• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

Akkor az alacsonyabb ph-tól csak bonyolultabb lett a tápozás? :oops: vagy rosszul értem?
Nem lett bonyolultabb, inkább csak nem változott. (pedig arra számítottam) Vízcserekor tettem mindig bele pluszban 10ml Fosfot és ha nem felejtettem el, akkor a 2. héten is ugyanennyit. Most csak kiegészült ez a heti pótlás 15ml Ferroval, amit még nem lőttem be, hogy a 2. héten is tegyek-e hozzá, vagy nem kell. (lusta voltam méregetni)
Szép megoldás! az s2 pro kap egy kis erősítést... hát így nem fog melegedni, az tuti :) majd számolj be róla részletesen kérlek!
Lesz, persze. Előtte rajzolok valami kötési rajzot, amit @elektrorudi meg tud nézni, nehogy elfüstöljem az egészet... 😄
 
Megint szűk 2 hét után cseréltem vizet. 🤣Ami tanulságos, az az, hogy a tápozást kicsit lazábban gondoltam és többet kapott, mint eddig. Kissé elkezdett zöldülni az üveg oldala, illetve a cryptok levele is pöttyösödni kezdett. Következtezésképpen a ph 6,5 körüli érték érdemben csak annyit hozott, hogy kell tennem plusz vasat és foszfátot hetente a napi 1 - 1pumpa micmac és a carbo mellé, így jól működik. Viszont... 🙄 Új fejlesztés kezdődik. @elektrorudi szakmai segítségével megvalósítom az első(na jó, az egyéb régebbi próbálkozásaimat nem számolom) DIY led lámpámat. Már csak a tápegység van futárnál... View attachment 150618
Jó kis lámpa lesz ebből. Gondolom, már most nekiállnál, nehéz lesz kivárni, amíg megjön a tápegység is :)
 
Szép megoldás! az s2 pro kap egy kis erősítést... hát így nem fog melegedni, az tuti :) majd számolj be róla részletesen kérlek!
Néha úgy érzem magam, mintha ennek az eszköznek a propagálója lennék, pedig semmi közöm a gyártóhoz vagy a forgalmazóhoz :) Egyszerűen az a helyzet, hogy elég rossz véleményem van a kínai termékekről. Az S2 Pro azon ritka kivételek közé tartozik, amiben nem csalódtam (még). Beállítottam, és azóta teszi a dolgát, nem volt probléma (még). Nekem a 3 db közül egyik sem melegszik. Nem mértem meg, de szobahőmérsékletűnek tűnnek. Szerintem az erősítő inkább arra lesz nagyon jó, hogy ki lehet tolni a 80W-os korlátot, így elég lesz egy időzítő is.
 
Ez számomra teljesen új információ. Az enyémek ennél jobban meg vannak terhelve. Lehet, hogy vennem kell majd jelerősítőt is :)
@elektrorudi homályosított fel. ☺️ A max. teljesítmény egy több feszültségszintet is kezelő eszköznél mindig a legmagasabbhoz értendő. Ugyanis az áramerősség(vagyis az Amper) ugyanannyi végig. Áramerősség szorozva feszültséggel=teljesítmény
 
@elektrorudi homályosított fel. ☺️ A max. teljesítmény egy több feszültségszintet is kezelő eszköznél mindig a legmagasabbhoz értendő. Ugyanis az áramerősség(vagyis az Amper) ugyanannyi végig. Áramerősség szorozva feszültséggel=teljesítmény
Hát erről még nem hallottam. De ez szerintem nem szabályos, vagy legalábbis egy nagyon rossz gyakorlat. Akkor az ampert kellene feltüntetniük.
Mindenesetre ígéretes ez a megoldás, lehet hogy ez a legjobb. Akkor majd másolom :)
 
@elektrorudi homályosított fel. ☺️ A max. teljesítmény egy több feszültségszintet is kezelő eszköznél mindig a legmagasabbhoz értendő. Ugyanis az áramerősség(vagyis az Amper) ugyanannyi végig. Áramerősség szorozva feszültséggel=teljesítmény
Ezt NEM én mondtam, hanem egy öreg motoros, egy régi akvarista. Egy bizonyos Ohm.


"A max. teljesítmény egy több feszültségszintet is kezelő eszköznél mindig a legmagasabbhoz értendő." Ezt viszont, biztos, hogy nem "Mi" mondtuk. Annyira nem, hogy nem is értem. Kifejted, vagy inkább hagyjuk...?
 
Ezt NEM én mondtam, hanem egy öreg motoros, egy régi akvarista. Egy bizonyos Ohm.


"A max. teljesítmény egy több feszültségszintet is kezelő eszköznél mindig a legmagasabbhoz értendő." Ezt viszont, biztos, hogy nem "Mi" mondtuk. Annyira nem, hogy nem is értem. Kifejted, vagy inkább hagyjuk...?
Mond Rudi, ezzel az Ohmmal találkoztunk általános iskolában? Valami rémlik... 😄
 
"A max. teljesítmény egy több feszültségszintet is kezelő eszköznél mindig a legmagasabbhoz értendő." Ezt viszont, biztos, hogy nem "Mi" mondtuk. Annyira nem, hogy nem is értem. Kifejted, vagy inkább hagyjuk...?
Az az érzésem, hogy valami hülyeséget írtam. Na jó, feladom. A zenéhez értek. Az a szakmám, de konyítok a kétkezi dolgokhoz is. Az elektromosság meg nagyon nem az. Azt hittem felismertem valamit és nagyon örültem neki. 😔
 
Akkor végülis mire jutottatok? Tényleg érdekelne, mert sajnos a ledek szabályzástechnikája nekem kimaradt eddig.
Meglátjuk. Olyan dolgok vannak idehaza, ami talán jó is lesz. Azért mondom, hogy talán, mert nekem is teljesen új ez a terület. Soha nem jutottam volna az életben semmire, ha néha nem kezdek el kontárkodni. Abban biztos vagyok, hogy az alu zártszelvényt hogyan alakítom át...
 
Az az érzésem, hogy valami hülyeséget írtam. Na jó, feladom. A zenéhez értek. Az a szakmám, de konyítok a kétkezi dolgokhoz is. Az elektromosság meg nagyon nem az. Azt hittem felismertem valamit és nagyon örültem neki. 😔
Sajnálom, ha elvettem az örömöd. 😟
Akkor inkább én mondtam. Bevállalom... ;)

Állítólag a zene és a matek édes testvérek. Mondjuk ez most éppen fizika, de mivel csak egy szorzásról beszélünk, legyen inkább matek. ;)
 
Sajnálom, ha elvettem az örömöd. 😟
Akkor inkább én mondtam. Bevállalom... ;)

Állítólag a zene és a matek édes testvérek. Mondjuk ez most éppen fizika, de mivel csak egy szorzásról beszélünk, legyen inkább matek. ;)
Süsd meg, az ország egyetlen olyan zeneművészeti szakközépjében végeztem, ahol matekból nem kellett érettségizni... 🤣Azt bezzeg tudom mi az a plagális zárlat... 🙄 Fejembe húzták volna a hangszert, ha nem tudom...
 
Süsd meg, az ország egyetlen olyan zeneművészeti szakközépjében végeztem, ahol matekból nem kellett érettségizni... 🤣Azt bezzeg tudom mi az a plagális zárlat... 🙄 Fejembe húzták volna a hangszert, ha nem tudom...
Azért vagy oda annyira a békazenéért. :) Mi az a plagális zárlat ?
Ja, meg Versenycsiga is elmondhatná, miért jobb az áram,- mint a fesz. szabályzás a Ledeknél.
 
Süsd meg, az ország egyetlen olyan zeneművészeti szakközépjében végeztem, ahol matekból nem kellett érettségizni... 🤣Azt bezzeg tudom mi az a plagális zárlat... 🙄 Fejembe húzták volna a hangszert, ha nem tudom...
Mondom...: állítólag :ROFLMAO:

Rákerestem a neten, hogy mi az a plagális zárlat ? Sajnos magyar nyelvű oldalakat nem találtam a témáról. Biztos, hogy ez is valami kínai specialitás lehet, mert csak ők írnak róla... 🥴
 
Azért vagy oda annyira a békazenéért. :) Mi az a plagális zárlat ?
Ja, meg Versenycsiga is elmondhatná, miért jobb az áram,- mint a fesz. szabályzás a Ledeknél.
Segíthetek @Versenycsiga helyett?
- nem kell soros ellenállás, mint általában a LED szalagoknál van, ezáltal nem is disszipálódik feleslegesen hő. Jobb a hatásfoka, mint a feszültség generátorral megtáplált LED szalagoké.
- a hőmérsékletváltozás okozta nyitófeszültség problémákat, ki lehet küszöbölni az áramgenerátorral.
 
Azért vagy oda annyira a békazenéért. :) Mi az a plagális zárlat?
Mondom...: állítólag :ROFLMAO:

Rákerestem a neten, hogy mi az a plagális zárlat ? Sajnos magyar nyelvű oldalakat nem találtam a témáról. Biztos, hogy ez is valami kínai specialitás lehet, mert csak ők írnak róla... 🥴
Nem kínai. 😃Csak egy nagyon szűk rétegnek oktatják és nincs értelme netre vinni... Bár én biztosan megtalálnám magyarul is, mert a Google tanulékony, mindenkinek gyárt egy alternatív valóságot az érdeklődése alapján.
Tehát:
Klasszikus összhangzattan. (jó 300 éves tudomány☺️) egy zenemű ( vagy csak harmóniasor) végén lévő harmóniafűzést zárlatnak nevezünk. Azért zárlat, mert a végén a zenei mondanivaló befejeződik(mindig ezt érzed, csak nem biztos, hogy tudod🙂) Klasszikus zenében a 2 leginkább használatos az autentikus és a plagális zárlat. (amúgy ez 4 harmónia összesen) Az autentikus a hangsor első fokáról (tonika) felugrik a negyedik, (szubdomináns) utána az ötödik(domináns), majd lezárja az első(tonika) harmóniával. Számokkal: I, IV, V, I. A plagális hasonló csak a közepe van megcserélve: I, V, IV, I.
Harmónia alatt 3-mas,vagy 4-es hangzatokat, úgynevezett akkordokat értünk, melyek hangjai egymástól terc távolságra vannak. Az alaphang határozza meg a skálán belüli helyét és szerepét. A terc pedig hangköz, egymástól 3 vagy 4 félhang távolságra levő 2 hangot jelent. Nagy vonalakban ennyi. 🙂
 
Nem kínai. 😃Csak egy nagyon szűk rétegnek oktatják és nincs értelme netre vinni... Bár én biztosan megtalálnám magyarul is, mert a Google tanulékony, mindenkinek gyárt egy alternatív valóságot az érdeklődése alapján.
Tehát:
Klasszikus összhangzattan. (jó 300 éves tudomány☺️) egy zenemű ( vagy csak harmóniasor) végén lévő harmóniafűzést zárlatnak nevezünk. Azért zárlat, mert a végén a zenei mondanivaló befejeződik(mindig ezt érzed, csak nem biztos, hogy tudod🙂) Klasszikus zenében a 2 leginkább használatos az autentikus és a plagális zárlat. (amúgy ez 4 harmónia összesen) Az autentikus a hangsor első fokáról (tonika) felugrik a negyedik, (szubdomináns) utána az ötödik(domináns), majd lezárja az első(tonika) harmóniával. Számokkal: I, IV, V, I. A plagális hasonló csak a közepe van megcserélve: I, V, IV, I.
Harmónia alatt 3-mas,vagy 4-es hangzatokat, úgynevezett akkordokat értünk, melyek hangjai egymástól terc távolságra vannak. Az alaphang határozza meg a skálán belüli helyét és szerepét. A terc pedig hangköz, egymástól 3 vagy 4 félhang távolságra levő 2 hangot jelent. Nagy vonalakban ennyi. 🙂
Hát... ezt én is megtaláltam. De mondom, hogy kínaiul van! :notworthy::notworthy:

No, ennyit a matek, meg a zene kapcsolatáról... Biztos vagyok benne, hogy egy süket, diszkalkulia-val küzdő ember találta ki azt a butaságot, hogy a kettő között összefüggés van... :unsure:
 
Back
Oldal tetejére