• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asian spirit - 223L - V2 - Reborn

Volt benn egy szép adag talaj meg kő :D Kíváncsi leszek az újra, minimál után most valami olyat gondoltál ami jobban foglalkozás igényes? :)
 
Re: 223L - 3. felvonás

Tibi, Dani ne szerénykedjetek. Közös munka, jó móka volt. :angel:

Nah addig is néhány részlet...

3 x 9 Liter ADA Aqua Soil Amazonia New
1 x 6L ADA Power Sand Spec M
1 x Tourmaline BC
Penac P 20 g, Penac W 20g
1 x 8L Mekong Sand Powder
1 x 2L Mekong Sand SS

Kb. 40kg Seiryu szikla lehet bent és kb 1.5kg Red Moor

Növényekből kb 60 cseréppel mehetett be, amik a következők voltak:
HC, HM, Rotala Sp Green, Rotala Rotundifolia, Stau Sp., Christmass Moss, Fissidens Fontanus, Spiky moss, Parvula, Hydro SP. Japan, Riccardia.

Az akváriumot több lépésben fogom befejezni. A mostani állapot egy start leginkább. Doldozni kell még az aljzazon és a felső részeken is. Valószínű az aljzatot befejezem a következő hetekben. A felső részt csak akkor tudom, ha lekerülnek a súlyozó kövek (köztük a totem oszlop is ;) )

Hátulra 20 cserép Rotala került, ami remélhetőleg a következő hetekben egy szép függönnyel örvendeztet majd meg.

Az igazán trükkös az volt, hogy 41 cm mély akváriumból, amiből a 2cm üvegvastagságot levonva csak 39 marad, hogyan lehet mélységben építkezni és csalni a távolságokkal. A fákkal úgy érzem sikerült széthúzni a látványt és a több lépcsős építkezés miatt az akvárium mélyebb hatást kelt.

Alulra még mohás kövek kerülnek be. Felülre a tisztásra még lehet építkezek kicsit felfelé és lehet Cliff Hui mintára esetleg összekötöm a szigeteket később.

Most már bevallom az ő akváriuma fogott meg leginkább ez adta az alap inspirációt.

jelenleg így fest a dolog:

Feltöltés előtt

View attachment 42894
New setup is in progress by viktorlantos, on Flickr

View attachment 42895
New setup is in progress by viktorlantos, on Flickr

feltöltés után tegnap éjjel

View attachment 42896
New setup is in progress by viktorlantos, on Flickr

ez pedig a mai állapot. kicsit opálos a víz, ami lehet a homok miatt, esetleg baktérium turbózás miatt is. 1-2 nap múlva remélem leülepszik. Amazonia por viszont nincs az új amazonia talajjal

View attachment 42897
New setup is in progress by viktorlantos, on Flickr

egy távoli

View attachment 42898
New setup is in progress by viktorlantos, on Flickr

Köszi mégegyszer skacok a segítséget. Reméljük sikerül egy szép végeredményt gyúrni belőle.

Közben a mágnesszelepem beadta a kulcsot (szerintem elázott), úgyhogy most 24 órában pörgetem a CO2-t pár napig.

Köszi a sok érdeklődést a telepítéssel kapcsolatban. Eleinte nem akartam komolyabb energiát fektetni a dologba, de elkapott a hangulat, most már versenyaki lesz belőle ;) :angel:
Szia Viktor!
Ha mondjuk az ember valami hasonló domboldalt akar építeni azt hogy lehet pontossan kivitelezni? Vegyük példának ezt a régebbi akváriumodat. Kőből felépítettél egy "bástyát", feltöltötted talajjal (ha nem akar valaki annyi ált. talajt használni akkor gondolom alulra mehet lávakő, fölé táptalaj és arra az általános talaj). Eddig oké (már ha így készült). De mivel lehet megakadályozni hogy a talaj ne jöjjön ki a réseken? Mi ennek a legjobb módja?
 
Back
Oldal tetejére