• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diffúzor tisztítása

ngabko said:
én ecetet szoktam önteni rá és 1-2 órát hagyom ázni, egy kevés ecet beszokott szivárogni azt kirázom a befolyó csövén, illetve vízet nyomok bele és azzal együtt rázom ki, nekem sima difim van, valúszinűleg ezt spirálissal nehezebb megoldani. Az alga elpusztul és másnapra hófehér szokott lenni a kerámia.
Lehet meg kellene tudni, mi van pontosan abban a ADA-s cuccban.
Én is az ecetet használom és szerintem sem kell ennyire túl misztifikálni a dolgot!
Negyedóra a kerámián majd bő öblítés (kivül-belül) és már mehet is vissza!
Igaz a zöldes szín teljesen a CO2 beindítása után tűnik el!
De pár perc után már megint fehér a felülete!
Szóval ez eddig bevált!
 
A domesztosszal egy kicsit megjártam.A difibe raktam belülre is hígítva.Másnapra valami fehér üledék keletkezett benne.Na ezt most hogy szedjem ki a spirális diffiből?Van egy kis kompresszorom,dekorpisztolyhoz vettem még anno.Rátettem a diffire a kompresszor csövét,de fennakadt az üledék a membránnál.Na ezt gondolhattam volna.Ha nem megy,visszafele talán igen.A diffit feltöltöttem vízzel,ezután a kompresszorcsövet kívülről rányomtam a membránra.Így szépen a vízzel együtt a lerakódás is távozott.Csak kb. 125x kellett ugyan ezt megcsinálni.Azóta is domesztoszzal csinálom,gondosan ügyelve,hogy víz csak a membránon keresztül menjen bele.Többen mondtátok a hidrogén peroxidot.Sajnos tiszta hidrogén peroxidot nem lehet kapni.Megszüntették a gyártását,csak olyan van ,amibe más anyagot is tesznek.A fodrászkellékben ezt mondták.A gyógyszertárban lehetett régen tabletta formában is kapni.Ott még nem néztem.
 
A fentiek helyett inkább a Clorox-ot javasolnám. Ez áll legközelebb a Superge-hez.
Az ADA Superge maláj fórumon járva is a leginkább használtnak és beváltnak tűnik. De ők mondták a Clorox-ot is tippnek ha nincs kéznél Superge.
Nem próbáltam még mert nálam még van Superge. De mivel ez is ilyen klór szagú, el tudom képzelni, hogy a clorox jó lehet.
 
tibicuk said:
Többen mondtátok a hidrogén peroxidot.Sajnos tiszta hidrogén peroxidot nem lehet kapni.Megszüntették a gyártását,csak olyan van ,amibe más anyagot is tesznek.A fodrászkellékben ezt mondták.A gyógyszertárban lehetett régen tabletta formában is kapni.Ott még nem néztem.

Én a helyi gyógyszertárban vettem hidrogén peroxid oldatot. 100 ml, kis üvegben került 280 Ft-ba. Ennek az árnak felét az üveg teszi ki - abba természetesen tudsz utántöltetni ha elfogyott, akkor talán 140 Ft az egész. Előszőr 3%-os oldatot kértem, aztán miután nem voltam elégedett a hatásfokkal, később 10%-osat vittem haza. Ez már sokkal több mindent csinált.

Úgy használom, hogy vízcserénél és egyéb teendőknél kb 10-20 percre feljebb csúsztatom a vízszint fölé az akvárium üvegén, aztán felöntöm a kerámialapot, majd hagyom állni. Nem szoktam foglalkozni azzal, hogyha kevés csöppen a vízbe. Érdekes módon a 3%-osra azt írták, hogy 1 hónapig használható fel, később a 10%-osra meg hogy 6 hónapig (két különböző patikus). Nem értek hozzá.

Ezzel a 10%-ossal sem vagyok megelégedve.
Aki ilyet használ: Ti mennyi ideig áztatjátok és milyen módszerrel? Nem bontanám le az üvegről a csövet minden alkalommal, hátha eltöröm.

Lehet Superge lesz ebből egy GA-s rendelésnél. Sőt.
 
Kiveszem a difit,beállítom egy műanyag vastagfalú pohárba pár csepp clorox vagy folyékony flórasept és addig ázik míg a br.200L-ről leveszem a fele vizet.Lemosom a szert,majd visszatolom a csövet ezután a műanyag pohár felett fejrefordítom a difit és rányitom újra a palackot.Addig tartom lefordítva,míg az összes benne lévő vizet ki nem nyomja a pohárba.Ezután a helyére teszem,ha maradt egy kevés alga másnapra biztos eltűnik.
Csak óvatosan egyet már eltörtem :cry:
 
Hmm..tegnap próbáltam, de áztatás és alapos öblítés után is ontotta magából a vegyszer ízét.((szégyenszemre megszívtam a diffit, hogy ne maradjon benne semmi vegyszer) A nejem azt mondta ma már ne mossak fogat. :)
Én nem merem berakni a kis aksiba, asszem marad a sósav.
 
Egy kicsi gumicső, azt ráhúzod a difire a másik felébe belenyomod a fecskendő heyét, kiszívod belőle a trutyit, majd nyomsz bele vizet hogy teljesen tiszta legyen :)
Nálam ennyi a tisztítás a supergés áztatás után
 
No,akkor én is hozzávakkantok egy kicsit.
Én sem bonyolítom túl a dolgot.Nekem kettő difi van,az egyik mindig ázik a tálkában.Mikor kiveszem az akiból,töltök rá egy kis sűrű domestost (citrusost,annak jobb az íze :shock: ),hagyom hatni egy-két percig,aztán bele a kis vizestálkába,ahol meglötykölöm.Aztán jól elfelejtem egy hétig.Kiveszem,leöblítem,nyomok bele tiszta vizet,vagy háromszor,aztán fejre állítva kifújom.Hál istennek jó a tüdőkapacitásom,még az agyvérzés előtt,távozik belőle a domis víz. :mrgreen: Kristálytisztára sikeredik,és az én számban sem szaporodnak el a bacik.... :eek:
 
..na akkor itt folytatom amit a CO2 board-on elkezdtünk..

Szóval nem tudom mennyire mocskolódik el jobban élesztős beoldásnál, mint palackos esetben.. Gondolom vannak különbségek. De mekkora? :) Aki használta huzamosabb ideig mind a kettőt, annak a tapasztalata érdekelne ez ügyben..
Egyébként akkor ezek szerint csak én vagyok lusta.. Ami megakadályoz abban, hogy a diffi idő előtti elmocskolódását kitisztítsam, az az, hogy sajnos az élesztős CO2-t megállítani nem olyan könnyű. :D Ha kiveszem az aksiból éjszakára ázni, akkor - mivel működik a cucc - nem történik semmi: szinte ugyanolyan mocskos marad. Meg kell várnom, hogy eljöjjön az új anyag keverésének az ideje.. Ekkor sem vagyok hajlandó elválasztani a diffúzort a CO2 csőről, így csak a kerámia külső felületét áztatom továbbra is 10%-os hidrogén peroxid oldattal, amit elvileg patikus nem adhat ki (csak 3% és az alatti oldatot keverhet Neked)..
..kapcsolatok. :)
Gondolom nem ártana a diffúzor belsejét is megáztatni egy kicsit.. :) De még mindig nem venném le a diffúzorról a csövet. Nagyon félek, hogy eltöröm, és ha heti egyszer takarítom így, akkor előbb-utóbb megteszem. Teszek egy próbát az ügyben, hogy a peroxid oldatot belefecskendezem a diffúzorba a CO2 csövön keresztül: nade nem fogja az megenni a csövet előbb-utóbb? Mondjuk előbb?
Nekem ez a diffúzor és CO2 cső szétválasztása a gyengém, csak gyertyás melegítés után rakom fel rá vagy húzom le róla. Van aki ezt minden alkalommal megcsinálja? Hogyan egyszerűbb? Vagy ne féljek annyira, simán rámegy az hidegen is? :D
 
Sokat olvastam a topicban, hogy hetente vagy kéthetente takarítjátok a diffit!?
Ezt úgy annyira nem értem, főleg, hogy én is élesztőzöm!
Nálam legalább egy hónap kell ahhoz, hogy minimálisan leginkább zöld szín halványan előjöjjön!
A bubik mérete is növekszik mikor színes lesz és ekkor is elég neki egy kis ecet!
Nem kell brutális lomokat használnom!!!
:D
Valszeg a vízminőség is beleszólhat!?
Bár ez csak tipp!
 
Sokat olvastam a topicban, hogy hetente vagy kéthetente takarítjátok a diffit!?
Ezt úgy annyira nem értem, főleg, hogy én is élesztőzöm!
Nálam legalább egy hónap kell ahhoz, hogy minimálisan leginkább zöld szín halványan előjöjjön!

Egyszerű. Fény függő. Ha a difid egy közepes megvilágítású akiban van esetleg növények árnyékában sokkal később fog elszíneződni. Persze ez csak a látható része az eltömődés hamarabb történik. Egy erős megvilágítású akinál, árnyék nélkül 2 hét és mehet a tisztítóba.

Nem hiszek a rácsepegtetős módszerben. Ezzel lehet a színeződést orvosolod, de az eltömődést nem. A gyárak 1-2 órás áztatást javasolnak, de már nagyon régóta 6 órákat áztatom legalább. Az eredmény magáért beszél.

Lehet kevésbé koszolódik a difid. Lehet nem azonos méreteket használunk. Nem azonos kerámia minőséget. Bejátszik itt is egy két tényező.
De érdemes a karbantartásokra figyelni, mert a beoldás nem lesz megfelelő a növényeid nem hozzák a legjobb formájukat te pedig elpöfékelsz egy csomó gázt feleslegesen.

A kis ADA nanóban a dennerle nanó difit hetente kellett mártogatnom mert annyi idő alatt kivégezte magát ;)
 
Dyin said:
..na akkor itt folytatom amit a CO2 board-on elkezdtünk..

Szóval nem tudom mennyire mocskolódik el jobban élesztős beoldásnál, mint palackos esetben.. Gondolom vannak különbségek. De mekkora? :) Aki használta huzamosabb ideig mind a kettőt, annak a tapasztalata érdekelne ez ügyben..
Egyébként akkor ezek szerint csak én vagyok lusta.. Ami megakadályoz abban, hogy a diffi idő előtti elmocskolódását kitisztítsam, az az, hogy sajnos az élesztős CO2-t megállítani nem olyan könnyű. :D Ha kiveszem az aksiból éjszakára ázni, akkor - mivel működik a cucc - nem történik semmi: szinte ugyanolyan mocskos marad. Meg kell várnom, hogy eljöjjön az új anyag keverésének az ideje.. Ekkor sem vagyok hajlandó elválasztani a diffúzort a CO2 csőről, így csak a kerámia külső felületét áztatom továbbra is 10%-os hidrogén peroxid oldattal, amit elvileg patikus nem adhat ki (csak 3% és az alatti oldatot keverhet Neked)..
..kapcsolatok. :)
Gondolom nem ártana a diffúzor belsejét is megáztatni egy kicsit.. :) De még mindig nem venném le a diffúzorról a csövet. Nagyon félek, hogy eltöröm, és ha heti egyszer takarítom így, akkor előbb-utóbb megteszem. Teszek egy próbát az ügyben, hogy a peroxid oldatot belefecskendezem a diffúzorba a CO2 csövön keresztül: nade nem fogja az megenni a csövet előbb-utóbb? Mondjuk előbb?
Nekem ez a diffúzor és CO2 cső szétválasztása a gyengém, csak gyertyás melegítés után rakom fel rá vagy húzom le róla. Van aki ezt minden alkalommal megcsinálja? Hogyan egyszerűbb? Vagy ne féljek annyira, simán rámegy az hidegen is? :D

Tapasztalat az, hogy elsőre nehéz rágyógyítani ezeket a csöveket. Akkor melegíteni kell stb. Utána kitágul már annyira, hogy viszonylag könnyen oldható melegítés nelkül, feltéve ha nem húztad rá a csövet a csonkra tökig. Ugyanígy borzalmasan könnyen visszamegy a cső tisztítás után.
 
viktorlantos said:
Sokat olvastam a topicban, hogy hetente vagy kéthetente takarítjátok a diffit!?
Ezt úgy annyira nem értem, főleg, hogy én is élesztőzöm!
Nálam legalább egy hónap kell ahhoz, hogy minimálisan leginkább zöld szín halványan előjöjjön!

Egyszerű. Fény függő. Ha a difid egy közepes megvilágítású akiban van esetleg növények árnyékában sokkal később fog elszíneződni. Persze ez csak a látható része az eltömődés hamarabb történik. Egy erős megvilágítású akinál, árnyék nélkül 2 hét és mehet a tisztítóba.

Nem hiszek a rácsepegtetős módszerben. Ezzel lehet a színeződést orvosolod, de az eltömődést nem. A gyárak 1-2 órás áztatást javasolnak, de már nagyon régóta 6 órákat áztatom legalább. Az eredmény magáért beszél.

Lehet kevésbé koszolódik a difid. Lehet nem azonos méreteket használunk. Nem azonos kerámia minőséget. Bejátszik itt is egy két tényező.
De érdemes a karbantartásokra figyelni, mert a beoldás nem lesz megfelelő a növényeid nem hozzák a legjobb formájukat te pedig elpöfékelsz egy csomó gázt feleslegesen.

A kis ADA nanóban a dennerle nanó difit hetente kellett mártogatnom mert annyi idő alatt kivégezte magát ;)
A világításban is lehet valami!?
Most kiderül mennyire fog gyorsabban színeződni!
Mert épp ma cseréltem le a régi F-csöveimet új háromsávosakra!
És mit mondjak?
A közel egy éves csövek fényéhez képest legalább 20-30%-akkal erősebb az új csövek fénye!
 
viktorlantos said:
Sokat olvastam a topicban, hogy hetente vagy kéthetente takarítjátok a diffit!?
Ezt úgy annyira nem értem, főleg, hogy én is élesztőzöm!
Nálam legalább egy hónap kell ahhoz, hogy minimálisan leginkább zöld szín halványan előjöjjön!

Egyszerű. Fény függő. Ha a difid egy közepes megvilágítású akiban van esetleg növények árnyékában sokkal később fog elszíneződni. Persze ez csak a látható része az eltömődés hamarabb történik. Egy erős megvilágítású akinál, árnyék nélkül 2 hét és mehet a tisztítóba.

Nem hiszek a rácsepegtetős módszerben. Ezzel lehet a színeződést orvosolod, de az eltömődést nem. A gyárak 1-2 órás áztatást javasolnak, de már nagyon régóta 6 órákat áztatom legalább. Az eredmény magáért beszél.

Lehet kevésbé koszolódik a difid. Lehet nem azonos méreteket használunk. Nem azonos kerámia minőséget. Bejátszik itt is egy két tényező.
De érdemes a karbantartásokra figyelni, mert a beoldás nem lesz megfelelő a növényeid nem hozzák a legjobb formájukat te pedig elpöfékelsz egy csomó gázt feleslegesen.

A kis ADA nanóban a dennerle nanó difit hetente kellett mártogatnom mert annyi idő alatt kivégezte magát ;)
Igazad volt Viktor!
Most, hogy pár hete új csövek vannak az armaturáimban és nincs árnyékban a diffi.
Tényleg 7-10 naponta kell takarítanom!
 
Sziasztok!

Végigolvastam ezt a 6 oldalt és én is megtakarítottam a diffúzoromat.
Már megjelent rajta az alga, és egyre több co2 kellett miközben egyre nagyobbak lettek a bubik.

A sok variáció közül a domestos nyert. Pár csepp és kb: 30 perc alatt szebb lett mint újkorában.
Utána egy fecskendővel kimostam és most 110 bubi/percnél is gyönyörűen porlaszt.
:) :) :)

Köszi a tippeket!

Ja, és nekem teljesen könnyen lejön a cső róla.
 
Akkor bedobok még egy ötletet hátha...

Talán George Farmertől olvastam korábban. Fogsz egy keskenyebb formájú poharat. Azért fontos mert ha a difid nem áll meg a saját lábán a pohár fala megtartja.
Superge, Clorox stb ráöntesz a kerámiára. Hagyod így állni, ha már tiszta, alaposan leöblíted és mehet. Nem kell fecskendőzni stb.

Ha elég tömény az oldat, egy vízcsere közben letisztul a difi.
 
viktorlantos said:
Akkor bedobok még egy ötletet hátha...

Talán George Farmertől olvastam korábban. Fogsz egy keskenyebb formájú poharat. Azért fontos mert ha a difid nem áll meg a saját lábán a pohár fala megtartja.
Superge, Clorox stb ráöntesz a kerámiára. Hagyod így állni, ha már tiszta, alaposan leöblíted és mehet. Nem kell fecskendőzni stb.

Ha elég tömény az oldat, egy vízcsere közben letisztul a difi.

A belsejébe nekem sem jutott a domestosból, de azért biztos ami tuti én kimostam.
 
Amikor még difim volt a következő tisztítási módot alkalmaztam:
- egy pohárba behelyeztem a difit
- felületére az üveg pereméig Floraszeptet öntöttem, így maradt egy fél óráig
- egy nagyobb fecskendő (60 ml) és egy levegőcső segítségével átszívtam a Florasz.-t, hogy a mélyebb pórusokba is jusson belőle, majd újabb pár milli a felületre
- így maradt kb. 1 órát
- utána leöblítettem, majd a fecskendő (és a levegőcső) segítségével szívva-fújva egy edény vízben kb. 10 x átmostam folyamatosan friss vízzel amíg már egyáltalán nem habzott.
- így max. 7-10 napig ok, utána újra az egészet.
 
Bár nem difi, de a kerámia betétes labor szűrők hasonlók hozzá leginkább. Ezt laborban sósav+aceton eleggyel szoktok áztatni. Ha a masszív szerves vegyületeket kiszedi, ezzel is meg lehet próbálni. Sósav háztartási boltból, aceton=körömlakk.
 
Back
Oldal tetejére