• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Azt hittem

na meg ha nem lenne barna az Amazonia. Vajon gariba kicserélik?:wacky:[/quote]

Önts rá még 3 litert a cubát meg dugdosd újra szálanként :) vagy a tetejéről a bebarnult darabokat csipesszel told az aljára. :p
 
na meg ha nem lenne barna az Amazonia. Vajon gariba kicserélik?:wacky:

Önts rá még 3 litert a cubát meg dugdosd újra szálanként :) vagy a tetejéről a bebarnult darabokat csipesszel told az aljára. :p[/quote]



Hmm,lehet,hogy már nem is zavar annyira;)
 
Nem akarom elkiabálni,mert kicsit gyanús,hogy két nap alatt megoldódna a gond,de csak nyomokban maradt egy-két fonálalga.
Tegnap már hóesés szintű volt a co mennyiség(itt jegyezném meg,hogy dc-ben a folyadék színe állandósult.semmiféle változást nem látok rajta,bármelyik napszakban nézem is.éjszaka nem megy a co,a lilyt kiemelem tehát nem sok co lehet reggelre a vízben)
Biztos ami biztos ma beköltözött egy molly.Bár kifejezetten nem tetszik ez a hal,kétségtelenül szépen teszi a dolgát.A fiú gurámi csipdesését meg remélem sürgősen abbahagyja,különben...:dead: (remélem ő is olvassa ezt)
 
Két hetes helyzetjelentés:

Fonálalga úgy eltűnt,mintha sose lett volna.A tápozást látom a fő megoldásnak,hiszen mire indult az aki a növényállomány tömege már messze túl volt az induló szinten,az emers nevelés miatt.
Megtakarítottam a diffut(florasept),sokkal szebben porlaszt,de nem vagyok maradéktalanul elégedett vele.eléggé "teleszemeteli" a vizet,biztos,hogy cserélni fogom.A Sera akril porlasztójáról jókat olvastam,elfogadható áron van és nem törik.
A növények növekedése brutális,jövő héten szerintem kiszedem a cuba legnagyobb töveit,a felét eladom a többit meg szétszedem és visszaültetem.már most összefüggő gyakorlatilag a gyep,de szeretném ha jobban kapaszkodna a talajba és az több kisebb tővel esélyesebb.
A tenellus átfogó offenzívát indított,napi 4-5cm-t is képesek nőni az indái,és két nap alatt 3-4cmes leveleket hoz és legyökerezik.

Új beköltözők is vannak,és így kialakult a tervek szerinti végleges lakólista.10db galaxy és 8kéksávos törperazbi,akik eddig is egy csapatot képeztek.Együtt szépen beússzák a teret nem rejtőködnek.A második napon láttam három galaxy párt ahol komoly udvarás folyik,tehát úgy gondolom nem érezhetik rosszul magukat.A vicces,hogy az egyik nőstényért komoly harc folyik és az egyik kihívó egy kéksávos hím:couchpotato:

Van két rossz hír.a mollyt két nap után örökös száműzetésre ítéltem.Mindenkit agyon terrorizált,a GA-s srácok normálisak voltak és visszafogadták.Nem fáj a szívem sose akartam lírafarkú halat.
A másik egy szomorú haláleset.egy sakura feldobta a talpát,remélem végelgyengülés volt és nem lesznek követői.A többiek ma a szokásosnál bátrabbak,kimerészkedtek látható helyekre is.
 
20130602_153015.jpg



20130602_152753.jpg
 
Látom a vivipara eltűnt, gondolom feladta. A többi zöldség összeszedi magát?


Hello.Minden él és virul,még a vivipara is(a maga lassú módján)!Csak a cuba olyan gyorsan nyomul,hogyha nem szabok határokat akkor elnyomná a glossot meg a hirsutát.
 
Bírkózom napok óta egy elég komoly surface scum problémával.Az okára nem tudok egyenlőre rájönni.Kb minden fórumon fellelt ok megvan az akvámban,de eddig is megvolt mégse jelentkezett.tegnap volt egy durva min 60%-os vízcsere,mára ugyanúgy megvolt a hártya.nekem is a co indulásával kezd megjelenni.szóval gondolkodtam a tüneti kezelésen,de minden elég macerásnak tűnt,de aztán kipattant az ultaimate DIY megoldás.és műxik.(szó szerint) egy perc alatt tűnt el a hártya,ami tudom holnapra megint ott lesz valószínűleg,amíg be nem áll valami,ami még nem tudom micsoda,de egy perc meló nem vészes.

20130606_184708.jpg
20130606_184738.jpg
 
Na hát itt tartunk most a 16.napon:

DSCF4628.JPG




DSCF4630.JPG



És van vmi új algabajom is.gondolom ez valami tök átlagos,annyira,hogy utána sem olvastam:) Persze ha a garnélák kifáradnának végre a sarokból,akkor lehet megoldódna a gond.Tegnap volt egy tereprendezés,bekerült a sessiliflora helyére egy adag Cabomba caroliniana,azóta ott mind az öt amanom. Lehet a talaj felkeverése nem volt jó ötlet?(tudom a választ...)

DSCF4638.JPG
 
Bírkózom napok óta egy elég komoly surface scum problémával.Az okára nem tudok egyenlőre rájönni.Kb minden fórumon fellelt ok megvan az akvámban,de eddig is megvolt mégse jelentkezett.tegnap volt egy durva min 60%-os vízcsere,mára ugyanúgy megvolt a hártya.nekem is a co indulásával kezd megjelenni.szóval gondolkodtam a tüneti kezelésen,de minden elég macerásnak tűnt,de aztán kipattant az ultaimate DIY megoldás.és műxik.(szó szerint) egy perc alatt tűnt el a hártya,ami tudom holnapra megint ott lesz valószínűleg,amíg be nem áll valami,ami még nem tudom micsoda,de egy perc meló nem vészes.

20130606_184708.jpg
20130606_184738.jpg
Erre te is tudod a megoldást :)

Eheim Skim 350 - vízfelszíntisztító skimmer most csak 6 990 Ft - Green Aqua

Mellesleg tök jól fog jönni, amikor nyírod a hc-t, mert öszeszedi az összes pici levélkét :)
 
Na hát itt tartunk most a 16.napon:

DSCF4628.JPG




DSCF4630.JPG



És van vmi új algabajom is.gondolom ez valami tök átlagos,annyira,hogy utána sem olvastam:) Persze ha a garnélák kifáradnának végre a sarokból,akkor lehet megoldódna a gond.Tegnap volt egy tereprendezés,bekerült a sessiliflora helyére egy adag Cabomba caroliniana,azóta ott mind az öt amanom. Lehet a talaj felkeverése nem volt jó ötlet?(tudom a választ...)

DSCF4638.JPG
Azt egyböl kiszúrtam a képen, hogy méregzöld lett a sessili :) én C.Aquuaticara tippeltem hirtelen, de majdnem az :)

Vedd ki a követ és carbozd le fogkefével, vagy ha nem tudod kivenni, akkor spriccelj rá fecskendővel
 
Erre te is tudod a megoldást :)

Eheim Skim 350 - vízfelszíntisztító skimmer most csak 6 990 Ft - Green Aqua

Mellesleg tök jól fog jönni, amikor nyírod a hc-t, mert öszeszedi az összes pici levélkét :)



Meglátjuk,a félcsőrös csukák miatt a skimmer necces,bár te elég jól megoldottad a halvédelmet.Meg ha pár naponta 1perc alatt megvan ezzel,akkor nem költök rá 7ezret.igazából használtan szeretnék egyet,csak nem nagyon válnak meg tőle az emberek.
 
Vedd ki a követ és carbozd le fogkefével, vagy ha nem tudod kivenni, akkor spriccelj rá fecskendővel

Vasárnap esedékes a következő vízcsere,akkor majd lenyomom carbos kefével.a csövek is tökig vannak algával,kell csinálnom egy nagytakarítást(ez egyébként jelent bármi gondot,esztétikai veszteségen kívül?).megtúrtam tegnap eléggé a talajt,úh már várom az algabummot:nailbiting:
 
Back
Oldal tetejére