• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Caridina Babaulti fajok

cardina-cf-babaulti-gree_7113.jpg
 
Sziasztok!
Az érdekelne, hogy milyen vízben tartjátok őket. Elvileg a keményebb vizet szeretik. A PH rendben, de a GH-ról nem nagyon találni infót.
 
Annyira kevés helyen van ilyen garnéla... @viktorlantos Ti miért nem áruljátok, ha nem titok?:) Nem beszerezhető? Nem tenyészthető? Mi a gáz ezzel a fajtával?:) Szerintem egy minimális hype elég lenne és lehetne egy újabb színfoltja a garnélatartásnak.
 
én is keresek babaulti-t... az a fura hogy osztrákoknál, németeknél és svájcban is az olcsóbb fajták közé tartoznak.
a jó hír hogy legkésőbb tavasszal, hoznak nekem svájcból, ha addig nem sikerül szereznem. Utána már csak szaporítanom kell és mindenkit el tudok vele látni :D
 
én is keresek babaulti-t... az a fura hogy osztrákoknál, németeknél és svájcban is az olcsóbb fajták közé tartoznak.
a jó hír hogy legkésőbb tavasszal, hoznak nekem svájcból, ha addig nem sikerül szereznem. Utána már csak szaporítanom kell és mindenkit el tudok vele látni :D
Milyen változatot fogsz kapni?
 
Nekem volt mindkettő. A greent elég erősen kell szelektálni, hogy ne fakuljon ki az állomány. A zebra (stripes) szaporodott is nálam, de a kicsikből alig cseperedett fel néhány, pedig minden vízparaméterben kísérleteztem velük, és mások is hasonlóan jártak, noha a többi faj gond nélkül szaporodott.
Talán ezért ilyen ritkák itthon.
 
Nekem volt mindkettő. A greent elég erősen kell szelektálni, hogy ne fakuljon ki az állomány. A zebra (stripes) szaporodott is nálam, de a kicsikből alig cseperedett fel néhány, pedig minden vízparaméterben kísérleteztem velük, és mások is hasonlóan jártak, noha a többi faj gond nélkül szaporodott.
Talán ezért ilyen ritkák itthon.
Legalább lenne benne kihívás :)
És mi történt a tieiddel? Kiöregedtek?
 
A zöldeket eladtam, a csíkosak szép lassan elfogytak. Egy hím úszkál még a taiwanok között, ő az utolsó mohikán (indián ;))
 
Nekem volt mindkettő. A greent elég erősen kell szelektálni, hogy ne fakuljon ki az állomány. A zebra (stripes) szaporodott is nálam, de a kicsikből alig cseperedett fel néhány, pedig minden vízparaméterben kísérleteztem velük, és mások is hasonlóan jártak, noha a többi faj gond nélkül szaporodott.
Talán ezért ilyen ritkák itthon.
@Keiron Ha jól olvastam a korábbi postokat akkor Neked is voltak ilyen garnéláid. Neked is voltak nehézségeid?
 
Sajnos nekem is ilyen tapasztalataim vannak a zebráknál, konkrétan, négy éve van egy 5-10 tagu csapatom, az öregek elmennek, és néha megjelenik néhány kicsi, így a létszám kb. állandó. Nem tudom mit csinálok rosszul.
@Keiron Ha jól olvastam a korábbi postokat akkor Neked is voltak ilyen garnéláid. Neked is voltak nehézségeid?
 
Sajnos nekem is ilyen tapasztalataim vannak a zebráknál, konkrétan, négy éve van egy 5-10 tagu csapatom, az öregek elmennek, és néha megjelenik néhány kicsi, így a létszám kb. állandó. Nem tudom mit csinálok rosszul.
Ez szomorú, sajnálom. Mindenesetre akkor ez a fajta így túl rizikós és szenvedős.
 
Úgy néz ki szerdán Bécsben lesz szerencsém Babaulti garnikhoz :)
Remélem szép példányok lesznek és akkor személyesen is megtapasztalhatom mennyire macerás kis jószágok :)
Stripes-ekre írták hogy van, Green-re csak néhányat, de ha szépek lesznek tuti elhozom azokat is.
 
Kicsit elfelejtettem megírni hogy lettek babaulti-jaim! :)
Miután sikerült egyeztetnem egy bécsi garnélás bolttal (megjegyzem hihetetlen jó bolt), tényleg volt nekik stripes garnélájuk. Green-ekre azt írták hogy néhány darab van, és ott ki is derült hogy tényleg csak néhány úszkál és azokat meg is akarták tartani tenyészteni. A bolt egyben a tenyészet is, így sajnos olyan garnélát is ki lehet nézni ami nem eladó.
A vége az lett hogy hoztam 15+1 stripes-et és 15+1 green-t. Ez utóbbit annak köszönhetem, hogy innen elmentem odáig a garnélák kedvéért valamint hogy még gyerkőc garnélákat pecáztak ki nekem, de hát úgyis megnőnek :) A plusz egy-egy garnéla is ajándék volt, valamint kaptam még egy kis bébigarnéla tápot is kipróbálni amit a srác rak össze. Ezek után talán nem túl meglepő hogy elég jó benyomásom lett a bolttal kapcsolatban és máskor is kinézek ha garnélát akarok szerezni :)
Ezek után képek a stripes-ekről. Nem csúcsképek, mert elég kevés a világítás, de ők elvannak benne (green-ekről ezért is nincsenek még képek, mert rájuk nem számítottam és olyan medencébe kerültek ahol a sok felszini növény még kevésbé hagy fényt az aljzatra.

néhány nem túl erős csíkozású:
P1100996 | Flickr - Photo Sharing!
van amelyik szép erős barna csíkokat mutat:
P1110015 | Flickr - Photo Sharing!
de nagoyn életrevaló nem leálló garnélák, akik imádják bosszantani a csigáimat:
P1100969 | Flickr - Photo Sharing!
és végül a meglepi, a legerősebb színű garnéla (amelyik ha jól láttam lassan anyukává válik):
P1100927 | Flickr - Photo Sharing!

majd beszámolok hogy a továbbiakban mit művelnek, de eddig még nem tűntek túl kényesnek, bár létszámellenőrzést sem nagyon tartottam hogy mindenki megvan-e még.
 
Back
Oldal tetejére