• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Balatonalmádi vörös kő

Hát... ezt én is megtaláltam. De mondom, hogy kínaiul van! :notworthy::notworthy:

No, ennyit a matek, meg a zene kapcsolatáról... Biztos vagyok benne, hogy egy süket, diszkalkulia-val küzdő ember találta ki azt a butaságot, hogy a kettő között összefüggés van... :unsure:
Viccesen hangzik, de igaz. Statisztikailag mérhető(meg is mérték több országban), hogy azokban az iskolákban, ahol a zenei oktatás felülreprezentált(lásd pl. Kodály módszer, csak nálunk nem használják) ) ott a nebulók matek képességei is jobban fejlődnek. Van olyan Brit iskola, ami sereghajtóból élvonalbelivé vált a zenei plusz oktatás bevezetése után. Egy zeneszerető suliigazgató tett egy próbát és 1-2 éven belül jelentős eredményeket ért el. A zenetanulás során az agy azon része aktivizálódik, ami a matematikai műveletek elvégzéséért felelős...
A világ legjobb találmánya a zenei általános iskola, kár, hogy kiveszőben van. Megeszi a plusz angol, meg a vizuális kultúrának átnevezett informatikai pluszt adó okítás. (Sajnos nekem sem adatott meg a zenei általános iskola, ott ahol laktunk, nem volt...) A feleségem matek-informatika szakos tanár, 10 éve tanít. (eredetileg zenésznek készült) Csak az ő aktív ideje alatt hatalmasat esett a gyerek anyag minősége, és a többségen az is látszik, hogy a felelőtlen, megengedő típusú szülők hozzáállása a kütyük felé leépíti a gyerek énjét, motivációját, értelmi felfogó képességét. A médiák által nevelegetett, agyon ajnározott digitális benszülöttekből lesznek az elkényeztetett, narcisztikus, magamutogató, nihil felnőttek, mindezt azért, mert egyszerűbb "villanypásztorra bízni a gyereket, mint nevelni.
 
Zene->Matek irányba lehet működik, de fordítva nem hiszem.
Akkor erre a feleségem cáfolt rá. Abbahagyta a Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskoláját klarinét szakon, mert nem tudott együtt dolgozni a tanárával. Elvégzett egy gimnáziumot és az Esterházy Károly Főiskolát gazdaságismeret-informatika szakon. Majd az első gyerekem születése előtt-után(😃) egy matek szakkal bővítette a diplomáját. Zongorázni a mai napig szokott, a klarinétot letette.
 
Nem kínai. 😃Csak egy nagyon szűk rétegnek oktatják és nincs értelme netre vinni... Bár én biztosan megtalálnám magyarul is, mert a Google tanulékony, mindenkinek gyárt egy alternatív valóságot az érdeklődése alapján.
Tehát:
Klasszikus összhangzattan. (jó 300 éves tudomány☺️) egy zenemű ( vagy csak harmóniasor) végén lévő harmóniafűzést zárlatnak nevezünk. Azért zárlat, mert a végén a zenei mondanivaló befejeződik(mindig ezt érzed, csak nem biztos, hogy tudod🙂) Klasszikus zenében a 2 leginkább használatos az autentikus és a plagális zárlat. (amúgy ez 4 harmónia összesen) Az autentikus a hangsor első fokáról (tonika) felugrik a negyedik, (szubdomináns) utána az ötödik(domináns), majd lezárja az első(tonika) harmóniával. Számokkal: I, IV, V, I. A plagális hasonló csak a közepe van megcserélve: I, V, IV, I.
Harmónia alatt 3-mas,vagy 4-es hangzatokat, úgynevezett akkordokat értünk, melyek hangjai egymástól terc távolságra vannak. Az alaphang határozza meg a skálán belüli helyét és szerepét. A terc pedig hangköz, egymástól 3 vagy 4 félhang távolságra levő 2 hangot jelent. Nagy vonalakban ennyi. 🙂
Hát ezt vagy 6x végig olvastam mire felfogtam :) legalábbis azt hiszem. De komolyzenével nem foglalkoztam soha.
Szóval pl ez plagális pl C G F C ?
Azért nem semmi mennyire tágul az ember általános műveltsége ha olvasgat itt a fórumon. :)
 
Tény, hogy a zene nagyrészt átültethető matematikai alapokra, (elektronikus zeneszerzés) de hogy egy zenész jó matekos is
lenne, az eléggé ritka.
Mi általánosban Kottamarci-nak hívtuk az énektanárunkat. Volt egy kép az énekkönyvben, és az volt aláírva: Bach, polonéz.
Ez az utóbbi viszont már a következő kottára utalt, de kissé félreérthető volt így együtt, és egy feleltetésnél valaki így kezdte :
Bach Polonéz ... német zeneszerző volt, ... :) :)
Ja, nem zeneibe jártam.
 
Akkor erre a feleségem cáfolt rá. Abbahagyta a Miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskoláját klarinét szakon, mert nem tudott együtt dolgozni a tanárával. Elvégzett egy gimnáziumot és az Esterházy Károly Főiskolát gazdaságismeret-informatika szakon. Majd az első gyerekem születése előtt-után(😃) egy matek szakkal bővítette a diplomáját. Zongorázni a mai napig szokott, a klarinétot letette.
Nem így értettem. Lehet összefüggés a kettő között, lehet valakunek mindkettőhöz érzéke. De sokan vagyunk akiknek semmi nem segített a zenében a matek :)
 
Nem így értettem. Lehet összefüggés a kettő között, lehet valakunek mindkettőhöz érzéke. De sokan vagyunk akiknek semmi nem segített a zenében a matek :)
A zenészeknek gyakran zenész gyerekük van. Azt viszont a matek tanár tudja felmérni, hogy egy 3. osztályban zenélni kezdő gyermek javul-e matekból, vagy sem. Hidd el, mindenki javul egy kicsit. Van aki többet is. Sok múlik a gyermek és a szülő motivációján is. Az a zenész gyerek, akit nem motiválnak az egyéb közismereti tárgyakból rendesen, simán elkallódik. Volt egy osztálytársam konziban. Őstehetség volt hangszeren. Nem kellett neki sokat dolgozni a hangszeren. Ugyanígy állt a többi tárgyhoz is, végül minden közismeretből bukott, 2 év után kivágták. A bátyja kezelésbe vette, addig verte, amíg nem kezdett el tanulni. 2 évre rá már a lengyel rádiózenekar 1. harsonása volt, ma pedig a Mnozil Brass formáció magyar tagja.
 
A zenészeknek gyakran zenész gyerekük van. Azt viszont a matek tanár tudja felmérni, hogy egy 3. osztályban zenélni kezdő gyermek javul-e matekból, vagy sem. Hidd el, mindenki javul egy kicsit. Van aki többet is. Sok múlik a gyermek és a szülő motivációján is. Az a zenész gyerek, akit nem motiválnak az egyéb közismereti tárgyakból rendesen, simán elkallódik. Volt egy osztálytársam konziban. Őstehetség volt hangszeren. Nem kellett neki sokat dolgozni a hangszeren. Ugyanígy állt a többi tárgyhoz is, végül minden közismeretből bukott, 2 év után kivágták. A bátyja kezelésbe vette, addig verte, amíg nem kezdett el tanulni. 2 évre rá már a lengyel rádiózenekar 1. harsonása volt, ma pedig a Mnozil Brass formáció magyar tagja.
A Klampárt is addig verte a bátyja, amíg párosban világbajnokságot nyert a Nagoyai VB-n, Jónyerrel.
Hogy Jónyert verték e, vagy sem, arról nincs infóm, de szerintem az a legsimább, ha valakit az énektanárja ver. :) :)
 
A zenészeknek gyakran zenész gyerekük van. Azt viszont a matek tanár tudja felmérni, hogy egy 3. osztályban zenélni kezdő gyermek javul-e matekból, vagy sem. Hidd el, mindenki javul egy kicsit. Van aki többet is. Sok múlik a gyermek és a szülő motivációján is. Az a zenész gyerek, akit nem motiválnak az egyéb közismereti tárgyakból rendesen, simán elkallódik. Volt egy osztálytársam konziban. Őstehetség volt hangszeren. Nem kellett neki sokat dolgozni a hangszeren. Ugyanígy állt a többi tárgyhoz is, végül minden közismeretből bukott, 2 év után kivágták. A bátyja kezelésbe vette, addig verte, amíg nem kezdett el tanulni. 2 évre rá már a lengyel rádiózenekar 1. harsonása volt, ma pedig a Mnozil Brass formáció magyar tagja.
Ez zseniális!
Végignéztem mindet, amit találtam. köszönöm. 🥇
 
Egyetértek.
A lányomnak 2 hónappal ezelőtt lett meg élete első hegedűje...
Ja..., még egy mellék információ:
A kislányom 32 éves és már nem lakik velünk. De mielőtt még rosszat gondolnátok rólam...: nem ezért kellett elköltöznie.
Egyébként vett még egy elektromos zongorát is (mert így akcióban olcsóbb volt a hegedű), viszont azt jobbára fülhallgatóval használja, hogy kevésbé legyen terhére a szomszédainak.
Most 18 kilométerre lakik tőlünk, a Liliom utcában, úgyhogy engem különösebben nem zavar, ha gyakorol...
 
Ja..., még egy mellék információ:
A kislányom 32 éves és már nem lakik velünk. De mielőtt még rosszat gondolnátok rólam...: nem ezért kellett elköltöznie.
Egyébként vett még egy elektromos zongorát is (mert így akcióban olcsóbb volt a hegedű), viszont azt jobbára fülhallgatóval használja, hogy kevésbé legyen terhére a szomszédainak.
Most 18 kilométerre lakik tőlünk, a Liliom utcában, úgyhogy engem különösebben nem zavar, ha gyakorol...
Itt a 13.-kerületben van egy zeneiskola. Gyakran járok el mellette kutyasétáltatás közben. Jönnek ki érdekes hangok, felkészültem mi vár rám. 😀
 
Itt a 13.-kerületben van egy zeneiskola. Gyakran járok el mellette kutyasétáltatás közben. Jönnek ki érdekes hangok, felkészültem mi vár rám. 😀
Ha bele tudsz mélyen nyúlni a pénztárcádba, akkor súgok: létezik elektromos hegedű, amivel némán, fejhallgatóval is lehet gyakorolni. Persze pénzkidobás, ha a gyerek csak 1-2 évig lelkes. Olcsó megoldás még egy kamrát kiüríteni, lehangszigetelni... Talán vége van a covidos spájzolós időszaknak. 😃
 
Ha bele tudsz mélyen nyúlni a pénztárcádba, akkor súgok: létezik elektromos hegedű, amivel némán, fejhallgatóval is lehet gyakorolni. Persze pénzkidobás, ha a gyerek csak 1-2 évig lelkes. Olcsó megoldás még egy kamrát kiüríteni, lehangszigetelni... Talán vége van a covidos spájzolós időszaknak. 😃
Én egy évig dolgoztam műhelyben, és ott mondták az "öregek" ha megcsikordult a reszelő hogy : " Inas állj rongyra! "
 
Mértem, volt egy kicsi időm.
NO3 : 20ppm
Po4 : 1ppm
K : 24ppm
Fe : 0,2ppm
Ph :6,6
A nitrát egy kicsit több, mint kéne, a káliumon látszik, hogy a Liqui Carbo tartalmaz azt is. A foszfát-vas nekem tetszik. Az akva kicsit zöldült, az üveg zöldpontosan, a növények egy része is illetve mintha itt-ott lenne sima zöld bevonat is, bár lehet, hogy a zöld pont erősödött. Kicsit sok egyéb fény jön oldalról, mert az éjszakai ablak most enged be napot is egy hónapig...
Kicsit vissza veszek a Makró tápon. Most csak 1-1pumpa mic-mac lesz, kevés sztemem van nincs ami sokat egyen.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére