• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Köszi, ránézek. Mondjuk ssd-n van a rendszer, bár ez gondolom nem számít, legalább el tudok indulni valamerre. :)
Óbudai Tibi vagyok!

Tapatalkkal küldve
De szamit hogy ssd van. Egyel tobb ok hogy ne lassuljon.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Aligvolt mar elet a hd-ben egy utolso mentes es kuka. Azota folyamatosan fut a sentinel. Megvettem es figyelem a homersekletet, nalam ez volt gond. Kiegeszitettem a haz huteset is most 40 fok korul tudok maradni. De a boot ssdm lesz a kovetkezo amit cserelni kell
 
Fölraktam a sentinel-t, azt írja minden rendben. 29fokos az sdd, nincs naplóbejegyzés, nincs hiba. Mit nézzek, hol keressek hibát?
 
Nekem már 1x kellett cserélni az alaplapban a gombelemet, de akkor indításkor mindig írta is, hogy lépjek be a setup-ba, és állítsam be az órát. Persze beállítottam, és addig nincs is vele gond utána, míg a nap végén ki nem kapcsolom és áramtalanítom (kapcsolós hosszabbítón van minden)
 
teljesítmény:100%
kondíció:100%
Folytatnam egy memo tesztel, esetleg megneznem az ssd-n ven e eleg szabad hely. Lefuttantnek egy diagnosztikat. Irsz egy specifikaciot? Op-al egyutt.
Nekem már 1x kellett cserélni az alaplapban a gombelemet, de akkor indításkor mindig írta is, hogy lépjek be a setup-ba, és állítsam be az órát. Persze beállítottam, és addig nincs is vele gond utána, míg a nap végén ki nem kapcsolom és áramtalanítom (kapcsolós hosszabbítón van minden)


Szabó Henrik 70/883-4940
 
Ha az említett képernyőnél áll meg, akkor gyanús, hogy nincs köze a hd-hoz, akkor még hozzá sem nyúl a rendszerhez a gép. Én az alaplap körül szaglásznék. Mikori az alaplap? Ha régi, lehet, hogy néhány kondi megadta magát. Ha találsz púpos kondit, akkor az lesz a hiba forrása. A memteszt jó ötlet, kizár egy hibalehetőséget. Még akár tápegység probléma is lehet, de előtte kizárnám az alaplapot meg a memóriákat. Egy konfig tényleg jó lenne, hogy tudjuk merre hány amper :)
 
Köszi mindenkinek, most memória hibának tűnik.
Este folytathatjuk! :)

Tapatalkkal küldve
 
Köszi mindenkinek, most memória hibának tűnik.
Este folytathatjuk! :)

Tapatalkkal küldve
Esetleg ha bekapcsolasnal hallasz beep kódot az is lehet megfejtes. Nem a megszokott sipolas vagy csippanasok szamara gondolok.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
@Tibi
Nekünk is akkor szenvedett a gép (lassú boot stb.)amikor az egyik RAM megadta magát.;)Ha megtalálod a hibásat ,egyből jól indul a gép.Ki kell venni egyesével a memóriákat.Mi így zártuk ki melyik lehet a rossz.Ódivatúnak tűnhet a módszer ,de működik:)
 
Ódivatúnak tűnhet a módszer ,de működik:)

Teljesen jó ötlet, úgyis már ráfér egy portalanítás is!
A win7 beépített memóriatesztjét elindítottam, de nem haladt. Tud valaki egy memória tesztelő programot?

Tapatalkkal küldve
 
Teljesen jó ötlet, úgyis már ráfér egy portalanítás is!
A win7 beépített memóriatesztjét elindítottam, de nem haladt. Tud valaki egy memória tesztelő programot?

Tapatalkkal küldve
Akkor ott már valami nem stimmel,ha megakadt..Memtest?
Nekem anno ez hozta ki,hogy bibis az egyik ram.
 
Teljesen jó ötlet, úgyis már ráfér egy portalanítás is!
A win7 beépített memóriatesztjét elindítottam, de nem haladt. Tud valaki egy memória tesztelő programot?

Tapatalkkal küldve
A biosbol futtathato memo test is jo nehabelassul a gyengebb ramoknal szinte megall de megy az attol. Diagnostikai progik everest. Aida. Memtest stb lehet jobb ha evereka megoldasat hasznalod mert nehez manapsag teljes progit leszedni max torrentrol. A trialok szivatnak.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Most nem produkál hibát a gépem, egyik memória modulra sem írt semmi rosszat a teszt. Lehet, hogy jót tett neki, hogy kivettem, visszatettem.
Sűrített levegővel kifújtam a port a házból, tápból, hűtőbordákról, szűrőkről, volt gazdagon.
 
Sziasztok.
Nem asztali gép ugyan ,de szàmitogèp lenne az aktuàlis kérdésem alanya.A lànyom Asus notija néha fogja magàt és csak ugy random kikapcsolgat.Mitöl lehet ez?Software-es vagy hardware-es lehet a gond oka?Köszönöm

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére