• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diffúzor tisztítása

artegor said:
sziasztok.
nem akarok senkit lehordani, de szerintem pont az ADA Superge az aminél nem kell spórolni.
vegyünk példának csak 1 difit. ennek tisztításához kell kb 5 csepp superge, vegyük 10 cseppnek, ha a többi részét is le akarjuk tisztítani.
10 csepp kb 1 ml. vagyis 300 alkalommal tudjuk kitakarítani a diffúzorunkat .
persze lehet üveg ki és befolyó csöveket is tisztítani vele, de ilyennel többségünk nem büszkélkedhet.
kb 10 naponta tisztítom a difimet, vagyis ( ha nem veszek üveg ki és befolyókat) 3000 napig lesz elég a superge.
ezt megveszed és szinte egy életre elég lesz, nem beszélve arról, hogy nyugodtan mered használni, mivel ADA ;)
és 3200 ft nem a világ vége. az akváriumunk ( pontosabban a dísze) megérdemel ennyi kényeztetést.
art.
Figyelembe véve, hogy a Hipó is ugyan azt tudja 60 Ft-ért, tényleg megéri a Superge, csak kérdés, hogy kinek :D De az biztos, hogy a Superge mellé dukál a 2500 Ft-os ADA műanyag edény is, azt is csak egyszer kell megvenni és tök megéri. :ugeek:
 
Az a 3200 pont az üveg be és kifolyó 1/5-e.Ezért nem használok én mégsem superge-t.De van benne valami.
 
Csak egyszer ne öblítsétek ki rendesen azt a hypo-t... Onnantól fognak elkezdődni a gondok.
 
Azért halkan jegyzem meg hogy sokan használják a Superge-t. Itthon is. Csatlakozva az előttem szólóhoz nálam a 240-es és a Nano összes üvegét ezzel matázom már nagyon rég óta. Kényelmes a használata és viszonylag takarékos a dolog. Jó termék megbízható forrásból. Nem marketingelni akarom, de az ár-érték aránya szerintem jó. Biztos valaki a hipoval vagy éppen a savval is jól elvan, én szeretem ha nem kell ilyen dolgokhoz nyúlnom az akváriummal kapcsolatosan.

Ha nálatok bevált az jó dolog. Legalább tudjuk létezik más irány is.
Az akvarisztikára gyártott termékeknek valahogy megvan a hangulata és biztonsága. ;)

De ha már erről van szó létezik valamilyen JBL termék is ha jól emlékszem ami hasonló funkcióval bír.
 
De azoknak akik szeretik a barkácsolást íme egy ellenpélda:

http://www.guitarfish.org/2007/10/05/ti ... -diffusers

Szóval amikor az akidat takarítod és leengeded a vizet. A difit kiemeled a vízből. Hydrogen peroxide-ot csepegtetsz a kerámiára. És amíg a nyírással, vízcserével foglalatoskodsz a difi kitisztul. Nem kell levenni a co2 csövet róla és kockáztatni hogy eltörik. A víz feltöltéssel visszarakhatod a difit. Nem kell áztatni vagy kiönteni ilyen kis mennyíségben beoldódik a vízbe.....

A fenti miatt nem vállalok garanciát :lol:

A fenti dolog mondjuk nem megoldás üveg beömlőkre stb. És abban sem segít hogy a felületi algákat (pl. BBA) könnyen eltávolítsd.
De aki szeret kisérletezni annak talán hasznos tipp.
 
Köszönjük Viktor a DIY csapat nevében is.Nagyon örülök,hogy utólag azért kialakult egy kis vita pro és kontra.
 
" Az akvarisztikára gyártott termékeknek valahogy megvan a hangulata és biztonsága."

Ezzel a mondattal lett érthetőbb az egész.Vannak dolgok amire nem sajnálom a pénzt és megfizetem az árát mert nem lehet helyettesíteni és mert megvan a "hangulata és biztonsága".Vannak viszont termékek amiket ha helyettesítek annak is megvan a hangulata.És itt nem is a pénzről van szó! :lol:
 
nem is kell megmagyarázni. ;)
bedobtunk pár lehetőséget az asztalra. legalább lehet válogatni kinek mi a szimpi.
 
