• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bé 54 literese

  • Téma indító Nagy Attila
  • Esemény kezdete
N

Nagy Attila

Vendég
Sziasztok.

Eljött az idő, hogy a második aksimat is mély vízbe dobjam :)
Ezt a szettet egy kedves ismerősöm adta bútorral együtt rég nem használta és én próbáltam újra életbe hozni.
Lassan elkészülök vele és úgy gondoltam hogy így az elején első körben megmutatom a hátsó "akváriumszűrőt" amit én terveztem igazából kartonból. Első DIY cuccom. Nem tökéletes de szeretem.
Ezenkívül megszeretném majd mutatni hogyan alakult hétről-hétre.
Ez az akvárium ami igazán berántott a témába.

Elsőnek itt a hátsó szűrű még beszerelés előtt, illetve az oldalsó képen már a helyén van:

20294921_aed70880167506a4b6980d0823fe7a1a_xl.jpg


Későbbi képek elárulják, hogy miért van ketté osztva. :)
 
Képet az akváriumról is! (y) :snaphappy:;) Majd kérlek írdd meg, hogy alakul, hogy szuperál a szűrő hosszú távon! Tetszik, érdekes, és egyedi az biztos!
 
Jah, látom, hogy írtad, hogy hétről-hétre meg szeretnéd mutatni! Nem láttam ,sorry . :facepalm:
 
A következő kép a "kavicsos korszak". Nem szép de nagyon szerettem ezt a korszakot. Itt a világ0tásom valami sima szoba világ0tás volt. Nagyon sárga fénnyel.
Mondjuk a hydrofilia difformis szépen fejlődött ennél a fénynél is. A bacopa australis kevésbé, de nem pusztult ki :). A DIY szűrű természetesen itt még nem üzemel. Ekkor kezdtem el tervezgetni.
Kettő kicsi szűrő üzemelt az aksiban ekkor.

20334633_25173d9177ded7a86ea8b8eab0bdee3f_xl.jpg
 
Szóval ...
Ezen a képen már megvan a klassz világítás T5 2x24W a sárga fények pedig lekerültek, hogy a polcokat világ0tsák meg. A felfüggesztést egy sima polctartóval és drótfonallal oldottam meg.
Ekkor a talaj már nem csak kavics volt, került be örlemény (dekor szempontból, "deigneseltem" :) :) ) és Manado álltalános előre, itt döntöttem úgy, hogy nem fogom kiszedni a kavicsot, jó lesz emelésre ezért hátra toltam amikor betettem a Manadot. A külső szűrőt egy belső hajtja (jobb oldalt látható aquel mini) azaz ez a belső szűrű pumpálja át a vizet. A hátsó tartályt megtömtem szűrő anyagokkal. Van közte pár tré szivacs is ezeket idővel cserélem pro anyagokra. Ezen a képen a másik tartály még üres. A következő képnél már az is kész lesz :) .
Itt szeretném megosztani veletek (főleg akik mostanában kezdik a témát) hogy óriási bakit követtem el mikor beraktam a hátsó szűrőt. Hozzá piszkáltam az összes bentlévő szűrőhöz aminek eredménye az volt, hogy kiny0rtam a bacikat és egy halam el is pusztult. :( :( Egy neon. Több mint valószinű, hogy amónia mérgezést kapott. Erre nagyon figyelni kell. Én megtanultam egy életre!
Növény szempontból került be még hydrofilianak valami emers változata. Nem túl szép még itt. Erről a képről ennyi jut eszembe.




20335763_55818af9d305f5e81b476b27c8fbd082_xl.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Egyértelmű, látszik a változás, fejlődés!;) Mennyi ideig nem volt szűrésed?? Hogy érted, hogy ,,belepiszkáltál", csapvízben mostad ki mind a kettőt?? Csak azért , mert nem olyan könnyű így neont kiirtani.. Legalábbis szerintem...
 
Szép kis akvárium! Nagyon érdekes végignézni egy akvárium alakulását, pláne ha az a tulajdonosának az akvarisztikában való fejlődését is végigkíséri. Kérünk majd későbbi képeket is! Kíváncsi vagyok milyen lesz, ha szépen benövik a növények :)
 
Egyértelmű, látszik a változás, fejlődés!;) Mennyi ideig nem volt szűrésed?? Hogy érted, hogy ,,belepiszkáltál", csapvízben mostad ki mind a kettőt?? Csak azért , mert nem olyan könnyű így neont kiirtani.. Legalábbis szerintem...
A baloldalt látható kis eheimbe raktam új szivacsot illetve egy kis matrixot azaz lenulláztam... ez eleve hiba volt, mert mindezt tettem akkor amikor bekerült a hátsó szűrőakvárium, és még az aquael szivacsát is kint felejtettem a fürdőszobába... a csap szélén... azaz mindent kinyírtam. :( Nem mostam ki csapvízzel. Csupán hagytam kb kiszáradni. Izgatott voltam és figyelmetlen.
 
Értem! Hát ez tényleg nem volt bölcs döntés, de ettől függetlenül nem biztos, hogy ez volt a ludas... Lehet, hogy öreg példány volt, vagy akármi... Nekem anno 60 db -os rajom volt, és nagyon szépek voltak nagy akiban!! De tapasztalataim szerint nem valami ellenálló fajta... Pedig minden megvolt, nem látszott betegség sem, de elhulladoztak 2-3 hónap alatt. Azzal együtt is , hogy rövid életűek, akkor se kellett volna....Rossz állományt vettem, még akkori szememmel nem láttam, milyenek..... De persze szerintem ha jó helyen veszi az ember, akkor klassz!

(Nem a naplódat akarom teleírni saját dolgaimmal, csak azért írtam, mert neonokat tartasz...) ;)
 
Kicsit gyors ez a napló... :) De nem bírok magammal, szombatra beh0vtak dolgozni hétvége elk@rv@, ezért most folytatom a naplóm. Azt mondtam már hogy nagyon szeretem ezt az akváriumom? :) Tiszta karc az eleje. Meg oldalt is elég karcos. Rohadtul nem érdekel. Imádom. Élet van benne. OPI Dirty a sztíló :)... Bocs, rossz humor:)
A következő kép már egésszen hasonl0t a mostani állapothoz. 2. tartály berendezve. Egy ilyen kis hegységet gondoltam oda, sajnos a fotó nem adja vissza, szerintem hangulatos. A túlfolyón kicsit csúnya a ragasztás de működik. Kerültek be új növények. A régiek szépen gyarapodtak. Itt már felcsatlakozott egy külső szűrő (Eheim 2422). Most még ilyen "homemade" sz0vó-kifolyóval csatlakozik, hamarosan érkezik az üveg.

A halakról nem is beszéltem sokat eddig. Most se fogom túlzásba vinni.
Neonok (6 db)
Ötöves díszmárna (nagyon jófejek 4 darab van)
Guppi (óriási formák, 3db)
Törpe szívóharcsa (2db, kis takarító brigád)




20292923_c0d06dc6b3f3270c899419fbfd928208_xl.jpg
 
Szép kis akvárium! Nagyon érdekes végignézni egy akvárium alakulását, pláne ha az a tulajdonosának az akvarisztikában való fejlődését is végigkíséri. Kérünk majd későbbi képeket is! Kíváncsi vagyok milyen lesz, ha szépen benövik a növények :)
Szia :). Köszönöm. Természetesen szeretném továbbra is bemutatni a fejlődést. Remélem lesz fejlődés. :)
 
Így néz ki most az akvárium (2014 01 11).
Nagyon sok dolog van még hátra, látszanak a szűrő anyagok a háttérben. Remélem hamarosan megérkezik az üveg befolyó és kifolyó a külső szűrőhöz. Ázik egy red moor gyökér.
Baloldalt a szintelválasztás nem túl szép. Bacopa túl magas.
Akinek van meglátása kritikája az ne tartsa magába. :)


20350209_a7d836655982e7632ebf3a487b454f25_xl.jpg
20350211_51c9ba53cf4ec3e1e6733776f89ae592_xl.jpg
20350213_b9157a34b2196c2a167ec9f99500875c_l.jpg
 
Középen az a nagy, lapos, fekete kő nagyon nem illik oda, meg onnan balra van egy világosabb, kisebb, az sem. Azokat kivenném a helyedben.
Egyébként rendben van, csak be kell sűrűsödnie! (y)
 
Egyetértek az előttem szólóval! Én még annyit tennék hozzá, hogy az eleocharist jobban szétszedhetted volna, de így is jó, csak sokkal lassabban fog terjedni.. És a jobboldali növénykédet (megkérdezhetem, hogy miféle ???) hátrább tenném, mert így csak takar a látványból... És persze ez megint csak az én véleményem, és a Te akid, ne vedd beleugatásnak...! :)
Egyébként tényleg egyre szebb az akid, tetszik!! ;)
 
Középen az a nagy, lapos, fekete kő nagyon nem illik oda, meg onnan balra van egy világosabb, kisebb, az sem. Azokat kivenném a helyedben.
Egyébként rendben van, csak be kell sűrűsödnie! (y)
Köszi. Meg fogom próbálni :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Egyetértek az előttem szólóval! Én még annyit tennék hozzá, hogy az eleocharist jobban szétszedhetted volna, de így is jó, csak sokkal lassabban fog terjedni.. És a jobboldali növénykédet (megkérdezhetem, hogy miféle ???) hátrább tenném, mert így csak takar a látványból... És persze ez megint csak az én véleményem, és a Te akid, ne vedd beleugatásnak...! :)
Egyébként tényleg egyre szebb az akid, tetszik!! ;)
Köszönöm. Ne tartsd magadba :D. Bacopa australis. Hátrébb nem tudom tenni, de megpróbálom úgy megny0rni, hogy fokozatos legyen. :)
 
Oké. Sikerült felraknom a fóliát ami eltakarja a szűrőanyagokat.
Bacopa megnyírva. Kiszedtem a csúnya lapos követ és alakítottam a jobb oldalon.
Befogadtunk egy battát. Jól el van, nem bánt senkit :). Józsinak hívom. Teljesen antinév a kecses mozgásához :D
Hát most ennyire jutottam. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat ezután se tartsátok magatokban.

20359033_222939a701c87791f376e382a4bc3c20_xl.jpg

20359047_2fe0501ae009c3acaec58afed26a5756_xl.jpg
 
Back
Oldal tetejére