• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Augusta per angusta

Hali

Már a vízcsere utáni napon elég erős surface scum jelentkezik, ahol meg tud állni a békatutaj között és nem fodrozza/bubizza szét a szűrő, ez mitől lehet? Nagy szenvedést nem látok a növényeken, a tápozás ugyanúgy megy. Valamiből hiány lenne? Sajnos csepptesztjeim nincsenek, csak GH/KH meg csíkteszt... Állatokon sem látok problémát, de zavar a jelenség...
 
Két hete ritkítottam a békatutajt, de már megint annyira beterített mindent, hogy csak egy közepes tenyérnyi rész volt (ahol a nagyobbik szűrő fodrozza a vizet), ahol nem volt...így aztán a fényt is nagyon lefogják, a stau nem is néz ki túl jól :ROFLMAO:
Így aztán egy lavórnyit ki is szedtem, legalább a felét. Így azért jobb, egyből világosabb is lett az akva :)

A Purigent is regeneráltam, ártani az se fog :)

Jószágok továbbra is jól vannak, megvannak mind.
Nyüves vírushelyzet, pedig gondolkodom, hogy be kéne tenni még pár neont, meg egy bettát :rolleyes::D
 
Húsvét vasárnap történt két malőr. Az egyik neon valahogy belegabalyodott a szűrő melletti mohába, és a moha meg a szűrő szívóhatásának együttese miatt nem tudott kiszabadulni, csak ott vergődött. Kihúztam a szűrőt és meg is mozgattam, úgy már el tudott úszni, de valószínüleg sok volt neki a behatás, mert ki is fakult és az úszása sem volt jó, függőlegesen, fejjel fölfele is állt, úgyhogy kihalásztam és elköszöntem tőle... Ugyanaznap az egyik sárga fantommal is történt valami, fel volt püffedve a hasa, mintha hasvízkórós lenne, meg az úszása is fura volt, de más mondjuk nem látszott rajta, színe, pikkelyei rendben voltak. Gyorsan csináltam egy 40%-os vízcserét, de pár órával később sajnos már döglötten hevert a moha közepén, a csigák meg garnélák pedig már tobzódtak rajta. Kihalásztuk, ment a wc-be... Figyelek árgus szemmel azóta is, de a többi jószágon szerencsére nem látszik semmi, minden rendben lévőnek tűnik, viselkedés, kinézet, étvágy oké.

8 hónap alatt az első veszteség (1-2 szűrőben pusztult kis red cherry-t nem számolva)...
 
vízcsere utáni napon elég erős surface scum jelentkezik,
Ha a vizcsere egybeesik egyegy Hardcore novennyirassal, akkor lehet amiatt is a felszinen vadtagabb reteg.
Ez mikorra szokott megszunni?


hogy be kéne tenni még pár neont, meg egy bettát
A sima neonoknak mas igenyeik vannak, Mint a bettanak (neon 20-24 fok, betta 26-28).
Ezen kivul csak keves betta garnéla-kompatibilis.


A csikteszt mit ad ki no2re es no3ra?
 
Ha a vizcsere egybeesik egyegy Hardcore novennyirassal, akkor lehet amiatt is a felszinen vadtagabb reteg.
Ez mikorra szokott megszunni?



A sima neonoknak mas igenyeik vannak, Mint a bettanak (neon 20-24 fok, betta 26-28).
Ezen kivul csak keves betta garnéla-kompatibilis.


A csikteszt mit ad ki no2re es no3ra?

Nem volt mostanában nagy nyírás, a békatutajból szedegettem ki, meg pár levelét a crypto-nak, ami picit sárgább volt vagy kezdett lyukadni (bár nem ártana ritkítani, nagyon el vannak dúsulva :p)
Igazából van folyamatosan, főleg az összeállt békatutaj között.

Tudom hogy mások az igényeik, de alapból is 26 fok körül van a víz, ha melegebb van és megy a világítás (fedeles az akvárium), akkor estére 27 fokra is felmegy. Nyilván nem ideális a neonoknak, de nem panaszkodnak :D
A garnélás részével is tisztában vagyok, de a nagyobb rC-ket nem hiszem hogy bántaná, ha esetleg pár újszülöttet, növendéket megeszik, hát istenem, úgyis rengeteg van :)

NO2/3: amikor néztem normál érték volt (NO2 nincs, NO3 ~10 mg/l), de este majd megnézem.
 
de a nagyobb rC-ket nem hiszem hogy bántaná, ha esetleg pár újszülöttet, növendéket megeszik,
A piros garnélákba általában akkor is bele szoktak kóstolni a betták, ha a garnélák már teljesen kifejlettek. De nagyon betta-függö.
Sok harcoshaltartónál a garnéla-inkompatibilitás az ösztöznö erö egy második "csak garnélás" aki (amibe késöbb ugyis belekerülnek nano halak) indítására. Amit a te esetedben én személy szerint nem bánnék, mert a sok agyonhardscapelt akvárium között jó látni egy-egy dzsungeleset is. :)
 
A piros garnélákba általában akkor is bele szoktak kóstolni a betták, ha a garnélák már teljesen kifejlettek. De nagyon betta-függö.
Sok harcoshaltartónál a garnéla-inkompatibilitás az ösztöznö erö egy második "csak garnélás" aki (amibe késöbb ugyis belekerülnek nano halak) indítására. Amit a te esetedben én személy szerint nem bánnék, mert a sok agyonhardscapelt akvárium között jó látni egy-egy dzsungeleset is. :)
Nem bánnék egy külön kis bettás kockát mondjuk, csak az a baj, hogy semmiféle további helyem nincs ezen a gigantikus 49 nm-es palotában :ROFLMAO::D
 
Kiszedtem némi crypto-t (nem látszik... 🤣), és bekerült pár piros növény @Szabolcs91 nek köszönhetően 😊
Sok időm nem volt sajnos az ültetéssel bíbelődni, úgyhogy könnyen lehet hogy lesz majd még helyezgetés. Kiváncsi leszek elég lesz-e a fényem nekik.

View attachment 90971
Nálam a sötétebb helyen os növögetnek de nem olyan ütemben és azok nem olyan pirosak. Sajnos a fény kell nekik hogy tartsák a színüket. De hátha. :giggle:
 
Affene, a Pristine utánrendelős, pedig úgy volt írva, hogy készleten :(
Csúszik egy hetet az érkezés várhatóan...
 
Sose hagyd az utolsó pillanatra. Ha már 1/3-ig van a flakon én máris rendelni szoktam. ;)
Ó, kifogyni nem fog egyik sem addig, köszi :)
Csak szerettem volna elkezdeni adagolni egy kis vasat meg kipróbálni a Pristine-t.
De hát most ez van, egy hetet kibírok. Az rosszabb, hogy nem tudok eljutni a boltba, csak kéne egy betta 🤣
 
Back
Oldal tetejére