• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

I

Igen utánna vízcsere még egy kezelés.
Majd megint vízcsere 50% bacikultúra meg szűrő puceva.
De akkor ez ugyanúgy öli a szűrőbacikat mint bármilyen antibiotikum? Akkor ez nem felejtős? Nem jobb a H2O2? (Hidrogénperoxid)
Én azzal intéztem el ugyanúgy 1 hét alatt és a bacikulturám is toppon maradt.
 
De akkor ez ugyanúgy öli a szűrőbacikat mint bármilyen antibiotikum? Akkor ez nem felejtős? Nem jobb a H2O2? (Hidrogénperoxid)
Én azzal intéztem el ugyanúgy 1 hét alatt és a bacikulturám is toppon maradt.
Ez engem is érdekelne, mert az én tudomásom szerint ez nem öli a bacikat...
 
Szerintem az érdekelné őt is, hogy a bacikat megöli-e, nem a H2O2.
A cyanó is baci, tehát öli a bacikat. Ha nem akkor hasztalan. Ha az "égetés" a mód ahogy öl akkor a szűrőbe is öl.
H2O2-nél is ki kell húzni 30 percre a szűrőt, addigra a H2O2 átalakul és nem káros már. Tehát a folyamat végén totál egészséges marad a baktérium kultúrád.
H2O2 nekem nem csinálta ki se a Fissi mohát se a Karácsony mohát. Csigákat rákokat viszont őli ha az arcukba tolod. 5-8 cm-el távolabb spriccelsz akkor már nem gond nekik.
H2O2 minden patikába fillérekért kapható, gyakorlatilag csak az üvegcsét fizeted ki.

S persze ne feledjük, hogy egyik módszer se ér semmit ha az egyensúly továbbra se jó és a kék algának kedvez (redfield ratio). Előbb ugye az egyensúlyt kell belőni, nekem brutál foszfáttöbbletem volt azért alakult ki.
 
A cyanó is baci, tehát öli a bacikat. Ha nem akkor hasztalan. Ha az "égetés" a mód ahogy öl akkor a szűrőbe is öl.
H2O2-nél is ki kell húzni 30 percre a szűrőt, addigra a H2O2 átalakul és nem káros már. Tehát a folyamat végén totál egészséges marad a baktérium kultúrád.
H2O2 nekem nem csinálta ki se a Fissi mohát se a Karácsony mohát. Csigákat rákokat viszont őli ha az arcukba tolod. 5-8 cm-el távolabb spriccelsz akkor már nem gond nekik.
H2O2 minden patikába fillérekért kapható, gyakorlatilag csak az üvegcsét fizeted ki.

S persze ne feledjük, hogy egyik módszer se ér semmit ha az egyensúly továbbra se jó és a kék algának kedvez (redfield ratio). Előbb ugye az egyensúlyt kell belőni, nekem brutál foszfáttöbbletem volt azért alakult ki.

A net tele van olyan esetekkel, hogy az akvárium nem regenerálódott rendesen a használat után. Én is jártam így.
A moha vége elég, más növényeken csak azt látod majd hogy algásodik és hetekig szívsz vele. A stemek levelei is megsínlik általában.

Még nálunk is megoszlanak a vélemények, van aki gond nélkül használja, én minden esetben ellenzem. A legnagyobb gondosság mellett is könnyen kárt tudsz tenni a növényekben.

Valószínűleg azért, mert maga az oldat van amikor töményebb, friss van amikor gyengébb. Nem látod az eredményét, locsolsz még egy kicsit a kövi pillanatban meg ott a baj, amit majd hetek múlva realizálsz majd. Hiszen az adagolás után max azt látod hogy jobban vagy kevésbé bubiznak a növények....

Ennél egy BGA-ra való antibiotikum / vagy olyan termék amit linkeltem sokkal inkább járható út. A szűrődet nem nyírja ki a néphiedelemmel ellentétben. Az elővilágban nem tesz kárt. A növények pedig bármilyen sérülés nélkül átvészelik.
BGA 2-3 nap alatt eltűnik.

Lehet nálad több esetben működött a megoldás, ettől a H2O2 problémák léteznek. Egy kezdőnek biztosan nem ajánlanám. Más kérdés, hogy másnak sem.

ui: ha megtalálom bedobom a fotóimat korábbról.
 
Egyébként is azt javaslom, hogy ha van egy pici idő nézz meg más forrásokat is. UKAPS pl. Legyen egy tágabb ismeret a probléma kezelésről. Ez minden esetben hasznos lehet.
 
Na jó elvesztem a fotók között. Pedig tudom hogy van pár szép elégetett mohavéges közeli is. :) Bedobom majd.

Ami viszont a lényeg. A növények mostanság picit drágábbak már. Ha véletlenül kár keletkezik bennük aminek olvadás vagy égés lesz a vége, költséges lesz pótolni.
A stresszes növény algás lesz, amivel hetekig, hónapokig küzdesz majd

Emiatt inkább érdemes egy 5 napos blackout vagy a fenti módszer, ami kíméletesebb. Részemről off. :)
 
De akkor ez ugyanúgy öli a szűrőbacikat mint bármilyen antibiotikum? Akkor ez nem felejtős? Nem jobb a H2O2? (Hidrogénperoxid)
Én azzal intéztem el ugyanúgy 1 hét alatt és a bacikulturám is toppon maradt.
Ez érdekes de nem ill. igen!
Tehát nem árúlják el az összetételt de valószínű valami antibiotikumot IS tartalmaz meg egyéb mást is de hatékony. Én próbáltam antibiotikumot is az jobban kihat az élővilágra, ez kíméletesebb de úgy jó eljárni mint az antibiotikum esetén.
Azért az antibiotikumtól sem kell félni 100L akira 500mg gyógyszer fele feloldva egy hétre.
 
Utoljára módosított:
Na jó elvesztem a fotók között. Pedig tudom hogy van pár szép elégetett mohavéges közeli is. :) Bedobom majd.

Ami viszont a lényeg. A növények mostanság picit drágábbak már. Ha véletlenül kár keletkezik bennük aminek olvadás vagy égés lesz a vége, költséges lesz pótolni.
A stresszes növény algás lesz, amivel hetekig, hónapokig küzdesz majd

Emiatt inkább érdemes egy 5 napos blackout vagy a fenti módszer, ami kíméletesebb. Részemről off. :)
Hűha! Nem gondoltam volna, hogy ebből sikerül egy jó kis vitafórumot csinálni.
Viszont én közben a válaszodban is elvesztem.
@viktorlantos ha jól értem akkor te inkább ajánlanád például az Ultralife termékét mint a H2O2-t?
Részemről egyébként lényegtelen, mert H2O2-vel nem mernék próbálkozni, meg egyébként is be öntöttem már az Ultralife BGA remover-t.
Nagyon túl lőni vele nem tudok, mert a Nano-t vettem meg ami 56l-re elég nekem meg 60l-em van.
 
Hűha! Nem gondoltam volna, hogy ebből sikerül egy jó kis vitafórumot csinálni.
Viszont én közben a válaszodban is elvesztem.
@viktorlantos ha jól értem akkor te inkább ajánlanád például az Ultralife termékét mint a H2O2-t?
Részemről egyébként lényegtelen, mert H2O2-vel nem mernék próbálkozni, meg egyébként is be öntöttem már az Ultralife BGA remover-t.
Nagyon túl lőni vele nem tudok, mert a Nano-t vettem meg ami 56l-re elég nekem meg 60l-em van.
Az Ultralife jó termék tényleg hatékony! Én is sokat szenvedtem a cyanoval az Ultralife működött! De ha van Sumamed vagy Cefzil antibiotikum egy fél szem/100L feloldva /hét az is bisztonságos. Viszont egy kis idő kell a regenerálódáshoz cserébe a cyano megnyekken!
 
hát az szerintem nem szól bele annyira.
Tehát az annyira az valamennyire még is, ha te sem vagy biztos benne....
"Vedd ki a szűrőből a purigent és vagy szenet a kezelés ideje alatt"
Én már csináltam antibiotikumos kezelést és ezzel kezdték, ha van bent a szűrőben ez vagy az, ki kell venni... biztos van oka annak, hogy miért... de nem is kérdeztem rá, hogy miért.
 
Tehát az annyira az valamennyire még is, ha te sem vagy biztos benne....
"Vedd ki a szűrőből a purigent és vagy szenet a kezelés ideje alatt"
Én már csináltam antibiotikumos kezelést és ezzel kezdték, ha van bent a szűrőben ez vagy az, ki kell venni... biztos van oka annak, hogy miért... de nem is kérdeztem rá, hogy miért.
Igen. Viszont itt ki is van emelve a szén, hogy nem szükséges kivenni:
- Nem szükséges vízcsere.
- Nem kell kikapcsolni az UV-szűrőt, sterilizátort.
- Szűrőtakarítás nem szükséges
- Az aktívszenet sem kell eltávolítani
 
Tehát az annyira az valamennyire még is, ha te sem vagy biztos benne....
"Vedd ki a szűrőből a purigent és vagy szenet a kezelés ideje alatt"
Én már csináltam antibiotikumos kezelést és ezzel kezdték, ha van bent a szűrőben ez vagy az, ki kell venni... biztos van oka annak, hogy miért... de nem is kérdeztem rá, hogy miért.
Már én is antibiotikumoztam de nekem nincs Seachem Purigen így ezért nem mertem tuti álláspontot foglalni. :unsure:
 
Még az Ultralife beadása előtt egy tömlővel leszívtam a manado tetejét ahol már nagyon össze volt állva cyano-val meg zöldalgával.

Terveim szerint majd később vissza akarnám tenni.

Nem nagyon jutott más az eszembe ezért úgy döntöttem, hogy kimostam alaposan és 15 percig kifőztem.

Szerintetek ennyi elegendő volt, vagy valahogy alaposabban kellene ezt még fertőtleníteni?

A szaga teljesen elmúlt a kifőzött manado-nak az biztos.
 
Back
Oldal tetejére