• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bruttó 112literes kezdetektől ködös/föstös

Mai nap kikerült a CF800 maradt "csak" az eheim. A szívó oldalt amennyire tudtam elraktam szem elől, illetve beruháztam egy TF lily-re.
Szerintetek az áramlás szemre ok?:

Az akvárium felső harmadában lehet látni, mintha enyhe szellő lengedezne, de szerintem belefér. Viszont a nyomó ágon a szűrő csapja "csak" fél állásnál kicsit jobban van nyitva. Ha jobban kinyitom, elég nagy hurrikán lesz az üvegben.

A vas végre mérhető. Nem jó, de nem is tragikus :) . 0,02nél több, de nem éri el a 0,05-öt. Ma ismét egy nagyobb 5ml-s profito adagot kap.
Foszfát 0,4, felhozom 0,5-re.
Nitrát 5. A jövőben nitrát kontrollra, szerintem a gyorstesztet fogom használni. Igaz hogy a 0 után a 20as nitrát szint a legkisebb a skálán, de így elég arra figyelnem, hogy ne legyen nulla, és kevesebb legyen mint 20.

Sokkal jobb, mint volt, a lily elhelyezésével kapcsolatban egy észrevétel: nálam az az elrendezés vált be, ha a ki- és befolyó ágak egy sarokban helyezkednek el. Így tényleg körbe- körbe áramlik a víz az akvában.
 
Sokkal jobb, mint volt, a lily elhelyezésével kapcsolatban egy észrevétel: nálam az az elrendezés vált be, ha a ki- és befolyó ágak egy sarokban helyezkednek el. Így tényleg körbe- körbe áramlik a víz az akvában.
Ha egy sarokban lesznek, akkor a lilyvel az átellenben lévő sarkot célozzam, vagy ugyanígy "párhuzamosan" fújjon az akvárium hosszú oldalával, mint most?
 
Ha egy sarokban lesznek, akkor a lilyvel az átellenben lévő sarkot célozzam, vagy ugyanígy "párhuzamosan" fújjon az akvárium hosszú oldalával, mint most?
Mindig a hosszú oldalra. De ha már lilyre beruháztál, akkor befolyót is cserélném így eltűnik az a bumszli zöldség is. A fűtőt is kivenném, csak akkor raknám be ha indokolt. 23 fokig simán jó a víz hőmérséklet és így nem ront bele a látványba az sem. De ha a technikai látvány jobban bejön neked, akkor nem mondtam semmit. 😊
 
Szerintem nem szükséges átlóba állítani. Mehet a hosszúval párhuzamosan.
Ránézek délután.
Igazából most a szívóág, és a lily között kb 15 centi van. Ha közelebb rakom a lilyt tehát gyakorlatilag a bal hátsó sarokban lenne a szívó és a nyomó ág is, akkor nem fogom tudni a hosszúval párhuzamosan, mert a hátsó magas növényeket elfújná.
 
Ránézek délután.
Igazából most a szívóág, és a lily között kb 15 centi van. Ha közelebb rakom a lilyt tehát gyakorlatilag a bal hátsó sarokban lenne a szívó és a nyomó ág is, akkor nem fogom tudni a hosszúval párhuzamosan, mert a hátsó magas növényeket elfújná.
Akkor a frontüveghez kell orientálódni. mindkettővel. Vagy minden marad ugyanígy.
 
Elég jól felhabosodott a víz az üveg szélén. Elég hosszan. Gyakorlatilag körbe az üveg 80%-a ilyen. Amíg esőztetőt használtam nem volt ennyire szembeötlő. Nem csak az érdes tócsagaz mögött,hanem pl a frontüvegnél is, ahol semmi nem fogja meg a víz fodrozódását. Beüzemeltem az eheim skimmert. Meg fogja oldani, csak lassan? Igaz minimumra le van fojtva, de ha feljebb teszem, kifúj mindent is, illetve telenyomja apró bubikkal az akváriumot.IMG_20210805_161845.jpgIMG_20210805_161924.jpgIMG_20210805_162339.jpg
 
Elég jól felhabosodott a víz az üveg szélén. Elég hosszan. Gyakorlatilag körbe az üveg 80%-a ilyen. Amíg esőztetőt használtam nem volt ennyire szembeötlő. Nem csak az érdes tócsagaz mögött,hanem pl a frontüvegnél is, ahol semmi nem fogja meg a víz fodrozódását. Beüzemeltem az eheim skimmert. Meg fogja oldani, csak lassan? Igaz minimumra le van fojtva, de ha feljebb teszem, kifúj mindent is, illetve telenyomja apró bubikkal az akváriumot.View attachment 152840View attachment 152841View attachment 152842
El fogja tűntetni. A vízfelszíni olajos réteg majd a szűrőbe kerül, ahol megeszik a bacik. Az esőztető is azt csinálja, hogy lenyomja a felszín alá ezt a réteget és a szűrő fel tudja dolgozni. No para. 😉👍
 
Nagyon maximalista vagy kérlek :) mondjuk ezt már korábban is észrevettem. nálam egyszer így nézett ki a hab, csak bíztatásképp osztom meg :D
Egyébként látványos skim-et nem is látok a képeiden, de gondolom van azért. különben nem habozna, nem?
Ha előbb látom a te habzásod, be se dugom a skimmerem :LOL: Nem amúgy. Akkor is zavart volna.

Ezt most nem értem. Mit jelent az hogy nem látsz látványos skim-et? Mit jelent ebben az esetben a "skim"?
 
Ezt most nem értem. Mit jelent az hogy nem látsz látványos skim-et? Mit jelent ebben az esetben a "skim"?
Hát hogy olajos színes vagy opálos hártya van a felszínen. Nálad ilyet nem nagyon láttam.
Lehet, hogy hülyeség, de én azt hittem, hogy összefügg a skim a habzással.
 
Ezt a skimmer dolgot pihentetem kicsit. 3 garnélát szedtem ki belőle. Szerencsére még éltek. Azt a kis hab legyen a legnagyobb gondom.
A víztesztek jobban elkeserítenek.
Szokásos 30liter vízcsere után:
Nitrát gyorsteszt 20nál kevesebb (gondolom a szokásos 5)
Foszfát 0,02-0,05 Úgy, hogy szerdán felpótoltam 0,5-re, csütörtökön tettem 2ml fosfot (úgy vettem észre hogy 2 naponta esik a foszfát szint 0,1-et) hova tűnik???
Vas kevesebb mint 0,02... szerdán 0,02 és 0,05 között volt->kapott 5ml profito-t. Csütörtökön, 2ml-t, pénteken 1,4ml-t. Most adagoltam 5ml profito-t, ez emelte a vasat 0,05-re.
Nem csinálok galibát ha a profitoval próbálom feltornázni? Vagy tetszik-nem tetszik profitoból menjen az ajánlott adag, és külön adagoljak vasat? Nem tudom mennyire lenne jó nekem/a halaknak/a növényeknek/az algáknak ha a többi mikro elem, és a kálium halmozódna a vízben.
2 kép jól szemlélteti a nagy és a kis anubiasok új hajtásainak fakóságát:
vashiány1.jpgvashiány2.jpg

Hogy jót is írjak, az egyik fiú ramirezi pillangósügeret ma elvitték. A nagyobb mindig hajtotta a kisebbet, de annyira, hogy enni sem jött már elő, megbújt, és várta hogy tudja támadni a kicsit. Namármost: a "kicsi" is időközben akkora lett mint a nagy, úgyhogy fogalmam sincs melyiket sikerült kipecázni. De ez a kihálózás az akvából... Hát valami borzalom... Mindegyik halat ekkora sz.pás vagy csak a sügereket? Kb. 20 percig kergettem, 2szer legalább leizzadtam, voltam olyan ideges, a család is, meg a többi hal is vigyázzban állt és szurkoltak hogy apa minél hamarabb járjon sikerrel mielőtt agyérgörcsöt kap.
Hétfőn GA, lány rami vásárlás, és talán vas?
@Versenycsiga neked melyik vas is vált be?
 
