• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Áramszünet, avagy az akvakertész rémálma

Re: Kell egy kis áramszünet!!Vagy mégsem??

szünetmentes tápegység
lehet alacsonyabb árfekvésű kategóriát is venni
de hogy mekkorát vegyél az passz
szűrő teljesítménye számít és az áthidalni kívánt időhossz
biztos van itt valami áramzseni XD aki meg tudja neked mondani hogy hogy kell kiszámolni a szűkséges teljesítményt
DIY megoldásra nincs ötletem
hali
 
Re: Kell egy kis áramszünet!!Vagy mégsem??

Vegyestüzelésű kazánoknál szoktak használni akumlátort!
Hálózatra van rákötve és áramszünet esetén egy bizonyos ideig biztosítja
az áramellátást a keringtetőnek!

Üdv Jani.
 
baji66: Volt már ilyen téma, így összevontam a kettőt. Ebben a topicban olvass vissza, sok hasznos infót találhatsz.
 
Korábbi állításom, miszerint a szünetmentes esélytelen hosszabb áthidalásokra, módosítanám: lehet, hogy alkalmas, érdemes kipróbálni, mert olvastam néhány bejegyzést, hogy pl. apc smart 600W-os szünetmentessel két nagy bazi akkuval egy napon át ment. Ezek szerint hosszabb üzem alatt nem feltétlen megy tönkre. Mivel eddig még mindig több az ellenpélda, hogy nem szereti, ezért mindenki csak saját felelősséggel :) 1 biztos: nagy combos akkut kell rákötni, hogy sokáig mehessen.
 
Proci said:
Korábbi állításom, miszerint a szünetmentes esélytelen hosszabb áthidalásokra, módosítanám: lehet, hogy alkalmas, érdemes kipróbálni, mert olvastam néhány bejegyzést, hogy pl. apc smart 600W-os szünetmentessel két nagy bazi akkuval egy napon át ment. Ezek szerint hosszabb üzem alatt nem feltétlen megy tönkre. Mivel eddig még mindig több az ellenpélda, hogy nem szereti, ezért mindenki csak saját felelősséggel :) 1 biztos: nagy combos akkut kell rákötni, hogy sokáig mehessen.

Nekem az Arcadia lámpámon olyan csati van mint a számítógépek tápja. 2db. Egyből rá lehetne dugni egy ilyenre. Csak hamar leszippantaná. ;)
 
A szünetmentes (UPS) egy használható dolog ilyen célra de látom vannak erős tévedések a témában....
Először is mindegy, hogy hány VA vagy W az áthidalási időt illetően, mivel ezek az adatok az inverter maximális terhelhetőségére utalnak. Egy combosabb külső szűrő is 30 egynéhány Watt körül szokott lenni ebből ha van mondjuk 3 azt is túl éli bármelyik. Az áthidalási idő a terheléstől és az akku kapacitásától függ valamint az inverter hatásfokától (van még néhány tényező de számunkra lényegtelen). Általában ezekben az UPS-ekben 12v 7.2 Ah- akkuk vannak amik ha veszteség nélkül számolunk akkor 12*7.2=86,4 VA teljesítménynél 1 órát képesek üzemelni. az esetünkben viszont van még a fogyasztóig egy inverterünk ami legjobb esetben 80/90% hatásfokkal képes működni ebből az jön ki, hogy 85%hatásfokkal kb 73VA teljesítménnyel képes egy órát üzemelni. Mivel nagyrészt induktív fogyasztókat használunk (a szűrők motorjai ilyenek) ezért még számolnunk kell a fázistényezővel is ami esetünkben 0.8 körüli (többször mértem a sajátomat) ha ezzel a számmal megszorozzuk a VA-ben kijött eredményt akkor megkapjuk, hogy 73VA* 0,8=58,4W ez annyit tesz, hogy egy átlag UPS 1 órát 58,4W terhelés mellett képes üzemelni ha minden optimális. Ha nekünk ettől többre van szükségünk akkor az akku kapacitását kell növelni mivel a többivel nem igazán tudunk mit kezdeni. Ha már kiszámoltam ezt az 58,4W ot akkor gyerünk ezzel tovább mivel ez kb stimmel egy becsületes szűrő és egy légpumpa teljesítményének. Tehát 12V 7,2Ah 58,4W kb 1óra áthidalási idő. Ha nekünk mondjuk 8 óra kell az azt jelenti, hogy 12v feszültség mellett 7,2*8=57,6 Ah minimális akku kapacitásra van szükségünk. Mielőtt valaki valaki kérdőre vonna, hogy neki miért nem megy ennyit, minden inverter más hatásfokkal üzemel, esetleg már kisebb az akku kapacitása mint új korában,... stb.
Másrészt szó esett az inverterek kimeneti jelalakjáról is. Itt is több fajtával lehet találkozni, Természetesen a szinuszos a legjobb de egyben ez is a legdrágább megoldás. A sima négyszögjel kimenetűek teljesen alkalmatlanok a feladatra mivel a szűrőkben használt motorok nem vagy csak nagyon rossz hatásfokkal képesek róla működni és rövidtávon halál lesz az eredmény. Ami az arany középút az az autókhoz árult kis inverterek amiknek általam csak lépcsősnek nevezett jelalakjuk van ami egy átmenet a szinusz és a négyszög között de nekünk már bőven jó. Mielőtt bárki bevásárolna egy ilyenből kérje ki egy hozzáértő véleményét mert ezek sem mind ilyenek. Sokszor erről sajnos még a gyártó is hazudik tehát egy szkópos méricskélés a beüzemelés előtt hasznos infókkal szolgálhat.
Remélem tudtam segíteni.
Ui: Bocs a kisregény miatt....
Üdvw: Krisztián
 
Jó tömény hozzászólás, sok mindenkinek segít.
Nálunk pont a munkahelyen volt szó arról hogy az egyik kollégám fiának úgy van megcsinálva a fűtés, hogy ha nincsenek otthon, és véletlenül áramszünet lenne, akkor ne forrjon meg a kazán, és meleg is legyen a lakásban. Ez egy hőkazettás fűtés, de az most mellékes, de az hogy egy sima mezei 5000ft-os inverterrel, és egy rendes nagy 94 Ah akkuval van megoldva az egész. Szerintem ez egy akvárium szűrőnek is megfelel, ha már a fűtésszivattyút elviszi, fogyasztásban kb. ott vannak.
 
Sokszor a sima mezei 5000-es ből is lehet megfelelőt találni onnantól pedig csak megfelelő méretű akku kérdése és élhetnek tovább a bacik.
Egyébként a fűtéseknél használt szivattyúk toleránsabbak a négyszögjelre mint az akváriumi szűrők a forgórész nagyobb tehetetlensége miatt, de simán bejöhet. Nálam többször élt már túl 7-8 órás kimaradást gond nélkül, bár itt egy elég komoly darab üzemel egyéb kütyük miatt erre van ráakasztva az akvárium is.
Üdvw: Krisztián
 
Halihó!

Egy kis tanács kellene. Ma reggel behalt a szűrőm és szerintem minimum egy hét mire megint lesz. A kérdés az, hogy hogyan vészeljem át ezt az időszakot?

Világítás nem ment ma, se co2, tápozni még tápoztam. Levegőztető megy ami a csövön kifér.
A terv az, hogy minden este 80%-os vízcsere. A világítást nem tudom, hogy a természetes fény maradjon csak, vagy mehet még mellé 3x24W-ból egy 24-es cső vagy 4-5 órát?! Tápozás maradjon, vagy felejtő?
Blackoutot nem akarok, mert alapon nincs annyi algám (majd most lesz :) ), hogy indokolt lenne.
Green Bacter ment reggel adagolás szerint. Menjen minden reggel vagy teljesen felesleges? Bacter Ball-t érdemes tenni így az akiba vagy felesleges úgyis elpusztulnak rövid időn belül? Phyton Git menjen esetleg?

Hát hirtelen ennyi. Annyi a szerencsém, hogy a GA-nál vásároltam, mert így elég biztató dolgokat mondtak. A nagykernél már tudtak a bajomról, mikor hívtam őket. Szóval ismét le a kalappal mindenki előtt.
Sajnos csak most értem haza melóból így nem tudtam postázni a fejet. :(
 
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de szerintem 1 hét túl sok szűrő nélkül. Sokmindentől függ persze, de nekem utoljára a levegőztetés és a vízcserék nem igazán tudták megoldani a szitut.
24 óra alatt megborult az egyensúly és második nap a harcsám már borzalmasan nézett ki. Harmadik napra tettem be egy kis szűrőt, mert nap végére szerintem megadta volna magát.

Nem tudom milyen lehetőség van, de ilyenkor nem az a lényeg, hogy egy hasonló teljesítményű szűrő legyen bekapcsolva, inkább csak legyen valami ami képes a biológiai egyensúly tartani.
Én a tápozást és a fényt is visszavenném erre az időszakra. Mintha blackout lenne.


Egyébként az ilyen esetek miatt gondolkoztunk a srácokkal egy olyan szolgáltatáson, ahol szűrőt lehetne kölcsönözni. Kifejezetten azoknak akik nálunk vásároltak szűrőt.
Még több nyitott kérdés van ezügyben ezért nem vezettük be, de a fenti esetek is mutatják, hogy alkalmanként nagyon égető lenne egy ilyen szolgáltatás.
 
Ha ezt bevezetitek soha többé nem vásárolok sehol máshol csak nálatok!
Miért van az, hogy a konkurenciának ez meg sem fordul a fejében ?!
Az egy hét valóban "ciki" legalább egy belső egyszerűbb szűrőt szerezz szerintem a túlélés érdekében...
Üdvw: Krisztián
 
Sötétben, max természetes fénynél egy keringető/kis belső szerintem sokat segít a dolgon. Azt a hetet a talajban, köveken, növényeken lévő bacik lekezelik. CO2, táp, neoncsövek kikapcs.
1 hét nem, de 2-3 (4?) nap nálam volt már így szűrő nélkül amikor a sajátomat építettem. Előzőt eladtam, a DIY-en módosítani kellett még valamit és a ragasztó száradására vártam :)
Hozzá kell tegyem: nálam dús növényzet volt, tehát nem egy iwagumi style :)
 
Köszi srácok. Valami kis belső szüttyögőt akkor beszerzek ma. Remélem a talaj tényleg végzi a dolgát addig is. Van bent 10 liter manado + kb 2 liter amazonia a 72 literben. Tegnap este még betettem egy bacterballt a levegőztetőhöz plusz dupla adag green bacter. Növény van bőven nálam is és hal sincs annyira túl sok 3 kolibri, 5 neon, 2 felnőtt kakadu, 6 kicsi, 3 otto, 3 panda. Kaját most így nem adtam nekik 2 napja és szerintem ez a 2 napos ciklus marad is.
Minden a postán múlik, remélem egy nap alatt odaér a csomag. Ma feladom, holnap odaér és ha holnap vissza is küldenék a cserét, akkor csütörtökre lenne szűrőm vagy ha valami valahol elakad, akkor is péntekre. Egyébként lekopogom annyira nagy bajt még nem látok. Mindenki szépen elúszkálgat. Kicsit látom az arcokon az értetlenkedést: "Hol a flow?" :crazy:
 
Noh akkor versenyeztessük meg a módszereket, és forgalmazókat:) Én tegnap adtam fel a szűrőm futárral, "halkft"-nek :) Kíváncsian várom mikor jön vissza! Azért ma du. még rájuk csipogok, nehogy megfeledkezzenek rólam...

És, hogy ne csak offoljak: Találtam egy szünetmentest a raktár mélyén: PannonPower Pro2060 600VA 360W, a leírása szerint modifikált/kvázi/ szinusz kimenettel. PÜ-ben már utána kérdeztem, de itt talán hasznosabb az infó :) Amint van válasz, írom!
 
Én most jöttem a postáról. Start plusszal adtam fel ugyanoda ahová az előttem szóló is. Időgarantált, úgyhogy elvileg holnap délelőtt ott van, és még sms-t is kapok ha kézbesítették.
 
Most beszéltem velük egy fél órája. Ott a cucc, van raktáron csere adapter, de sajnos a futárjuk már elment, így leghamarabb péntek. Még így is összetehetem a kezem és hálát adhatok, ha tényleg ideér.

A leltár időszak miatt egyszerűen nem érek haza emberi időben így szűrő még most sincs az akiban. Ettől függetlenül mindenki jól van. Tegnap enni is kaptak, már nagyon örültek. :)
 
aziim said:
Noh akkor versenyeztessük meg a módszereket, és forgalmazókat:) Én tegnap adtam fel a szűrőm futárral, "halkft"-nek :) Kíváncsian várom mikor jön vissza! Azért ma du. még rájuk csipogok, nehogy megfeledkezzenek rólam...

És, hogy ne csak offoljak: Találtam egy szünetmentest a raktár mélyén: PannonPower Pro2060 600VA 360W, a leírása szerint modifikált/kvázi/ szinusz kimenettel. PÜ-ben már utána kérdeztem, de itt talán hasznosabb az infó :) Amint van válasz, írom!
Nyugodtan tedd közzé a p.ü.-t hasznos lehet, ha meg valaki nem ért velem egyet legalább van referencia :mrgreen:
Üdvw: Krisztián
 
Jujj, szinte már el is felejtettem!
Ne álljatok neki exchange servert telepíteni, mert agyleszívó hatása van és az alvásidőt is drasztikusan csökkenti :p

Noh akkor, a raktárban talált PannonPower Pro2060 (600VA 360W) szüntáp értékelése:
taki-vw said:
A 2060-as ha jól emlékszem "lépcsősnek csúfolt" jelalakkal rendelkezik ami egy nagyobb szűrőnél megfelelő lehet ha mégsem akkor egy leválasztó (1/1 áttételű) transzformátor "simít" annyit a jelen, hogy a kicsivel se legyen gond. Egy próbát mindenképp megér baja biztosan nem lesz tőle! Ha az UPS-ről üzemelve jelentősen csökken a szűrő teljesítménye akkor kell a trafó ha nem akkor pedig mehet nyugodtan.
Ha 10W a szűrő teljesítménye (bár a Watt a rezsó mértékegysége de sajnos még sosem láttam, hogy VA-ben megadták volna) akkor mivel egy akku van benne ezért ugye 12v az megközelítőleg 1A+inverter vesztesége+fázistényező+transzformátor vesztesége tehát saccra egy 7.2Ah-s akkuval 4-6 órát el kell, hogy ketyegjen.
Üdvw: Krisztián
Köszi a gyors és minden igényt kielégítő választ! Remélem a többieknek is hasznos, ha választani kell:)
 
Back
Oldal tetejére