• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 45-ös kitudjami

Elmebay-on.
Próbáltam én is, nekem is van 301-es chihirosom, de ennek sokkal szebb a fénye.
Még meglátom, hogy @gabesz30 Vertexe milyen lesz, ha ez marad garnélásnak akkor lámpacsere lesz és a Dennerle megy a másik nano fölé, a 300-as chihiros pedig a crs-ekhez minimumra dimmelve.
 
Elmebay-on.
Próbáltam én is, nekem is van 301-es chihirosom, de ennek sokkal szebb a fénye.
Még meglátom, hogy @gabesz30 Vertexe milyen lesz, ha ez marad garnélásnak akkor lámpacsere lesz és a Dennerle megy a másik nano fölé, a 300-as chihiros pedig a crs-ekhez minimumra dimmelve.

Köszi - ott is 44EUR szállítással jelenleg :(
 
Béna volt a név, ráadásul volt is valami hasonló, úgyhogy most, hogy Szella megtanított átkeresztelni, azon melegében gyorsan át is neveztem a bizonytalant valami rendkívül szellemes és találó címre .... na jó nem, de talán így nem annyira béna mégsem ...
 
Innen is kidobáltam az úszó növényeket + kitekertem egy kilométernyi fonal algát.
Remélem nem túl sok bébi-garnélát dobtam ki vele, minden tele van pár milliméteres ifjoncokkal.
Petés nőstényt is láttam, ismét.
A világítás nem túl acélos, kb. csak garnélákhoz és alacsony igényű növényekhez elég ...
Képeket teszek fel, ha sikerül tovább fent maradnom, mint a lányom.
 
Jelen pillanatban ez a legramatyabb akváriumom, ma kapott egy hidrogénperoxidos kezelést, meglátjuk mire megy.
Az algából is szedegettem ki, de nem dicsekedni való ez az akva sem.
Egy nőstény sakura megdöglött, reméljük nem lesz folytatása.
A héten esedékes egy szűrő-takarítás, már zörög, nem sokáig bírta a 2211, ezért is szeretem jobban a hátsópolcost ...

45pIMGP0903.jpg
 
elsőre egy polip ugrik be a módszerről, de megpróbálom. Nem baj, ha kirántja, csak a bébi narancsokat sajnálnám ...

Én ezt úgy csináltam, hogy van egy kb 5 literes kis nápolyis (természetesen nápolyi nélkül) vödröm, és hozzá kb másfél méteres levegőcsövem. A vödörbe szigetelő szalaggal beleragasztottam a cső végét, így azzal már nem kell foglalkozni. És elvileg akkor a két kezedben elfér az olló és a másik cső vége :) De láttam olyan módszert is, hogy az ollóra rögzítették a cső szívó végét, és az azonnal szippantotta be mohadarabokat, amit nyírt.
 
Back
Oldal tetejére