szoktam hetente 3-4 alkalommal etetni belőle. Etetés előtt a gilisztákat átmosom, egy befőttes üvegben töltök pár DL vizet ebben mennek a girnyók és egy botmixer segítségével másodpercek alatt a kívánt méretűre aprítom fel őket (Természetesen nagyobb dél-amerikai sügéreknek: diszkosz, oszkár, vöröstorkú stb még akár egészben is oda lehet adni a kukacokat), majd egy szűrőn átmosom a vagdalékot és már mehet is a halaknak. Az agassizii-jaim szó szerint bunyóznak érte. ;)

Komposzt giliszta tenyészet
 
A baj az, hogy én az anyagi/utánajárás oldalával kibékülök az élő eleségnek (sajna apistok miatt vörös szúnyoglárva kizárva, tubifex is necces), viszont sok helyen csak daphnia, tubi és vörös szúnyoglárva van élő eleségből, ha egyáltalán van nekik...

Fehér szúnyoglárva van még a jobb helyeken, azt szoktam is venni, meg daphniát.
Szerintem egyébként a fagyasztott kaja ANNYIVAL nem rosszabb mint az élő, és hatalmas választék van belőle (most is van a mélyhűtőmben vagy 7 féle... - asszony örül, a halkajáké az alsó, kis rekesz a mélhyűtőbemn :) ). Szóval én jobbára fagyasztottal etetek.
 
a fagyasztott kaja ANNYIVAL nem rosszabb mint az élő,
Köszönöm a támogatást! ;) Még nem volt energiám itt összeszedni a gondolataim egy hosszabb elemzéshez az élő kontra fagyasztott eleség témában, (talán lehetne nyitni neki egy külön topicot, még az is lehet, hogy van csak én nem találtam meg!) de ha a saját "pocsolyám" lakói napi menüválasztékát kell összeállítanom mint L'ecsónak,
20070801lecso1.jpg

akkor inkább szavazok a fagyasztott tengeri hal, kagyló, marha és pulykaszív esetleg rák fagyasztott mixre felturbózva sórákkal, spirulinával és zöldségekkel, mint a tubira! Amióta ezt kapják a sziámi márnám is állandóan a kajafelhő közepén pörög, utána meg órákig pihen az egyik fán és szarik a moháimra o_O. Sőt a H. bleherik a kisebb hús darabokért külön csatákat vívnak egymással!!!! Ilyenkor teljesen felborul a csapatszellem és az állandó rajalakzat és csak a kajára fókuszálnak!!! Vicces látni ahogy utána keresik egymást, hogy most ki kit kövessen?!
 
Back
Oldal tetejére