• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Caridina Babaulti fajok

egy kis update... a stripes-eknél megjelentek a csöppségek. :woot: Előbb láttam két-három minilakót. Szerintem nem teljesen újszülöttek, úgyhogy remélem megmaradnak. Majd igyekszem képet is mellékelni róluk.
És az adott akváriumban éldegélnek a tylo-k is, náluk is újabb egyeddel gyarapodott a lélekszám :happy:
 
Sziasztok,

Továbbra is jól vannak a babaulti-k.
A zöldek még mindig ideiglenes akváriumban laknak, de elhullás nem volt, igaz még szaporodni sem akarnak. Most leszedtem egy kis felszíni növényt hogy legalább egy kis fény lejusson és tudjak fényképezni:
P1110177 | Flickr - Photo Sharing!
P1110202 | Flickr - Photo Sharing!
Némelyik már annyira jól érzi magát hogy teljesen bezöldült:
P1110414 | Flickr - Photo Sharing!

A stripes-ek viszont élvezik az életet, még a kicsik is megvannak, továbbra sem tudom hányan lehetnek mert a tylo-s akváriumban laknak és így a kövek között nagyon jól elbújnak. Mint pl. itt ahol az első két kis kő között van egy pici:
P1110392 | Flickr - Photo Sharing!
De vannak még kisebbek amik még csak 2-3mm-esek:
P1110294 | Flickr - Photo Sharing!
P1110374 | Flickr - Photo Sharing!
És továbbra is van petés nőstény:
P1110372 | Flickr - Photo Sharing!

Mindenkinek csak ajánlom ezeket a garnikat, nagyon kis aktívak, szerintem kölcsönösen jó hatással vannak egymásra a tylo-kkal. Már 6-7kiscsigám is lett az elmúlt 2hónapban :)
P1110385 | Flickr - Photo Sharing!
P1110388 | Flickr - Photo Sharing!

Végezetül egy kedvenc kép a békés csigacsaládról:
P1110139 | Flickr - Photo Sharing!

Ha bármi változás történik babaulti fronton majd írok... remélhetőleg lassan eljutok a green-ek végleges akváriumához is, és akkor ők is kedvet kapnak a családalapításhoz. Úgy tervezem hogy a csigaszaporulat fog hozzájuk beköltözni, úgyhogy dajkálhatják majd a sok kis tylo-t :)))
 
Üdv Babaulti szerető emberkék,

Nagyon úgy néz ki hogy elég sok kicsi stripes úszkál már nálam. Még nem tudom milyen gyorsan nőnek de egy-két hónap és szerintem lesznek eladósorba kerülő kicsik.
Ha még valaki gondolkodik babaultiban, és néhány hónap múlva csinál akváriumot amibe tervez, szerintem majd tudok adni nagy valószínűség szerint :)
Gondoltam szólok előre, hogy a tervekbe be lehessen kalkulálni ;)
 
Üdv! Szeretnék garnis akváriumba csoki Sakura és Red Cherry garnéláim babaulti garnikat tenni. Sajnos több akváriumot már nem tudok beállítani, így ezt a megoldást találtam ki, hogy olyan fajokat teszek össze amelyek igényei nagyjából egyeznek illetve nem fajzanak össze, így esett a választás a babultikra. Ki tud segíteni pár darab kissé színesebb egyed beszerzésében? Aki tud az legyen kedves vegye fel velem a kapcsolatot. Köszönöm
 
Üdv! Szeretnék garnis akváriumba csoki Sakura és Red Cherry garnéláim babaulti garnikat tenni. Sajnos több akváriumot már nem tudok beállítani, így ezt a megoldást találtam ki, hogy olyan fajokat teszek össze amelyek igényei nagyjából egyeznek illetve nem fajzanak össze, így esett a választás a babultikra. Ki tud segíteni pár darab kissé színesebb egyed beszerzésében? Aki tud az legyen kedves vegye fel velem a kapcsolatot. Köszönöm
Szia,

Hát a babaultik nem pont azok a nagyon színes társaság. Persze neten látni a rikító zöldeket de a valóságban szerintem nem annyira élénk színűek (vagy csak én nem kaptam olyanokat).
Nekem vannak green-ek, de még annyira zöldnek sem tűnik mindegyik, valamint stripes-ek de azok is barnák szóval nem színkavalkád.
Remélem találsz olyan színt amilyet szeretnél, mert egyébként nagyon élénk kis garnélák.
És részemről azt mondom hogy teljesen problémamentesek.
Egy észrevétel: a csoki sakura és RC is neocaridina faj... nem félsz hogy összeívnak? Még valamilyen tigrisgarnélát tudnék elképzelni, bár az már kicsit lágyabb vizet igényelne (bár nálam elvoltak keményebb vízben is)... nehéz többfajta garnéla igényeit kiszolgálni egy akváriumban.
Neocaridina és Babaulti viszont szerintem jól ellehet együtt, össze lehet hozni hőmérsékletben és vízparaméterekben is.
 
Összehívták.ugy lett zöld állomány.most három akvárium van.a zöldeket mehetne barna baba a szelektált csoki kg-ot mehetne a zöld baba a redekhez meg nemtom.Tudsz Zsolti adni ezekből?te hogy látod mit javasolsz?
 
Zöldeknél elvesztettem a héten egy petés mamát... ez volt az első elhullott példány (nem is voltam túl boldog a dologtól :cry:), de van másik petésem is. Náluk még nincsenek kicsik, mert egy ideig ideiglenes akváriumban voltak hidegebb vízben és ahogy látom ott nem jött meg a kedvük a hancúrhoz.
Stripes-eknél invázió van, már növögetnek a kicsik. Azt már írtam előzőekben hogy lehet készülni akit érdekel, mert abból lesz felesleges mennyiség.
Viszont ahogy látom jó messze vagy tőlem. De ha BP-en jársz akkor ott össze tudunk hozni találkozót.
Előzőekben adtam linkeket a képeimhez. Ott tudod nézni milyen színük van.
 
Üdv mindenkinek aki érdeklődik a babaultik iránt (meg aki véletlenül olvassa a bejegyzést).
Most már lassan négy hónapja megvannak a babaultik, túl vannak utazáson, ideiglenes akváriumom, fűtés nélküli 21 fokos vízen és örömmel mondhatom hogy teljesen problémamentes életvidám kis garnélák.
Tapasztalatom annyi hogy hidegebb vízben nem fickándoznak annyit és nem is szaporodnak, de elvannak benne, vízre ugyanúgy nem érzékenyek mint a neocaridinák, táplálkozásban sem észleltem semmi extrát, mindenre rárepülnek amit kapnak (garnélakaják, algatabletta, halaknak való táp, forrázott zöldségek/levelek). A kicsik tényleg nagyon kis pöttömök mikor elengedi őket az anyuka, részemről nem nagyon izgattam magam hogy elméletileg nagyon apró kaját kéne kapniuk és hogy lassan nőnek, de így is kezd elég szép szaporulatom lenni ami felnő. Mivel sikerült végre a green-ek akváriumát is berendezni kicsit több fényt is kapnak néhány képet tudtam róluk csinálni persze nem annyira jókat mint profi fórumtársaim, de a lényeg talán látszik rajtuk.
Úgyhogy ez az utolsó bejegyzésem róluk, hagyok másokat is érvényesülni a topic-ban.

Stripes-ekről csak egy kép, ez is csak azért mert vicces ahogy megszállták a csigát:
24699350842_672587c414_k.jpgP1110992 by Zsolt, on Flickr

És akkor végre a green-ek:
Fiúk:
24817204125_af6e7df4f1_k.jpgP1120133 by Zsolt, on Flickr
24189029574_edec3caa97_k.jpgP1120124 by Zsolt, on Flickr
Lányok (ahányan vannak annyi színben pompáznak, de hát ilyenek a lányok):
24521678850_cae0a51bf1_k.jpgP1120090 by Zsolt, on Flickr
24699346362_6808c4b62d_k.jpgP1120105 by Zsolt, on Flickr
24817205485_1b7b36e4fb_k.jpgP1120116 by Zsolt, on Flickr
És az első utódok közül egy (bár sok nem látszik belőle olyan kicsi és átlátszó):
24449569159_4f007b1c9e_k.jpgP1120013 by Zsolt, on Flickr

(ui: először próbálok így képet beilleszteni remélem megjelennek a képek) :)
 
Üdv mindenkinek aki érdeklődik a babaultik iránt (meg aki véletlenül olvassa a bejegyzést).
Most már lassan négy hónapja megvannak a babaultik, túl vannak utazáson, ideiglenes akváriumom, fűtés nélküli 21 fokos vízen és örömmel mondhatom hogy teljesen problémamentes életvidám kis garnélák.
Tapasztalatom annyi hogy hidegebb vízben nem fickándoznak annyit és nem is szaporodnak, de elvannak benne, vízre ugyanúgy nem érzékenyek mint a neocaridinák, táplálkozásban sem észleltem semmi extrát, mindenre rárepülnek amit kapnak (garnélakaják, algatabletta, halaknak való táp, forrázott zöldségek/levelek). A kicsik tényleg nagyon kis pöttömök mikor elengedi őket az anyuka, részemről nem nagyon izgattam magam hogy elméletileg nagyon apró kaját kéne kapniuk és hogy lassan nőnek, de így is kezd elég szép szaporulatom lenni ami felnő. Mivel sikerült végre a green-ek akváriumát is berendezni kicsit több fényt is kapnak néhány képet tudtam róluk csinálni persze nem annyira jókat mint profi fórumtársaim, de a lényeg talán látszik rajtuk.
Úgyhogy ez az utolsó bejegyzésem róluk, hagyok másokat is érvényesülni a topic-ban.

