• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nagyon cukik! A TP-n is egyenként csodáltam meg a pohárkákban őket. Egyik csodásabb, mint a másik. Varázslatos kis lények.:love:Nálad meg aztán igazi paradicsomi körülmények között élhetnek.
 
Nekem is van 8db vittatus, de ezek olyan kis beszariak hogy borzasztó. :(

Nem mondanám hogy egész nap mutogarják magukat...
 
Én nem akartam eddig nagyobb levelű broméliákat és egyéb növényeket, de nálad egész jól mutatnak, meginongtam. :)
 
Elkövettem hónapokkal ezelőtt egy hatalmas baklövést. Beültettem Hydrocotile verticillatat a viváriumba. Azóta hatalmas küzdelmet folytatunk egymással. Én négy-öt hetente kitépkedem mindenhonnan, ő meg visszanő mint egy gyomnövény. Elnyom maga körül mindent. Szerencsére a mohaszőnyegen kívül más növény nem sínylette meg, így menthetőek, de maga a viváium ebben a formájában tarthatatlan, újra kell építeni.

De ahol egy ajtó bezárul....

Mióta beköltöztünk az új lakásba, nagyobb viváriumot szeretnék. Meg amúgy is, nem egy akváriumból átalakított valamit, egy terkónak magasnak kell lennie, hogy tényleg a dzsungelben érezzük magunkat. Hamarosan jön egy 100x45x120 cm üveg a mostani helyére. Teljesen új hardscape, a boltban kitapasztalt moha hátfal, az innen átmentett növények és békák. Meg persze egy rakás új növény, mert majdnem háromszor ennyi helyem lesz :D

Emellett befuccsolt (feladtam) az akvárium projektet ismét, így felszabadult a 60-as bútor, amin indítok egy 60x30x85 cm nyitott viváriumot.

Mindkettőnek lesz naplója, egyelőre az üvegek gyártódnak csak, úgyhogy még odébb van az indítás, de több mint két hónap után, gondoltam bejelentkezem, ha már legalább fejben van fejlemény.
 
Elkövettem hónapokkal ezelőtt egy hatalmas baklövést. Beültettem Hydrocotile verticillatat a viváriumba. Azóta hatalmas küzdelmet folytatunk egymással. Én négy-öt hetente kitépkedem mindenhonnan, ő meg visszanő mint egy gyomnövény. Elnyom maga körül mindent. Szerencsére a mohaszőnyegen kívül más növény nem sínylette meg, így menthetőek, de maga a viváium ebben a formájában tarthatatlan, újra kell építeni.

De ahol egy ajtó bezárul....

Mióta beköltöztünk az új lakásba, nagyobb viváriumot szeretnék. Meg amúgy is, nem egy akváriumból átalakított valamit, egy terkónak magasnak kell lennie, hogy tényleg a dzsungelben érezzük magunkat. Hamarosan jön egy 100x45x120 cm üveg a mostani helyére. Teljesen új hardscape, a boltban kitapasztalt moha hátfal, az innen átmentett növények és békák. Meg persze egy rakás új növény, mert majdnem háromszor ennyi helyem lesz :D

Emellett befuccsolt (feladtam) az akvárium projektet ismét, így felszabadult a 60-as bútor, amin indítok egy 60x30x85 cm nyitott viváriumot.

Mindkettőnek lesz naplója, egyelőre az üvegek gyártódnak csak, úgyhogy még odébb van az indítás, de több mint két hónap után, gondoltam bejelentkezem, ha már legalább fejben van fejlemény.
Verticillataaaa! :love:
Nincs valamilyen postagalambotok, ami elröppenne hozzám néhány szállal? Istbizony, azt sem fogom bánni, a röptiben lexar engem. 😊
 
Amilyen tempóban no, szerintem lassan mindenkinek a kertjében megjelenik...de ugye tudod hogy állandó resze a kínálatnak? Van Tropica cserepes és talán még ADA zselés is készleten.
 
Elkövettem hónapokkal ezelőtt egy hatalmas baklövést. Beültettem Hydrocotile verticillatat a viváriumba. Azóta hatalmas küzdelmet folytatunk egymással. Én négy-öt hetente kitépkedem mindenhonnan, ő meg visszanő mint egy gyomnövény. Elnyom maga körül mindent. Szerencsére a mohaszőnyegen kívül más növény nem sínylette meg, így menthetőek, de maga a viváium ebben a formájában tarthatatlan, újra kell építeni.

De ahol egy ajtó bezárul....

Mióta beköltöztünk az új lakásba, nagyobb viváriumot szeretnék. Meg amúgy is, nem egy akváriumból átalakított valamit, egy terkónak magasnak kell lennie, hogy tényleg a dzsungelben érezzük magunkat. Hamarosan jön egy 100x45x120 cm üveg a mostani helyére. Teljesen új hardscape, a boltban kitapasztalt moha hátfal, az innen átmentett növények és békák. Meg persze egy rakás új növény, mert majdnem háromszor ennyi helyem lesz :D

Emellett befuccsolt (feladtam) az akvárium projektet ismét, így felszabadult a 60-as bútor, amin indítok egy 60x30x85 cm nyitott viváriumot.

Mindkettőnek lesz naplója, egyelőre az üvegek gyártódnak csak, úgyhogy még odébb van az indítás, de több mint két hónap után, gondoltam bejelentkezem, ha már legalább fejben van fejlemény.

Szia, én pedig a muslicákkal folytatok kilátástalan küzdelmet, és egyre erősebben gondolkodom én is egy valódi vivárium összerakásán a mostani alapterülettel és szekrénnyel, 120x50 alapterülettel, de 120 magasra...

Ha megvan a terve a viváriumnak (gondolom muslica biztos lesz) megosztod itt? Hátha tanulok belőle.

Világítás marad neked ami most van? Nekem maradna az ATI Sunpower, szerintem...

A moha hátfalról mondanál pár dolgot? Nekem bár néhol van már rajta moha foltokban, de nem az igazi ez az Epiwebre ragasztott Hygrolon...

Nekem a talajon a mohaszőnyeget teljesen elnyomta a Cuba (vagy MC? emersen nem tudom megkülönböztetni :D ), de nem bánom mert brutál jól néz ki. :)
 
Normál terrárium lesz, szellőző részeken muslicabiztos háló, ajtók közti résen valami gumis élvédő, ami összezár.

Lámpa marad a 4x39 ATI, elégnek kéne lennie erre a magasságra is, nem bánom, ha van egy kis árnyék alul, természetesebb a hatás.

Moha hátfal részletesen ebben a videóban megtekinthető:

 
Amilyen tempóban no, szerintem lassan mindenkinek a kertjében megjelenik...de ugye tudod hogy állandó resze a kínálatnak? Van Tropica cserepes és talán még ADA zselés is készleten.
Tudom, csak minden pénzemet az újraindításhoz szükséges dolgokra szórtam el.
 
Back
Oldal tetejére