• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

300l ötletek, gondolatok

Cerberosz

Kertész tanonc
Egy ideje nem hagy nyugodni a gondolat, hogy alakítsam át a mostani akváriumomat, 300l halasnak induló | Magyar Akvakertész Fórum ő lenne az. Sokat terveztem az elindítását, de utólag hamar rájöttem hogy mégsem eleget, mindig találtam valami újat amit még bele lehetett/kellett volna tennem. Most hogy vége a vizsgaidőszaknak van egy kis időm tervezgetni, írogatni szóval lássunk is neki.
Az új koncepció a következő lesz:

A bútor az akvárium(120*50*50) és a világítás marad a régiben.

A szűrés: mind 2 külső elé be lesz kötve 1-1 tartály előszűrő gyanánt. A Tetratec 1200-ban van 2l s. matrix és 1l ADA BioRio, ezek természetesen maradnak a 2 legfelső kosárban, az alsó 2-be filterlith vagy mátrix trop kerül. Az előszűrőjébe pedig kerámia, szivacs és a maradék helyre szintén mátrix trop vagy filterlith. Az olcsóbb szűrőanyag kiválasztásánál gondoltam esetleg az Aquatop filtergranulat-ra ezzel esetleg van valakinek tapasztalat? Az Atman Cf-1200 ba mind3 tálat mátrix troppal töltöm fel, esetleg egy kis E. Substrat pro-t is teszek bele 1-2 litert. Az előszűrőjébe kerámia szivacs és szintén mátrix trop kerül.
Gondoltam esetleg talajszűrős koncepcióra, vagy valami szivacsot húzni a befolyó ágra, akkor mind2 előszűrő tartályba bio szűrőanyag menne.

A talaj: jelenleg 45 liter bazalt van benne jbl tápgolyókkal kombinálva. Ez ki lesz cserélve az egész, Jbl vagy tropica táptalaj tervezek, aljzat magasításra pedig lávakövet harisnyába csomagolva. A táptalaj mellé lesz szórva egy kis aktív szén és mátrix trop is. Mindenképpen fekete színűt akarok, a pontos márka még nincs eldöntve. Arra is megvan az esély hogy valami olcsóbbal (manado) lesz az alján és csak a teteje lesz minőségibb. Baktérium kultúrát még nem döntöttem el hogy használok-e, ha belefér a keretbe valószínűleg az is lesz.

Co2: Még nem biztos, hogy magasnyomású rendszer lesz-e vagy sem majd elválik. Nem tudom hogy találok e olyan palackot ami befér a bútoromba, ez is még folyamatban van, ha nem majd mögé rakom bár elég csúnya látvány lesz. Igyekszem akvarisztikai reduktort és mágnesszelepet venni. Hogy diffi vagy reaktor lesz az még elválik ha diffi akkor legalább 2 lesz benne.

Tápozás: Ga vagy tropica tápok

Növények: jávai moha mert ez a kedvencem:) a többi még nincs eldöntve.

Állatok: Amano garnélából egy nagy csapat, sziámi algaevő és otok. Na meg valami csapathal, esetleg hamis neon, vagy ami majd akad. Lehet hogy esetleg egy csapat valamilyen törpe garnéla is kerül bele.

Az elején biztosan nem lágyítom a vizet nálunk a csapvíz 11-12 nk körül mozog, amíg napi vízcseréket kell csinálni, utána majd fokozatosan lágyítom.

Nagyon sokat gondolkoztam hogy a layout milyen legyen. Valami hasonlót szeretnék mint ez:
De ez a GA-s akvárium is marha jó: Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!
De mindenképpen középen és elől dekor homok, és a két oldalt valami seiryu köves kompozíció, esetleg red moorral vagy vasfával. ÉS befele lógó mohával futatott ágakkal.

Szóval valami ilyesmi lesz :D Minden ötletet szívesen fogadok :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére