• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bruttó 112literes kezdetektől ködös/föstös

Ludwigiat, és a bacopát visszavágtam, ami
Nálam is ez volt kb fél évig, majd a "JBL PROFLORA" tápgolyók használata után 3-4 héttel már egeszsegesebbek lettek a luwigiak (nalam a bacopák is alulról kopaszodtak, azok is sokkal szebbek lettek).

Késöbb az agyaggolyókkal magam állitottam elö, mert sokkal olcsobb volt.

A vassal is ugyan ez volt a bajom. EL ferrot és profitot alkalmaztam, de a vas szint mindig nagyon alacsony volt. A ferronalál ugyanez a ködösség volt megfigyelhetö -ami 24-36 óra alatt magától eltunt.

A ködösség ellen segitett, hogy nem hetente adagoltam sokat, hanem naponta egyszer kevesett. Mivel -ha jol ertettem- csak hétvégente vagy otthon, a vas tápozást automatizálhatod. A forumon vannak olcsón és gyorsan kivitelezhetö DIY megoldások erre.

Egyebként mind a fent emlitett jbl tápgolyó, mind a sajat kezuleg készitett agyaggolyó tartalmaznak vasat, melyet a növenyek a gyökerükon keresztüln is fel tudnak venni.

Nekem azt sosem sikerult elérnem, hogy a vasteszt jó értékeket mutasson, pedig sok mindent próbáltam, még lassan feloldodó vastavlettát is...
 
Szépek ezek a "gyapjas" növények, tök jó, hogy már 3 féléd is van és ilyen sok :) A limnophila sessilifloran én is csodálkoztam, hogy mitől ilyen széles nálad, de akkor megvan :D
A legnagyobb baj mindkettőnk akvájával az a kavicstalaj. Egyszerűen nem megfelelő a bacopáknak és ludwigiáknak. Talajkapszula valamit segít, de én végül (Tropica) táptalajos csészét raktam be nekik, így már jól vannak nálam.
A marsilea hirsutaval nincs tapasztalatom, de kb esélytelen szerintem kavicsban nevelni sajnos. A többi növényednek szerencsére mindegy :)

A foszfát adagolásod szerintem is tök jól beállt. én ezek után minimálisan feljebb vinném a napi adagot és elhagynám a heti nagyobb pótlást és mérést. nyilván ebben van rizikó, csak tippnek írtam, ha nem szeretsz mérni..
Ha az alga nem szorul vissza elég gyorsan akkor szintén kicsit érdemes emelni még a foszfáton.
Egy próbát megért a profito csökkentés, de nem sokat jósoltam neki. inkább emeld vissza szerintem. az Easy Life topicban olvasni, hogy vannak akik mennek még feljebb. nem olyan sűrű cucc az.
Ha nem a foszfáttal együtt adom be a vasat, akkor általában nem ködösít, de nem találtam még rendszert benne.

De látod én is csak próbálkozok. kavicsosban a 2hr sem jött be nekem, túl sok a foszfát, kevés a vas.. Viszont legalább az algát kiirtotta.
Ha jól számoltam a Green Aqua Micro javasolt low-tech adagban arányaiban több a vas mint az emelt adag Profitoban. megpróbálom.
Azért szerintem egyikünknél sem tragikus a helyzet csak jobbat szeretnénk. azt viszont kavicsosban, nem könnyű :D

Ahhoz képest amennyi növényt szerettem volna.... szerintem kb 2-3szor annyi van most. Bejönnek ezek a nagyobb háttérnövények. A legmagasabb aquatica felső része kb. 8cm átmérőjű :)
Igazából továbbra is úgy vagyok vele, hogy ha kikopik a bacopa és a lidwigia akkor kikopik... Szeretném ha szép lenne, de ha nem bírja a körülményeket, jön más, ami életben marad. A hirsuta sem csippantja a kavicsot. Ha így marad, szintén "bontódik". Viszont valami kis/apró előtéri növényt szeretnék, (a hirsuta helyett).

Mai nappal 2mlről felemeltem 2,5ml-re a foszfátot, illetve visszaálltam a 2ml profito-ra. Amikor a nitrát (jbl teszt szerint) 5-15 között van, akkor, 0,5-re, vagy 1,5-re célozzam a foszfátot, vagy középre: 1-re?
Profito topikot végigolvastam, annyival lettem okosabb, hogy nincs nagyon bevált recept, mindenképp ki kell tapasztalni mi válik be, de azért van aki bőven túladagolta, viszont senki nem panaszkodott a túladagolás miatt kialakult ecsetalgára. Meglátjuk.

Persze a helyzet nem gáz, próbálom elfogadni a kavics hátrányait. Igazából az alga ami szúrja a szemem. De egy hozzáértőbb személy lehet azt mondaná, hogy ami van nálam alga mennyiség, az semmi...

1-1 napig amikor nem tud az ember tápozni mi a jó döntés? Kihagyni a tápozást, vagy beadni egyszerre annyit, ahány nap távollét lesz (nyilván a carbo kivételével)?
 
Nálam is ez volt kb fél évig, majd a "JBL PROFLORA" tápgolyók használata után 3-4 héttel már egeszsegesebbek lettek a luwigiak (nalam a bacopák is alulról kopaszodtak, azok is sokkal szebbek lettek).

Késöbb az agyaggolyókkal magam állitottam elö, mert sokkal olcsobb volt.

A vassal is ugyan ez volt a bajom. EL ferrot és profitot alkalmaztam, de a vas szint mindig nagyon alacsony volt. A ferronalál ugyanez a ködösség volt megfigyelhetö -ami 24-36 óra alatt magától eltunt.

A ködösség ellen segitett, hogy nem hetente adagoltam sokat, hanem naponta egyszer kevesett. Mivel -ha jol ertettem- csak hétvégente vagy otthon, a vas tápozást automatizálhatod. A forumon vannak olcsón és gyorsan kivitelezhetö DIY megoldások erre.

Egyebként mind a fent emlitett jbl tápgolyó, mind a sajat kezuleg készitett agyaggolyó tartalmaznak vasat, melyet a növenyek a gyökerükon keresztüln is fel tudnak venni.

Nekem azt sosem sikerult elérnem, hogy a vasteszt jó értékeket mutasson, pedig sok mindent próbáltam, még lassan feloldodó vastavlettát is...
Köszönöm szépen a tanácsokat, de elengedem ezeket a növényeket, ha nem akarak maradni.
Illetve továbbra sem szeretnék külön vasat adagolni (egészen addig amíg rá nem kényszerülök).
Alapvetően halas akváriumnak készült volna az üveg, nem is szerettem volna sok növényt. Ehhez képest látod mi van... Persze nem egy dzsungel, de magamhoz képest az. Nem bánom, szeretem, tetszik. Viszont nem szeretném 1-1 növény igényeit kielégíteni. Azok a növények fognak tudni maradni, amik úgy gondolják hogy az éppen adagolt tápozás megfelelő nekik.
 
Megpróbálnám az artemiát
Most jutottam el odáig hogy kipróbáljam. És szeretik. Próbáltam felolvasztva, is és úgy is hogy a fagyott kockát dobom be. Az utóbbi jobban bejött. 1 kockát szinte maradék nélkül be is nyomnak.
Heti 1-2szer szoktam uborkát forrázni. Anci és a törpe szívóharcsák szeretik, kétség nem fér hozzá, viszont amennyire látom más naplókban/fórumon a garnélák mennyire meg tudnak szállni 1-1 szelet uborkát, az enyéim annyira tesznek rá. Érdekes.

@Versenycsiga ha jól láttam a naplódat már szinte csak "élő" eleséggel etetsz?! Mivel, ha szabad kérdeznem?
 
Amikor a nitrát (jbl teszt szerint) 5-15 között van, akkor, 0,5-re, vagy 1,5-re célozzam a foszfátot, vagy középre: 1-re?
Én középre céloznék. Legalábbis magamnál azt tapasztaltam, hogy tényleg csak szigorú 1:10 aránynál fogy az alga. 1:15-nél még terjed.
1-1 napig amikor nem tud az ember tápozni mi a jó döntés? Kihagyni a tápozást, vagy beadni egyszerre annyit, ahány nap távollét lesz (nyilván a carbo kivételével)?
Ahogy olvastam eddig egy nap kb mindegy. 3-4 napnyit már nem jó belerakni, de 2 napnyi egyszerre szerintem nem gáz.
@Versenycsiga ha jól láttam a naplódat már szinte csak "élő" eleséggel etetsz?! Mivel, ha szabad kérdeznem?
"Hatos Tropikál", "Nyolcas" volt eddig, amiben 6 ill. 8 féle van külön kockákban. Érdemes ilyet venned legalább egyszer, hogy kipróbáld mit szeretnek.
Nálunk a vörös és fehér szúnyoglárva a kedvenc. Artémia, daphnia, cyclops, mysis minden fogy belőle. Még a kagyló és rák húst is eszik, csak azok kicsit foszlósabbak.
 
Heti 1-2szer szoktam uborkát forrázni. Anci és a törpe szívóharcsák szeretik, kétség nem fér hozzá, viszont amennyire látom más naplókban/fórumon a garnélák mennyire meg tudnak szállni 1-1 szelet uborkát, az enyéim annyira tesznek rá. Érdekes.
Ilyen ez, kinél mi jön be :) A garnélák inkább a leveleket szeretik nálam is. Az ancim meg nem eszik zöldséget, valószínűleg nem szokott hozzá, mert 3 évig nem nálam élt és addig csak szárazat kapott.
 
Sziasztok ismét eltelt kicsit több mint 1 hét, jön a heti helyzetjelentés.
Mai vízcsere előtt foszfát: 1,2 nitrát: 5-15 talán inkább 15. Maradok a napi 2,5 ml fosfonál, szerintem ez így jó lesz nagyjából. Vasat nem mértem, nem hiszem hogy lenne értelme, úgyis 0 közeli. Heti szinten kb 1 marék tócsagazt dobok ki, a képeken látjátok mennyire várom vissza, 1 hét alatt felfekszik a vízre, azt annyira nem szeretem.
Szombat-vasárnap nem voltunk itthon, mire hétfőn hazaértünk a "legfrissebb" szerzemény a lány ramirezi pillangósügér elpusztult. Nem tűnt stresszesnek, evett is előtte rendesen, nem tudom mi lehetett vele. Ma ismét hoztam egyet, reméljük ő megmarad.
Alga továbbra is van, jellemzően a régi levelek végein. Nem tudom eldönteni, hogy ez természetes (úgy hogy a gázosabb részekre nyomom a carbot), és együtt kéne vele élnem, vagy kezdenem kellene vele valamit? De mit? Annyi jutott még eszembe, hogy a szűrő kimenő csapját félig elzártam. Vagy ez rossz irány? Mindenképp valami tápanyagtöbbletet/felesleget kéne keressek? De hol? Szerezzek be kagyló/békatutajt? Most nagyjából be van állva a tápozás, fejlődnek a növények. Felborítani sem szeretném az egyensúlyt (ha ez nevezhető annak) viszont szeretnék szabadulni az algától.
Hozok egy nagyobb adag képet, hideget-meleget-ötleteket várom szeretettel.
240829233_349812720176459_6070284381294942844_n.jpg241026381_561324371952252_1331414774387830241_n.jpg241035423_274244074242336_9034220256014527193_n.jpg241037488_1203531930074473_2079335796204332553_n.jpg241043975_143373607900923_772272311695378642_n.jpg241087136_194075172664388_6481923523216254266_n.jpg241119772_539682770576289_6865459286430991863_n.jpg241130911_540282243938202_6608862322935461983_n.jpg241128060_4265241960237206_4592468918160350225_n.jpg241135956_151735963773350_515849365051827752_n.jpg
 
Szerintem az, hogy a régi levelek algásak, nem normális, úgyanúgy tápanyag probléma(szerintem hiány). A növény az új hajtáshoz használja a kevés tápanyagot, ez miatt a régi nem egészséges, esetleg kezd bomlani, és jön rá az alga.
De az is lehet, hogy nincs meg a táp-fény-co2 harmonia. Egészében kell nézd, ez is egy "rendszer", méghozzá törékeny...
 
Egyetértek, nem normális. nulla alga nem valószínű hogy lesz, de ez sok. Vegyük sorra, mi lehet, @cs_z_ javaslata alapján.
Macro: NO3, PO4 ok. Káliumot nem tudjuk. Ha durva K hiány lenne, akkor elvileg lukasodnának a levelek. Van olyan, hogy enyhébb K hiány és nem lukasodik? 2ml Profitoval kb elég lehet, de tuti nem túl sok.
Micro: 2ml Profito így az eddigiek alapján jó. ha pl fél milivel emelnéd még az vajon számítana? csökkenteni semmiképp sem kéne. lehet hogy ez még a múltkori csökkentés eredménye?
Fény: így ránézésre elég erős. egyszer már leírtad, hogy nem süti a nap sem. a világítás ideje sem túl hosszú (de pl nekem túl hosszú és az sem okoz ilyet).
(CO2, GH, KH, PH nyilván nem ideális, de nem tragikus, ezzel még bőven lehet algamentes üveg)
@Rudi50 esetleg van valami ötleted? neked elég sok tapasztalatod van lowtechkel. írtad, hogy időnként nálad is van gond az algával. esetleg van valami mentő ötleted ide?
 
Egyetértek, nem normális. nulla alga nem valószínű hogy lesz, de ez sok. Vegyük sorra, mi lehet, @cs_z_ javaslata alapján.
Macro: NO3, PO4 ok. Káliumot nem tudjuk. Ha durva K hiány lenne, akkor elvileg lukasodnának a levelek. Van olyan, hogy enyhébb K hiány és nem lukasodik? 2ml Profitoval kb elég lehet, de tuti nem túl sok.
Micro: 2ml Profito így az eddigiek alapján jó. ha pl fél milivel emelnéd még az vajon számítana? csökkenteni semmiképp sem kéne. lehet hogy ez még a múltkori csökkentés eredménye?
Fény: így ránézésre elég erős. egyszer már leírtad, hogy nem süti a nap sem. a világítás ideje sem túl hosszú (de pl nekem túl hosszú és az sem okoz ilyet).
(CO2, GH, KH, PH nyilván nem ideális, de nem tragikus, ezzel még bőven lehet algamentes üveg)
@Rudi50 esetleg van valami ötleted? neked elég sok tapasztalatod van lowtechkel. írtad, hogy időnként nálad is van gond az algával. esetleg van valami mentő ötleted ide?
Bár lenne frappáns ötletem a problémára :)
Tápanyaghiánynak tűnik. A gyorsan fejlődő növények nem szoktak algásodni, főleg az újabb levelek. Olyan, mintha megtorpant volna a bacopa, pedig nagyon gyors növény. A víz tápanyagszintje rendben lévőnek tűnik, de vajon van elegendő a talajban is? A kálium szintet nem tudjuk. Az is előfordulhat, hogy túl sok van belőle, és fellép az antagonizmus. Nem vagyok profi a tápozásban. Elfogadtam, hogy egy kevés algával együtt kell élni :)
 
Van olyan, hogy enyhébb K hiány és nem lukasodik?
Fogalmam sincs.
ha pl fél milivel emelnéd még az vajon számítana?
Jó kérdés, nem tudom, és azt sem hogy ha számítana, javulna, vagy romlana a helyzet?! Az biztos hogy tágra nyílna a szemem, ha +napi fél mili profitótól javulna a helyzet. Úgy értem ha ennyit számítana.
Fény: így ránézésre elég erős. egyszer már leírtad, hogy nem süti a nap sem. a világítás ideje sem túl hosszú (de pl nekem túl hosszú és az sem okoz ilyet).
Na ez egy érdekes kérdés. Déltől napnyugtáig azt az oldalt süti a nap ahol az ablak van. Az akvárium az ablakkal szemben lévő falon 5 méterre az ablaktól van. Közvetlen napfény soha nem éri. Ennek ellenére mintha azt látnám, hogy a növényeimet jobban érdekelné a természetes "szűrt" fény mint a világítás az akvárium felett. Mind két ambúlia úgy nő, hogy az ablak felé igyekszik, nem függőlegesen felfelé a világítás felé. Amikor kint besötétedik az ambúliák "virágai" (felső hajtásai) bezáródnak, bagóznak rá hogy 21:10ig még megy a világítás, mintha úgy lennének vele hogy kint besötétedett, akkor alvás 🙃
ablak1.jpgablak2.jpg
A víz tápanyagszintje rendben lévőnek tűnik, de vajon van elegendő a talajban is?
Szerintem nem. Sima kavics talaj.

Fogok beszerezni kálium tesztet, aztán meglátjuk a többit.
 
Tápanyaghiánynak tűnik. A gyorsan fejlődő növények nem szoktak algásodni, főleg az újabb levelek. Olyan, mintha megtorpant volna a bacopa, pedig nagyon gyors növény.
A bacopa szerintem is meg van torpanva, mióta bekerült az aksiba. Nem szenved annyira mint a ludwigia, növöget is, de nem annyira látványosan mint a 2 ambúlia (sessiliflora és aquatica), és a tócsagaz. Ők szemmel láthatóan gyorsan fejlődnek, és az új leveleiken egyáltalán nincs alga (szemmel nem látható). Viszont még a tócsagaz régi hajtásai is szőrösek:
tócsa1.jpgtócsa2.jpg
Vettem kálium tesztet. Eredménye 8mg/l
A nitrátom általában 5-15 Szerintem tegnap inkább 15 volt mint 5 vízcsere előtt.
Foszfát vízcsere előtt 1,2
A 3 makroelem arányáról kijelenthetjük hogy rendben van?
Teszteltem vasra, is a szokásos 0,02nél kevesebb...
Lehet hogy csak várnom kéne türelmesen, és nem hétről-hétre, nézni-figyelni-várni a változást?

Nyomj a talajba Tropica tápkapszulát. Az a legjobb.
Utánaolvastam, szinte csak pozitívakat írnak róla.
Ha választhatnék nem szeretnék talajkapszulát vagy ültetőtálat, kizárólag azért hogy 1-1 növény szépen fejlődjön, megmaradjon. Viszont ha az a véleményed hogy az algásodásom visszább szorulhat ettől, lehet hogy megfogadom a tanácsod.
 
A bacopa szerintem is meg van torpanva, mióta bekerült az aksiba. Nem szenved annyira mint a ludwigia, növöget is, de nem annyira látványosan mint a 2 ambúlia (sessiliflora és aquatica), és a tócsagaz. Ők szemmel láthatóan gyorsan fejlődnek, és az új leveleiken egyáltalán nincs alga (szemmel nem látható). Viszont még a tócsagaz régi hajtásai is szőrösek:
View attachment 154097View attachment 154096
Vettem kálium tesztet. Eredménye 8mg/l
A nitrátom általában 5-15 Szerintem tegnap inkább 15 volt mint 5 vízcsere előtt.
Foszfát vízcsere előtt 1,2
A 3 makroelem arányáról kijelenthetjük hogy rendben van?
Teszteltem vasra, is a szokásos 0,02nél kevesebb...
Lehet hogy csak várnom kéne türelmesen, és nem hétről-hétre, nézni-figyelni-várni a változást?


Utánaolvastam, szinte csak pozitívakat írnak róla.
Ha választhatnék nem szeretnék talajkapszulát vagy ültetőtálat, kizárólag azért hogy 1-1 növény szépen fejlődjön, megmaradjon. Viszont ha az a véleményed hogy az algásodásom visszább szorulhat ettől, lehet hogy megfogadom a tanácsod.
Nem muszáj nagyon sűrű növényzet, ha nem tetszik (bár minél több van, annál stabilabb az akvárium). A felesleget le tudod nyírni. Az a fontos, hogy legyen érdemi növekedés, különben a felesleges tápanyagokat az algák használják fel. A talajtáp nagyon praktikus. Néhány havonta leszúrsz pár kapszulát a növények közé, aztán el is felejtheted a problémát. Azért említettem a bacopát, mert nálam sem fejlődött gyökértáp nélkül, pedig tápoztam a vizet.
 
Na ez egy érdekes kérdés. Déltől napnyugtáig azt az oldalt süti a nap ahol az ablak van. Az akvárium az ablakkal szemben lévő falon 5 méterre az ablaktól van. Közvetlen napfény soha nem éri. Ennek ellenére mintha azt látnám, hogy a növényeimet jobban érdekelné a természetes "szűrt" fény mint a világítás az akvárium felett. Mind két ambúlia úgy nő, hogy az ablak felé igyekszik, nem függőlegesen felfelé a világítás felé. Amikor kint besötétedik az ambúliák "virágai" (felső hajtásai) bezáródnak, bagóznak rá hogy 21:10ig még megy a világítás, mintha úgy lennének vele hogy kint besötétedett, akkor alvás 🙃
Ezt én is megfigyeltem, nálam is kb ennyire van az ablaktól, ugyanígy. Lehet hogy már elég neki a fény nap végére, vagy "emlékszik" hogy lassan sötét, nem tudom, ezek csak tippek.
De a képen szerintem csak egymás árnyékát kerülgetik, azért nőnek előre.
Írd le kérlek a lámpád nevét, paramétereit (nem találom), hátha valaki tud rá valamit mondani. simán lehet itt a gond.
Nyomj a talajba Tropica tápkapszulát. Az a legjobb.
szerintem is jó minőségű. de kavicsosba én nem szeretem, mert könnyebb mint a kavics... könnyen felszínre kerül és sok apró szemből áll. bár ahogy megfigyeltem ez nem okoz problémát, nem borít nagyon semmit.
Én legközelebb JBL kugeln vagy ADA gyökértápot veszek, tapasztalatom még nincs velük, de jókat írnak. ha érdekel javaslom olvass/kérdezz utána.
A bacopa szerintem is meg van torpanva, mióta bekerült az aksiba. Nem szenved annyira mint a ludwigia, növöget is, de nem annyira látványosan mint a 2 ambúlia (sessiliflora és aquatica), és a tócsagaz. Ők szemmel láthatóan gyorsan fejlődnek, és az új leveleiken egyáltalán nincs alga (szemmel nem látható). Viszont még a tócsagaz régi hajtásai is szőrösek:
Kavicsban nekem is ezt csinálta a bacopa, ludwigia, de ezt azt hiszem már írtam. @Rudi50 nak van rendes talaj alatta. amióta nekem is van alatta azóta nincs gond.
Vettem kálium tesztet. Eredménye 8mg/l
A nitrátom általában 5-15 Szerintem tegnap inkább 15 volt mint 5 vízcsere előtt.
Foszfát vízcsere előtt 1,2
A 3 makroelem arányáról kijelenthetjük hogy rendben van?
Teszteltem vasra, is a szokásos 0,02nél kevesebb...
Lehet hogy csak várnom kéne türelmesen, és nem hétről-hétre, nézni-figyelni-várni a változást?
A türelem fontos, szerintem javulni fog idővel. én inkább havonta értékelem, általában csak magamban... mindig van probléma, mindig más de nem nagy ügy. nálad még mindig sok az alga, de szerintem jó úton vagy.
A mérés alapján én adnék káliumot 15 ppmig kb (pl easy life Kalium-potassium. tudom, ezért megvenni egy flakonnal...)
Vasat is megpróbálhatnál külön. (mostanában nem okoz gondot a seachem iron nálam. de az ADA is tuti jó. csak ne easy life...)
De ahogy látod, nyilván nem kell rám hallgatnod, mindenki másban találja meg a megoldást. nekem kb ez jött be csak azért írom le.
 
Írd le kérlek a lámpád nevét, paramétereit
Happet Aqualed 23w/74cm 8000K 3000lumen
A mérés alapján én adnék káliumot 15 ppmig kb (pl easy life Kalium-potassium. tudom, ezért megvenni egy flakonnal...)
Vasat is megpróbálhatnál külön. (mostanában nem okoz gondot a seachem iron nálam. de az ADA is tuti jó. csak ne easy life...)
Nem is az zavar(na) hogy meg kell venni 1-1 flakon cuccot, hanem hogy már így is naponta 3 flakonból öntök. Ehhez jönne még a kálium meg a vas.
Ha elhagynám a jelenlegi tápozást és a jövőben valamikor váltanék mondjuk tf planter/macro, vagy GA mic/mac tápokra, akkor jobbak lennének a táparányok a vízben? Vagy nem lennék vele előrébb, mivel a macroval kénytelen lennék csínján bánni viszont akkor a foszfát/kálium lehet hogy kevés lenne?
szerintem is jó minőségű. de kavicsosba én nem szeretem, mert könnyebb mint a kavics... könnyen felszínre kerül és sok apró szemből áll. bár ahogy megfigyeltem ez nem okoz problémát, nem borít nagyon semmit.
Ezek a kapszulák, ha felszínre kerülnek sincsenek hatással a víz tápanyagtartalmára?
 
