• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Megérkezett a külföldi növénycsomagom is :love:

74817

Balról jobbra:
1 - Neoregelia green pointed mini (bromélia)
2 - Neoregelia ampullacea purple (bromélia)
3 - Masdevallia Constricta x heathii (orchidea)
4 - Pleurothallis spec. Mittelamerika (orchidea)
5 - Aerangis hyaloides (orchidea)
6 - Vriesea splendens (bromélia)
7 - Neoregelia ampullacea (bromélia)
8 - Neoregelia pauciflora (bromélia)
 
Utoljára módosított:
Azt is elárulod, hogy "ki kicsoda", Tomi? Pölö az utoljára feltöltött képen a cirmos tüskés is bromélia?
Kiegészítettem a kicsomagolós fotót a nevekkel. A "tölcséresek" mind broméliák. De ez az egész bromélia, neoregelia, tillandsia családkör elég bonyolult, hogy ki ki alá tartozik :) A másik három orchidea féle, mindegyik nagyon apró és kifejezetten párás, meleg környezetbe valók, ellentétben a normál boltokban kapható orchideákkal, amik mind a hűvös levegőt kedvelik.
 
Kiegészítettem a kicsomagolós fotót a nevekkel. A "tölcséresek" mind broméliák. De ez az egész bromélia, neoregelia, tillandsia családkör elég bonyolult, hogy ki ki alá tartozik :) A másik három orchidea féle, mindegyik nagyon apró és kifejezetten párás, meleg környezetbe valók, ellentétben a normál boltokban kapható orchideákkal, amik mind a hűvös levegőt kedvelik.
1001 köszönet, Tomi. Valami brutál szépek az új gazok (is).
Az összképet meg azt hittem, nem lehet fokozni, de tévedtem.
 
1001 köszönet, Tomi. Valami brutál szépek az új gazok (is).
Az összképet meg azt hittem, nem lehet fokozni, de tévedtem.
Oooo, pedig még mindig van hova fejlődni :) Most, hogy a hátfal is kap vizet, valószínűleg mennek fel mohák. Szeretnék még pár bucét is, illetve a Bolbitis difformis, ami akváriumban kb semmit nem csinál, itt jobb, mint bármelyik törpepáfrány, amit kapni lehet, úgyhogy abból is lesz pár tő pluszban :)
 
Oooo, pedig még mindig van hova fejlődni :) Most, hogy a hátfal is kap vizet, valószínűleg mennek fel mohák. Szeretnék még pár bucét is, illetve a Bolbitis difformis, ami akváriumban kb semmit nem csinál, itt jobb, mint bármelyik törpepáfrány, amit kapni lehet, úgyhogy abból is lesz pár tő pluszban :)
Nem akarlak elkeseríteni, de az Ohoyamatsumi bölcsője talajszűrős, és ott a B. heterolicta difformisom három hónap alatt már egy 4 centis oldalhajtást hozott:
74893
 
Back
Oldal tetejére