• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

@Beni sasszem vagy, én elsiklottam fölötte! Az alatt már lehet egy nagyobb kád...
Megnézném a naplóját, ha lesz neki!;)
Azért tűnt fel, mert Nálam már bizony sok-sok éve tervben van egy 200-250*60*60-as, vagy valami hasonló méretű dög, és alighanem ott is majd 2*4*80W (vagy 4*2*80W) T5 lesz a pirító, vagy valami hasonló (játszhat a 3-4*150W HQI is, de az B terv, meg a 8*50W LED refi mint C terv, stb :) )
 
Kedves DIY szakik!
Lassan tavaszodik,de lesz nyár is.Az akváriumot hűteni kell.
Kérdésem,hogy az ilyen típusú ventik hatékonyabbak a sima PC ventinél?
Ezek között is van kis méret,ez pl. 50x50x15mm
venti.png
 
Utoljára módosított:
Kedves DIY szakik!
Lassan tavaszodik,de lesz nyár is.Az akváriumot hűteni kell.
Kérdésem,hogy az ilyen típusú ventik hatékonyabbak a sima PC ventinél?
Ezek között is van kis méret,ez pl. 50x50x15mm
View attachment 27122
Szia! Nem tapasztalatból mondom, csak elméleti okoskodás, mert én csak a hagyományos 12cm-es PC ventillátorral próbáltam.

A hűtés akkor hatékonyabb, ha az akvárium minél nagyobb felületéről tudja elmozgazni a levegőt, u.i. a páradúsabb levegő helyét szárazabb váltja fel, ezáltal gyorsabb lesz a párolgás, ettől jobban hül a víz.
Ránézésre ezek a ventillátorok kisebb felületet tudnak megmozgatni, de nagyobb intenzitással. Mivel a párolgás lassú folyamat, így az intenzitás szerintem kevésbé fontos mint a felület.

Üdv:

Gábor
 
Ha van laptoptöltőd azt is használhatod amíg meg nem jön a végleges :)
Azert ezzel vigyaznek. Laptop toltok 9-tol 36 voltig is felmehetnek tipustol fuggoen... egy 12V ventillator eleg hamar leegne 36 voltnal, a tuzveszelyrol nem is beszelve.
 
Még tavaly csináltam, ugyan a 160 wattos fogyasztásának köszönhetően nem jasználtam, de kissebb időkre be volt üzemelve. Az előre beállitott hőfokon kapcsol be, majd ki.
 
Hát ezen a héten nem volt túl meleg :) ezért nem tudtam nagyon tesztelni az új hűtőberendezést. Néhányszor ugyan be kapcsolt egy-egy órára, de tudtommal nem sokat ment :)
 
Még régebben vettem egy JBL ventilátor kontrollert, hát elég nagyot csalódtam benne. Ár érték arányban nem túl jó.
Helyette tudom ajánlani az Inkbird ITC-308at. Egyszerű, megbízható, pontos és olcsó. Ja és fűtés vezérlésre is használható.
 
Sziasztok!
Ma-holnap összerakásra kerül egy pc ventis hűtő, viszont egy dologgal kapcsolatban zavarban vagyok. Az tiszta, hogy sorba lesznek kötve a ventik. Az is, hogy állítható lesz az adapter. Vagy időkapcsolós. De hogyan van összekötve az adapterrel a venti? :oops: Hogyan csatlakoztatom az adapter végét a ventilátorhoz tartozó kábelekkel? Bocsánat a hülye kérdésekért, de nőből vagyok és nagyon-nagyon régen nem nyúltam elektronikai cuccok belsejéhez...
Átfutottam a topikot, és az itteni wikin található leírást, de erre a kérdésre nem találtam választ. Vagy csak nagyon felületesen olvasok. :unsure:
 
Elmondod miert is kotned sorba a ventiket? Csak a pontositas vegett a sorba kotesnek megvan a miertje.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Elmondod miert is kotned sorba a ventiket? Csak a pontositas vegett a sorba kotesnek megvan a miertje.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Itt valahol azt olvastam, hogy azt úgy kell. Én meg szófogadó vagyok többnyire. Azt írta a poszt író, hogy hiba esetén könnyű kiszűrni, hogy melyik a rossz, mert az nem megy. Bár az akvárium méretét nézve az se biztos, hogy kell a 2 ventilátor. Szóval nem muszáj sorba kötnöm, ha hülyeséget mondtam.
 
Raadasul ha mondjuk 12 voltosak akkor sorbakotesnel egybe kapjak a 12 voltot. Tehat 3 fele osztodik az aram. Igy lassan fog porogni. Nem kotozkodesbol csak azt hittem celzottan tudsz valami titkot azert kotned igy.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
lassan fizika órán érzem magam :)
milyen adaptert használnál hozzá? mobiltöltő félét?
Majd azt a hutest csekkold amit a hetvegen dobok ossze. Mondjuk teged nem hat meg mert alapbol higgadt ember vagy.Es van klimad is. [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére