• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATI Sun Power, ATI Powermodule

Sziasztok

Elnézést a zavarásé ,tudom leltároztok.
Megszeretném kérdezni hogy Ati lámpák szervizelésével van valami tapasztalatok?
Lenne nekem egy Ati lámpám (https://www.greenaqua.hu/hu/ati-sun-power-t5-4x80w-fuggesztett-dimmelheto-lampa-151cm.html)
ami egy ideje produkál ilyen dolgokat:
Mai nap a vezérlés megadta magát.
Kérdezni szeretném hogy a vezérlés cseréje Kb mennyibe kerülni ill mennyi idő? (a lámpa kb 3 éves így nincs garancia rá)
Előre is köszönöm.
Láttad az előző hozzászólásomat? Válasz nincs.
Írtam az ATI Service and support-nak is levelet. Válasz nincs.
Egyébként komplett vezérlőpanelt lehet rendelni tőlük 105,95 USD az ára. A rendelés mikéntjét nem tudom. Lehet, hogy csak a viszonteladóknak szállítanak(?)
Nekem csak az LCD panelt kellene cserélni. Legalább 100 félét találtam, ami feltehetőleg tudja azt, amit ez, de ebben természetesen a 101. típust rakták, amit viszont nem találok a neten. Ha minden kötél szakad, belebusnyákolok egy másik típust, mert komplett vezérlést nem vennék ennyi pénzért, ami feltehetőleg ugyan olyan sz@r mint ez. :sneaky:
 
Utoljára módosított:
Szervusz Viktor!
Esetleg megosztanád velem is, hogy mit válaszoltak?
Most jutottam odáig, hogy megpróbáljam a megjavítani. Nem sikerült. Kijelző csere.
Előre is köszönöm.

Amint megvan az ára jelentkezem. Az ünnepek után most bootol vissza minden kereskedő.
Gondolom a héten többet tudunk már.
 
Láttad az előző hozzászólásomat? Válasz nincs.
Írtam az ATI Service and support-nak is levelet. Válasz nincs.
Egyébként komplett vezérlőpanelt lehet rendelni tőlük 105,95 USD az ára. A rendelés mikéntjét nem tudom. Lehet, hogy csak a viszonteladóknak szállítanak(?)
Nekem csak az LCD panelt kellene cserélni. Legalább 100 félét találtam, ami feltehetőleg tudja azt, amit ez, de ebben természetesen a 101. típust rakták, amit viszont nem találok a neten. Ha minden kötél szakad, belebusnyákolok egy másik típust, mert komplett vezérlést nem vennék ennyi pénzért, ami feltehetőleg ugyan olyan sz@r mint ez. :sneaky:

Én még azon gondolkodtam el hogy ha rosz a vezérlésem ,és @viktorlantos tudnak rendelni nekem vezérlést akkor esetleg kicserélem,vagy végső esetben
lekötöm a vezérlőt ,és hagyományosan bekötöm a trafokat ,a ventilátornak meg külön viszek 4,5V áramot.Az akvárium alatt van Simens logo vezérlésem igy tudom majd vezérelni.
(Csak dühítő hogy veszek egy dimmelhető lámpát és ez van vele).
 
Én még azon gondolkodtam el hogy ha rosz a vezérlésem ,és @viktorlantos tudnak rendelni nekem vezérlést akkor esetleg kicserélem,vagy végső esetben
lekötöm a vezérlőt ,és hagyományosan bekötöm a trafokat ,a ventilátornak meg külön viszek 4,5V áramot.Az akvárium alatt van Simens logo vezérlésem igy tudom majd vezérelni.
(Csak dühítő hogy veszek egy dimmelhető lámpát és ez van vele).

Áramszünet gyakran megbolondítja ezeket. És ami miatt úgy tűnik nem javul az az, hogy a visszakapcs után a lámpa hőmérsékletvédelme bekapcsol.
Ezért kell tartósan kikapcsolni egy időre. Visszahül rendesen és elviekben megy.

Kijelző csere azért már volt néhány esetben. Az ATI mielőtt azt gondolná valaki nem prémium világítás. Lehet egy Ody lámpához képest prémium árban van, de ez egy erősen költségcsökkentett lámpás a németektől. Erre utal a hajlított lemez ház a kicsit béna dim egység stb.
A valóban komoly lámpák sokkal drágábbak.

Az ATI egy dolgot tud jól. Erősen világítani. De persze az extrém hőtermelés miatt idővel jönnek a nyűgök. Venti, LCD panel.... mondjuk legalább a beépített védelem miatt nem láttunk trafót elpukkanni.
 
Áramszünet gyakran megbolondítja ezeket. És ami miatt úgy tűnik nem javul az az, hogy a visszakapcs után a lámpa hőmérsékletvédelme bekapcsol.
Ezért kell tartósan kikapcsolni egy időre. Visszahül rendesen és elviekben megy.

Kijelző csere azért már volt néhány esetben. Az ATI mielőtt azt gondolná valaki nem prémium világítás. Lehet egy Ody lámpához képest prémium árban van, de ez egy erősen költségcsökkentett lámpás a németektől. Erre utal a hajlított lemez ház a kicsit béna dim egység stb.
A valóban komoly lámpák sokkal drágábbak.

Az ATI egy dolgot tud jól. Erősen világítani. De persze az extrém hőtermelés miatt idővel jönnek a nyűgök. Venti, LCD panel.... mondjuk legalább a beépített védelem miatt nem láttunk trafót elpukkanni.

Nekem áramszünetem nem volt ,csak csöveket cseréltem,azt is úgy amikor még nem kapcsolt be a lámpa (tehát hideg volt a lámpa)
Esetleg jövő héten utána tudnátok nézni nekem ,hogy egy ATI 4X80W dimmelhető gyári vezérlés mennyibe kerülne?
Most pihentetem a lámpát,de jövőhétre valamit ki kell találnom a növények számára.
 
Esetleg jövő héten utána tudnátok nézni nekem ,hogy egy ATI 4X80W dimmelhető gyári vezérlés mennyibe kerülne?

Ha kis szerencsénk van holnapra kiderül. Feltéve, ha nem egyedi a lámpák közötti dim egység. Mind1 hahózunk.
 
Én még azon gondolkodtam el hogy ha rosz a vezérlésem ,és @viktorlantos tudnak rendelni nekem vezérlést akkor esetleg kicserélem,vagy végső esetben
lekötöm a vezérlőt ,és hagyományosan bekötöm a trafokat ,a ventilátornak meg külön viszek 4,5V áramot.Az akvárium alatt van Simens logo vezérlésem igy tudom majd vezérelni.
(Csak dühítő hogy veszek egy dimmelhető lámpát és ez van vele).
Tökéletesen egyetértek. Rengeteg megoldás lehetne a vezérlés kiváltására: Neked Siemens, nekem a ZELIO vagy APB. De nem azért van ilyen lámpánk, hogy megbusnyákoljuk, mert az értéke úgy már nulla lesz. Inkább vissza kellene valahogy állítani az eredeti állapotot.
 
Sziasztok! Kérdezném, hogy a lámpa magasságát hogyan tudom csökkenteni? Túlhúztam és szeretném lejebb engedni, de nem jön össze.:( Béna vagyok. Csak fölfelé tudom húzni. Alul a csavart kivettem, de az sem segített. Van valami trükk esetleg? Segítsetek légyszíves. Köszi!
 
Sziasztok! Kérdezném, hogy a lámpa magasságát hogyan tudom csökkenteni? Túlhúztam és szeretném lejebb engedni, de nem jön össze.:( Béna vagyok. Csak fölfelé tudom húzni. Alul a csavart kivettem, de az sem segített. Van valami trükk esetleg? Segítsetek légyszíves. Köszi!
Szia, nyomd be a csavart vagyis a gombot!
 
Sziasztok! Kérdezném, hogy a lámpa magasságát hogyan tudom csökkenteni? Túlhúztam és szeretném lejebb engedni, de nem jön össze.:( Béna vagyok. Csak fölfelé tudom húzni. Alul a csavart kivettem, de az sem segített. Van valami trükk esetleg? Segítsetek légyszíves. Köszi!

e24150e2e23d68c524bf093e6ad938ab.jpg

A tetején a bekarikázott kis csövet nyomjad lefelé de úgy hogy az acélsodrony tehermentesítve legyen.



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Rájöttem! A felső pöcök megemelés melletti benyomásával oldottam a rögzítést. Így már sikerült.
 
Ja-ja! Rájöttem közben! Köszi egyébként a szemléletes segítséget!!!(y)

Sziasztok

Reggel viszaduktam az áramba ,vezérlés elindult,de sajnos a neonok bekapcsolása utána 3 percenként lekapcsolja a neonokat, utána 1 perc múlva vissza .
@viktorlantos esetleg van valami hír a vezérléssel kapcsolatban,Ugynészki a gyári lámpát akarok vezérlést kell cserélnem.
Jó lenne tudni mennyibe kerülhet egy gyári vezérlés.
 
Egy kérdés még. A hűtőventillátorokhoz hol tudok venni "gyári" adaptert? Univerzális is jó hozzá? Nekem akár az is megfelelne. Használt lámpát vettem és adaptert nem kaptam hozzá. GA-ban kapható esetleg? Valakinek infó? Köszi!
 
Sziasztok

Reggel viszaduktam az áramba ,vezérlés elindult,de sajnos a neonok bekapcsolása utána 3 percenként lekapcsolja a neonokat, utána 1 perc múlva vissza .
@viktorlantos esetleg van valami hír a vezérléssel kapcsolatban,Ugynészki a gyári lámpát akarok vezérlést kell cserélnem.
Jó lenne tudni mennyibe kerülhet egy gyári vezérlés.

Választ várunk. Kérlek írj egy emailt nekünk róla hogy ne a fórumon kelljen keresni, hogy kinek kell válaszolni. Köszi
 
Back
Oldal tetejére