• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Áramszünet, avagy az akvakertész rémálma

aziim said:
Jujj, szinte már el is felejtettem!
Ne álljatok neki exchange servert telepíteni, mert agyleszívó hatása van és az alvásidőt is drasztikusan csökkenti :p

Noh akkor, a raktárban talált PannonPower Pro2060 (600VA 360W) szüntáp értékelése:
taki-vw said:
A 2060-as ha jól emlékszem "lépcsősnek csúfolt" jelalakkal rendelkezik ami egy nagyobb szűrőnél megfelelő lehet ha mégsem akkor egy leválasztó (1/1 áttételű) transzformátor "simít" annyit a jelen, hogy a kicsivel se legyen gond. Egy próbát mindenképp megér baja biztosan nem lesz tőle! Ha az UPS-ről üzemelve jelentősen csökken a szűrő teljesítménye akkor kell a trafó ha nem akkor pedig mehet nyugodtan.
Ha 10W a szűrő teljesítménye (bár a Watt a rezsó mértékegysége de sajnos még sosem láttam, hogy VA-ben megadták volna) akkor mivel egy akku van benne ezért ugye 12v az megközelítőleg 1A+inverter vesztesége+fázistényező+transzformátor vesztesége tehát saccra egy 7.2Ah-s akkuval 4-6 órát el kell, hogy ketyegjen.
Üdvw: Krisztián
Köszi a gyors és minden igényt kielégítő választ! Remélem a többieknek is hasznos, ha választani kell:)

Én is köszi a segítséget!

Megj.: Halvány lila segédfogalmam sincs, mi a f.....-ról írtok...
:D
 
Akkor kicsit egyszerűsítek: ha normálisan működik minden akkor használj nyugodtan szünetmentest, ha nem akkor zaklass a továbbiakért :mrgreen:
Üdvw: Krisztián
 
Hogy ennek pont velem kell megtörténni...
Tegnap üzemeltem be egy új szűrőt amiben szerencsére még nem volt semien baci ami elpusztulhatna ;) de akkor is idegesít....
Valami oknál fogva nem kötöttem UPS-re, mikor hazaérek azt látom, hogy világít az inverter üzemét jelző led az előszobában. Most néztem meg a naplóját 13:18 óta nincs áram, szerencsére nem kicsit van túlméretezve a rendszer tehát még úgy 6-7 óráig elketyeg tv, pc, világítás, akváriumok meg minden a ház körül :mrgreen: Eddig az UPS naplója szerint 5ször próbáltak visszakapcsolni tehát dolgoznak az ügyön...
Ui: Már az új szűrő is szünetmentes áramkörre került ;)
Üdvw: Krisztián
 
Csináltam a hétvégén egy kis tesztet. Az alany egy APC Back ups 400, ez a szünetmentesek legalja (négyszögjel kimenet, szabályozatlan, pwm-ről még csak nem is hallott) a szűrő pedig egy eheim ecco confort 2236. 24 órálya megy a motyó gond nélkül (természetesen nem az eredeti akkuval) kicsit leesett a szűrő vízhozama de nincs semmi baja, nem zörög nem melegszik tehát egy ekkora szűrő nyugodtan üzemeltethető bármilyen szünetmentesről.
Ez a teszt nem az áthidalási idő miatt indult hanem kíváncsi voltam mit lép a négyszögre egy kisebb szűrő.
Üdvw: Krisztián
 
Most lehet, hogy nagyon hülyének (vagy legalábbis kezdőnek) fogtok tartani...

de ahogy elnézem, hogy 8 órás áramkieséseket akarjátok orvosolni szünetmentessel, biztos vagyok
benne, hogy estére a szűrőt semmiesetre se szabad kikapcsolni. A kérdés vajhnyi egyszerű:
miért döglik meg a baciállomány 8 óra alatt? (illetve lenne még egy, hogyan tudnám csökkenteni a
szűrő zaját? illetve ha 2 óráig nem üzemel, megmarad a baciállomány?)

Thx!
K.
 
ketchup07 said:
Most lehet, hogy nagyon hülyének (vagy legalábbis kezdőnek) fogtok tartani...

de ahogy elnézem, hogy 8 órás áramkieséseket akarjátok orvosolni szünetmentessel, biztos vagyok
benne, hogy estére a szűrőt semmiesetre se szabad kikapcsolni. A kérdés vajhnyi egyszerű:
miért döglik meg a baciállomány 8 óra alatt? (illetve lenne még egy, hogyan tudnám csökkenteni a
szűrő zaját? illetve ha 2 óráig nem üzemel, megmarad a baciállomány?)

Thx!
K.

1.) Mert nem kapnak oxigént
2.)körbe rakod hungarocell-lel a szekrényt, és szivacsot raksz oda ahol megy ki a szűrőcső
3.) fél óra után exponenciálisan csökken a baci állomány, ha többet áll akkor célszerű leönteni róla a vizet.
 
25óra áramszünet után újra itt :p minden túlélte kivéve pár bacit a szűrőben. csak 3óra után eresztettem le amikor a szolgáltató azt mondta, hogy ne is reménykedjünk tegnap áramban :D :thumbdown: :thumbdown:
Szélvihar kicsavart nalunk 1 fát 2 nagy palát lekapott a tetőnkről. Amelyik szél a mi tetőnket megbontja az nagyon vadállat lehetett :D Aszittem összedől a ház mikor a pala zörgött a tetőn. Na mindegy Újra itt :p
 
Tegnap s legnagyobb örömömre a postaládámban várt egy tájékoztató, hogy október 19.-én kb 4 órás áramszünet várható!
Persze a legrosszabb gondolatok is végigfutottak az agyamon. Meg tudjátok mondani, hogy mik azok az előkészületek, melyekkel a lehető legfájdalom-mentesebben meg tudnám úszni ezt a kieső 4 órát.
Sajnos UPS-em nincs! Azon túl hogy co2 és világítást kikapcsolom, és sötétítek! Ráadásul az áramszünet 8:00-12:15-ig tart, és én csak 17:00h-ra érek haza a munkából! Gondolom első dolgom a vízcsere legyen, és bacter 100 adagolás...

Kinek mi a véleménye esetleg az oxigén cseppről/tablettáról, ami állítólag a víz oldott oxigén tartalmát növeli?
 
Vidd el a szűrőt valahova, ahol lesz áram, és járasd egy vödör akivízben. Az akidba meg tegyél egy belsőszűrőt (ha lesz áram, keringet legalább). Amikor hazaérsz, csak beteszed a külsőt.
Én így úsztam meg egy 3 naposat ;)
 
taki-vw said:
Csináltam a hétvégén egy kis tesztet. Az alany egy APC Back ups 400, ez a szünetmentesek legalja (négyszögjel kimenet, szabályozatlan, pwm-ről még csak nem is hallott) a szűrő pedig egy eheim ecco confort 2236. 24 órálya megy a motyó gond nélkül (természetesen nem az eredeti akkuval) kicsit leesett a szűrő vízhozama de nincs semmi baja, nem zörög nem melegszik tehát egy ekkora szűrő nyugodtan üzemeltethető bármilyen szünetmentesről.
Ez a teszt nem az áthidalási idő miatt indult hanem kíváncsi voltam mit lép a négyszögre egy kisebb szűrő.
Üdvw: Krisztián

Ha van esetleg egy feles perced, írd meg kérlek, hogy mekkorától nagy a szűrő és miért nem befolyásolja a nagyobbakat a négyszög. Illetve segít-e a helyzeten a kvázi szinusz. Erősen gondolkodom, hogy veszek egy olcsóbb (esetleg refurbished APC) jószágot.
 
Bekövetkezett amitől tartottam.Mondjuk nem áramszünet volt,de a lényeg ugyanaz.Az elmult éjjelre valamilyen oknál fogva kikapcsolva maradt mind a két szűrőm(2071,2075).Kb.8-9órát állt.Mondjuk a levegöztetés be volt kapcsolva,de ez szerintem sovány vigasz.Reggel azonnal lötyintettem bele Stability folyékony bacit.Van esély,hogy meguszom a problémát,vagy már a víz alatt kapkodok levegőért?
 
Piga said:
Bekövetkezett amitől tartottam.Mondjuk nem áramszünet volt,de a lényeg ugyanaz.Az elmult éjjelre valamilyen oknál fogva kikapcsolva maradt mind a két szűrőm(2071,2075).Kb.8-9órát állt.Mondjuk a levegöztetés be volt kapcsolva,de ez szerintem sovány vigasz.Reggel azonnal lötyintettem bele Stability folyékony bacit.Van esély,hogy meguszom a problémát,vagy már a víz alatt kapkodok levegőért?

A szűrőben lévő baciknak nagy valószínűséggel annyi. 8-9 óra sajnos nagyon sok Oxigén nélkül.
Adagold minden nap a bacikat kissé emelt dózisban. Illetve most egy hétig szerintem ne cserélj vizet, mert az aljatod amennyiben már beállt, akkor az kevésbé szenvedte meg a történteket és sok baci oldódik bele a vízbe onnan.
 
Nálam is állt már a szűrő ennyit, én is elfelejtettem visszakapcsolni. Visszadugtam és az élet ment tovább rendesen ;)
 
Ha ilyen van betolsz egy kis baktérium boostert és hajrá. Óriás gond nem lesz belőle, de a szűrő hatékonysága kicsit leromlik. Lehet jön pici alga stb a következő hetekben. Érdemes betolni egy kis baktériumot minden ilyen esetben, vagy takarításkor és akkor az 1-2 órás állások miatt sem kell aggódni.
 
Az EOn-tól most kaptam levelet, hogy június 1-én egész napos áramszünet lesz, várhatóan reggel 8-tól délután 5-ig, már előre stresszelek. Nem véletlenül, sok küzdés után végre úgy tűnik kezd végre normális útra térni az akváriumom, szépen visszahúzódóban vannak az algák, mondhatni borotválkoznak a növényeim ;) , erre most megint gajra vághat mindet az áramszolgáltató, kétségbeesésemben rendeltem egy invertert is, de nem hiszem, hogy ideér addigra.
Múltkor az egyik ismerős említette, hogy ilyenkor vödrözni szokott, vagyis ha jól sejtem leveszi a nyomóágat, és a gravitációra bízva a dolgot engedi le illetve át a szűrőn a vízet, amikor megtelik, visszaönti a teli vödör vizet az akváriumba és így játszik amíg tart az áramszünet. Gondolom persze kicsit zár a szűrő csapjain.
Arra gondoltam, hogy vödrözés helyett a kocsiból kiveszem az akkut, és van két ablakmosó szivattyúm is, és az egyikkel visszanyomatnám az akváriumba a vizet addig amíg tart az áramszünet. Nem szeretnék vödrözgetni, ráadásul pont éjszakás műszak után. Nem tudom , hogy a szivattyú is kibírná-e a több órás működést, bár most ez mellékes.
 
Victor said:
Az EOn-tól most kaptam levelet, hogy június 1-én egész napos áramszünet lesz, várhatóan reggel 8-tól délután 5-ig, már előre stresszelek. Nem véletlenül, sok küzdés után végre úgy tűnik kezd végre normális útra térni az akváriumom, szépen visszahúzódóban vannak az algák, mondhatni borotválkoznak a növényeim ;) , erre most megint gajra vághat mindet az áramszolgáltató, kétségbeesésemben rendeltem egy invertert is, de nem hiszem, hogy ideér addigra.
Múltkor az egyik ismerős említette, hogy ilyenkor vödrözni szokott, vagyis ha jól sejtem leveszi a nyomóágat, és a gravitációra bízva a dolgot engedi le illetve át a szűrőn a vízet, amikor megtelik, visszaönti a teli vödör vizet az akváriumba és így játszik amíg tart az áramszünet. Gondolom persze kicsit zár a szűrő csapjain.
Arra gondoltam, hogy vödrözés helyett a kocsiból kiveszem az akkut, és van két ablakmosó szivattyúm is, és az egyikkel visszanyomatnám az akváriumba a vizet addig amíg tart az áramszünet. Nem szeretnék vödrözgetni, ráadásul pont éjszakás műszak után. Nem tudom , hogy a szivattyú is kibírná-e a több órás működést, bár most ez mellékes.

Nálam most volt két napos áramszünet! (én is paráztam, lásd a naplóm)
Ahogy élnézem semmi sem történt!
Ha minden oké az aksival nem lesz gond! Utána mindkét nap nyomtam egy jó erős vízcserét meg bacikultúrát.
Nem kell ezt túlparázni!
 
Back
Oldal tetejére