Ezt a skimmer dolgot pihentetem kicsit. 3 garnélát szedtem ki belőle. Szerencsére még éltek. Azt a kis hab legyen a legnagyobb gondom.
A víztesztek jobban elkeserítenek.
Szokásos 30liter vízcsere után:
Nitrát gyorsteszt 20nál kevesebb (gondolom a szokásos 5)
Foszfát 0,02-0,05 Úgy, hogy szerdán felpótoltam 0,5-re, csütörtökön tettem 2ml fosfot (úgy vettem észre hogy 2 naponta esik a foszfát szint 0,1-et) hova tűnik???
Vas kevesebb mint 0,02... szerdán 0,02 és 0,05 között volt->kapott 5ml profito-t. Csütörtökön, 2ml-t, pénteken 1,4ml-t. Most adagoltam 5ml profito-t, ez emelte a vasat 0,05-re.
Nem csinálok galibát ha a profitoval próbálom feltornázni? Vagy tetszik-nem tetszik profitoból menjen az ajánlott adag, és külön adagoljak vasat? Nem tudom mennyire lenne jó nekem/a halaknak/a növényeknek/az algáknak ha a többi mikro elem, és a kálium halmozódna a vízben.
2 kép jól szemlélteti a nagy és a kis anubiasok új hajtásainak fakóságát:
View attachment 152918View attachment 152919

Hogy jót is írjak, az egyik fiú ramirezi pillangósügeret ma elvitték. A nagyobb mindig hajtotta a kisebbet, de annyira, hogy enni sem jött már elő, megbújt, és várta hogy tudja támadni a kicsit. Namármost: a "kicsi" is időközben akkora lett mint a nagy, úgyhogy fogalmam sincs melyiket sikerült kipecázni. De ez a kihálózás az akvából... Hát valami borzalom... Mindegyik halat ekkora sz.pás vagy csak a sügereket? Kb. 20 percig kergettem, 2szer legalább leizzadtam, voltam olyan ideges, a család is, meg a többi hal is vigyázzban állt és szurkoltak hogy apa minél hamarabb járjon sikerrel mielőtt agyérgörcsöt kap.
Hétfőn GA, lány rami vásárlás, és talán vas?
@Versenycsiga neked melyik vas is vált be?
Eddig napi 1,4ml Profito és 2ml Fosfo az adagod? Szerintem mehet napi 2ml Profito, 2ml Fosfo is. ha több növényed lesz akkor kicsit még több is.
Az hogy vízcsere után leesik minden az normális (ha jól értem ez történt). Inkább vízcsere előtt érdemes mérni, hogy lásd min kell emelni/csökkenteni a következő héten.
Idő kell, hogy megszokják a növények a tápozást. Ha visszapótolod időnként az jó, de inkább törekedj a fix napi adagra és idővel beállnak a szintek.
A kálium miatt ne aggódj nem lehet túltolni. Az anubiasod színe sem gáz szerintem, egészséges az, ilyen a friss hajtás.

Vasból nekem eddig egyik sem vált be :D Az easy life egyértelműen nem jó (mások szerint sem). De ma vízcsere után a Seachem iron is beködösítette a vizem.
Bár ez lehet hogy nem a táp hibája hanem a vizemé. nem tudom. de holnapra tuti kitisztul... majd méricskélem, mennyi vas maradt meg belőle.
Lehet hogy az ADA Iron-t kellene kipróbálni az tuti nem lehet gagyi, bár kicsit drágább... :D

A sügér pecázáshoz meg gratulálok :D és örülök, hogy sikerült új helyet találnod neki. ezért is csak nagyon békés halakat tartok, mert emlékszem, hogy milyen problémák lehetnek... :)
Egyébként a többi hallal békések?
 
Eddig napi 1,4ml Profito és 2ml Fosfo az adagod?
Hátööö majdnem. 5 naponta nem vagyok itthon 24 órát... Akkor a párom tápozik 28 csepp profito-t az 1,4ml. Amikor én vagyok itthon, akkor igen, 2ml az alap, DE amikor a vas nem mérhető akkor 5ml, mint pl ma.
Rápróbálhatok a napi 2ml profito-ra, de sztem úgy nem lesz mérhető vas a vízben.

Fosfo 2 naponta 2ml. Azért csak ennyi, mert nem szeretnék az arányokkal elszállni. Ugye 5-15 a nitrátom (inkább 5) gondoltam megcélzom a 0,5-ös foszfát szintet. Erre igyekszem visszapótolni.

Egyik akvarisztikában azt a tanácsot kaptam, hogy akkor tápozzak amikor bekapcsol a világítás. Ez tényleg így van jól? Vagy nyugodtan benyomhatom reggel fél6kor, amikor indulok itthonról?
Egyébként a többi hallal békések?
Abszolúte. Eddig csak egymással civakodtak, meglátjuk a jövőben ez hogy lesz. Előre megfontolt szándékom az volt, hogy az elevenszülő túlszaporulatot ők fogják szabályozni.
Na ez annyira bejött, hogy eddig elvétve láttam 1-1 növendék halat, de egyik sem lett felnőtt :cool:
Titkon (most már) bízom azért benne, hogy ahogy majd sűrűsödik a növényzet, 1-1 jó rejtőzködő/menekülő guppy vagy platti megmarad.
 
Hátööö majdnem. 5 naponta nem vagyok itthon 24 órát... Akkor a párom tápozik 28 csepp profito-t az 1,4ml. Amikor én vagyok itthon, akkor igen, 2ml az alap, DE amikor a vas nem mérhető akkor 5ml, mint pl ma.
Rápróbálhatok a napi 2ml profito-ra, de sztem úgy nem lesz mérhető vas a vízben.
Ha nagyon sok (pl heti 20ml) profitoval sem mérhető a vas, akkor tényleg érdemes lehet külön vasat adagolni.
Ez a túl precíz kimérés szerintem felesleges. Legtöbben pumpálnak, 1 pumpa kb 1ml, +/-10% :) az easy lifeokra ugyan nem jó a pumpa, én ezeket mérőkanalazni szoktam, gyerekgyógyszeres/tápos kanalakkal.
Fosfo 2 naponta 2ml. Azért csak ennyi, mert nem szeretnék az arányokkal elszállni. Ugye 5-15 a nitrátom (inkább 5) gondoltam megcélzom a 0,5-ös foszfát szintet. Erre igyekszem visszapótolni.
Értelek, de ha naponta fogyna 0,1 ppm / 2ml Fosto az is bőven normális. szóval ha most csak úgy eltűnt vízcserénél, nem csak 0,2-0,3 ppmre esett vissza, akkor lehet hogy többet kellene eleve adagolnod.
Egyik akvarisztikában azt a tanácsot kaptam, hogy akkor tápozzak amikor bekapcsol a világítás. Ez tényleg így van jól? Vagy nyugodtan benyomhatom reggel fél6kor, amikor indulok itthonról?
Ilyet még nem hallottam. szerintem nem kell a világításhoz igazítani. sokan még a carbora azt írják a fórumon, hogy tökmindegy mikor adagolod.
Abszolúte. Eddig csak egymással civakodtak, meglátjuk a jövőben ez hogy lesz. Előre megfontolt szándékom az volt, hogy az elevenszülő túlszaporulatot ők fogják szabályozni.
Na ez annyira bejött, hogy eddig elvétve láttam 1-1 növendék halat, de egyik sem lett felnőtt :cool:
Titkon (most már) bízom azért benne, hogy ahogy majd sűrűsödik a növényzet, 1-1 jó rejtőzködő/menekülő guppy vagy platti megmarad.
Hát igen, ezt a legnehezebb eltalálni, hogy legyen szaporulat, de ne túl sok :D Azért egy dús akvában kétlem, hogy mindet le tudnák vadászni.
 
Ha nagyon sok (pl heti 20ml) profitoval sem mérhető a vas, akkor tényleg érdemes lehet külön vasat adagolni.
Srácok, még emlékszem a keményvizes időszakomra... (kh26, gh32) egyszerűen helytelen irány a micro táp emeléssel megoldani a vaspótlást. Nem lehet bűntetlenül emelni a microt. A többi elem ugyanis nem bomlik le (vagy kevésbé) a magas Ph miatt. Könnyen halmozódnak az egyéb elemek. Inkább kevesebb tápozás plusz vassal, de napi(!) mert másnapra úgyis elveszítjük a vasat. Tudom deficitesnek hangzik, de szerintem ez is hozzátartozik a csapvizesek szükséges kompromisszumaihoz. 🙂
 
de napi(!) mert másnapra úgyis elveszítjük a vasat
Ezt úgy kell érteni, hogy ha hétfőn teszek a vízbe 2ml profito-t, (ami a normál adag+40%) ettől lesz mondjuk 0,02 a vas a vízben. Adok hozzá plusz vasat, annyit, hogy 0,1 legyen, akkor az keddre eltűnik? :oops:
Magyarán vas adagolásból is ki kell(ene) alakítsak egy napi rutint (ugyanúgy mint a fosfo-ból)?
 
Back
Oldal tetejére