• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Augusta per angusta

Tegnap a szokásosnál alaposabb szűrőpuceválás volt, meg a növényzetet is megritkítottam kissé.
A Pristine-től nem vagyok eddig elájulva, igazából nem nagyon csökkent a surface scum.

És egy etetős fénykép, rég volt 😁20200617_165950.jpg
 
Volt egy alaposabb mulmozás, kiszedtem a dragon köveket és lesúroltam őket, a növébyrket is rendezgettem picit. A crypto-knak itt-ott lyukacsosodik a levele, az káliumhiány lehet? A stau-k szinte teljesen kikoptak idő közben, és a békatutaj is erősen megritkult, elsatnyult, pedig eddig ritkítani kellett... bezzeg a jávai moha megint dőzsöl 🤣
Az előző karbantartás után egy nappal az egyik titteya hím elpusztult, szerintem telibe kaphatta az Excelt... a garnélák és csigák alig egy nap alatt eltüntették, nem tudtam kihorgászni, nem fértem oda a hálóval.

Friss kép:
20200722_155316.jpg
20200722_155321.jpg
 
Látom kb pont egy éve írtam a naplóba utoljára, és a fórumon is szeptember közepe óta nem jártam... :(
Volt azóta sok minden, iskolakezdés, online oktatás, autóvásárlás(ok) és költözés is...

De az akvárium még megvan :D
Bár a költözés eléggé megviselte 3 hete, na szerencsére nem magát az üveget, de az élővilágot kissé... nem segített, hogy a legnagyobb melegben költöztünk pont, meg hogy a sűrű dzsungel miatt esélytelen volt kihalászni a halakat, így kimertem amennyi vizet tudtam / mertem, de így is maradt vagy 6-8 centi, emiatt viszont a költöztetők nem merték bevállalni a teherautóval... így végül asszonnyal ketten cipeltük le a kilencedikről, tettük be a kocsi hátsó ülésére majd cipeltük be az új kéglibe. Nem örült :D
Így a végére viszont nagyon fel is melegedett a víz meg az oxigén is elhasználódott belőle, a vége az lett hogy a halak kábé fele nem élte túl a kalandot, a víz/talaj is rettentően felkavarodott.
Azóta sikerült kicsit helyrerázni, picit ritkítottam a növnyzetet, főleg a crypto-kat, meg a kagylótutajt is megtizedeltem.

A betta még megvan, a 4 titteya mind megmaradt. Neonokból csak három bírta ki,, azokkból szereztem még, a fekete fantom mind elpusztult (azokat talán nem is írtam, szereztem tenyésztőtől hat darabot, nagy kedvencek lett), ezeket visszapótoltam, meg a hiányt orvosolandó pont volt egy 7 fős amanda csapat a vadvilágban, azok velünk jöttek. Csigák, garnélák is megvannak még, bár a red cherryből is szemre kevesebb van, mint volt... na mindegy, majd visszaszaporodnak, ha akarnak :)

Viszont tegnap pár halon fehér pöttyöket vettem észre, gondolom darakór, hiányzott nagyon valami kórság... :( Itt a hőségben a víz is felment általában 28-29 fokra, és a tető miatt nem is nagyon tudtam hűteni, most viszont hogy kicsit visszább ment a kinti kánikula, a vízhőfok is lement 26 fok körülre, ez már sokkal jobb, de lehet emiatt (meg az eddigi stressz végett) is jött most elő a dara... mindegy, megyek szerezek valami szert rá, aztán reméljük minden oké lesz.

Jövő héten ha lesz időm hozok majd képeket is :)
 
Akkor ahogy ígértem, néhány fénykép... elég fotózhatatlan sajnos az akva, főleg telefonnal, de megpróbáltam :D

IMG_20210726_174800.jpgIMG_20210726_174918.jpgIMG_20210726_174954.jpgIMG_20210726_175103.jpg

A háttérfóliát egyelőre nem tettem vissza (költözéskor le lett szedve), nem tudom még, visszategyem-e...
A korábbi mennyiséghez képest így is kábé csak a negyede, harmada a kagylótutaj, de még így is nagyon lefogja a fényt és lezöldíti az akváriumot :D
De a garnélák meg úgy tűnik a halak is szeretik.
 
Back
Oldal tetejére