Ezek a kapszulák, ha felszínre kerülnek sincsenek hatással a víz tápanyagtartalmára?
A Tropica nem gáz. A kapszula fala feloldódik rövid idő alatt, a benne lévő szemcsék úgy vannak kialakítva, hogy késleltetve engedik ki a tápanyagokat. Akkor sem okoz algabummot, ha a felszínre kerül. A másik kettőről nem tudok nyilatkozni. Régebben használtam Easy life root stick-et, de egy agyagos massza lesz belőle, "füstöl" rendesen, ha a felszínre kerül, vagy gyökeret húzol ki mellőle.
 
Happet Aqualed 23w/74cm 8000K 3000lumen
Remélem erre valaki reagál aki ért hozzá :) tippre kicsit kevés, de nem tudom mennyire, annyira nem értek hozzá
Nem is az zavar(na) hogy meg kell venni 1-1 flakon cuccot, hanem hogy már így is naponta 3 flakonból öntök. Ehhez jönne még a kálium meg a vas.
Igen, nekem is pont ezek a bajaim. szerintem össze lehet önteni a macrokat, ha kiszámolod. de akkor is marad 3-4 flakon... most ezzel próbálkozok. és pumpálom, hogy ne kelljen mérni csak számlálni..
aztán majd porból is kikeverem... aztán majd egyszer lecserélem az egész akvát egy nagyobb táptalajosra :D
Ha elhagynám a jelenlegi tápozást és a jövőben valamikor váltanék mondjuk tf planter/macro, vagy GA mic/mac tápokra, akkor jobbak lennének a táparányok a vízben? Vagy nem lennék vele előrébb, mivel a macroval kénytelen lennék csínján bánni viszont akkor a foszfát/kálium lehet hogy kevés lenne?
Próbáld ki, ha érdekel :) sok gyorsan fejlődő növénnyel jól működhet Bíró József szerint. ekkor elhanyagolható a halaid, csapvized által bevitt nitrát.
Ezért ne is haragudj a tócsagazodra, az segíti igazán az egyensúlyt a gyors növekedésével. Az úszónövény is hasonlóan hat. én hetente kidobom a háromnegyedét. cserébe féken tartja a nitrátot. és nekem tetszik is.
Ha megnézed a GA tápot, ott 1:7 arányban van benne a PO4 : NO3. szóval van még tér a nitrát termelésnek.

Lehet, hogy a profito nem olyan jó táp, de nem tudom. egy darabig nekem jó volt, de végül váltottam. meg nem mondom mi lett volna ha marad. :D
 
Vasat is megpróbálhatnál külön.
Akkor megnézzük ezt az iron-t.
1ml nálam 0.05-öt emel.
9kor felemeltem 0,1-re, fél12kor már "csak" 0,05 volt. Megint adtam 1milit, hogy 0,1 legyen. Elején úgyis minden nap méregetem, de ha napi 2 milit adok (azaz próbálom 0,1en tartani) azzal talán nem lövök nagyon mellé.
Holnap megint kimarad a tápozás, ma a napi adag dupláját adtam carbon kívül mindenből.

Kb. aug közepén hoztam 1 csapat (6) panda coryt. Tegnap az egyik megint háton úszott... Így van most 5 panda+1 narancsúszójú. Ha ilyen hamar amortizálódik a brigád (ismét), akkor szerintem elengedem ezt a fajt.
@Versenycsiga úgy tűnik, hogy ezek a coryk nem nagyon szeretnek minket :cry:
 
Back
Oldal tetejére