Hétvégén kipróbáltam flóraseptel 1-2 csepp vékonyan, amíg a vízcserét végeztem csodát művelt a difivel.
hófehér lett, szebb mint újkorában és tökéletesen visszatértek az apró porszem bubik.
alaposan kiöblítettem, hogy ne maradhasson se benne, se a kerámián.
Szerintem az ADA cuccban sem halivadéknevelő vitamin komplex van, gondolom azt is rendesen ki kell öblíteni.
 
Én legutóbb Domestost használtam, és azt hiszem maradok is ennél. Sokkal hatékonyabb, mint a sósav: kb. 3 perc alatt feloldott mindent, ami a kerámián/kerámiában volt. A diffúzor - persze alapos öblítés után kívül-belül - jobb mint újkorában, abszolút mikro-méretű bubikat állít elő. Ja és az akiban is túlélte mindenki. ;)
 
oRphEus said:
Én legutóbb Domestost használtam, és azt hiszem maradok is ennél. Sokkal hatékonyabb, mint a sósav: kb. 3 perc alatt feloldott mindent, ami a kerámián/kerámiában volt. A diffúzor - persze alapos öblítés után kívül-belül - jobb mint újkorában, abszolút mikro-méretű bubikat állít elő. Ja és az akiban is túlélte mindenki. ;)

Alapos öblítés alatt mit értesz?
 
A domestos után... öblitőszerrel természetesen. :lol:

Épp a héten próbáltam először a kis ADA tartályt. Bedobtam a nano difit. Közben matáztam az akit, és azt vettem észre hogy időnként mint Tom Cruise a Koktél című filmben shakelek a kis tartállyal. :)

Jut eszembe difikkel kapcsolatosan épp a minap olvastam egy jó kis csatározást hogy minőségi vagy a kínai difik. Érdekes volt. Nah majd egyszer erről is... most a Domestosé az este. :lol:
 
Labirintkopoltyus said:
oRphEus said:
Én legutóbb Domestost használtam, és azt hiszem maradok is ennél. Sokkal hatékonyabb, mint a sósav: kb. 3 perc alatt feloldott mindent, ami a kerámián/kerámiában volt. A diffúzor - persze alapos öblítés után kívül-belül - jobb mint újkorában, abszolút mikro-méretű bubikat állít elő. Ja és az akiban is túlélte mindenki. ;)

Alapos öblítés alatt mit értesz?

Lemostam róla a Domestost, egy műanyag poharat feltöltöttem vízzel és abba beledobtam 5 percre. (Persze így korántsem volt olyan "hangulatos" a tisztítás, mintha az ADA laboratóriumában hosszas kutatómunkával külön erre a célra fejlesztett speciális tisztítótartályt használtam volna... ;) ) Aztán kiszedtem, folyattam rá a vizet még 2-3 percig, majd a belsejét is feltöltöttem vízzel és kétszer kiöblítettem. Nagyjából ennyi. :)

viktorlantos said:
Jut eszembe difikkel kapcsolatosan épp a minap olvastam egy jó kis csatározást hogy minőségi vagy a kínai difik. Érdekes volt. Nah majd egyszer erről is...

Jöhet!
 
(Persze így korántsem volt olyan "hangulatos" a tisztítás, mintha az ADA laboratóriumában hosszas kutatómunkával külön erre a célra fejlesztett speciális tisztítótartályt használtam volna... )

Kénytelen voltam valamit változtatni, eddig Carte D'or-os doboztól már állt a szőr a hátamon. Meg mindig kiöntöttem ezt az áztató folyadékot...
Ennek ellenére a tartály sem jó mindenre. Pl üveg ki és beömlő sajna nem fér bele.

De hangulatos na.... ADA-NA :lol:
 
Ja még annyi, hogy tisztítás után a diffúzor belsejét is ki kell öblíteni, mert a kerámián átszivárog némi tisztítószer. Ezt a legegyszerűbb egy kis darab levegőcső és egy fecskendő segítségével megtenni. A fecskendő segítségével feltöltöm vízzel a levegőcsövön keresztül. Közben a víz által kiszorított levegő és némi víz is távozik felül a kerámián keresztül, szépen eltüntetve belőle minden szennyeződést és lerakódást. A diffúzorban lévő víz egy kis "shakelés" után meg egyszerűen kiszívható a fecskendővel.
 
Előre leszögezem, hogy nem vagyok az ADA marketingese. :) De az ADA Superge nagy előnye, hogy semmilyen negatív hatással nincs az élővilágra, ha esetleg nem annyira sikerül a kezelés utáni öblítés. Én legalább is a belsejét nem szoktam kiöblíteni (nem is nagyon lehet a nano mérete miatt), csak kirázom a beszivárgott matériát. És ha arra gondolok, hogy csak több hét után szoktam cserélni a higított mixet az áztató edénybe, akkor azt kell, hogy mondjam, nem egy nagy befektetés, illetve nagyon sokáig elég. Ezt kivételesen támogatom! Tested by Levinen :)
 
Levinen said:
De az ADA Superge nagy előnye, hogy semmilyen negatív hatással nincs az élővilágra, ha esetleg nem annyira sikerül a kezelés utáni öblítés.
Ez biztos? A gyártó mit ajánl ezzel kapcsolatban? Azt tudjuk egyébként, hogy mit tartalmaz a cucc?

Levinen said:
Én legalább is a belsejét nem szoktam kiöblíteni (nem is nagyon lehet a nano mérete miatt)
Macerás az biztos, nekem a fent leírt fecskendős módszerrel sikerült csak rendesen.
 
én a nanó difiből is kicsapkodom amennyire tudom és átöblítem. Szerintem nem egészséges a halakra nézve ha a kezemet is marja :) Viszont az is lehet hogy ahogy a vizet nem tudja átnyomni a difin ezt a folyadékot sem fogja. ha megfigyeled a folyadékot a gáz kiszorítja a kerámia alól lefelé. szóval nem a kerámia felé tolja.

összetételre nincs info.

valószínű hogy ha ilyet használsz érdemes lezárni mert egyrészt erős szaga van, másrészt pár hét alatt azért párologhat.

én lassan egy éve használom úgy, hogy minden alkalommal új mixet kevertem. most volt előszőr hogy lezárható tartályban meghagytam. sokáig elég.
 
viktorlantos said:
én a nanó difiből is kicsapkodom amennyire tudom és átöblítem. Szerintem nem egészséges a halakra nézve ha a kezemet is marja :) Viszont az is lehet hogy ahogy a vizet nem tudja átnyomni a difin ezt a folyadékot sem fogja. ha megfigyeled a folyadékot a gáz kiszorítja a kerámia alól lefelé. szóval nem a kerámia felé tolja.

összetételre nincs info.

valószínű hogy ha ilyet használsz érdemes lezárni mert egyrészt erős szaga van, másrészt pár hét alatt azért párologhat.

én lassan egy éve használom úgy, hogy minden alkalommal új mixet kevertem. most volt előszőr hogy lezárható tartályban meghagytam. sokáig elég.

Vik! Mielőtt a savnak túl nagy kockázatot tulajdonítanál, megsúgom, hogy a régi apistos akváriumomban sósavval (akár foszforsavval)csökkentettem évekig ph értékét. Minden tisztítószernek ezek a savak a hatóanyagai. És nem 1-2 cseppet adtam hozzá. Feltételezésem szerint a nagymester se adna túl nagy lehetőséget a hibázásra. Ezek a savak azonnal oldódnak a vízben és ilyen mennyíségben kimutathatatlan a jelenlétük, nem mérvadó. ;)
 
Back
Oldal tetejére