• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 45-ös kitudjami

Tegnap szűrőt cseréltem, a 2211-es kis Eheim helyett elindítottam egy hátsópolcos szűrést, br.13,5L térfogattal.
@tsokee - féle 2L BioRio és egy csomó kék szivacs ment bele töltetnek, aztán ha beáll még egy kis zacsi Seachem Purigen.
Kihagytam a helyét.
A vizet egy WP300-as Tetra vízpumpa mozgatja, minimumra véve. A befolyással sokat szívtam, a normál 13mm-es befolyó cső garnélavédővel tunningolva nem tudott annyit pótolni, hogy ne tolja ki az akváriumból a vizet. Így átmenetileg betettem még egy Eheim gyári - zöld befolyót egy szivaccsal. Nagy valószínűséggel cserélem őket egy 17mm-es befolyóra, beszerzés már folyamatban.

A kis Eheim megy a 30-as kockába, de lehet, hogy előtte cserélem a benne lévő Mátrixot BioRio-ra.
A narancsosok költöznek belőle, lassan ötletelhetek az új néven, ide a PRL-ek jönnek, garnélás aljzattal a bazalt helyett.
 
Az új hátsópolcos tökéletes, kristálytiszta a víz, látható a különbség a 2211-hez képest.
(lehet, hogy az is hatékonyabb lett volna, ha tisztítom)
BO befolyója megoldotta a víz-utánpótlást (köszi Viktor) - a vízpumpa teljesítményén is tekertem, szépen múlik a fonal is.
Lehet, hogy nem is veszek + BioRio-t, elég ami benne csücsül.

Új lakók is jöttek, 2 oto és 1 kis szürke Loricaria, ők maradnak a garnéla-csere után is.
Vettem új aljzatot is, a Dennerle Garnelen Kies kavics(előtér) Mögé Ista pH 5.5 garnélás talajt, elvileg úgy néz ki, mint az Amazónia.
Csak 2L-es zacsi volt, ha kevés lesz, teszek alá használt Malaya-t, az van itthon még.
 
A pirossal határolt területre - a lávakövek elé tennék valami alacsony, előtéri low-tech növényt vagy mohát.
Ez egyben megoldás is lehetne a kevés kavicsra, ide jöhetne az Ista 5.5.
Valami ötlet, javaslat?76831
 
meg vagyok győzve, köszi!
Low techben (co2 nélkül) is bokrosodik?
A fény sem sok, nem terveztem cserélni, a garnéláknak és a bucéknak jó így.
Én is dugtam egy szál Staut az új lowtech garnélásba 6 héttel ezelőtt ( No táp, 20w/40liter fény ) és egész jól fejlődik ( majdnem szebb mint high-tech-ben, nálam valamiért ott nem szeret? ) nyírni kb 2 -3 havonta kell majd úgy nézem, úgyhogy ez miatt tényleg ne aggódj!
 
meg vagyok győzve, köszi!
Low techben (co2 nélkül) is bokrosodik?
A fény sem sok, nem terveztem cserélni, a garnéláknak és a bucéknak jó így.

Low techben, táptalaj nélkül szépen bebokrosodott. Azt vettem észre, mint a cuba-nál, hogy egy picit nagyobbak talán a levelei, high techben valamivel kisebbek voltak. Ha esetleg még szűrőanyag problémával küzdesz, keress meg, tudok segíteni! Eheim substrat illetve biorioból tudok adni egy köszönömért cserébe :)
 
Back
Oldal tetejére