• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asian spirit - 223L - V2 - Reborn

Re: 223L - 3. felvonás

Örülök hogy baleset nélkül megúsztátok :p Szerintem sokan irígykedünk rátok a berendezőpartitok miatt. Emlékszem mikor Lórival rendeztük be a 100-ast. Nagyon jó volt. Az ember már csak ezért is szeret újraindítani egy akit :)

Azért képek nélkül nem úszod meg sokáig ugye tudod? Szerintem holnap mindenki szét fog téged itt szedni :D
 
Re: 223L - 3. felvonás

viktorlantos said:
Nahkéremszépen.... befejeztük. :angel: Danit hazadobtam még és most nyomtam le a stoppert.
Kb. 11:30-ra végeztünk, pedig elég haladósan nyomtuk. Igaz 4 után kezdtünk neki. Fotót most még nem, de hamarosan.

A lesúlyozó kövek miatt kicsit még nem végleges a látvány, de összeségében nagyon elégedett vagyok. ;)
Egy-két finomítás lesz még rajta a következő hetekben, de már annak is örülök, hogy ismét van egy szép növényes a lakásban. :angel:

Ezúton is köszi Tibinek és Daninak, akik nélkül még most is telepítenék. Jó kis csapatmunka volt, köszi srácok! :clap: :thumbup:
Mi kb. hajnali 1-re értünk haza, nyugiban épségben. ;)
Nagyon jól éreztük magunkat (jót kajcsiztunk, vendéglátás baba volt), Danira mindig rá kellett szólni (érdeklődő fajta :lol: "vazelin" csak ezt hajtogatta :lol: ).
Amikor kevésnek találtuk a kövek mennyiségét, akkor Viktor bement egy titkos szobába és hozott még olyan 20 kg-ot, mi lehet még ott :roll: !! :D
Az elrendezésről csak annyit, hogy még tisztán nem igazán mutat, de gyerekek amikor a növények beindulnak áááá, na akkor aztán......!!!
Minden érdem a Viktor mesteré, nagyon jó elképzelése, terve volt amit végre is hajtott, mi Danival csak kis szolgák voltunk , mint akik Amano mester keze alatt dolgoznak.
De komolyan nekem nagyon tetszik, s látom a végét akkor nagyon király lesz.

Köszi Viktor hogy ott lehettünk!! :angel:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Éjfél óta most sikerült leülni a géphez. Örülök, hogy ott lehettem, nagyon jó hangulata van egy ilyen kis berendezőpartinak és látni ahogy alakul egy ilyen szép aki nagyon jó ;)
Cecska said:
Danira mindig rá kellett szólni (érdeklődő fajta :lol: "vazelin" csak ezt hajtogatta :lol: ).

Én soha nem kaptam a szűrőhöz :shifty: :lolno:

Jah hát igen az a szoba, még a végén is amikor berendeztük az akit és fel akart jönni az egyik redmoor ( :? ) V. bevetődött az egyik szobába és még mindig talált ott követ. Mondtam neki, hogy jöhet hozzám is ;)

Az aki elképesztő lett és haza viszonylatban egyedi is, komolyan, a mohák, a lefolyó növények, a sok kis apró részlet később nagyon jól fog mutatni amikor beindulnak a növények. Viktor irányított mi csak adtuk a keze alá a dolgokat :thumbup:

Azt hittem már láthatunk képet de még nem ;) Remélem lesz még ilyen buli
 
Re: 223L - 3. felvonás

inadsz said:
Azt hittem már láthatunk képet de még nem ;) Remélem lesz még ilyen buli
Aszittem' Dani, mikor láttam, h te írtál ide, hogy majd te ki fogsz szivárogtatni egy-két képet is esetleg:D Jó buli lehetett... Várjuk a médiacsomagot. :D
 
Re: 223L - 3. felvonás

recon said:
inadsz said:
Azt hittem már láthatunk képet de még nem ;) Remélem lesz még ilyen buli
Aszittem' Dani, mikor láttam, h te írtál ide, hogy majd te ki fogsz szivárogtatni egy-két képet is esetleg:D Jó buli lehetett... Várjuk a médiacsomagot. :D

Fotósokat nem engedtek be :lol:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Tibi, Dani ne szerénykedjetek. Közös munka, jó móka volt. :angel:

Nah addig is néhány részlet...

3 x 9 Liter ADA Aqua Soil Amazonia New
1 x 6L ADA Power Sand Spec M
1 x Tourmaline BC
Penac P 20 g, Penac W 20g
1 x 8L Mekong Sand Powder
1 x 2L Mekong Sand SS

Kb. 40kg Seiryu szikla lehet bent és kb 1.5kg Red Moor

Növényekből kb 60 cseréppel mehetett be, amik a következők voltak:
HC, HM, Rotala Sp Green, Rotala Rotundifolia, Stau Sp., Christmass Moss, Fissidens Fontanus, Spiky moss, Parvula, Hydro SP. Japan, Riccardia.

Az akváriumot több lépésben fogom befejezni. A mostani állapot egy start leginkább. Doldozni kell még az aljzazon és a felső részeken is. Valószínű az aljzatot befejezem a következő hetekben. A felső részt csak akkor tudom, ha lekerülnek a súlyozó kövek (köztük a totem oszlop is ;) )

Hátulra 20 cserép Rotala került, ami remélhetőleg a következő hetekben egy szép függönnyel örvendeztet majd meg.

Az igazán trükkös az volt, hogy 41 cm mély akváriumból, amiből a 2cm üvegvastagságot levonva csak 39 marad, hogyan lehet mélységben építkezni és csalni a távolságokkal. A fákkal úgy érzem sikerült széthúzni a látványt és a több lépcsős építkezés miatt az akvárium mélyebb hatást kelt.