Stripes-ekről csak egy kép, ez is csak azért mert vicces ahogy megszállták a csigát:
View attachment 4508P1110992 by Zsolt, on Flickr

És akkor végre a green-ek:
Fiúk:
View attachment 4509P1120133 by Zsolt, on Flickr
View attachment 4510P1120124 by Zsolt, on Flickr
Lányok (ahányan vannak annyi színben pompáznak, de hát ilyenek a lányok):
View attachment 4511P1120090 by Zsolt, on Flickr
View attachment 4512P1120105 by Zsolt, on Flickr
View attachment 4513P1120116 by Zsolt, on Flickr
És az első utódok közül egy (bár sok nem látszik belőle olyan kicsi és átlátszó):
View attachment 4514P1120013 by Zsolt, on Flickr

(ui: először próbálok így képet beilleszteni remélem megjelennek a képek) :)
Szia!

Engem érdekelne néhány Babaulti.
Most regisztráltam nem tudok neked írni máshol.
Hány darab lenne és milyen árban?

Köszi!
 
Kicsit áll a téma. Nekem ezsolt80-tól vannak a zebrák, úgy néz ki hogy bár szaporulat nincs, de szép kifejlett példányok lettek a kis csapatból amit tőle hoztam. Most nagyon teret kapnak, így nagyon bízom benne, hogy beindul a kis baba gyártás, főleg hogy megint frissítek a csapaton :D Még gondolkodom nagyon azon hogy Green-eket tegyek mondjuk az ornage-hoz vagy a redekhez :)
 

Attachments

  • z1.jpg
    z1.jpg
    88.6 KB · Megtekintések: 3
  • z2.jpg
    z2.jpg
    82.8 KB · Megtekintések: 2
  • z3.jpg
    z3.jpg
    69 KB · Megtekintések: 2
Üdv mindenkinek aki érdeklődik a babaultik iránt (meg aki véletlenül olvassa a bejegyzést).
Most már lassan négy hónapja megvannak a babaultik, túl vannak utazáson, ideiglenes akváriumom, fűtés nélküli 21 fokos vízen és örömmel mondhatom hogy teljesen problémamentes életvidám kis garnélák.
Tapasztalatom annyi hogy hidegebb vízben nem fickándoznak annyit és nem is szaporodnak, de elvannak benne, vízre ugyanúgy nem érzékenyek mint a neocaridinák, táplálkozásban sem észleltem semmi extrát, mindenre rárepülnek amit kapnak (garnélakaják, algatabletta, halaknak való táp, forrázott zöldségek/levelek). A kicsik tényleg nagyon kis pöttömök mikor elengedi őket az anyuka, részemről nem nagyon izgattam magam hogy elméletileg nagyon apró kaját kéne kapniuk és hogy lassan nőnek, de így is kezd elég szép szaporulatom lenni ami felnő. Mivel sikerült végre a green-ek akváriumát is berendezni kicsit több fényt is kapnak néhány képet tudtam róluk csinálni persze nem annyira jókat mint profi fórumtársaim, de a lényeg talán látszik rajtuk.
Úgyhogy ez az utolsó bejegyzésem róluk, hagyok másokat is érvényesülni a topic-ban.

Stripes-ekről csak egy kép, ez is csak azért mert vicces ahogy megszállták a csigát:
View attachment 4508P1110992 by Zsolt, on Flickr

És akkor végre a green-ek:
Fiúk:
View attachment 4509P1120133 by Zsolt, on Flickr
View attachment 4510P1120124 by Zsolt, on Flickr
Lányok (ahányan vannak annyi színben pompáznak, de hát ilyenek a lányok):
View attachment 4511P1120090 by Zsolt, on Flickr
View attachment 4512P1120105 by Zsolt, on Flickr
View attachment 4513P1120116 by Zsolt, on Flickr
És az első utódok közül egy (bár sok nem látszik belőle olyan kicsi és átlátszó):
View attachment 4514P1120013 by Zsolt, on Flickr

(ui: először próbálok így képet beilleszteni remélem megjelennek a képek) :)
Szia engem érdekelne pár darab, blue dreamek mellé, úgy tudom ők nem "fajtalankodnak" egymással :D helyileg merre lennének és mennyiért?
 
Ilyet tapasztalt mar valaki? A stripes elpirult. :)

View attachment 22000
én mondtam hogy változtatják a színüket, de pirosat még nem láttam... kérem vissza :)))))))
Szállításnál kékülni szoktak ;)
Asszimilálódik az RC-hez. Idővel észre sem veszed hogy babaulti.
Lehet kipróbálok egyet a blue dream-eknél hátha sötétkék lesz :rolleyes:
 
én mondtam hogy változtatják a színüket, de pirosat még nem láttam... kérem vissza :)))))))
Szállításnál kékülni szoktak ;)
Asszimilálódik az RC-hez. Idővel észre sem veszed hogy babaulti.
Lehet kipróbálok egyet a blue dream-eknél hátha sötétkék lesz :rolleyes:
De ez azert mar komoly szinvaltoztatas. En is arra gondoltam hogy a sok RC kozott nem akart feltuno lenni, es inkabb szint valtott. :D

Remelem nem lesz tartos az allapot, mert azert az aranybarna szinverzio jobban bejon. A reggeli allomany szemlen mar mindenki a sajat szineiben a pompazott. :)
 
Back
Oldal tetejére