• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 45-ös kitudjami

Én is dugtam egy szál Staut az új lowtech garnélásba 6 héttel ezelőtt ( No táp, 20w/40liter fény ) és egész jól fejlődik ( majdnem szebb mint high-tech-ben, nálam valamiért ott nem szeret? ) nyírni kb 2 -3 havonta kell majd úgy nézem, úgyhogy ez miatt tényleg ne aggódj!

Nálam kb 15w van 40 literre, majd legfeljebb emelek az időn.
Megnézem, hogy van-e készleten a GA-ban, köszi!
 
Low techben, táptalaj nélkül szépen bebokrosodott. Azt vettem észre, mint a cuba-nál, hogy egy picit nagyobbak talán a levelei, high techben valamivel kisebbek voltak. Ha esetleg még szűrőanyag problémával küzdesz, keress meg, tudok segíteni! Eheim substrat illetve biorioból tudok adni egy köszönömért cserébe :)

Nagyon köszönöm, de Mány nekem még jobban kiesik, mint Bp!
:(
 
A hátsópolcos szűrés tökéletesen működik, ahogy méricskélem - pont elfér rajta egy 4 ventis hűtés nyárra.
A víz kristálytiszta. A betett 2 oto és 1 lloricaria jól van, pedig először ők adják fel, ha valami nem 100.
Időközben átálltam itt is full RO-ra, 100 alatti a tds.
Ha esik, holnap kiszedem a talajt és a narancsosokat, ha nem - kaszálok ...
 
A hátsópolcos szűrés tökéletesen működik, ahogy méricskélem - pont elfér rajta egy 4 ventis hűtés nyárra.
A víz kristálytiszta. A betett 2 oto és 1 lloricaria jól van, pedig először ők adják fel, ha valami nem 100.
Időközben átálltam itt is full RO-ra, 100 alatti a tds.
Ha esik, holnap kiszedem a talajt és a narancsosokat, ha nem - kaszálok ...

nem esett ...
:(
 
Átalakultunk.
Nem kicsit, nagyon. Illetve ránézésre alig változott, csak a növényzet egy része szabadult az algától.
Plusz kikerült az sp. akárhányas moha.
A bazalt zúzalék aljzatot felváltotta az Ista ph 5.5 talaj, simán, táptalaj és más huncutságok nélkül.
A köveket persze nem tudtam ugyanúgy visszapakolni, ezért egyes darabok felcserélődtek.
Felragasztottam hátra az opál-fóliát, jó béna lett, állítólag, ha megszárad akkor már kevésbé ocsmány.
A régi vizet tettem vissza, a szűrőt átrendeztem, a BioRio kínai hálóba bújt, majd ment vissza ő is a szivacsok közé.
Most 2,5L van benne, de elvész.
A befolyó alját sikeresen eltörtem (simán, újjal)
A csigák- garnélák @dexkill kölcsön karanténjában szaunáznak.
Gondolkodtam rajta, hogy megszüntetem a naplót és újat nyitok, de minek? Egyrészt nem túl érdekes, másrészt kíváncsi vagyok, hogy miben lesz más?
Ja: - a Vertex LED-et lecseréltem egy Twinstar 45-re, még gondolkodom rajta, hogy meghirdessem -e (vsz. meg fogom, hiszen felesleges) vagy menjen a kupiba a "hátha kell majd" kategóriába ...
Kb. ennyi.
 
Utoljára módosított:
Átalakultunk.
Nem kicsit, nagyon. Illetve ránézésre alig változott, csak a növényzet egy része szabadult az algától.
Plusz kikerült az sp. akárhányas moha.
A bazalt zúzalék aljzatot felváltotta az Ista ph 5.5 talaj, simán, táptalaj és más huncutságok nélkül.
A köveket persze nem tudtam ugyanúgy visszapakolni, ezért egyes darabok felcserélődtek.
Felragasztottam hátra az opál-fóliát, jó béna lett, állítólag, ha megszárad akkor már kevésbé ocsmány.
A régi vizet tettem vissza, a szűrőt átrendeztem, a BioRio kínai hálóba bújt, majd ment vissza ő is a szivacsok közé.
Most 2,5L van benne, de elvész.
A befolyó alját sikeresen eltörtem (simán, újjal)
A csigák- garnélák @dexkill kölcsön karanténjában szaunáznak.
Gondolkodtam rajta, hogy megszüntetem a naplót és újat nyitok, de minek? Egyrészt nem túl érdekes, másrészt kíváncsi vagyok, hogy miben lesz más?
Ja: - a Vetex LED-et lecseréltem egy Twinstar 45-re, még gondolkodom rajta, hogy meghirdessem -e (vsz. meg fogom, hiszen felesleges) vagy menjen a kupiba a "hátha kell majd" kategóriába ...
Kb. ennyi.
78335
78336
78337
78338
 
Föltettem a Twinstar lámpát, brutális.
Készüljek az algabummra? Létezik ehhez valami dimmer?
(Twinstar 450E)
 
Valahogy meg szeretném fékezni a csigák elszaporodását és azt gondoltam, hogy amíg van kisebb - nem a nálánál nagyobb süncsigát fogja megtámadni ...
Rosszul gondoltam
 
Back
Oldal tetejére