Alulra még mohás kövek kerülnek be. Felülre a tisztásra még lehet építkezek kicsit felfelé és lehet Cliff Hui mintára esetleg összekötöm a szigeteket később.

Most már bevallom az ő akváriuma fogott meg leginkább ez adta az alap inspirációt.

jelenleg így fest a dolog:

Feltöltés előtt

6295744010_4805951bfe_z.jpg
New setup is in progress by viktorlantos, on Flickr

6295217593_84efe7c0df_z.jpg
New setup is in progress by viktorlantos, on Flickr

feltöltés után tegnap éjjel

6295748870_9d450c891b_z.jpg
New setup is in progress by viktorlantos, on Flickr

ez pedig a mai állapot. kicsit opálos a víz, ami lehet a homok miatt, esetleg baktérium turbózás miatt is. 1-2 nap múlva remélem leülepszik. Amazonia por viszont nincs az új amazonia talajjal

6295221825_e0b1b64f5a_z.jpg
New setup is in progress by viktorlantos, on Flickr

egy távoli

6295754838_51fca7e681_z.jpg
New setup is in progress by viktorlantos, on Flickr

Köszi mégegyszer skacok a segítséget. Reméljük sikerül egy szép végeredményt gyúrni belőle.

Közben a mágnesszelepem beadta a kulcsot (szerintem elázott), úgyhogy most 24 órában pörgetem a CO2-t pár napig.

Köszi a sok érdeklődést a telepítéssel kapcsolatban. Eleinte nem akartam komolyabb energiát fektetni a dologba, de elkapott a hangulat, most már versenyaki lesz belőle ;) :angel:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Nagyon szép, bár én az előzetesekből valamiféle Iwagumira számítottam. Jól átvertél Mester. :lolno: Sok sikert a továbbiakhoz, nagyon kíváncsi vagyok hová-merre viszed tovább. :wave:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Sziasztok!

Csak gratulálni tudok!

Már így is elképesztő látvány...
Hátha még beindulnak a növények... ;)
 
Re: 223L - 3. felvonás

Azta... Útrabrutááál lesz ez, ha benövik a növények. Szuper hárdszkép. Nagyon halngulatos lett! :thumbup: :clap:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Brutál építkezési terület, mármint az alapanyagokból kiindulva.
Van aki házába kevesebbet használ fel. :mrgreen: De szerintem erre büszke lehetsz, mi pedig jogosan leszünk irigyek! :thumbup:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Nagyon jól sikerült. És rengeteg potenciál van még a hardscape-ben. Nagyon kíváncsi vagyok hogy, hogy fogod tovább alakítani a mohákkal, illetve az egyéb még később bekerülő növényekkel. A fejedben már biztos megvan a kész kép. Várjuk türelmetlenül a megvalósítást!! :D ;) :thumbup:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Ezekre a képekre vártam egész nap :angel: . Nagyon jól néz ki már most is. Pláne ahogy írod, hogy tovább fejleszted és jó kis verseny akvárium lesz belőle. Sok sikert hozzá és naplózd, fotózd rendesen ám. :wave:
 
Re: 223L - 3. felvonás

Vártam már nagyon a képeket hogy mit sikerült összehoznod!Azt hiszem ez lesz az egyik akva amit nagyon figyelemmel fogok kísérni,hogyan is fejlődnek benne a növények!Off: Egy gyors kérdés,a háttérben levő Rotaláknak a hosszából vágtál vissza,hogy ne legyenek annyira nyurgák? (Mert nekem eléggé azok,és kíváncsi vagyok rá,hogy lehet e ,vagy kell e visszavenni a méretükből.Remélem nem voltam túl zagyva :oops: )
 
Re: 223L - 3. felvonás

Nagyon állat lett Mester :clap: , kíváncsi vagyok azokra a mohákra, hogy mit terveztél el - a végső elképzelés mindig csak az Alkotó fejében van meg. ;)
 
Re: 223L - 3. felvonás

Szia Viktor!
Már most nagyon nagy hangulata van ;) Grat!
Tegnap este óta tűkön ültem,mikor dobsz fel valami képet róla! :D
Rengeteget tanultam az előző akváidból ,szerintem most sem lesz ez másképp!!
 
Re: 223L - 3. felvonás

T.Tamás said:
Vártam már nagyon a képeket hogy mit sikerült összehoznod!Azt hiszem ez lesz az egyik akva amit nagyon figyelemmel fogok kísérni,hogyan is fejlődnek benne a növények!Off: Egy gyors kérdés,a háttérben levő Rotaláknak a hosszából vágtál vissza,hogy ne legyenek annyira nyurgák? (Mert nekem eléggé azok,és kíváncsi vagyok rá,hogy lehet e ,vagy kell e visszavenni a méretükből.Remélem nem voltam túl zagyva :oops: )

A rotalákat a gyapot felett elvágtam és csak a felső részeket ültettük el, így nem kellett bajlódni a gyapotból kiszedéssel és a szebb részek lettek beültetve.
 
Re: 223L - 3. felvonás

Vik, Tibi, Dani! Gratulálok a műhöz! Már most nagyszerű!!! Vik jó lesz ha a lesúlyozó kövek is kikerülnek, és még beépíted amit be szeretnél! Kérlek, hogy majd sűrűn posztold, hogy lássuk a fejlődést és a változásokat! Versenyaki lesz ez, az biztos! ;)
 
Back
Oldal tetejére