• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dennerle 60L

Bede00

Tapasztalt kertész
Első növények akvariummal próbálkozom. Eddig volt már sok akvariumom az 520 literes afrikai sugerestől a 20 literes sakura garnélásig, de ez egy teljesen más világ.
Elsőre CO nélkül akartam, de rájöttem, hogy kell az is :)

Akvárium: Dennerlee 60L

ADA Sand S
ADA amazonia

Chihiros A301 2 db
Tetra EX800
2L ADA bio rio
2L Mátrix trop

Oxyturbo CO2
Aqua medic mágnes szelep
2 kilós palack

Red moor fa meg kevés seiryu kő

3 hét után 10 hamis neon és 4 OTO
 
5.5 a ph 170 tds, mi fontos meg?
A többi növény szépen fejlődik.
Teszt csík 6in1 van, minden többi értek normális.
Az 5.5-os PH eleg alacsony, amit nem nagyon szeret. Ezt most este merted vagy a co2 bekapcsolasa elott?
GH-t, KH-t tudsz merni? Homerseklet mennyi? Nem szereti a magas homersekletet sem. Vilagitasi ido mennyi?
Amit beultettel zseles volt?
Az is siman lehet, hogy meg alkalmazkodik az uj kornyezethez, a sarga szalak az elso hetekben elofordulnak. Gyokereket rendesen eresztett a talajba, vannak uj zold hajtasok?
 
Az 5.5-os PH eleg alacsony, amit nem nagyon szeret. Ezt most este merted vagy a co2 bekapcsolasa elott?
GH-t, KH-t tudsz merni? Homerseklet mennyi? Nem szereti a magas homersekletet sem. Vilagitasi ido mennyi?
Amit beultettel zseles volt?
Az is siman lehet, hogy meg alkalmazkodik az uj kornyezethez, a sarga szalak az elso hetekben elofordulnak. Gyokereket rendesen eresztett a talajba, vannak uj zold hajtasok?

CO amikor ment akkor mertem.
10 órát világítok.
Igen zselés volt.
Látok gyökereket, és zöld hajtásokat is.
GH KH normálisba van a papír teszt szerint.

csavarjam feljebb a világítást? Kb 60-70%-ön megy.
 
Meg mindig az alacsony PH-t erezzuk ludasnak, az utolso kepeden a reineckii alsó levelei is olvadoznak. Elso korben emelj a PH-n, CO2 mellett ne legyen 6 alatt. Lehetoleg csokkentsd a vilagitasi idot, mert kesobb visszaut.
A csikteszt elegge megbizhatatlan, kb. iranymutatasnak jo, de pontos megbizhato adatokkal nem fog szolgalni. A PH-t mivel merted meg ilyen pontosan, cseppteszttel vagy digit merovel? Nehany alap cseppteszt (GH, KH, PH, esetleg nitrat, nitrit, foszfat es vas) beszerzese az elejen javasolt lenne, amig beall a rendszered meg belejossz a dolgokba es esetleg mar a novenyek/allatok allapota alapjan is meg tudod allapitani mi lehet gond.

Van meg par kerdes, az elozo posztokbol nem nagyon derul ki, de ezek is fontosak lehetnek. :)
Vized RO es visszasozod valamivel?
Tapozas mivel es mennyit?
Vizcsere mennyi es milyen gyakran?
 
Meg mindig az alacsony PH-t erezzuk ludasnak, az utolso kepeden a reineckii alsó levelei is olvadoznak. Elso korben emelj a PH-n, CO2 mellett ne legyen 6 alatt. Lehetoleg csokkentsd a vilagitasi idot, mert kesobb visszaut.
A csikteszt elegge megbizhatatlan, kb. iranymutatasnak jo, de pontos megbizhato adatokkal nem fog szolgalni. A PH-t mivel merted meg ilyen pontosan, cseppteszttel vagy digit merovel? Nehany alap cseppteszt (GH, KH, PH, esetleg nitrat, nitrit, foszfat es vas) beszerzese az elejen javasolt lenne, amig beall a rendszered meg belejossz a dolgokba es esetleg mar a novenyek/allatok allapota alapjan is meg tudod allapitani mi lehet gond.

Van meg par kerdes, az elozo posztokbol nem nagyon derul ki, de ezek is fontosak lehetnek. :)
Vized RO es visszasozod valamivel?
Tapozas mivel es mennyit?
Vizcsere mennyi es milyen gyakran?

A PH-t neptun csepp tesztel mértem, 5,5-6 között van.
RO víz és visszasózom 140-re SaltyShrimp Bee mineral-al.
Green Aqua macro micro 1-1 pumpa.
Vízcsere heti 15% kb.

PH-t emelni, hogy csináljam, CO-t vegyem vissza kicsit? Drop teszt pont jót mutat.
 
A PH-t neptun csepp tesztel mértem, 5,5-6 között van.
RO víz és visszasózom 140-re SaltyShrimp Bee mineral-al.
Green Aqua macro micro 1-1 pumpa.
Vízcsere heti 15% kb.

PH-t emelni, hogy csináljam, CO-t vegyem vissza kicsit? Drop teszt pont jót mutat.
Az pl megoldas lenne, hogy a SaltyShrimp Bee Shrimp Mineral helyett SaltyShrimp Shrimp Mineralt hasznalnal. Nezz utana miert.
 
Utoljára módosított:
Reinecki és a fű nem bírták, így mentek.
Jött helyette más és jött egy üveg felszínleszívó is.
 

Attachments

  • IMG_1198.JPG
    IMG_1198.JPG
    373.8 KB · Megtekintések: 34
  • IMG_1204.JPG
    IMG_1204.JPG
    253.3 KB · Megtekintések: 34
Készülőben van az új lámpám, az alga pedig elhatalmasodott, így szerintem ha elkészül a lámpa akkor újraindítom.
Kérdésem az lenne, hogy fele víz maradhat-e, a szűrőt életben tartom. Növények menthetetlenek.
 
Készülőben van az új lámpám, az alga pedig elhatalmasodott, így szerintem ha elkészül a lámpa akkor újraindítom.
Kérdésem az lenne, hogy fele víz maradhat-e, a szűrőt életben tartom. Növények menthetetlenek.
Érdekes lenne kideríteni, hogy mi lehet az oka az olyan mértékű algásodásnak, hogy az összes növény menthetetlené vált 1,5 hónap alatt?
Ez már csak azért is fontos kérdés, mert így semmi garancia rá, hogy a következő akváddal nem jársz ugyan így. Ez az akvárium lehetne egy tanulóakvárium, ahol most már tét nélkül lehetne kísérletezni.
 
Utoljára módosított:
Érdekes lenne kideríteni, hogy mi lehet az oka az olyan mértékű algásodásnak, hogy az össze növény menthetelené vált 1,5 hónap alatt?
Ez már csak azért is fontos kérdés, mert így semmi garancia rá, hogy a következő akváddal nem jársz ugyan így. Ez akvárium lehetne egy tanulóakvárium, ahol most már tét nélkül lehetne kísérletezni.
Igen valóban jó lenne, de nem tudom mi lehet a baj.
Halak garnélák jól érzik magukat nincs elhullás Van taiwan garnéla is. 7 órát megy a CO és a világítás is. 2-2 ml micro macro megy GA és 2 ml carbo. GH: 6-7 KH: 0-2 PH: 6,5
Az új lámpába 1-1 m v-tac LED lesz hideg-meleg és 1m piros, szerintem 50-60%-ön fog menni.
 
Back
Oldal tetejére