• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Dart frog jungle III.

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
VÉGRE elérkezett a pillanat. Szakítottam időt a békák új lakásának építésére. Régóta tervben van a 100x45x45 akvárium cseréje egy álló terráriumra. Az üveg valamikor március környékén el is készült, de azóta se jutottam vele előbbre, egészen tegnapig.

Ami kész:
  • 100x45x120 cm üveg
  • "ál"aljazt kb 4 cm magasságban
  • esőztető rendszer bekötése
  • hidegpára bekötése
  • dekorok ragasztása (vasfa és lávakő)
  • háttér ragasztása (szivacs)
A további munkálatok már itthon történnek majd, de ehhez haza kell juttatni az üveget (k****tt nehéz).

Alulra kerül még dekor majd, lávakőből akarom felépíteni a scape alját, illetve bekerül még majd pár fa, amik az oldalfalak és a talaj közt támaszkodnak. A szivacs háttérrel bent kisérletezünk egy ideje, szépen nőnek rajta a mohák, így megpróbálom itthon is. Mindenféle csepegtetős rendszer helyett viszont marad a jól bevált nyomásfokozó pumpával járatott esőztető napi 2-3 alkalommal, illetve a hidegpára, ami mindkét felső sarokból jön majd.

Alul szellőzőrács van, felülre pedig került két venti az oldalüvegekre, ezek valószínűleg időzítve lesznek, hogy esőztetés és párásítás után járassák meg kicsit a levegőt.

Növény fronton a terv sok moha, futónövények (szigorúan lassú fajták), páfrányok, broméliák és orchideák.

Egyelőre ennyi meg egy gagyi telós fotó.

120604223_771788690057572_7249456335009943283_n.jpg

@Matyi köszi a sok-sok segítséget 🙌
 
Utoljára módosított:
picit elfelejtettem, hogy itt igény volt némi friss infóra :rolleyes:

Minden a legnagyobb rendben. Oldalfalon elszáradt a moha nagy része, minden más növény tökéletesen üzemel. Át kell alakítanom az esőztetőt, hogy oldalra is toljon, csak erre nagyon nem volt idő mostanában. Bekerült pár növény, mindig találok valamit valami kertészetben, aminek még van hely.

Békák is jól vannak, bátrak, sokszor felmásznak egész a tetejére a terkónak, pedig ezen aggódtam, hogy csak látványban lesz nagy, élettérben nem, de kihasználják rendesen szerencsére.

Valamikor fotó is lesz, most a szavakkal kell beérnetek.
 
Kérdezhetek?

A követ és a fákat mivel ragasztottad az üveg hátfalhoz? Ahogy látom a fa dekorokat, alulról megtámogattad a fákat az aljazról felállított vasfákkal is?

Köszi.

Hm, epiweb alterntívája lehet akkor a szivacs? :) TM hányas szivaccsal dolgoztál?
 
nem emlékszem milyen ragasztó volt, de kerülendő, szétesett a terrárium teljesen egy év után kb

szivacs nem volt olyan hatékony mint az epiweb és nem tudom hányas TM volt, ami a kezembe akadt
 
Back
Oldal tetejére