• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok!

Róbert vagyok, Szekszárdon élek. villamosmérnökként dolgozom.
Bár már régebben regisztráltam ide, de mostanában kezd bevonzani a növényezés.
Kb 8 éve van akváriumom. Jelenleg kettő halas, amikben vannak növények.
Igyekszem fejleszteni a tudásom és idővel növényessé alakítani a nagyobbat (100 liter).
Ehhez próbálok minél több infót gyűjteni. Ahogy látom segítőkész és eléggé elhivatott közösség vagytok.
Remélem sikeres lesz a szárnybontogatás.
Amint megfelelő tudás birtokában leszek, próbálok egy jó naplót létrehozni.
 
Sziasztok!

Róbert vagyok, Szekszárdon élek. villamosmérnökként dolgozom.
Bár már régebben regisztráltam ide, de mostanában kezd bevonzani a növényezés.
Kb 8 éve van akváriumom. Jelenleg kettő halas, amikben vannak növények.
Igyekszem fejleszteni a tudásom és idővel növényessé alakítani a nagyobbat (100 liter).
Ehhez próbálok minél több infót gyűjteni. Ahogy látom segítőkész és eléggé elhivatott közösség vagytok.
Remélem sikeres lesz a szárnybontogatás.
Amint megfelelő tudás birtokában leszek, próbálok egy jó naplót létrehozni.
Üdv a fórumon és várjuk a naplót!
 
Sziasztok!

Róbert vagyok, Szekszárdon élek. villamosmérnökként dolgozom.
Bár már régebben regisztráltam ide, de mostanában kezd bevonzani a növényezés.
Kb 8 éve van akváriumom. Jelenleg kettő halas, amikben vannak növények.
Igyekszem fejleszteni a tudásom és idővel növényessé alakítani a nagyobbat (100 liter).
Ehhez próbálok minél több infót gyűjteni. Ahogy látom segítőkész és eléggé elhivatott közösség vagytok.
Remélem sikeres lesz a szárnybontogatás.
Amint megfelelő tudás birtokában leszek, próbálok egy jó naplót létrehozni.
Végre még egy akvakertész innen délről[emoji6]
 
Róbert vagyok, Szekszárdon élek. villamosmérnökként dolgozom.

Jó jó... de lány vagy? :D:)

Bocsi csak reggel annyira feldobódott mindenki, hogy egy új hölgy regisztráltunk lett :)

Üdv mindkettőtöknek. Köszi a bemutatkozókat :) Jó kalandozást a növényezés területén :)(y)

Ma is beengedtünk néhány új regisztráltat üdv nektek is ismeretlenek :) (y)
 
Jó jó... de lány vagy? :D:)

Bocsi csak reggel annyira feldobódott mindenki, hogy egy új hölgy regisztráltunk lett :)

Üdv mindkettőtöknek. Köszi a bemutatkozókat :) Jó kalandozást a növényezés területén :)(y)

Ma is beengedtünk néhány új regisztráltat üdv nektek is ismeretlenek :) (y)
Az első sorra csak egy majdnem idézet jut az eszembe egy már klasszikusbol: A Róbertbol nem volt gyanús?
 
sziasztok!
Árpi vagyok 47 éves Balatonfőkajári autófényező.kb 3éve van akváriumom (112l)balatoni gyerek révén adott a víz és a halak szeretete,horgászom és motorozom amikor van egy kis szabadidőm ami három kislányom mellett percekben mérhető.
kb egy éve indítottam az első növényesemet nagyon megtetszett.A fórumot azóta rendszeresen olvasgatom.amit tudok magam csinálok szeretek barkácsolni világítás,vezérlés.
 
Sziasztok!
Én is bemutatkoznék: Vizsy Péternek hívnak Zala megyéből Gellénházáról az 1980-as kiadásból .Szakácsként tengetem az életem. Rendelkezem egy feleséggel és egy lány és egy fiú nagyon rossz gyerekkel:love:.
Az akvarisztikával a feleségem családján keresztül ismerkedtem, kölyök koromban a rokonok vaskeretesét bámultam, de akkor tovább nem volt. A feleséggel jött az akva és a próbálkozások. Aztán költözés kicsi akva vissza az apósnak nekem akvárium asztal lett tele guppyval és még több csigával/ Fujjj a szapora mindenit/. Aztán hosszú évekre szünet két éve merült fel az ötlet: itt még elfér egy kis akvárium, ja ha a szekrényt odébb tolom nagyobb is. Így lett 120l.Most ezzel gazdálkodom, de tervben van nagyobb is de addig költözni is kéne! Közben munkatárs ösztönzésére körülnéztem a salátás vonalon, azóta jobban zöldül az akvárium.
Ha már csinálom akkor jól akarom csinálni úgyhogy jöttem tanulni!
Köszi
 
Üdv!
Roland vagyok, én is zalai és pont Gellénházára jártam általános iskolába, uh üdv Péter! Én pár évvel feletted jártam.
Lentiben lakom most és már meg is környékeztem az itt tevékenykedő @schabi kollégát.
Van egy kis 80l-es akváriumom, amit korábban a gyerekeknek csináltam de már csak néha ülnek oda nézegetni. Szeretném növényesíteni, így keveredtem erre a honlapra.
Folyamatban van a komolyabb felszerelések beszerzése úgy mint külső szűrő, CO2 szett stb. A CO-m valószínűleg a citromsavas rendszer lesz a kezdetekben, amíg meg nem jön addíg nem építem át az akváriumot. Ebben a városban épp Hotel épül, díszítő köveknek bazaltot (vagy mit) hoztak pár teherautóval de a hotel nem ott lett, uh el is vitték. Azért annyi maradt, hogy pár kilót eltúloztam belőle (Spongyabob után szabadon), persze engedéllyel. Lesavazva várják a végleges helyüket. Sok kérdésem van, de mivel ilyen szerteágazó ez a fórum, sokat már meg is válaszoltatok. Így is biztosan előfordul majd, hogy olyan kérdésem lesz, amit már ezerszer elmagyaráztatok hozzám hasonló tudatlanoknak. Ezért elnézést is kérek előre és meg is köszönöm a továbbiakat!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Én H. Feri vagyok és Biatorbágyon élek. Engem 3 éve fertőzött meg igazán ez az akvarisztika nevű súlyos betegség, amikor is elhoztam barátnőm régóta üzemen kívüli, kis 40 literes akváriumát a legalapvetőbb felszerelésekkel. Teljesen megszállottá tett a dolog. Kezdetben minden halat ami tetszik, fákat, köveket bumm bele az akváriumba, persze ésszerű határok között. Aztán egy szép napon bementem a Green aquaba és teljesen ledöbbentem, elkápráztattak az akváriumok. Láttam, hogy ezt így is lehet. Megszállt az ihlet, tudtam nekem erre van szükségem. Sokat olvasgattam a fórumon, és egy 200 literesben gyakoroltam eddig. Szépen lassan fejlődik a technika is, meg nagy vánszorogva a tudás, tapasztalat is :D Most egy új indítás előtt állok, a naplózás is tervben van, így talán a fatális tévedéseket is könnyebben elkerülhetem. Remélem kapok majd tőletek sok észrevételt és segítséget. :)
 
Üdv!
Roland vagyok, én is zalai és pont Gellénházára jártam általános iskolába, uh üdv Péter! Én pár évvel feletted jártam.
Lentiben lakom most és már meg is környékeztem az itt tevékenykedő @schabi kollégát.
Van egy kis 80l-es akváriumom, amit korábban a gyerekeknek csináltam de már csak néha ülnek oda nézegetni. Szeretném növényesíteni, így keveredtem erre a honlapra.
Folyamatban van a komolyabb felszerelések beszerzése úgy mint külső szűrő, CO2 szett stb. A CO-m valószínűleg a citromsavas rendszer lesz a kezdetekben, amíg meg nem jön addíg nem építem át az akváriumot. Ebben a városban épp Hotel épül, díszítő köveknek bazaltot (vagy mit) hoztak pár teherautóval de a hotel nem ott lett, uh el is vitték. Azért annyi maradt, hogy pár kilót eltúloztam belőle (Spongyabob után szabadon), persze engedéllyel. Lesavazva várják a végleges helyüket. Sok kérdésem van, de mivel ilyen szerteágazó ez a fórum, sokat már meg is válaszoltatok. Így is biztosan előfordul majd, hogy olyan kérdésem lesz, amit már ezerszer elmagyaráztatok hozzám hasonló tudatlanoknak. Ezért elnézést is kérek előre és meg is köszönöm a továbbiakat!
Üdv neked is!
Én csak betelepült gellénházi vagyok ,mintegy 10 éve. Azelőtt a bocföldei vonalat "erősítettem".
 
Szervusztok!

Jurák Péternek hívnak XVIII. kerületi lakos vagyok, a hozzám látogatóknak mindig azt szoktam mondani, hogy „ha a kórházat, a börtönt és a temetőt is elhagytad, na akkor már majdnem megérkeztél hozzánk”.Feleségemmel és két gyermekemmel élek, a napi mókuskerék keretében könyvelőként dolgozom. Már régebben érlelődött bennem a gondolat, de végül tavaly júliusban döntöttem úgy, hogy 35. születésnapomra meglepem/meglepetem magam egy akváriummal. Naívan csináltattam egy akváriumot aztán indítással párhuzamosan elkezdtem beleásni magam a dolgokba és úgy pár nap alatt rájöttem, hogy milyen jó, hogy nem fordítva tettem, mert ha vásárlás előtt olvasok utána akkor nem biztos, hogy belevágtam volna ebbe az új hobbiba. Így viszont kihívásként tekintettem rá és azóta is boldog tulajdonosa vagyok egy 120 literes akváriumnak.
 
Sziasztok!

Szalai Tamásnak hívnak, ütőhangszeres zeneművésztanár vagyok a Debreceni Egyetemen. Az akvarisztikát a kollégiumban ragasztották rám, egy cimborám beszerzett egyet és onnantól kezdve nagyon megtetszett nekem is. Természetesen minden hibát elkövettem, amit csak lehetett, de igazán nem bánom, mivel ezeket sikerült kiküszöbölni rövid vagy éppen hosszú idő elteltével :) Mikor ráakadtam a növényes akvarisztikára, elhatároztam, hogy egyszer nekem is lesz egy növényesem. Jelenleg éppen gyűjtögető életmódot folytatok, szép lassan vásárolgatom az indításhoz megfelelő cuccokat. Remélem hamarosan elindul az én naplóm is. Nagyon jó ez a fórum, sokat lehet itt tanulni Tőletek! :)
 
Sziasztok. Borondics Gergely vagyok 26 éves barátnőmmel németországban élünk és az ő ötlete volt lassan 1 éve hogy vegyünk akváriumot, ez volt kb 50 liter. A mai napon van 2 akváriumunk az egyik 112l a másik 160l. Imádom, bár nehézségek mindig voltak vannak és lesznek is, de hatalmas boldogság 1 növényes halas akvárium.
 
Sziasztok!
Sánta Zoltán vagyok Nagykanizsáról. Az én történetem is egy ajándék üvegedénnyel indult, amit a kislányom kapott. Az akvarisztika számomra mindig is egy egzotikus, úri hobbi volt, semmit sem tudtam róla. Csak azt láttam, hogy az aranyhalak nem érzik jól magukat 8 liter vízben... Mivel úgy éreztük, megjár nekünk egy szép aki, vettünk egyet. Ez így megy... 112l, Aquael szett. Pár növény (épp ami volt a boltban), 10-15 színes hal (épp ami volt a boltban), mi kell még? Be kell, hogy valljam, nem igazán érdekelt. Aztán a múlt nyáron elment egy-két hal, ami már 2 és fél éve megvolt. Korábban is időnként elhullott egy-egy, de ezeket már igazán sajnáltam. Ekkor volt az a nagy meleg. Hát így jártak, szegények - gondoltam. Majd november végén elment az utolsó három rózsalazac, és a két anci. Köztük az az anci, amelyik a 3-4cm-re a vízből kilógó háttér mögé simán átmászott, meg vissza, imádtam. Na, ekkor már dühös lettem, ugyanakkor elkeseredett is. Ennyire nem lehetek felelőtlen! Elkezdtem utánaolvasni, hogy mi kell a halnak... Innen már egyenes út vezetett Nigrohoz, majd a GA-hoz. Köszönöm Nektek, hogy felnyitottátok a szemem! Elmondhatom, hogy mára már megérett az elhatározás: igaz, nulláról kezdem, de halak és növények (meg bacik) márpedig lesznek. Egyensúlyban, békében, egészségben, harmóniában - de csak akkor, ha már tudom, mit csinálok. (y)
 
Sziasztok!
Vajda Miki vagyok 34 éves családapa,tűzoltó,és hobbi akvarista. Komáromban lakom.Kisebb nagyobb megszakításokkal gyerekkorom óta volt akváriumom. 350 literes trópusi társas akváriumomat már annak tudatában számoltam fel,hogy a következő akváriumom egy csodálatos növényes medence lesz.A tudásom a növényezéshez még eléggé hiányos,ezért regisztráltam,olvasgatok,kérdezek,tanulok. A segítséget előre is köszönöm!
 
Sziasztok!
Laki Ábel vagyok, Székesfehérvári lakos immáron 36 éve, ahol informatikával foglalkozom. Az akvarisztikával először óvodás koromban találkoztam, szüleimnek volt egy kicsi, kb 40 literes akváriuma. Ekkoriban nem volt divat az akvakertészet kicsiny hazánkban, ezért nem is a növények ejtettek rabul, hanem a halak ahogy úszkáltak és sugározták a békét és nyugalmat. Az akvárium nagyon vegyesen lakott volt. Onnan jöttem rá hogy rabul ejtett ez a világ, hogy mikor alsós voltam, néha kerülőúton mentem haza hogy benézzek egy piciny, de számomra csodálatos akvarisztikai boltba. Sajnos szüleim felszámolták az akváriumot és utána egyetemistaként az albérlet főbérlője rendezett be egyet magának. Ez is elég vegyesen lakott volt kevés növénnyel. Innen hazaköltözés után sokáig nem volt szerencsém akváriumhoz, majd úgy cirka 10 év múlva, párom visszafertőzött, ugyanis mikor megismerkedtünk, volt neki egy 54l-es akváriuma tele hallal és pár növénnyel. Amint megláttam az akváriumát egyből tudtam hogy nekem ez kell, hogy végre legyen egy sajátom amit gondozhatok és ápolhatok. Gyorsan le is csaptam rá és átrendeztük, kerültek bele új halak és elkezdtem olvasgatni a témáról. Kb 1 év elteltével megláttunk párommal egy 200l-es csodát és azt mondta rá hogy Neki kell egy ilyen. A vége az lett hogy vettünk egy 200l-es akváriumot egy elfogadható világítással, hozzá vettünk szűrőt és bútort. Ekkortájt találtam rá erre a fórumra és a GA-ra is. Olvasgatva hamarosan kiderült hogy kicsit nem ártott volna jobban körbejárnom vásárlás előtt a témát, dehát nem lehet minden tökéletes és az akvárium ettől függetlenül is sok örömet okoz. Nemrégiben azonban megérett bennem egy gondolat hogy szeretnék kicsit jobban megismerkedni a növényes akvárium bájával nyűgjeivel együtt, így beszereztem egy 20l-es nano szettet, ami bár szintén low tech akár a nagy, de ezt a közeljövőben szeretném fejlesztgetni. A kihívás adott, szerencsére ezen a fórumon rengeteg kérdésre már választ találtam, a többit meg majd meglátjuk.
 
Sziasztok Anti vagyok 34 éves Kisvárdán lakom. Apukámtól kuncseráltam pénzt az első akváriumomra 4.-es iskolásként. Azóta kisebb nagyobb kihagyásokkal mindig nagyobb és nagyobb akváriumra tettem szert, míg végül a feleségem jóváhagyásával ;) egy 200 literesnél állapodtam meg 2014. szeptemberében. Ezt kisebb - nagyobb sikerrel növényesítgettem a halak mellett. Majd egy ismerős segítségének hála elkezdtem komolyabban is foglalatoskodni vele, szépítgetni,tápozni, CO2 - ni és egyre többet látogatni ezt a fórumoldalt. Sok érdekes dolgot sikerült már megtudni és a gyakorlatban is alkalmazni hála az itt leírt tapasztalatoknak. Jelenleg elkezdtem egy Nano-t is amit esetleg naplózni is szeretnék a kezdetektől (bár már az akváriumot elindítottam 3 napja DSM módszerrel ) (y)
 
Sziasztok!
Laci vagyok !üdv mindenkit nekem is akváriumom 85L van most üres.Sajnos nekem egy idegi jó volt.elromlót világítás.Gondolkodtam
hogy rendbe teszem de mid pénz kérdése.Nézegetem itt a forumot és láttam itt nagy szép akváriumot. Ja
halk voltak benne tőbféle Aranyhal ,neonhal ,algázó hal,növények moha 2-3db már nevekre nem emlékszek.Ja világítás sajnos nem jó elromlotT8 15W 10000K volt 12 órában.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére