• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Cuevas del Drach

Mivel eteted őket? Az én tapasztalatom az volt( régen tenyésztgettem őket), hogy nem érdekli azokat semmi. Hőmérséklet, légnyomás, vízparaméterek.... csak legyen elég élő ( fagyasztott) kaja. Vörös szúnyog, tubi vagy artémia és megállás nélkül ikráznak.
 
Mivel eteted őket? Az én tapasztalatom az volt( régen tenyésztgettem őket), hogy nem érdekli azokat semmi. Hőmérséklet, légnyomás, vízparaméterek.... csak legyen elég élő ( fagyasztott) kaja. Vörös szúnyog, tubi vagy artémia és megállás nélkül ikráznak.
Mindenfele szaraz, sullyedo tappal. Van itthon fagyi, de azt soha senki nem szerette csak belepiszkaltak, es nem szeretnem azzal szennyezni a vizet. Elot nem adok!
 
Elot nem adok!
...pedig anélkül nehéz felkészíteni őket a családalapításra...
Én mindig mindenkinek a cyclopsot ajánlom, talán a rászoktatás indítására megteszi, de corryt eredményesen szaporítani szúnyoglárvák (vörös, fekete, fehér) és tubi nélkül nem nagyon lehet. Ebben maximálisan osztom @Guzs Imre álláspontját.
Egy-két nap koplalás után próbálj rá kis adaggal. Nem szennyezed vele a vizet, ha ésszel adagolod, max ha marad valamennyi (mindig minden kajából marad valamennyi, bármit csinálsz!) azt majd szépen lebontja a biológia, mert a hasznos baciknak meg bomlástermékekre van szükségük, ők abból falatoznak.
 
...pedig anélkül nehéz felkészíteni őket a családalapításra...
Én mindig mindenkinek a cyclopsot ajánlom, talán a rászoktatás indítására megteszi, de corryt eredményesen szaporítani szúnyoglárvák (vörös, fekete, fehér) és tubi nélkül nem nagyon lehet. Ebben maximálisan osztom @Guzs Imre álláspontját.
Egy-két nap koplalás után próbálj rá kis adaggal. Nem szennyezed vele a vizet, ha ésszel adagolod, max ha marad valamennyi (mindig minden kajából marad valamennyi, bármit csinálsz!) azt majd szépen lebontja a biológia, mert a hasznos baciknak meg bomlástermékekre van szükségük, ők abból falatoznak.
Fagyi van otthon. Kiprobalom majd.
Annyira nem celom szaporitani oket, de azert kedveskedni nekik sosem baj.;)
 
...pedig anélkül nehéz felkészíteni őket a családalapításra...
Én mindig mindenkinek a cyclopsot ajánlom, talán a rászoktatás indítására megteszi, de corryt eredményesen szaporítani szúnyoglárvák (vörös, fekete, fehér) és tubi nélkül nem nagyon lehet. Ebben maximálisan osztom @Guzs Imre álláspontját.
Egy-két nap koplalás után próbálj rá kis adaggal. Nem szennyezed vele a vizet, ha ésszel adagolod, max ha marad valamennyi (mindig minden kajából marad valamennyi, bármit csinálsz!) azt majd szépen lebontja a biológia, mert a hasznos baciknak meg bomlástermékekre van szükségük, ők abból falatoznak.
Én egyszer reggel 9-kor adtam nekik élő tubit, amire visszajöttünk az ebédből, már telerakták ikrával az üveget. Az összes kollégám a csodájukra járt. Azóta már kikeltek és vissza is úsztak a nagyok közé.
 
Sziasztok
Megerett a szurotakaritas itt is. Kicsereltem a perlont, szutyi volt. Igazabol kezdett egy kis agancs es ecset jelentkezni( majd a kozelin latszik), ezert is dontottem igy. Amikor a 30-asbol atkoltoztunk akkor nem akartam a szurot babralni, hogy minel tobb jotekony bacit megorizzek az uj akinak, de most itt volt az ideje. Lepucoltam, bezsiroztam a szurofejet, minden tuti.
A lobeliak vegleg feladtak, igy azokat ki is szedtem. Viszont a myriok es a rotalak nagyon boldogok.
20191117_130834.jpg
20191117_130819.jpg
Durva.
Es a minap megfigyelhettem egy vedlest es hogy, hogyan keszulnek a kis garnélák. Mondjuk szegeny nosteny csoda hogy eletben maradt a vegere. Asszem tul sok him jut ilyenkor egy csajszira. Tudom beteg, hogy meglestem, de erdekesseg na!
20191117_135031.jpg
Es ott larhato meg a senyvedo lobelia.
 
Es hogy mennyi novenyke van, ami idovel megjelenik, pedig az ember be sem ultette oket. A sziklakat egyesevel atkefelgettem, megis rajta lesznek. Na jo microt tettem bele az elejen, de nem tetszett es kivettem. De o ugy dontott visszakoltozik szamos helyre.
20191229_155926.jpg
20191229_155903.jpg
20191229_155842.jpg
Ez utobbin meg van egy riccardia is. Azt sem raktam bele.
20191229_155552.jpg
 
Es a caloglossa. Ket helyen is elojott. Amugy nem zavarnak, szepek, es igazan erdekesek ezek a semmibol elotuno novenyek.
View attachment 85421
Szép! :) Nekünk sem volt szívünk teljesen kiirtani, pedig elég aljas tud lenni. :D
Arra vigyázz (ha még nem tapasztaltad), hogy nagyon el tudja nyomni a növényt, amiben megkapaszkodik és terjed. Bucékat annyira elnyomta, hogy nem fejlődtek semmit, kezdtek eltűnni. Csak a carbos fürdő oldotta meg. Caloglossa pusztult, bucék új életre keltek. :)
 
Szép! :) Nekünk sem volt szívünk teljesen kiirtani, pedig elég aljas tud lenni. :D
Arra vigyázz (ha még nem tapasztaltad), hogy nagyon el tudja nyomni a növényt, amiben megkapaszkodik és terjed. Bucékat annyira elnyomta, hogy nem fejlődtek semmit, kezdtek eltűnni. Csak a carbos fürdő oldotta meg. Caloglossa pusztult, bucék új életre keltek. :)
Koszi. Hala az egnek ezek egyenlore a puszta dragont valasztottak, de ennel nem hagyom nagyobbra noni. A bucek nincsenek messze.
 
Back
Oldal tetejére