• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asian spirit - 223L - V2 - Reborn

Nekem a gyökeres-köves verzió tetszett jobban, azt nem állítod vissza? :D:D

na neeeee :)
Még az is lehet, hogy a következő megint egy olyan setup lesz. Bár baba mellett azt nem látom hosszútávon menedzselhetőnek. Nagyon sok karbantartással jár ha olyan szinten akarnám űzni mint az előzőt.
 
na neeeee :)
Még az is lehet, hogy a következő megint egy olyan setup lesz. Bár baba mellett azt nem látom hosszútávon menedzselhetőnek. Nagyon sok karbantartással jár ha olyan szinten akarnám űzni mint az előzőt.
Nekem a gyökeres-sziklás verzió nagyon tetszett + a GA-s setupod is a tavaly szeptember-októberi állapotában. (y) Jellegét tekintve hasonlót szeretnék én is. Jellegét tekintve. Segícccs majd pls. ;)
 
Közben egy érdekesség....

Ez egy korábbi fotó csak akvárium lámpával világítva - 4x54W. Fekete kartonnal eltakarva a lámpa. A háttér emiatt ronda lett, RAW-ban lett kicsit világosítva a felső rész.
Hátul az Acicularis szálai rosszul tükröződnek és nem hozzák azt a finom hatást.

Ennek megfelelően a paraméterek: 1/50, f/5.6, ISO 400, 35 mm


8505117498_737356034b_b.jpg


És a következő, ami csak studiólámpákkal készült.
Időközben volt egy nyíráás, így a növények is máshogy festenek az új fotón, de....

Az Acicularis szálai hátul nagyon szépek lettek. A sok fény miatt kevesebb az árnyék, sokkal finomabb képet adnak a kövek is. Érdemes megnézni jobb felül pl a Seiryu köveket.

A sok fény miatt alaposan le kellett csavarni a gépet.
1/125, f/8, ISO 100, 40 mm

8546485082_c0f967b24d_b.jpg


Mindkét fotó nagyon jó. Szóval a sima akvárium világítás is megtenné a végleges fotóra. Csak emiatt nem érdemes fotós lámpákat venni.
De ha már van..... akkor érdemes kicsit kísérletezni ;)
 
És a növények csatája amit mindig meg szoktam nézni egy ilyen hosszabb aki életében.... Most 9 hónapos lesz nappokon belül.

Csatában részt vevők:

- HC
- Parvula
- Christmas Moss - utóbbi morzsa formában a telepítéskor. Nem tudatos betelepítés

A parvula kezdetekben gyorsabb volt, elkezdte meghódítani a területeket a HC elől. A HC hónapok múlva visszaverte a támadást és keményen elkezdte elnyomni a parvulát. Ha egy szintben lennének a HC már győzőtt volna, de így nem könnyű neki felmászni a legfelső dombokra....

És akkor a moha.... ami kezdetben nem is létezett.... mára egy tálnyi adagokat csipeszelek ki a HC mezőből. Ha magára hagynám 2 hónap alatt mohaszőnyeg lenne az akiban :)
Ráadásul most piszokjól néz ki a karácsony moha a változó vízkeménység ellenére.

Mivel extra foszfátot tolok az ADA tápok mellé az utóbbi időben kb 2 naponta, lehet emiatt van a dolog.

Időközben a semmiből kinőtt egy nagy stau bokor, fissidens moha, hydro sp japan és egy csomó christmas moha
Mindez úgy, hogy a marsbéli állapotoknál amikor betelepítettem minden növényt szálanként kihúztam..... :)
 
Azért a profi lámpáknál kicsit van ki égve felső rész (lily pipe) ami engem pl zavar. Nem tudni, hogy mi az. Látom hogy van ott valami de nem látni mi az.
 
Nekem volt (van) láng mohám!!!!! Soha senkinek, egy átok. :-( nem lehet legyőzni.A karit is jó szedegetni, de a láng mint a cérna.
 
Nem csaptál oda a halaknak egy A4-es lappal :rolleyes:
Mikor ezt egy másik topicban írtad, hogy a halak így felúsznak, meghaltam a röhögéstől :D Azt hiszem az enyémek 1 hétig elő sem mernének jönni a búvóhelyükről.
 
Nem csaptál oda a halaknak egy A4-es lappal :rolleyes:
Mikor ezt egy másik topicban írtad, hogy a halak így felúsznak, meghaltam a röhögéstől :D Azt hiszem az enyémek 1 hétig elő sem mernének jönni a búvóhelyükről.

Dehogynem. Tereltem őket ahogy tudtam. Valószínűleg az akvárium tetejére rakott fehér műanyag háttér ellenem dolgozott :)
 
Lehet visszaállítom az első részt akkor.

Így a régi képeket elnézve tök durva, hogy eltűntek a kövek. Pedig nem olyan nagy a növénymassza, hogy eltakarja és mégis....
Lehet,hogy ebben közrejátszik a talaj valamilyen szintű tömörödése is.Elég magasról indult az első képen.Pazar látvány lehet nap mint nap ez az akvárium!:)
 
Lassan a végéhez közeledik ez a napló is... csak még egy fotót kell elcsípnem.

Korábbi visszajelzések után ma nekiugrottam és kicsit visszahoztam - kibővítettem a homokos részt.
Még munka közben vagyok, de az első finomítási kör megvan. Töltöm fel RO-val. Ha kitisztul látszik majd hova kell még homok.

Addig is a türelmetlenek megnézhetik :p;)

8602451779_ac1890bf06_b.jpg
 
Valószínűleg a fényképező magasság miatt lehet, de ezen a fényképen kevésbé meredeknek tűnik a hegyoldal.
Dobnál majd lécci egy olyan képet is, ahol feljebb emeled a fényképezőt?! (vagy a homoknak lenne ilyen optikai hatása?)
 
Back
Oldal tetejére