• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

Sziasztok olyan problémám lenne, hogy vásároltam egy használt ati sunpower 8x54w nem dimmelhetős lámpatestet. Működött is frankón viszont most, hogy kicseréltem benne a csöveket a 8 fogalaltból csak 4 "kapcsolja" be a csöveket. A másik 4 fogalaltban meg csak a neoncső vége felvillan egy pillanatra és ki is alszik, vagy full sötétség. Mi lehet a probléma? Gyújtóval működnek ezek a lámpatestek vagy csak érintkezési probléma lehet a fogalaltnál? Igaz próbáltam forgatni benne a csöveket, de semmi nem történt csak a cső végén ez a felvillanás és ismét sötétség.
Kérlek segítsetek
előre is köszönöm
 
Szia Ati!

Sziasztok olyan problémám lenne, hogy vásároltam egy használt ati sunpower 8x54w nem dimmelhetős lámpatestet. Működött is frankón viszont most, hogy kicseréltem benne a csöveket a 8 fogalaltból csak 4 "kapcsolja" be a csöveket. A másik 4 fogalaltban meg csak a neoncső vége felvillan egy pillanatra és ki is alszik, vagy full sötétség. Mi lehet a probléma? Gyújtóval működnek ezek a lámpatestek vagy csak érintkezési probléma lehet a fogalaltnál? Igaz próbáltam forgatni benne a csöveket, de semmi nem történt csak a cső végén ez a felvillanás és ismét sötétség.
Kérlek segítsetek
előre is köszönöm
Nálunk is két csőnél volt ilyen, ahol az egyiknél egy negyed fordulatot kellet még tekerni és azóta működik.

AmegA
 
Szia köszi, akkor, ha hazaértem megpróbálom még megtekergetni a csöveket, viszont ha ez nem segitene akkor van valakinek valami ötlete h mit lehetne még megpróbálni?
 
Szia Ati!


Nálunk is két csőnél volt ilyen, ahol az egyiknél egy negyed fordulatot kellet még tekerni és azóta működik.

AmegA

Szia most értem haza, de sikertelen volt a próbálkozásom... :/ tekerhetem bármerre a csövet, de egyszerűen nem akar működni. Szétszedjem a lámpát és megpróbáljam megpucolni? Előfordulhat, hogy a portól vagy oxidációtól nem érintkezik rendesen. Mit gondolsz?
 
Szia most értem haza, de sikertelen volt a próbálkozásom... :/ tekerhetem bármerre a csövet, de egyszerűen nem akar működni. Szétszedjem a lámpát és megpróbáljam megpucolni? Előfordulhat, hogy a portól vagy oxidációtól nem érintkezik rendesen. Mit gondolsz?
A biztosan világtó csöveket próbáltad a sötétek helyén?
 
A biztosan világtó csöveket próbáltad a sötétek helyén?

Igen persze. A régi korallos csövek világítottak, kivettem őket és, ha most visszateszem akkor már azok sem világítanak a szélső 2-2 foglalatba és az új csövek úgyszint sötétek a szélső foglalatokba, viszont a középső 4 fogalalatba működnek.

Na Viktor erre legyen valami tipped...:D Am az nem lehet, hogy a gyújtók már túl gyengék és nem tudják beizzítani au új csöveket?
 
Igen persze. A régi korallos csövek világítottak, kivettem őket és, ha most visszateszem akkor már azok sem világítanak a szélső 2-2 foglalatba és az új csövek úgyszint sötétek a szélső foglalatokba, viszont a középső 4 fogalalatba működnek.

Na Viktor erre legyen valami tipped...:D Am az nem lehet, hogy a gyújtók már túl gyengék és nem tudják beizzítani au új csöveket?
Nincs benne gyújtó. Szét kéne szedni és első körben ellenőrizni a kábeleket, csatlakozásokat, foglalatokat.
 
Tehát az én esetem sem sokkal jobb, mintha á
Majd büszkén elmeséli, nem akarok pletykálni :p
Tehát az én esetem majdnem annyira gáz, mintha be sem lett volna dugva a lámpa és azért nem világítana?:D Röviden annyi volt a problémám, hogy a 8 helyett csak 4 csövel fogom használni a lámpát és ahogy megpróbáltam arányosan elosztani öket a lámpatestben nem igazán találtam meg a trafó párokat... és úgy tettem be a csöveket, hogy a trafora 2 helyett csak 1 csö jutott igy meg persze nem világítottak... De BlackOutnak köszönhetöen megoldódott. Utólag is köszi és bocsi a tudatlanságom miatt na de nem akarom szétoffolni a topikot
 
Sziasztok,

Valaki csinált már Ati lámpában ventilátor cserét? azon gondolkoztam, hogy feltuningolnál egy be quiet! vagy noiseblocker ventivel. Talán halkabb lenne és hűvösebb is a lámpa.
A kérdésem az lenne, hogy a venti az szabvány 80mm-es ami benne van vagy valami speckó lehet? :)
 
Sziasztok!
Ati lámpa ventilátor adapterén lévő kapcsolónak milyen állásban kell lennie?
Mennyi idő után kapcsol be a ventilátor?
Szobában 20pár fok van...
Nálam 2 óra után sem 4,5 sem 7,5 volton nem indult még el.
Szobában 20pár fok van...
 

Attachments

  • Polarity .jpg
    Polarity .jpg
    91.5 KB · Megtekintések: 1
Sziasztok!

From @Orpheus:
"Fontos még megemlíteni, hogy – ahogyan az a korábbi tesztemből is kitűnik - a túlhűtés ugyanúgy teljesítménycsökkenést eredményez, mint a túlmelegedés. A korábbi tesztemben vizsgáltam a ventilátorok optimális fordulatszámát, arra a következtetésre jutva, hogy a 4,5 V az ideális. Most megtaláltam a gyártó nyilatkozatát is ezzel kapcsolatban, szintén az említett amerikai fórumon:

The 4.5V are the result of measurements under "normal" conditions. If the temperature in the room is very high or extremly low, you have the possiblitiy to regulate the airflow. The best results are at 4.5V. Everyone with a PAR-Meter or a simple Lux-Meter is able to test it. Start the Powermodule with the fans off and check the readings. The output will raise to its maximum and then decrease to a point with no changes. Then start the fans and see what happens. The value will raise to a maximum reading. In most cases the highest reading will be at 4.5V. That's the simple reason why we recommand the "magic" 4.5V "

Mindenki így használja a ventilátort?

A videóban szereplő Úr 7,5-et javasol:

Ennek lehet valami speciális oka (nyár, mohito, egyebek...nem ért hozzá)?
 
Sziasztok!

From @Orpheus:
"Fontos még megemlíteni, hogy – ahogyan az a korábbi tesztemből is kitűnik - a túlhűtés ugyanúgy teljesítménycsökkenést eredményez, mint a túlmelegedés. A korábbi tesztemben vizsgáltam a ventilátorok optimális fordulatszámát, arra a következtetésre jutva, hogy a 4,5 V az ideális. Most megtaláltam a gyártó nyilatkozatát is ezzel kapcsolatban, szintén az említett amerikai fórumon:

The 4.5V are the result of measurements under "normal" conditions. If the temperature in the room is very high or extremly low, you have the possiblitiy to regulate the airflow. The best results are at 4.5V. Everyone with a PAR-Meter or a simple Lux-Meter is able to test it. Start the Powermodule with the fans off and check the readings. The output will raise to its maximum and then decrease to a point with no changes. Then start the fans and see what happens. The value will raise to a maximum reading. In most cases the highest reading will be at 4.5V. That's the simple reason why we recommand the "magic" 4.5V "

Mindenki így használja a ventilátort?

A videóban szereplő Úr 7,5-et javasol:

Ennek lehet valami speciális oka (nyár, mohito, egyebek...nem ért hozzá)?
Én 4,5 Volton használtam anno, nem volt vele semmi baj. Most a dimmes lámpa hallhatóan jobban pörgeti időnként a ventilátort.
 
Sziasztok

Elnézést a zavarásé ,tudom leltároztok.
Megszeretném kérdezni hogy Ati lámpák szervizelésével van valami tapasztalatok?
Lenne nekem egy Ati lámpám (https://www.greenaqua.hu/hu/ati-sun-power-t5-4x80w-fuggesztett-dimmelheto-lampa-151cm.html)
ami egy ideje produkál ilyen dolgokat:
Mai nap a vezérlés megadta magát.
Kérdezni szeretném hogy a vezérlés cseréje Kb mennyibe kerülni ill mennyi idő? (a lámpa kb 3 éves így nincs garancia rá)
Előre is köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére