• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Azt hittem

A mézgurámik nagy meglepetést okoztak.Hoztam anno egy lótuszt a GA-ból ami,egy elég régen ott lévő darab volt,és nem volt túl fittipaldi.Színte az összes levele málladozott.(ami miatt pozitívnak láttam ennyi pénzért(3300Ft),hogy egy gumóról két tő is ered).szóval tegnap a gurámik lesebészkedtek minden elmálló részt az összes levélről.és ugyanezt csinálták a pogoval is.Kis növénysebészek:)Érdekes,hogy a granut továbbra sem eszik.ráúsznak aztán kiköpik.A lány eszik egy-egy szemet.
A garniknak színét se látni,még mindig nem merészkednek elő(gondolom éjszaka más a helyzet).
A félcsőrös csukák imádnivalóak.Árnyékokban rejtőznek,kis növénydarabokhoz tapadva lebegnek.
 
A héten szabin voltam és nem tudtam megállni,hogy ne világítsak egész nap.Na meg is van az eredménye.Algainvázió:)

tudnám ez mi:
photo.jpg
 
Növeld a makro táp adagot akár duplájára.
Egy molli lezabálná szívesen.Valakitől kölcsönözz egyet :)

Ma kezdtem el tápozni,eddig a talaj miatt vártam.Emelem CO-t,kevesebb a világítás,adom a macrot+carbot holnaptól. És bár nem terveztem elugrok majd 2db mollyért is:)
 
Jelentem,hogy a nőstény gurámi kivégezte a fertőzött cubacsoport nagy részét.amin volt fonalaga az sárgult és mállott is,na ő lelegelte.(a maradékot kiszedtem csipesszel).A fiú egyáltalán nem foglalkozik a tisztogatással,míg a lány egész nap a fenéken csipeget(sehol nem olvastam még hasonló viselkedésről).Az otok igazán példát vehetnének róla:)
A garnélák viszont távoztak egy másik dimenzióba.sehol nem találjuk őket.pedig még zseblámpával is kerestük őket a kövek repedéseiben és még a kanapé alatt is,de valamit nagyon tudnak rejtőzködésből:ninja: .elég kevesen vannak,lehet növelnem kellene a csapat méretét és akkor bátrabbak lennének?
 
Mikor hoztam a GA-ból 6-8 saku-t én se láttam egy ideig őket aztán pár hét múlva ott figyeltek vagy 50-en :geek:
 
Ha van teszted nézhetnél egy foszfátszintet is, mert a sok frissen ültetett növény sokat elhasznál, ami szintén kedvez az algáknak.


Jó ötlet,köszi!
De ha holnaptól tolom a micro+macrot,akkor elvileg az helyre kell hogy rakja az esetleges foszfát hiányt is,vagy nem?
 
Gurámik és a garnélák biztos, hogy jó párosítás? Nem azóta tűntek el a garnélák, mióta a gurámik megjöttek?
 
Gurámik és a garnélák biztos, hogy jó párosítás? Nem azóta tűntek el a garnélák, mióta a gurámik megjöttek?



A mézgurámik békések és picik(4cm),a többivel nem próbáltam volna meg.Tegnap egész nap láttam őket együtt.mármint a garnélák már akkor elkezdtek rejtőzködni,de néha összefutottak,de nem volt semmi probléma.egyébként egy felnőtt hím garnéla nem férne be a szájukba szerintem,pláne nem a nőstény.
 
Az első hullámvölgy.

Minden kezd szétesni.A cuba málladozik és tiszta fonálalga.A lótusz egyik levélszára fehér átlátszó kocsonya lett,ahogy hozzáértem szinte feloldódott a vízben.a levélen nem látszott hogy baja van.a pogo egyre sárgább és minden nap hullanak róla a levelek.Az Echinodorus leveleiből csak az erezet van meg.
20130528_145805.jpg


20130528_151003.jpg



Újabb sakurák érkeztek tegnap,és három amano.tegnap délután szem előtt voltak mára ők is eltűntek:( (megvannak a dzsungel legalján.a gurámik nem bántják őket).
A fiú gurámi fényevő lehet,mert semmit nem hajlandó megenni.a cyclopsból ma csipegetett párat,a tubi semmi reakciót nem váltott ki belőle(bár az a lányt sem érdekelte).

Tegnaptól nyomom a napi 5-5ml micro-macrot(lehet,hogy hiba volt várni a tápozással),helyi kezelés gyanánt nyomok a legnagyobb fonal telepre carbot,és emeltem a co-n. 6 órában világítok(2*24W).

Átáltam a 3napos vízcserére,vízparaméterek jók.

ph 7körül
gh 5körül(ez jelentősen csökkent most,hogy már második napos a víz.talaj miatt lehet?)
kh 6(ez is csökken)
nitrit 0
nitrát minimális(20 alatt)

Remélem lesz valami pozitív változás egy héten beül.
 
7nap után

20130528_200414.jpg


ha ez a nyomi fonálalga nem lenne igen elégedett lennék:smug:
na meg ha nem lenne barna az Amazonia. Vajon gariba kicserélik?:wacky:
 
Back
Oldal tetejére