• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Cuevas del Drach

Abszolút nem sérülékeny. Ha ettél már kaviárt, akkor tudod. Apró ruganyos, ragacsos golyócska.
Próbáltam pipettával felszívni őket, de volt, ami rátapadt a falára, igaz aztán ott is kikelt.;)
 
Abszolút nem sérülékeny. Ha ettél már kaviárt, akkor tudod. Apró ruganyos, ragacsos golyócska.
Próbáltam pipettával felszívni őket, de volt, ami rátapadt a falára, igaz aztán ott is kikelt.;)
Nem tudnanak ravenni, hogy kaviart egyek!
 
Na, és garnélát?
Nálam az összes kolléga arra vár bent, mikor lesznek akkorák, hogy megehessék őket.o_O
Igen nalunk is felvetodott ez a kerdes. Ketszer kostoltam, de szerintem az elkeszites az egyik esetben tragya volt....
A masik @Pecás itteni receptje apaljan keszult: garnelas carbonara volt, amit en keszitettem el itthon. Az jo volt.
A halfeleket szeretem, a garnela is fini.
Mondjuk a fent emlitett rossz verzio olajban egeszben piritott garnelak voltak. Jesszus amikor kihoztak es lattam hogy ezeknek arca van...rosszul esett. Ezen tultettem magam, de az ize meg pocsek volt.
 
Nos, akkor te bátrabb vagy nálam, én még se kaviárt, se garnélát, se kagylót nem ettem, a rántott tintahal karikák viszont nagy kedvencem.😋 De nem offolom tovább a naplód.
 
Nos, akkor te bátrabb vagy nálam, én még se kaviárt, se garnélát, se kagylót nem ettem, a rántott tintahal karikák viszont nagy kedvencem.😋 De nem offolom tovább a naplód.
Pedig nagyon tajekozottnak tuntel kaviar ugyben! Akkor ezekszerint nem ettel csak az ujjaid kozott morzsolgattad, hogy ismered a tapintasat?! :unsure:En horgasztam anno nagyapammal, de ott sem fogtam meg az ikrat. Undi...😖
 
Sziasztok,
Itt szokasos vizcsere tortent, uvegtorles. Lassan erik a szuropuceva. Halvanan megjelent egy egy szal ecset es agancs az apro cryptok levelein.
Amugy minden ok. A tenellus mar hozott egy uj kis bokrot az uveg fele.
A masikbol maradt egy kis reinicki es eriocaulon, azt meg leultettem ide lesz ami lesz.
52515778-5959-4D21-8E83-4383670CE9DB.jpeg
Hat @star67 Csilla, a coryk nem leptek meg bogyikkal. Viszont azt olvastam, hogy ok szeretik az 1-2 fokkal huvosebb cserevizet, mint stimulacio, de en azzal nem tudok szolgalni. Kb. 22 fok a viz most es annyi a csereviz is. Sebaj, attol meg remenykedhetek...
 
Ha nem veszed észre, hamar felkajálják ám az ikrákat.:(
A jobb hátsó bozótosból be bármikor előkerülhet túlélő kis ivadék.

Köszönöm a guppi fiúcskákat, már teszik szépen a dolgukat a nőstény állományomnál.:love:

Szépek Adrián mohái, jól mutatnak a barlang két oladalán.
Jó, hogy a kényszerköltözésnél nem raktál be dekorhomokot, sokkal jobban tetszik így.👍
 
Sziasztok,
Itt szokasos vizcsere tortent, uvegtorles. Lassan erik a szuropuceva. Halvanan megjelent egy egy szal ecset es agancs az apro cryptok levelein.
Amugy minden ok. A tenellus mar hozott egy uj kis bokrot az uveg fele.
A masikbol maradt egy kis reinicki es eriocaulon, azt meg leultettem ide lesz ami lesz.
View attachment 83418
Hat @star67 Csilla, a coryk nem leptek meg bogyikkal. Viszont azt olvastam, hogy ok szeretik az 1-2 fokkal huvosebb cserevizet, mint stimulacio, de en azzal nem tudok szolgalni. Kb. 22 fok a viz most es annyi a csereviz is. Sebaj, attol meg remenykedhetek...
A coryk valójában a hősokktól indulnak be.
Télen hólapáttal töltöttem fel az akvájukat, szóval megvolt a 10-12 fokos difi. Igaz, az csupaszfenekű tenyészmedence volt, és nem olyan szép, mint a Tiéd, vagy @star67 Csilláé.
 
Ha nem veszed észre, hamar felkajálják ám az ikrákat.:(
A jobb hátsó bozótosból be bármikor előkerülhet túlélő kis ivadék.

Köszönöm a guppi fiúcskákat, már teszik szépen a dolgukat a nőstény állományomnál.:love:

Szépek Adrián mohái, jól mutatnak a barlang két oladalán.
Jó, hogy a kényszerköltözésnél nem raktál be dekorhomokot, sokkal jobban tetszik így.👍
Hmmm, akkor jobban vizslatom majd a vizcsere utan az akit.
Igen, nekem is jobban tetszik igy, hogy nincs dekorhomok, es legalabb nem kell a rahordott barna gombockakat mindig szedegetni. A mohak csuda egeszsegesek, remelem nem dobjak el az agyukat, hogy nem high tech az aki.
Sok-sok guppigyereket kivanok Nektek!
 
⛄

Nnnnna! Akkor itten corygyerek nem lesz! Nincs holapatolas! ⛄
Leikráznak azok hólapátolás nélkül is, ha rájuk jön a családalapítás, csak legyen elég kanos fickód a brigádban. (amúgy meg beteszel csere előtt 2-3 ásványvizes palackra valót a hűtőbe és mindjárt van hideg cserevized:))
Az ivadék meg akkora, hogy kb bármiben elbújik. Nálam anno a vándorlás megállítására berakott kb 2 cm vastag TM30-as szűrőszivacson is átverekedték magukat... ;)
 
Leikráznak azok hólapátolás nélkül is, ha rájuk jön a családalapítás, csak legyen elég kanos fickód a brigádban. (amúgy meg beteszel csere előtt 2-3 ásványvizes palackra valót a hűtőbe és mindjárt van hideg cserevized:))
Az ivadék meg akkora, hogy kb bármiben elbújik. Nálam anno a vándorlás megállítására berakott kb 2 cm vastag TM30-as szűrőszivacson is átverekedték magukat... ;)
Az is jó megoldás, amit @Pecás írt.
Azért nem árt majd összehangolni a légköri nyomás hirtelen változásával, ha sok ikrát szeretnél. A hPa ugrálástól csak nő a kufircolási kedvük. ;)
 
Az is jó megoldás, amit @Pecás írt.
Azért nem árt majd összehangolni a légköri nyomás hirtelen változásával, ha sok ikrát szeretnél. A hPa ugrálástól csak nő a kufircolási kedvük. ;)
Jah, hogy csak ennyi?.?.?...megyek is merek egy legkori nyomast...de komolyan...meg fecske sincs. Es amugy sem vagyok kepes megjegyezni, hogy mikor szallnak magasan es mikor alacsonyan...
Na mindegy. En nem szeretnek rajuk nyomast gyakorolni 🤣 ...de hat a forum megkivanja, akkor itt kufircnak kell lennie.
 
Jah, hogy csak ennyi?.?.?...megyek is merek egy legkori nyomast...de komolyan...meg fecske sincs. Es amugy sem vagyok kepes megjegyezni, hogy mikor szallnak magasan es mikor alacsonyan...
Na mindegy. En nem szeretnek rajuk nyomast gyakorolni 🤣 ...de hat a forum megkivanja, akkor itt kufircnak kell lennie.
Én, biztos, ami biztos, már be is izzítottam az ikrakeltető medencét.;)
 
Back
Oldal tetejére