• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

lassan fizika órán érzem magam :)
milyen adaptert használnál hozzá? mobiltöltő félét?
Nem, épp elérhető közelségben keresek állíthatót, ha már bütykölök, akkor ne legyen teljesen sufnituning. Nem célom felgyújtani a lakást. :D
A fizika és elektronikai órák hiányoznak, akkor most nem beszélnék hülyeségeket. :D Régen volt már.

Raadasul ha mondjuk 12 voltosak akkor sorbakotesnel egybe kapjak a 12 voltot. Tehat 3 fele osztodik az aram. Igy lassan fog porogni. Nem kotozkodesbol csak azt hittem celzottan tudsz valami titkot azert kotned igy.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Dehogy tudok, azért kérdezek. És milyen jól teszem, mert még az is rossz, amit tudok. :unsure:
 
@Meskó
A táp, gondolom normál DC csatlakozós.. Az összes ventilátor vezetékét csupaszítsd le, majd mindet kösd be egyetlen ilyen "szerelhető DC csatlakozó"-ba és dugd össze a táppal. Tádáá :) Csupán egy kis csavarhúzóra lesz szükséged.

images?q=tbn:ANd9GcSh_lZQGQ01KqxH-3RaR4Vq-3ogrLapP02X_r8dAnTQ8HrNYgg1.jpg
 
Hat igazabol ez a rezcso 40mp alatt 1cm deret rant magara. Ezt igy ahogy van benyomom az akvariumba. Kozeli a kep igy nagynak latszik. 12cm az atmeroje.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Csak 1 kérdés, nem árt az élővilágnak a réz,ugy tudom a garnélák nem birják vagy húzol valamit a csőre?
 
Csak 1 kérdés, nem árt az élővilágnak a réz,ugy tudom a garnélák nem birják vagy húzol valamit a csőre?
Regebb ota hasznallok mas celbol vorosrezet vizbe. Eddig nem tudtam tobbet kimerni a vizbol mint amennyit a mikro tap tartalmaz.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Ha egyébként nincsen klíma a lakásban, akkor nekem az a bajom a különböző akvárium hűtőkkel kapcsolatban, hogy marha nagy hőt termelnek. Szóval hiába esztétikusabb mint a ventillátorozás, ha közben tovább növeljük a lakás hőmérsékletét igazából hülyeséget csinálunk.

A párologtatásnak is meg van végülis az a hibája, hogy nagyon párásítja a levegőt, ami elsőre azt eredményezi, hogy fullasztóbbnak érezzük a lakás levegőjét, aztán itt is megfordul a folyamat, hogy míg a párolgás hőt von el, addig a kicsapódás hőt termel. Tehát zárt térben ez sem az igazi, ezért végre beépítettem egy páraérzékelős elszívót abba a szobába ahol az akváriumok vannak és a párás levegőt kifújom a lakásból. Az eddigi tapasztalatom az, hogy ezt nagyon érdemes meglépni abban az esetben, ha egyébként nincs klimázva a lakás, mert így ténylegesen a lakáson kívülre juttatjuk a hőenergiát párás levegő formájában. Ha nincs extrém kánikula, akkor kimondottan kellemes levegőt eredményez így az akvárium hűtés, a mostani brutál időben, meg kicsit csükkenti a botrányos körülményeket.

Mindez persze nem érdeke, ha van klíma a lakásban, mert abban az esetben a klíma kűltéri egysége oldja meg azt a feladatot, hogy a meleg a lakáson kívülre kerüljön.
 
Sziasztok!

Szerintem :
a lakás klima a legegyszerűbb (esetleg + ventillátor a párolgási hűtéshez ha valaki nem akar pl. fix 23 fokot. a lakásban, hanem pár fokkal magasabb jobb lenne), mert:

1. Hiába hűtjük jól le az Aqua vizét, a magasabb hőmérsékletű környezetéből gyorsan vissza tud melegedni (nincs hőszigetelés mint a hűtőszekrénynél)
2. Hiába használnánk Aqua klímát, hűtőszekrényt stb., mert azoknak folyamatosan kell menni, hiszen az átszivattyúzott hőmennyiség ugyanabban a helyiségben marad (tipikus kiépítés mellett!), plusz a hűtő által termelt veszteségből keletkező hő még emeli is a helyiség összes hőmennyiségét.

A klima viszont a kivont hőmennyiséget a helyiségen kívülre szállítja.
Ezért azt gondolom hogy az akvárium klímák üzemeltetése nem olcsóbb hiába csak 100-200l vizet kell hűteni, mint a lakás klímák.
( És persze az aqua klímák ellátják a feladatukat csak nem túl hatékonyan.)
 
Regebb ota hasznallok mas celbol vorosrezet vizbe. Eddig nem tudtam tobbet kimerni a vizbol mint amennyit a mikro tap tartalmaz.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Akkor jó,neked már legalább van tapasztalatod.
Én is valami ilyen rendszeren dolgozom csak én egy lemezes hőcserélővel szeretném megoldani.
 
Lakotelep 10 emelet deli oldal. Es raadasul nem is sajat. Sajna nincs klima beszerelesere lehetoseg.
Bizonyos garniknak a tartosan 24 fok is sok ugy hogy mindenkeppen huteni kell a vizet. Most a lakasban 36 van de a viz hala az egnek csak 33. 10 fokot kell csokkenteni.
A klima valoban a legobb megoldas de csak az akvarium miatt szerintem extra penz kidobas. Ha csak nincs ra igény a lakok szamara is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Lakotelep 10 emelet deli oldal. Es raadasul nem is sajat. Sajna nincs klima beszerelesere lehetoseg.
Bizonyos garniknak a tartosan 24 fok is sok ugy hogy mindenkeppen huteni kell a vizet. Most a lakasban 36 van de a viz hala az egnek csak 33. 10 fokot kell csokkenteni.
A klima valoban a legobb megoldas de csak az akvarium miatt szerintem extra penz kidobas. Ha csak nincs ra igény a lakok szamara is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Atyaságos úristen! Akkor azt hiszem befogom a számat és nem panaszkodok többet a 29 fokos lakásra.:eek:
 
Atyaságos úristen! Akkor azt hiszem befogom a számat és nem panaszkodok többet a 29 fokos lakásra.:eek:
Mostanság a 29 fok istenes,nálam tetőtérben 38 fok van,ha nem lenne klima akkor halászlé lenne az akváriumban.
 
Lakotelep 10 emelet deli oldal. Es raadasul nem is sajat. Sajna nincs klima beszerelesere lehetoseg.
Bizonyos garniknak a tartosan 24 fok is sok ugy hogy mindenkeppen huteni kell a vizet. Most a lakasban 36 van de a viz hala az egnek csak 33. 10 fokot kell csokkenteni.
A klima valoban a legobb megoldas de csak az akvarium miatt szerintem extra penz kidobas. Ha csak nincs ra igény a lakok szamara is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Atyaságos úristen! Akkor azt hiszem befogom a számat és nem panaszkodok többet a 29 fokos lakásra.:eek:
Én meg a 26-27 fokos lakás miatt gondolkozok klímán...:oops: Viszont a nagy akváriumban (gyári tetős) egy pc venti megy a világítással egy időben. Most jutott el oda, hogy a víz hőmérséklete elérte a 26 °C-t. Ma kap egy kis jégkockát, a whisky is úgy jó:whistle:. A kis akván nincs tető, ő venti nélkül tartja a 26 °C-t.
 
Én meg a 26-27 fokos lakás miatt gondolkozok klímán...:oops: Viszont a nagy akváriumban (gyári tetős) egy pc venti megy a világítással egy időben. Most jutott el oda, hogy a víz hőmérséklete elérte a 26 °C-t. Ma kap egy kis jégkockát, a whisky is úgy jó:whistle:. A kis akván nincs tető, ő venti nélkül tartja a 26 °C-t.
Épp kinéztem 10 millió 690 ezerért egy szuterén lakást, már csak 10 millió 690 ezer hiányzik hozzá. Nagyon szépen berendezett, tágas, sok hely lenne az akváriumoknak. :D Nálunk is jégkockázás van, és a szobai venti van ráirányítva esténként. Viszont amint elolvad a jég, visszamászik 27-re. Nem tudom miért pattogok ezen ennyit, télen 26-ra volt állítva a fűtés a betták miatt (a bacopa majdnem ki is pusztult mondjuk...), de lehet többet ártok a hirtelen változtatásokkal, mint amennyit javítok a helyzetükön. Ha lement ez a pár nap, le is állok vele szerintem. Addig marad a szobai venti.
 
Sziasztok!

Szerintem :
a lakás klima a legegyszerűbb (esetleg + ventillátor a párolgási hűtéshez ha valaki nem akar pl. fix 23 fokot. a lakásban, hanem pár fokkal magasabb jobb lenne), mert:

1. Hiába hűtjük jól le az Aqua vizét, a magasabb hőmérsékletű környezetéből gyorsan vissza tud melegedni (nincs hőszigetelés mint a hűtőszekrénynél)
2. Hiába használnánk Aqua klímát, hűtőszekrényt stb., mert azoknak folyamatosan kell menni, hiszen az átszivattyúzott hőmennyiség ugyanabban a helyiségben marad (tipikus kiépítés mellett!), plusz a hűtő által termelt veszteségből keletkező hő még emeli is a helyiség összes hőmennyiségét.

A klima viszont a kivont hőmennyiséget a helyiségen kívülre szállítja.
Ezért azt gondolom hogy az akvárium klímák üzemeltetése nem olcsóbb hiába csak 100-200l vizet kell hűteni, mint a lakás klímák.
( És persze az aqua klímák ellátják a feladatukat csak nem túl hatékonyan.)

Az akvárium klímák a lakás klímákkal ellentétben csak nagyon rövid ideig kapcsolnak ki be. Nem mennek folyamatosan mint a lakásklímák.
A lakásklíma szuper, de az esetek többségében nincs lehetőség normális elhelyezésre utólagos beépítésnél. Ennek általában meg az a vége, hogy az egészség megőrzése miatt ki be van kapcsolva a cucc.
Nálam pl ezért kellett ventit beiktatni néhány éve.
 
Az akvárium klímák a lakás klímákkal ellentétben csak nagyon rövid ideig kapcsolnak ki be. Nem mennek folyamatosan mint a lakásklímák.
A lakásklíma szuper, de az esetek többségében nincs lehetőség normális elhelyezésre utólagos beépítésnél. Ennek általában meg az a vége, hogy az egészség megőrzése miatt ki be van kapcsolva a cucc.
Nálam pl ezért kellett ventit beiktatni néhány éve.
Ki kellett iktatni a lakasklimat?

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére