• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

Biztos fiú és lány? Nem fiú-fiú vagy lány-lány? Akkor szoktak territoriális vitáik lenni... vagy ha már ivarérettek a hím szimplán csak csajozik. :)
 
Sziasztok,
ATI Sun Power lámpám van itthon. Nagyon beporosodott az évek alatt a hűtőventilátor (tetején ami van). Hogyan érdemes takarítani? Sűrített levegővel nem merek belefújni, mert azzal csak befelé fújnám a lámpába a port.
Köszönöm
Szedd ki a ventiket és tisztogasd meg ecset/fültisztító segítségével. Így érdemes kiszedni:

 
Ha kinn van a ventilátor, akkor érdemes felemelni a fóliát és pár csepp olajat tenni a tengelyre. Motorolajat javaslok, nekem az vált be a legjobban, pedig próbáltam metabondot is, de egy idő után megint elkezdett szólni. Mol-os 5W40-essel meg hónapok óta csendben fut, nem kezdett el rezonálni. Biztos ismeritek a jelenséget mikor rákoppintasz és elhalkul. :mad:
 
Sziasztok

Megoldást keresek a következő problémára:
Ati sunpower dimmelhető 4x80W 2éves a kijelzőjén megjelennek különböző karakterek.
Szia!
Sikerült azóta megoldani a problémát?
Nálam is van egy ilyesmi lámpa, de félretettem, mert:
- A ventilátor hangjától megőrülök
- Ha kimarad az áram, a programot elfelejti
- Van amikor áram visszakapcsolás után, valami szerviz beállításba lép be. Szándékosan, eddig sosem tudtam belépni szerviz módba...
- Újabban a második sor felső két szegmens sora nem működik
Legjobb lenne végleg megválni tőle, így állapotban ugye nem tehetem. :cry:
Ha már esetleg szétszedted, a következők kérdezném:
- Mitől tárolódik benne a progi? Lithium elem, vagy a vezérlő tárolja?
- A kijelző hogy csatlakozik a NYÁK-hoz? Zebra?
- Van-e belül valami RESET gomb vagy ilyesmi?
Előre is köszi.
 
Szia!
Sikerült azóta megoldani a problémát?
Nálam is van egy ilyesmi lámpa, de félretettem, mert:
- A ventilátor hangjától megőrülök
- Ha kimarad az áram, a programot elfelejti
- Van amikor áram visszakapcsolás után, valami szerviz beállításba lép be. Szándékosan, eddig sosem tudtam belépni szerviz módba...
- Újabban a második sor felső két szegmens sora nem működik
Legjobb lenne végleg megválni tőle, így állapotban ugye nem tehetem. :cry:
Ha már esetleg szétszedted, a következők kérdezném:
- Mitől tárolódik benne a progi? Lithium elem, vagy a vezérlő tárolja?
- A kijelző hogy csatlakozik a NYÁK-hoz? Zebra?
- Van-e belül valami RESET gomb vagy ilyesmi?
Előre is köszi.

Javaslom, szedd szét és ha megvan a válasz, engem is érdekelne :)
 
Szia!
Sikerült azóta megoldani a problémát?
Nálam is van egy ilyesmi lámpa, de félretettem, mert:
- A ventilátor hangjától megőrülök
- Ha kimarad az áram, a programot elfelejti
- Van amikor áram visszakapcsolás után, valami szerviz beállításba lép be. Szándékosan, eddig sosem tudtam belépni szerviz módba...
- Újabban a második sor felső két szegmens sora nem működik
Legjobb lenne végleg megválni tőle, így állapotban ugye nem tehetem. :cry:
Ha már esetleg szétszedted, a következők kérdezném:
- Mitől tárolódik benne a progi? Lithium elem, vagy a vezérlő tárolja?
- A kijelző hogy csatlakozik a NYÁK-hoz? Zebra?
- Van-e belül valami RESET gomb vagy ilyesmi?
Előre is köszi.

Szia

Úgy tudom a ventilátort lehet cserélni @inadsz mintha cserélte volna a lámpájában.
Nekem áramszünetkor csak az időt veszti el ,beállítása után ,fut az előzőleg beállított program.
Zavaró nekem a kijelző nem megfelelő működése,@viktorlantos -al beszéltem azt mondta hogy ilyen problémával még nem találkoztak,(sajnos úgy látszik van)és szervizbe lehetne küldeni.
Kérdeztem Kb mennyi lenne ,de nem tudott rá válaszolni.Másoknál hallottam hogy egy szünetmentes tápot iktatnak közbe,így a kisebb áramszüneteknél a szűrő sem áll le.
Idegesítő hogy egy full dimmelhető lámpa pont az órát nem jegyzi meg .
 
Szia

Úgy tudom a ventilátort lehet cserélni @inadsz mintha cserélte volna a lámpájában.
Nekem áramszünetkor csak az időt veszti el ,beállítása után ,fut az előzőleg beállított program.
Zavaró nekem a kijelző nem megfelelő működése,@viktorlantos -al beszéltem azt mondta hogy ilyen problémával még nem találkoztak,(sajnos úgy látszik van)és szervizbe lehetne küldeni.
Kérdeztem Kb mennyi lenne ,de nem tudott rá válaszolni.Másoknál hallottam hogy egy szünetmentes tápot iktatnak közbe,így a kisebb áramszüneteknél a szűrő sem áll le.
Idegesítő hogy egy full dimmelhető lámpa pont az órát nem jegyzi meg .
A ventilátort már kiszedtem, de közben a bolhák eltörtek. Nem feltétlenül az ügyetlenségem miatt, hanem azért, mert "ilyen". Részemről ki is hagytam volna a ventilátort, hiszen egy közönséges fénycsöves lámpának el kellene menni hűtés nélkül is, ha normálisan meg van tervezve. Ám, ha a ventilátort lekötöm, a lámpa be sem kapcsol.
Most, hogy mondod, valóban "csak" az időt, meg a dátumot veszti el. De mivel abszolút véletlenszerű dátumra és időre áll be visszakapcsolás után, nálam ez egyenlő a tökéletes programvesztéssel. :(
Ha zebrával csatlakozik a kijelző (szétszedés után kiderül), akkor esélyes a szegmenshiba javítása. Ha a vezérlő nyekkent meg, akkor kuka. Másik hardvert tudok hozzá készíteni, nem gond, de a PIC programozása már kívül esik az érdeklődési körömön, és a tudásomon. A szerviz kizárt. Nem gondolom, hogy értelmes árért elvállalnák a javítást.
UPS-ről nem szeretném járatni az akit. Mivel "low-tech-ben utazom", nem dőlök a kardomba, ha a baktériumok megsínylik az áramszünetet. Reményeim szerint, egy normális mikrokörnyezetben, előbb-utóbb újraépül az ökológia, legfeljebb egy új baktérium generáció fog települni. ;)
 
Most, hogy mondod, valóban "csak" az időt, meg a dátumot veszti el
Én biztos belenéznék :). Az olyan elektronikáknál ( időkapcsolók, PC alaplap stb), ahol óra is van , ott van benn egy elem vagy akku ami működteti az órát akkor is ha az adott szerkezet nincs bedugva. Ha szerencséd van akkor csak ezt kell cserélned. A programot pedig ha jól sejtem EPROM-ba tárolja, "égeti" azt meg nem felejti el feszültség nélkül , ahogy pl memóriakártya vagy a pendrive se
 
Utoljára módosított:
Én biztos belenéznék :). Az olyan elektronikáknál ( időkapcsolók, PC alaplap stb), ahol óra is van , ott van benn egy elem vagy akku ami működteti az órát akkor is ha az adott szerkezet nincs bedugva. Ha szerencséd van akkor csak ezt kell cserélned. A programot pedig ha jól sejtem EPROM-ba tárolja, "égeti" azt meg nem felejti el feszültség nélkül , ahogy pl memóriakártya vagy a pendrive se

Sajnos a legelejétől nem tárolta az időt (GA-ba vásárolt újonnan) de lehet hogy igazad van .
Esetleg ebből a videóból meg lehet mondani?
 
Sajnos a legelejétől nem tárolta az időt (GA-ba vásárolt újonnan) de lehet hogy igazad van .
Esetleg ebből a videóból meg lehet mondani?
A feltett kérdésekre sajnos nem láttam a választ, de a szét/összeszereléssel kapcsolatban rengeteg hasznos info van a videóban.
Köszönöm szépen.
(y)
 
Én biztos belenéznék :). Az olyan elektronikáknál ( időkapcsolók, PC alaplap stb), ahol óra is van , ott van benn egy elem vagy akku ami működteti az órát akkor is ha az adott szerkezet nincs bedugva. Ha szerencséd van akkor csak ezt kell cserélned. A programot pedig ha jól sejtem EPROM-ba tárolja, "égeti" azt meg nem felejti el feszültség nélkül , ahogy pl memóriakártya vagy a pendrive se
Sajnos az EPROM, EEPROM és társai már évtizedek óta nem játszik. Jellemzően, egy mikrovezérlőben elintéznek mindent. Meglátjuk...
 
Sajnos az EPROM, EEPROM és társai már évtizedek óta nem játszik. Jellemzően, egy mikrovezérlőben elintéznek mindent. Meglátjuk...
OK, azok már kifutottak :), de én pl szoktam szórakozni Arduinoval, és azokban sincs óra, illetve külső modullal van megoldva amiben szintén van egy gombelem. Ebből gondolom, hogy valamilyen áramforrásnak kell lennie a panelen, ami az órát életben tartja áramkimaradáskor. Videón sajnos nem kivehetőek az alkatrészek, neten meg nem találtam közeli képeket. Azt sem tartom kizártnak, hogy gyárilag ilyen, megoldották az órát vezérlőn belül, de mivel az időt nincs értelme eltárolni ahogy a programot, így ezt nem is jegyzi meg. Főleg mert akkor is max onnan indulna ahonnan elment az áram. Szerintem ;)
 
, de mivel az időt nincs értelme eltárolni ahogy a programot, így ezt nem is jegyzi meg. Főleg mert akkor is max onnan indulna ahonnan elment az áram. Szerintem ;)
Maximális tisztelettel, de nem osztom a véleményed. Szerintem alapvető, hogy az idő is tárolódjon, mert a nélkül nem sok értelme van egy programnak, aminek a fő funkciója, hogy időre kapcsoljon. Nem csak hálózat kimaradáskor szűnik meg a betáp, hanem nálam pl. akkor is ha nagytakarítást végzek az akváriumban. Mindez azért, mert ennek a lámpának -ránézésre- jó esetben IP31-es védettsége van. Ez már önmagában is csodálatos egy párolgó, vízzel teli tartály fölött! Nem is értem... :meh:
Szétszedés után többet tudunk majd: ma este, vagy holnap.
 
Az időt nem tárolja a lámpa. Csak a programot.

Az LCD szerintem cserélhető, ha hozzáfértek, bár külön ilyet nem kapni. Esetleg egy email a gyártónak megéri:
http://atiaquaristik.com/en/?page_id=256
Akkor az idő elfelejtésével nem is érdemes foglalkozni. Nem hiba, hanem működési sajátosság.
A kijelző fizikai hibája többrétű lehet. Ha szerencsém van, akkor egyszerű kontaktiba. Ha nem, akkor az egész vezérlőt cserélni kell, vagy használni, ahogy van.
 
- Van-e belül valami RESET gomb vagy ilyesmi?

Ha minden gombot lenyomsz egy kis ideig akkor reset van.

Szervíz módba való belépés talán itt a fórumon is fent van. Egy gomb sorozatot kell lenyomni tempósan. De leginkább csak a venti és a hőmérséklet szenzor tűréshatára miatt szoktuk piszkálni.

Áramszünet után ha nem jön vissza a vezérlés akkor minden gombot le kell nyomni.

Ha a kijelzőn semmi sincs áramszünet után, akkor várni kell. Szerintem a hőmérséklet védelem nem engedi ilyenkor hogy piszkáld. Kikapcs egy ideig és minden ok.

Ventit zaj miatt már többet cseréltünk. Kijelző talán 1-2 volt az elmúlt pár évben.
 
Ha minden gombot lenyomsz egy kis ideig akkor reset van.

Szervíz módba való belépés talán itt a fórumon is fent van. Egy gomb sorozatot kell lenyomni tempósan. De leginkább csak a venti és a hőmérséklet szenzor tűréshatára miatt szoktuk piszkálni.

Áramszünet után ha nem jön vissza a vezérlés akkor minden gombot le kell nyomni.

Ha a kijelzőn semmi sincs áramszünet után, akkor várni kell. Szerintem a hőmérséklet védelem nem engedi ilyenkor hogy piszkáld. Kikapcs egy ideig és minden ok.

Ventit zaj miatt már többet cseréltünk. Kijelző talán 1-2 volt az elmúlt pár évben.
Köszönöm szépen az info-t. Nem olvastam végig az összes oldalt (lehet most megteszem).
Nem akarok szervizmódba lépni, csak csodálkoztam, hogy a tápfeszültség bekapcsolása után magától előjött.
Igen, egy fél óra után minden működött ismét (lehet, hogy előbb is működött volna, de 1-2 perc nem volt elég neki, az biztos). Kicsit sántának érzem a szoftvert... :confused:
Egy ilyen árú lámpába mennyiből tartott volna betenni egy elemet, akkumulátort, vagy egy szuper kapacitást?
Ha a magas hőmérséklet miatt nem kapcsol vissza, akkor miért nem írja ki, hogy várjak, vagy legalább a hőmérséklet értékét?
A kijelző hibával nincs különösebb bajom, előfordul. Ami elromolhat, az el is romlik...
 
Back
Oldal tetejére