• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

A zenészeknek gyakran zenész gyerekük van. Azt viszont a matek tanár tudja felmérni, hogy egy 3. osztályban zenélni kezdő gyermek javul-e matekból, vagy sem. Hidd el, mindenki javul egy kicsit. Van aki többet is. Sok múlik a gyermek és a szülő motivációján is. Az a zenész gyerek, akit nem motiválnak az egyéb közismereti tárgyakból rendesen, simán elkallódik. Volt egy osztálytársam konziban. Őstehetség volt hangszeren. Nem kellett neki sokat dolgozni a hangszeren. Ugyanígy állt a többi tárgyhoz is, végül minden közismeretből bukott, 2 év után kivágták. A bátyja kezelésbe vette, addig verte, amíg nem kezdett el tanulni. 2 évre rá már a lengyel rádiózenekar 1. harsonása volt, ma pedig a Mnozil Brass formáció magyar tagja.
Hát ez nagyon jó!Nem is gondoltam volna hogy ennyi zenéhez értő van a fórumon.
 
Ma eszembe jutott az akvád.Voltunk a balatonon és a kenesei strandon halomban állt a vöröskö.Gondoltam jó lenne hozni ha netán szétszedném a mostanit jó lenne a következőbe de nem volt képem a strandolók elött megpakolni a szatyrot :ROFLMAO: .
Én sem a Balcsiból szedtem össze. 🙂 Bár a bánya régen bezárt, mindig elbontanak valamit, amiben ez a fajta is szerepelt, apránként összeszedtem az útszéléről, meg a kertemből is került elő innen onnan 1-2 darab.
 
Én sem a Balcsiból szedtem össze. 🙂 Bár a bánya régen bezárt, mindig elbontanak valamit, amiben ez a fajta is szerepelt, apránként összeszedtem az útszéléről, meg a kertemből is került elő innen onnan 1-2 darab.
Na most lettem mérges magamra.Tegnap délután mentem át Szentkirályszabadján (Nemesvámosra)és most nézem hogy te ott laksz. Szívesen megnéztük volna a tavadat és az akváriumodat.De már késő.:mad::cry:
 
Sajnos már itthon vagyunk.De ha legközelebb arra járok!!!!!
Ha legközelebb erre jársz, összeállíthatok egy vörösköves csomagot. 🙂
Na most lettem mérges magamra.Tegnap délután mentem át Szentkirályszabadján (Nemesvámosra)és most nézem hogy te ott laksz. Szívesen megnéztük volna a tavadat és az akváriumodat.De már késő.:mad::cry:
Semmi baj, a Balaton a családnak mindig jó, legközelebb jöttök csobbanni, előtte szólj. Biztos nem fognak ellenkezni egy újabb csobbanásnak. 😉
 
Történt egy kis változás. Rászántam magam, és amíg az asszony nem volt idehaza levágtam a középső merevítőt. 1,5mm-t domborodik az üveg, ennyivel vastagabb lett a közepe. 🙂Egy kicsit hallgattam miatta, mert ő elveszítette a biztonságérzetét... Viszont így bátran fotóztam fentebbről. 😋IMG_20210626_101709.jpg
 
Persze, de csak ferdén mert tükröződik a bejárati ajtó. 🙂View attachment 151000
Szűrőpuceva előtt állok, ki kéne engednem az előszűrőből a rabokat.
Teljesen természetes ez a hegyoldal! A halak is jó formában vannak. Az mi középen, teljesen olyan, mintha egy patak
jönne az előtér felé, ha eltekintünk, hogy kissé a front előtt végetér, abszolút hiteles és szép a látvány.
 
Az mi középen, teljesen olyan, mintha egy patak
jönne az előtér felé, ha eltekintünk, hogy kissé a front előtt végetér, abszolút hiteles és szép a látvány.
Egy darab lapos bazaltkő. A Szent György hegy oldalából származik. Valamikor el kéne mennem oda túrázni a gyerekekkel, mert ilyen nagy (40cm hosszú, majdnem kicsinek számít ott) lapos darabok csak az útfélen hevernek. Eredetileg a Manado lecsúszását hivatott ellátni. Nem ösvényre gondoltam építéskor, csakhát egy kicsit annak néz ki. 🤭
 
Csináltam egy nagy katbantartást, mert erősen lecsökkent a "tolóerő". Az előszűrőben a szivacs teljesen kéknek és tisztának látszott. Szétvettem a nagy Aquaelt, perloncsere. Nem tűnt extrém dzsuvásnak. Meglögyböltem a tálcákon a Bio-rio, Matrix tropot... Volt egy kis összeállás, de nem volt vészes. Anno kicsit aggódtam a Bio-rio szemcsemérete miatt, de nem olyan gázul fékez. Összerakás után vízhozam ugyanakkora... 🧐 Üveg skimmeres szívó is megtakarítva... Szétkaptam az Atman előszűrőt, ideje volt a rabokat is kiengedni... Kb. 30-50 + neocaridina. A szivacs viszont közelebbről mást mutatott. A belsején, ahol a garnélák már nem fértek hozzá, masszív dzsuva... 20 percet mostam a csap alatt, a végén már forró vizet is bevetettem... Összeszerelés után a szűrő szinte hurrikánt csinált az azelőttihez képest... ☺️Nem csoda, hogy elkezdett feljebb kúszni a nitrát a vízben. Volt rá két napra vízcsere is,most így nézünk ki. IMG_20210706_102943.jpgIMG_20210706_103134.jpgIMG_20210706_103315.jpgIMG_20210706_103344.jpg
 
Jártam fent. Ott. ☺️Vettem egy kicsike növényecskét a sajáttermesztésűből. Rotala. Repült egypár csenevészebb crypto. Előtte:IMG_20210711_171625.jpg
Utána:IMG_20210711_171818.jpg
Párom egy kicsit bedurvult, nem engedett hazajönni CO2 szett nélkül. ☺️Kicsit rosszullét kerülgetett, amikor fizettem,🙄 hogy otthon mit fog szólni, de egy arcizma sem rezdült. 😮 Közölte, hogy csak innen szerezhetem be, mert más netes, olcsóbb forrásban nem bízik... 🤔És én meg DIY lámpát gyártok éppen. 🤣IMG_20210711_171415.jpg
 
Jártam fent. Ott. ☺️Vettem egy kicsike növényecskét a sajáttermesztésűből. Rotala. Repült egypár csenevészebb crypto. Előtte:View attachment 151764
Utána:View attachment 151765
Párom egy kicsit bedurvult, nem engedett hazajönni CO2 szett nélkül. ☺️Kicsit rosszullét kerülgetett, amikor fizettem,🙄 hogy otthon mit fog szólni, de egy arcizma sem rezdült. 😮 Közölte, hogy csak innen szerezhetem be, mert más netes, olcsóbb forrásban nem bízik... 🤔És én meg DIY lámpát gyártok éppen. 🤣View attachment 151766
Csak, hogy néhány sztereotípiával éljek...

Ugyan mi történhetett vajon....? "Megpadkázta a felnit?"

😅😅😅
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére