• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Brecsi 180 literese

brecsi

Főkertész
Sziasztok. Elindítom a az új akváriumomat,kicsit korában mint terveztem, de az előzött eltörtem.
Adatok.
Akvárium: 90x45x45 10mm normál üveg merevités nélkül
Szűrés:Eheim 2075 a gyári szűrőanyagból a mechpro helyet 2 liter Seachem Matrix
DIY szűrő Eheim 2000 vízpumpával 2 liter mechpro, 5 liter substrat pro
Világítás: Quad T5 4x39W
Talaj: JBL Aquabasic plus 5 liter
Ada Amazonia 27 liter
Dekor: Dragon kő
Szőlő tőke
Co2: később
Tápozás: Green Aqua Micro, macro, carbo
Növények: Eleocharis parvula mini
Echidonorus tenellus
Hydrocotile tripartita japan
Rotala rotundifolia
Staurogyne repens
Myriophyllum Matogrossense
Sagittara Subulata
Ludwiga repens Rubin
Limnophilia sessiliflora
Növényt még nem rendeltem az még változhat.
Képeket később teszek fel.
 
Akkor a képek. Ez még nem végleges lehet a szőlőt nem teszem bele. Ezt még szétszedem mert a táptalaj nincs alatta.
18573853_3d82f1bf839e8d77d22e1a629490b346_s.jpg
18573943_da7ab72cd2fb5d276f888b5526d136ef_s.jpg
 
Sziasztok. Próbálom összerakni az akit de még sok a kérdőjel. Az biztos a szőlőtőkét nem rakom bele, nem tetszik. A jobb oldalon kövek lesznek, a hétvégén megyek a ELOS Workshopra(y) és nézek valami fát a bal oldalra.És egy kép, nem sok de legalább az irány meg van hogy mit szeretnék.
akv%25C3%25A1rium%2520002.JPG
 
Szerintem is érdemes volna megtartani. Akár fordítva is.
Szia. Fordítva nem akarom mert az aki a sarokban van, és a kövek köré stem növényeket szeretnék, a fához meg alacsonyakat. Amugy a szőlő még megvan de hiába forgattam nem bírtam úgy beállítani hogy tetsszen,talán később egy másik akiba jó lesz.
 
És ha esetleg darabolnád???? Vagy azt nem akarod???
Lehet ugy jo lenne nem?
Igen, azon is gondolkodtam, ha találok hétvégén valami megfelelő fát akkor félre teszem későbbre,ha nem találok akkor lehet hogy szétvágom és megpróbálom úgy.
 
Sziasztok, új nap új próbálkozás. Ma széttörtem két darab dragon követ kisebbre és egy olyan elrendezést próbáltam hogy csak kövekel. Szombatig van időm többféle elrendezést ki próbálni, a növényeket akkor akarom meg venni. Két kép a mai pakolgatás eredményéről.
akv%25C3%25A1rium%2520014.JPG
akv%25C3%25A1rium%2520001.JPG
 
Nekem az első a köves elrendezésből, igaz a bal oldalról még valami nekem úgy hiányzik, meg a talajjal még játszhatnál, próbáld meg azzal is hangsúlyozni az elrendezést.
 
Sziasztok. Lassan vége a hosszú hétvégének, elég eseménydús volt. Szombaton voltam az Elos Workshopon , látam hogy készül egy szuper aki, meg mellette megvetem a növényeket és egy RO készüléket. Tegnap addig rakosgattam a köveket amíg meg nem találtam a számomra megfelelőt, lefotoztam kövek talaj ki, táptalaj be,kövek talaj vissza,de nem tudtam ugyan úgy vissza rakni a köveket elsőre ahogy volt. Utána meg addig forgatam a köveket hogy egy helyen fölkevertem egy kicsit a táptalajt, remélem ez később ne okoz majd problémát. A növényeket mára hagytam, délelőtt meg takarítottam őket, délután ültetem.
Akkor a növénylista: Eleocharis parvula mini zselés 5 cserép
Echinodors Tenellus zselés 2 cserép
Staurogyne repens TC 2 cserép
Sarittaria subuláta zselés 1 cserép
Pogosteomon helferi 1 cserép
Rotala rotudifolia 1 cserép
Eleocharis sp. 1 cserép
Limnobium laevigatum 1 doboz
Limnophila sessiliflora
Ludwigia repens Rubin
Microsorum sp trident 1 cserép
Valissneria spiralis tiger
Bacopa monnieri
Hydrocotyle Tripartita Japan 1 cserép
Nymphoides sp Taiwan 1 cserép
Myriophyllum Matogrossense 1 cserép
Anubis 2 db a pontos nevét nem tudom
Jávai moha
És némi összegzés, az ültetés nem volt nehéz nehezebbre számitotam, csak egynéhány növény jött föl, az is az én hibámból, túl gyorsan akartam feltölteni.A víz még zavaros egy skimer jó lett volna de majd az is lesz. A végére egy kép hogy milyen lett, néhol még kicsit nekem nyersnek tűnik de gondolom ahogy a növények nőnek ez elmúlik. Holnaptol pedig indul a napi vízcsere. Köszi hogy megnézted.
akv%25C3%25A1rium%2520015.JPG
 
Nah ez egy jó kis sűrű telepítés lett. Drasztikus lesz hétről hétre látni a fejlődést
Mivel az első növényesem nem tudtam menyi kell, és inkább bővebbre vetem. A tenellust a végén már nem tudtam hova tenni, a kisebbeket kihagytam.
 
Sziasztok. Tegnap későn végeztem, fáradt voltam és csak a száraz tényeket írtam le. Ma néhány tapasztalat a kétnapos összerakásról. Azzal hogy részt vettem az elmúlt két Workshopon:) nagyon sok hibától megkiméltem magam, sok olyan dolgot láttam amit én teljesen másképp csináltam volna, természetesen rosszul. De így is követem el hibákat, főleg a feltöltésnél. Az egyik akármilyen biztosnak hiszed a slagot a szoritoval az akin nem szabad otthagyni nekem legalább 10 liter víz ment a parkettára:banghead: , a másik a feltöltést nem szabad siettetni kétszer is felkavartam az aljzatot mert azt hittem elég sok víz van benne és mehet nagyob nyomásal, tévedtem. Persze volt több kisebb hibám de ez a kettő gondoltam le írom. Ma megvolt az első vízcsere, meg beraktam a másik szűrőt mert tegnap csak az egyiket volt időm el inditani. Egyenlőre ennyi, köszi hogy olvasod.
 
Sziasztok.Meg volt a mai vízcsere is, nagyjából olyan 110 litert cserélek naponta, a vizet egy napig pihentetem plusz vizkezelő. Amúgy a teljes vízcsere megvan 40 perc alatt, ebből a szűrő kb 20 percet áll. A növények rendben vannak néhány jött csak fel, az is miattam mert nem figyeltem a feltöltésnél. Tegnap beszereztem egy Eheim Skim 350 felszínleszívót, nagyon hálás kis eszköz. Már indításnál jó lett volna, de én kis naiv :) azt hitem megoldom nélküle,tévedtem nagyon sok macerátol megkímél.Holnap ha minden jó megy meló után készítek pár képet. Köszi hogy olvasod.
 
Back
Oldal tetejére