• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asian spirit - 223L - V2 - Reborn

Sajna egyedül voltam a fotózásra. Így a fotót elsütni, terelni és hajszárítózni is nekem kellett. Ráadásul a múltkori teszt után kiderült, hogy ha ráültetem az akira a softboxot, akkor látszik a hátteren. Így most felcsaptam állványra de emiatt nem tudtam hátulról fotózni ahonnan szoktam. 40mm-ben. Csak 20 körül sikerült. Így picit más az aránya a képnek.

De azért nincs miért szégyenkezni. A halak tudták milyen formációkat várok tőlük és maximálisan asszisztáltak a dologhoz :)
 
:)(y)
8607673664_6a9dc74dc5_o.jpg
 
Az akváriumról most nincs mit beszélni, mivel a szétszedést várja.... de ma előkerült a profilux vezérlő korábbi grafikája gondoltam letöltöm az azóta frissített chartot és kicsit magyarázok hozzá :)

Régi chart még csak pH szonda adatokkal


Reborn GHL pH Journal by viktorlantos, on Flickr

új chart pH és hőmérséklet szonda adatokkal


profilux-home by viktorlantos, on Flickr

Az akváriumot az IAPLC-re március 31-én fotóztam be.
A verseny előtti időszakban kicsit felpörögtek a dolgok. Vízcserék, dekorhomok stb. Lényeg, hogy a tápozásra és a karbantartásra is kiemelt figyelmet fordítottam.

Aztán ahogy vége lett a versenynek az akváriumot vegetatív állapotra kapcsoltam. Tápozások nem voltak rendszeresek és a vízcserék is elmaradtak. Már az átrendezést vártam.
Az akvárium még 1 hónapig jól is nézett ki, de a lenti charton látszódik, hogy 3-4 hetes vízcserékkel tartottam ezt az állapotot. A CO2-re szigorúan figyelt a kontroller, de a tápozás rendszertelen lett, vízcserék túl hosszúra nyúltak és szépen beköszönt a BGA (cyano). Ezen pedig a következő hónapok meleg vizei sem segítettek. Jól látszik a charton, hogy részben légkondis szobában is mennyire eltolódik a vízhőmérséklet egy melegebb május, júniusi időszakban.

Ha mindez kontroller nélkül történt volna, más gondjaim is lennének.

Az alsó chart fenti és alsó ábráján is a beszakadt tüskék a vízcseréket mutatják. Full RO és a mosógép csapjáról érkező hideg víz. Egyik értéknek sem kellett nagyon sok, hogy felvegye az akvárium paramétereit.

A BGA egyébként júniustól van jelen. És ahogy látom ez eléggé összefügg a megváltozott vízhőmérséklettel a tápozás kimaradása mellett.

Most már tényleg csak rövöd idő van a teljes szétbombázásig, de addig is bedobtam magam még egy kísérletbe. Elkezdtem a héten tápozni újra. 1 hónapig nem volt!
A mohák teljesen átvették az utalmat ebben az időben az akváriumban, a parvula is már alig van jelen acicularis tartja magát 15-20cm-s leveleivel!

Szóval táp nélkül CO2-vel és sok fénnyel is ment az aki. Zöld pontalga volt és BGA.
A pontalgát letooltam az üvegről. vízcserét a hétévégén nyomok. BGA-tól azt várom, hogy a tápozás miatt magától eltűnik majd.
Miközben a táphiány miatt a mohák sötétzöldek voltak és egyébként a növények is. 2 nap tápozás után a parvula felélénkült és üdezöld lett. A mohák elkezdtek folyamatosan fotoszintetizálni és világos hajtásokat hozni. Mindezt 4 nap alatt.

A kontrollert egyébként nagyon nem bántam meg. Alig vagyok otthon, de mióta megy nulla gondom nincs a CO2 adagolással. 2 vagy 3 alkalommal kalibráltam ebben az időszakban. A palackom egyszerűen nem akar kifogyni :) Így csak a többi dologra kell figyelnem.
 
Pont van még hely a szekrényben a polc alatt :) Azt hiszem el kell kezdenem gyűjteni.
 
Az viszont tényleg félelmetes, hogy a közel 2 hónap alatt szinte csak mohák által uralt akiból hogy tör előre a parvula 1-2 nap alatt. Ezt a részét nagyon szeretem. A "primitív" körülményeknél a moha mindent elnyomott. De amint elkedi kapni a tápot a parvula tolja le a mohát. Látszik ahogy hátulról a domb tetejéről napról napra omlik le a gyep.

Ha ez így menne 1 hónap után teljesen visszafoglalná a fű a terepet. Aztán majd később a moha behálózná a parvulát úgy fölé nőve, hogy már ne kapjon fényt és akkor a moha nyerne megint.

Zseniális. Ha lenne erre 1-2 évem meg türelmem, megcsinálnám a BBC-nek természetfilmbe :)
 
Az viszont tényleg félelmetes, hogy a közel 2 hónap alatt szinte csak mohák által uralt akiból hogy tör előre a parvula 1-2 nap alatt. Ezt a részét nagyon szeretem. A "primitív" körülményeknél a moha mindent elnyomott. De amint elkedi kapni a tápot a parvula tolja le a mohát. Látszik ahogy hátulról a domb tetejéről napról napra omlik le a gyep.

Ha ez így menne 1 hónap után teljesen visszafoglalná a fű a terepet. Aztán majd később a moha behálózná a parvulát úgy fölé nőve, hogy már ne kapjon fényt és akkor a moha nyerne megint.

Zseniális. Ha lenne erre 1-2 évem meg türelmem, megcsinálnám a BBC-nek természetfilmbe :)
Hát hajrá!!De úgy is jól nézne ki ,ha videózva is volna folyamatosan ,aztán meg time lapse megnézni ,imádom az olyan vidiket,ez az aki téma is nagyon ütős videó lenne így
 
Back
Oldal tetejére