• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

dekalabda akváriuma

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Egy rövidebb szünet után újra belevágok a kertészkedésbe, tulajdonképpen az akvárium mérete csökkent, a felszerelésben azonban nem változtatok. 54 literes medencében próbálok valami maradandóbbat alkotni, fás/erdős elrendezésben :)
állítólag holnap érkeznek a növények: HC, parvula, valisneria nana, microsorium "narrow", valamint még mohát és vmilyen vöröses növényt szerzek a helyi kereskedésben. egyelőre ennyi, képet nem terveztem felrakni, ugyanis a HAC-on szeretném elindítani, de szerintem nem fogom tudni megállni, hogy ne mutassam meg, na nem mintha akkora szenzáció lenne :lol:
 
Na itt van egy apróbb részlet, de nem épp az esztétikai szépsége miatt mutatom, hanem segítséget szeretnék kérni :oops:
Ugyanis ilyen alga támadott meg, valószínűsítem, hogy fonal alga, és a HC-ről képtelenség leszedni, mert ha megpróbálom kihúzni, akkor jön vele az egész növény...Valami tippetek van esetleg, hogy mit tegyek?
9279723_e6031a79198e86698ee7955fb122e840_m.jpg
 
bocsi a kép minőségéért, nem tudtam hirtelen beállítani a gépet...a kicsit elmosódott fehér szálas algáról lenne most szó
 
dekalabda00 said:
Na itt van egy apróbb részlet, de nem épp az esztétikai szépsége miatt mutatom, hanem segítséget szeretnék kérni :oops:
Ugyanis ilyen alga támadott meg, valószínűsítem, hogy fonal alga, és a HC-ről képtelenség leszedni, mert ha megpróbálom kihúzni, akkor jön vele az egész növény...Valami tippetek van esetleg, hogy mit tegyek?
9279723_e6031a79198e86698ee7955fb122e840_m.jpg
Co2 adagolásod milyen? Nekem a siamensis, segített egyszer, mikor felütötte fejét a fonalalga, meg feljebb tekertem a co2-t+ kézzel szedegettem le a növényekről...
 
palackos rendszer, de mivel lakók még nincsenek, elég magas szinten nyomom most, szóval nem az lesz a baj, bár az ingadozás esetleg... 3 órával a lámpa előtt indul a CO2
 
dekalabda00 said:
palackos rendszer, de mivel lakók még nincsenek, elég magas szinten nyomom most, szóval nem az lesz a baj, bár az ingadozás esetleg... 3 órával a lámpa előtt indul a CO2
az lehet, vagy pedíglen Flow nem jó, lehet vannak részek ahová nem jut Co2 elég..
 
Nekem ugyan ez a problémám.Úgy látom,hogy Te 2 héttel később(08.26?) indítottad az akidat,mint én.Egy új akinál az ammónia bumm fokozottan jelen van a növények regenerálódása,a kövekben és a talajban lévő szilikátok felhalmozódása miatt.
Ahogy emelem a vilgítást,úgy jönnek az algák.El nem tudom képzelni,hogyan lehet három hónap alatt gyepszőnyeget varázsolni alga nélkül.
Úgy próbálok urrá lenni ezen,hogy betettem még egy külső szűrőt és megemeltem a co2 szintet.Erre a növények égtelen bubizásba kezdtek,még fele 'villany' mellett is,ha ráengedem az összeset,még jobban látható ez.Ha megnővelem a flow-ot,meg kell növelni a co2-t is,a megnövekedett forgatás miatt több co2 távozik.
Én a helyedben ezt próbálnám.

Nem tudjuk,hogy az 54 literes akit mekkora szőrő hajtja.Nem minden a co2,ha többi nincs hozzá kalibrálva.
Neken a 98 literest egy 2073-as hajtja,ez kevésnek bizonyul.
 
Ha CO2 szinten van és a fényed sem világít nagyon sokáig most még az elején, akkor 2 módszert alkalmaznék. - sziámi kilőve mert megeszi a mohát is ;)
Fogkefe. csipesz helyett fogkefét használj. Tekerd fel ezt az algát. viszonylag sokat ki lehet húzni vele. elképzelhető, hogy a talajodon nem elégséges a co2. fecskendezz carbot a hc közelébe minden nap a következő 2-3 hétben. heti 2 vízcsere legalább. Az alga utálni fogja a HC imádni így lassan elbukik alga barátunk.

Aztán ha letelt a 2-3 hét jöjjön vissza és megnézzük van e még panasza. :ugeek: :lol: :lol:
 
Fontos, hogy ez az alga is olyan amihez türelem kell. Lehet 2 hónapig bírkózni fogtok vele. Bár a 2-3 naponta történő vízcsere azért sokat segít ilyenkor. Szóval türelem a kis nanómnál nekem is időbe telt, de most már sosincs vele gond.
 
Köszi a sok tanácsot, fogkefével csináltam idáig is, de sajnos a HC jön vele, mert nem erősödött még meg annyira...
a szűrőm 700liter/órát forgat meg állítólag, szóval elégnek kéne lennie, de minden relatív.Egyébként az aki tiszta CO2 buborék, talán az esőztető alatt érzékelhető, hogy kevesebb, bár tudom nem a bubik száma a mérvadó, de úgy néz ki az akim, mint Orfeus mesteré a kezdetekben..emlékszem volt egy képe, ahol az egész akvárium CO2 "ködben" úszott :p
 
dekalabda00 said:
a szűrőm 700liter/órát forgat meg állítólag, szóval elégnek kéne lennie, de minden relatív.

A 700 l/h beállt 54 literes akinál elég lehet, de valószínűleg most még nem... ;)
Istvan.fazekas barátomnál (szintén 54 liter) tanácsomra még bekerült egy plusz powerhead, mert az Eheim 2224 kevésnek bizonyult. Így rásegít a flow-ra, és már nem algásodik. Ez is lehet az egyik ok, egy másik az esetlegesen nem beérett szűrő (ment már korábban?)
A CO2-t próbáld az esőztetővel az algás HC-re közvetlenül irányítani, hogy telibe kapja. A világítással is óvatosan még most, full fénnyel nehezebb eltüntetni. Célszerű a felszínt csak nagyon minimálisan mozgatni, elég sok CO2 ki tud szökni a vízből.
 
Az a probléma, hogy ha csinálok egy vízcserét(kb 2 naponta), plusz kiszedem a legtöbb algát, amit még ki lehet, akkor másnapra visszajön az összes, és megint úgy néz ki az akvárium, mintha 2 hétre magára hagytam volna, és behálózza az egészet...
A 700l/órás mellé beállítottam egy belsőszűrőt is, tehát a flownak elégnek kéne lennie, hiszem régebben simán vitte a 65 literesemet is az egyetlen külső szűrő...talán sok a fény a gond, 48 watt, ugye 54 literre, de nem tudom csökkenteni, mert 1 fénycsővel nem megy az armatúra... a CO2 annyira maxon pörög, hogy már nem is sárga, hanem inkább átlátszó a folyadék néha...a GA-s tápok meg rendesen adagolom, néha úgy érzem, a sok táp miatt van az alga, dehát ezt a "mítoszt" álllítólag cáfoltuk :eh: ...de ez a fránya alga meg csak nő és nő folyamatosan :? :?
 
Hali!

A fény időtartamán is változtathatsz, vagy a jó öreg atti76-féle "alufóliás egyik fénycső letakarás" módszer is szóba jöhet, esetleg blackout. Nekem ilyesmik segítettek a harcban. Leginkább a blackout, és utána a ~ fél időtartam (4 óra) fény egy hétig, majd hetente növelve 1 órát 7 óráig (60 literre) + bacterball a szűrőbe a blackout előtt.
 
dekalabda00 said:
Az a probléma, hogy ha csinálok egy vízcserét(kb 2 naponta), plusz kiszedem a legtöbb algát, amit még ki lehet, akkor másnapra visszajön az összes, és megint úgy néz ki az akvárium, mintha 2 hétre magára hagytam volna, és behálózza az egészet...
A 700l/órás mellé beállítottam egy belsőszűrőt is, tehát a flownak elégnek kéne lennie, hiszem régebben simán vitte a 65 literesemet is az egyetlen külső szűrő...talán sok a fény a gond, 48 watt, ugye 54 literre, de nem tudom csökkenteni, mert 1 fénycsővel nem megy az armatúra... a CO2 annyira maxon pörög, hogy már nem is sárga, hanem inkább átlátszó a folyadék néha...a GA-s tápok meg rendesen adagolom, néha úgy érzem, a sok táp miatt van az alga, dehát ezt a "mítoszt" álllítólag cáfoltuk :eh: ...de ez a fránya alga meg csak nő és nő folyamatosan :? :?
Sztem mérj egy pH-t, mert lehet, hogy túl savas a víz a szűrőbaktériumoknak: http://akvarisztika.budapet.hu/2010/09/ ... rifikacio/
 
én most 10ig elszámoltam mikor ezt a bejegyzést olvastam. Biztos, hogy indulni akarsz a HAC-n, mikor egy algaproblémával nem sikerül zöldágra vergődni? Na jó inkább nem írom le mit gondolok, mert a Viktorlantos kitilt immáron másodjára..

Sok sikert a küzdelemhez, én szorítok.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
OFF

Dekalabda, ne haragudj hogy offolok! Srácok, adminok, ritkán írok a fórumra, inkább csak olvasgatok, de most kikívánkozott ez a hsz mivel rendkívül bosszant "novényesakvariumok" nevű felhasználó stílusa, hozzáállása. Egy kérdésem volna ezzel kapcsolatban, nincs lehetőség a fórumban a számomra unszimpatikus felhasználók (novenyesakvariumok) hozzászólásainak letiltására, ignorálására?

ON
 
Vion said:
OFF

Dekalabda, ne haragudj hogy offolok! Srácok, adminok, ritkán írok a fórumra, inkább csak olvasgatok, de most kikívánkozott ez a hsz mivel rendkívül bosszant "novényesakvariumok" nevű felhasználó stílusa, hozzáállása. Egy kérdésem volna ezzel kapcsolatban, nincs lehetőség a fórumban a számomra unszimpatikus felhasználók (novenyesakvariumok) hozzászólásainak letiltására, ignorálására?

ON

OFF
Sajnos nincs, viszont nagyon kevés hiányzik a tiltástól. Megpróbálunk nem visszaélni a kitiltásokkal, bevallom eddig csak növényes barátunknál volt szükség erre a lépésre.

novenyesakvariumok said:
én most 10ig elszámoltam mikor ezt a bejegyzést olvastam. Biztos, hogy indulni akarsz a HAC-n, mikor egy algaproblémával nem sikerül zöldágra vergődni? Na jó inkább nem írom le mit gondolok, mert a Viktorlantos kitilt immáron másodjára..

Sok sikert a küzdelemhez, én szorítok.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Legközelebb számolj ezerig. És ha akkor sem jut eszedbe milyen segítséget írj, akkor inkább ne tedd. A hozzászólásodban semmilyen építő kritikát, pozitív javaslatot nem látok. Viszont sértegetést igen.
Az ilyen hozzászólásokkal csak teleszemeteled a fórumot. Kérlek a jövőben ha nincs értelmes javaslatod inkább tartsd meg magadnak.

ON
Alga volt, van és lesz is. De felül lehet kerekedni, ki lehet kisérletezni kinél milyen módszerek működnek. Kitartást az írtásukhoz!
A HAC pedig mindenkinek szól. Semmit nem jelent természetesen ha most még algás az akvárium, mivel november 11 a határidő, ami majdnem 2 hónap még. Hajrá! :thumbup:
 
Szia!
Lehet hogy tényleg a túlzott CO2 adagolásal lesz a próbléma!
" a CO2 annyira maxon pörög, hogy már nem is sárga, hanem inkább átlátszó a folyadék néha "
Próbáld meg összehangolni a fényerősséget és időtartalmat a CO2-vel ( nem túl vagy alul adagolva ) és a tápozással ( ami elméletileg jó ).
 
Back
Oldal tetejére